Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#4676 19. 11. 2020 13:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Microsoft Edge. Taky se mi nainstaloval sám. A taky mám počítač pomalý.Že bych ho dala pryč?
Jinak já mám také kromě google chrome i mozillu. A mám ji jako prohlížeč nejraděj.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4677 19. 11. 2020 14:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judy, mě se PC v podstatě zastavilo. Jenom otevřít soubor byl nadlidský úkon, kdy jsem si kafe stihla nejen uvařit, ale i vypít. Říkala jsem si stará herka, zavirovanej a prd velebnosti.. pak jsem náhodou narazila na článek o ME a že to zkoumají. Rozhodně se to neděje všem, že hodně záleží, co už má člověk nainstalováno. S některými programy (nebylo specifikováno) to pak dělá takovou neplechu. Je fakt, že obrovské zlepšení nastalo ihned po odinstalování. Nevrátilo se to na původní úroveň, ale všechno lepší, než jak to bylo. wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4678 19. 11. 2020 16:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Microsoft Edge. Taky se mi nainstaloval sám. A taky mám počítač pomalý.Že bych ho dala pryč?
Jinak já mám také kromě google chrome i mozillu. A mám ji jako prohlížeč nejraděj.

Njn, lenže ja som potrebovala môj Gmail... hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4679 19. 11. 2020 16:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

A chcela som si stiahnu aj ten Edge - kvôli Teamsom - ale nejako sa mi to zablokovalo .... asi mám už príliš muzeálny notebook a operačný systém, alebo čo...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4680 19. 11. 2020 20:16

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

Rodičia to neustrážia... v ére mobilov je to podža mňa technicky nemožné, kontrolova dietko furt a všade...

Ano. I proto, že "všecko kolem (i to hňufné, jak ráda píšeš)", ovlyvnit nemůžou. grater


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4681 19. 11. 2020 20:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Dál fuckt nestíhám.
Ráno, raníčko, panna vstala,
počítač milej do chodu dala...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4682 19. 11. 2020 20:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Microsoft Edge. Taky se mi nainstaloval sám. A taky mám počítač pomalý.Že bych ho dala pryč?
Jinak já mám také kromě google chrome i mozillu. A mám ji jako prohlížeč nejraděj.

Njn, lenže ja som potrebovala môj Gmail... hmm

Hm, no jo, jasný.
A noas mám taky starý - už asi 13 let a Mic. Edge mi  tam nějak naskočil sám.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4683 19. 11. 2020 21:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Microsoft Edge jsem taky nějakou dobu používala. Ale nedávno začal být dotěrný a opakovaně po mně chtěl nějaké soukromé údaje, tak jsem radši prchla. Používám teď Google a asi, Judyno, zkusím i Mozillu. Všechno teď na počítači nějak dlouho trvá - doma i v práci... sad

Upravil(a) vrabčák (20. 11. 2020 16:49)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4684 20. 11. 2020 16:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

Rodičia to neustrážia... v ére mobilov je to podža mňa technicky nemožné, kontrolova dietko furt a všade...

Ano. I proto, že "všecko kolem (i to hňufné, jak ráda píšeš)", ovlyvnit nemůžou. grater

Nirkedy je dobre, že nemôžu - a niekedy je to blbo. No, proste ako všetko v živote.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4685 21. 11. 2020 15:55

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Ano.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4686 23. 11. 2020 17:12

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Včera jsem se konečně v klidu podívala na film Spotlight. Tušila jsem, že to bude drsné, něco jsem o tom už slyšela, ale že až tak, to mě šokovalo. Nedělám si iluze o tom, jak to chodí u nás - jen se to asi lépe zametá pod koberec. (Je to americké filmové drama z roku 2015, kdy novináři odkrývají zneužívání dětí katolickými kněžími.)

Není tady

 

#4687 23. 11. 2020 19:07

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Tyjo, filmy s touto tématikou nedávám. Před dávnými a dávnými lety jsem viděla Spáče a stačilo smile A nedávno byla kauza, že malé děti (pod patnáct) se vybírají pro nejvyšší politiky světa, aby si oni ukojili své choutky a aby na ně protistrana měla páky. Je to hnus velebnosti.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4688 23. 11. 2020 19:58

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

Tyjo, filmy s touto tématikou nedávám. Před dávnými a dávnými lety jsem viděla Spáče a stačilo smile A nedávno byla kauza, že malé děti (pod patnáct) se vybírají pro nejvyšší politiky světa, aby si oni ukojili své choutky a aby na ně protistrana měla páky. Je to hnus velebnosti.

Jj, viděla jsi  dokument V síti?. Další lahůdka, ale po tom natáčení šel aspoň jeden grázl k soudu. Aspoň to k něčemu bylo.

Není tady

 

#4689 23. 11. 2020 20:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Viděla jsem jen dokument o natáčení, na celý ještě sbírám odvahu. To že jsou tam dospělé dívky mi to nijak neulehčuje. Nedávám, když se ubližuje dětem, v jakémkoli kontextu. Ale myslím, že tento dokument má velkou cenu nejen díky tomu, že se o tom začalo veřejně mluvit a jsou i nějaká stíhání, ale že si snad i mnozí rodiče uvědomí, že i když je dítě doma za dveřmi pokojíku, tak to neznamená, že je "v bezpečí".


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4690 23. 11. 2020 21:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já dokument V síti také neviděla, jen jsem o něm četla. Je to moc záslužná věc, že to natočili. Zrovna tak, jak před čase Šmejdi.
Na ty filmy, o kterých píše Linka, také nemám odvahu. I když také - je fajn, že taková díla vznikají. Protože ta hnusárna existuje.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4691 24. 11. 2020 11:01

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Mě jen mrzí, že  podle toho, co zjistili V síti, stíhají jen jednoho(prý). Už za to, že se o to pokusili, by měli, aspoň podle mě, stíhat všechny.

Není tady

 

#4692 24. 11. 2020 12:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Jenže všichni mají také máslo na hlavě.. uchyláci, děti i rodiče. Tuším že na FB nesmí osoba mladší 15ti let? Takže první porušení zákona, děti mají často za své přátele rodiče, takže je to s jejich vědomím, druhé porušení zákona.. Nesnažím se to zlehčit, ale proč se tohle může beztrestně dít? No protože s tím ve své podstatě "souhlasíme". Je to jako posadit dítě za volant bez jakékoli průpravy a zkoušek, a si samo poradí. Změna by měla v prvé řadě začít u každého z nás doma. Pak by tito úchyláci měli smolíka.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4693 24. 11. 2020 13:20

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

Jenže všichni mají také máslo na hlavě.. uchyláci, děti i rodiče. Tuším že na FB nesmí osoba mladší 15ti let? Takže první porušení zákona, děti mají často za své přátele rodiče, takže je to s jejich vědomím, druhé porušení zákona.. Nesnažím se to zlehčit, ale proč se tohle může beztrestně dít? No protože s tím ve své podstatě "souhlasíme". Je to jako posadit dítě za volant bez jakékoli průpravy a zkoušek, a si samo poradí. Změna by měla v prvé řadě začít u každého z nás doma. Pak by tito úchyláci měli smolíka.

Jistě, ale je to věc výchovy. Když někdo nemá zájem dítě vychovávat, nestačí, když mu potom najednou řekne, že to a to nesmí. To dítě si stejně už bude dělat co chce. Ale státní orgány by měly pomáhat a nedělat, že se to neděje. Tím těm úchylákům vlastně říkají, a si to klidně zkusí a pokud je nechytnou, nic se nestane.

Není tady

 

#4694 24. 11. 2020 14:33

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Přijde mi, že přesouvᚠtu zodpovědnost na všechny okolo krom těch rodičů. Ti jsou přece právně zodpovědni za své dítě. Rozumím tomu co píšeš, ale přesto si myslím, že kdyby po rodičích byla vyžadována zodpovědnost za porušování pravidel svých svěřenců, nemuseli by se pak řešit úchyláci na sítích. Ty řešíš konec já začátek smile Kdyby ty státní orgány napnuly síly a řešily kolik nezletilých neoprávněně využívá soc. sítě nemuseli bychom potom od nich očekávat, že budou řešit úchyláky wink
Nemyslím si, že by se tento problém týkal pouze rodičů, kteří nechtějí své dítě vychovávat. Jednoduše si spousta lidí neumí představit, co se může v ostatních skrývat za hnusy. Proto jsem už dříve psala, že je dobře, že tento dokument rozvířil diskuzi i v řadách rodičů. Někdy se člověk zachová zle z nevědomosti a ne proto, že je špatný rodič. I to se může stát.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4695 24. 11. 2020 14:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

Jenže všichni mají také máslo na hlavě.. uchyláci, děti i rodiče. Tuším že na FB nesmí osoba mladší 15ti let? Takže první porušení zákona, děti mají často za své přátele rodiče, takže je to s jejich vědomím, druhé porušení zákona.. Nesnažím se to zlehčit, ale proč se tohle může beztrestně dít? No protože s tím ve své podstatě "souhlasíme". Je to jako posadit dítě za volant bez jakékoli průpravy a zkoušek, a si samo poradí. Změna by měla v prvé řadě začít u každého z nás doma. Pak by tito úchyláci měli smolíka.

Ale ani tí, čo nesúhlasia, veža nezmôžu... Diea - reálne už puberák, čo často robí veci len z trucu - si dá nejakú neodsledovatežnú prezývku, kamoškinu alebo z netu fotku... a je tam, kde chce. hmm Rodičia-nerodičia. A mám to od študentov, ktorí majú mnohí (nie všetci) účty na soc. sieach od 11-12 rokov, cez mobil a bez vedomia rodičov. Čo s tým?

Upravil(a) Selima (24. 11. 2020 14:42)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4696 24. 11. 2020 15:06

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

Ale ani tí, čo nesúhlasia, veža nezmôžu... Diea - reálne už puberák, čo často robí veci len z trucu - si dá nejakú neodsledovatežnú prezývku, kamoškinu alebo z netu fotku... a je tam, kde chce. hmm Rodičia-nerodičia. A mám to od študentov, ktorí majú mnohí (nie všetci) účty na soc. sieach od 11-12 rokov, cez mobil a bez vedomia rodičov. Čo s tým?

Nevím, když si nepřeju, aby dítě něco udělalo, vysvětlím mu proč si to nepřeju. Kdyby si náááhodou nemohlo pomoc a přesto šlo i přes můj výslovný odpor, řeknu mu a to udělá s co nejmenšími následky pro něj - tudíž ho poučím o zásadách správného používání soc. sítí. Rozhodnutí už je pak na něm.
Vím, že situace v rodinách jsou všelijaké a pokud bych cítila, že dítěti hrozí v tomto ohledu nebezpečí, klidně ho nahlásím sama. Ale je využívání soc. sítí v dětském věku nějak postihnutelné? Dětem je dána do rukou zbraň, kterou na sebe míří, ale spouš drží ti ostatní.
Trošku odbočím. Když jsem v minulosti řešila nějakou situaci s dětmi a nevěděla jsem jak dál, jednoduše jsem se obrátila na třídní učitelku a požádala ji, aby zkusila na dané téma s dětmi ve třídě promluvit, protože moje argumenty doma nejsou slyšet. Nikde není psáno, že na to člověk musí být sám. Tento postup nám tenkrát opravdu pomohl.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4697 24. 11. 2020 17:03

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

Tuším že na FB nesmí osoba mladší 15ti let? Takže první porušení zákona

To je jen takový alibismus. Jako když je na dudlíku napsáno, že není určen pro děti do 3 let, protože obsahuje drobné části. To jsou zákony, které nikdo nebude dodržovat, protože jsou nesmyslné, ale když tě bude chtít někdo buzerovat, vytáhne to. Bohužel, teď je takových pitomých předpisů všude plno.

Není tady

 

#4698 24. 11. 2020 18:11

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

Jenže všichni mají také máslo na hlavě.. uchyláci, děti i rodiče. Tuším že na FB nesmí osoba mladší 15ti let? Takže první porušení zákona, děti mají často za své přátele rodiče, takže je to s jejich vědomím, druhé porušení zákona.. Nesnažím se to zlehčit, ale proč se tohle může beztrestně dít? No protože s tím ve své podstatě "souhlasíme". Je to jako posadit dítě za volant bez jakékoli průpravy a zkoušek, a si samo poradí. Změna by měla v prvé řadě začít u každého z nás doma. Pak by tito úchyláci měli smolíka.

FB je tuším od 13. Dokument v Síti ale není o komunikaci přes FB, ale přes skype a další podobné. Viděla jsem dokument jak ve verzi 18+, tak i dětskou upravenou. Stíhaných je tuším více, padly už nějaké tresty - směšné.

Není tady

 

#4699 24. 11. 2020 18:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

Tuším že na FB nesmí osoba mladší 15ti let? Takže první porušení zákona

To je jen takový alibismus. Jako když je na dudlíku napsáno, že není určen pro děti do 3 let, protože obsahuje drobné části. To jsou zákony, které nikdo nebude dodržovat, protože jsou nesmyslné, ale když tě bude chtít někdo buzerovat, vytáhne to. Bohužel, teď je takových pitomých předpisů všude plno.

Teda snažím se hodně, ale souvislost mezi dudlíkem a soc. sítěmi nevidím big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4700 24. 11. 2020 18:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LindaL. napsal(a):

Jistě, ale je to věc výchovy. Když někdo nemá zájem dítě vychovávat, nestačí, když mu potom najednou řekne, že to a to nesmí. To dítě si stejně už bude dělat co chce. Ale státní orgány by měly pomáhat a nedělat, že se to neděje. Tím těm úchylákům vlastně říkají, a si to klidně zkusí a pokud je nechytnou, nic se nestane.

Lindo, ale co už by ten stát měl všechno dělat? Ten může zasáhnout, když se děje trestný čin, ale to, jestli děti chodí i nepoučeny na FB, to je věc rodičů.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů