Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#4651 10. 11. 2020 22:25

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

rina napsal(a):

normální chlap napsal(a):

O čem konkrétně? Je to strašně dlouhé, to nedokoukám a určitě tam mluví o víc věcech :-)

Hele, jestli o tom skoro nic nevíš, nebo jenom z mého odkazu, tak asi spolu nemáme o čem psát, promiň. rodna

Jasně že o tom vím. Sám jsem se dokonce už několikrát změnil na ženu a zase zpátky. Naposled když bylo v IKEA volné jen parkovací místo pro ženy, tak jsem si říkal, ještě štěstí že je možné se kdykoliv přihlásit k určitému pohlaví a změnil jsem se na ženu. A když jsem odjížděl tak jsem dost spěchal a přeměnil jsem se zase na muže, přeci jenom jet stovkou na padesátce ženě moc nesluší.

Není tady

#4652 10. 11. 2020 22:45

rina
♥♥♥♥♥♥-

No jo, srandičky. Taky dobrý reta

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#4653 11. 11. 2020 19:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tento příběh mě šokuje znovu a znovu. To, že se to vůbec stalo, že dostal zpočátku tak nízký trest. Takové divadlo, které je popsáno v článku, bych u soudu dovedla zahrát také. Byly provedeny nějaké lékařské posudky? Není o ni ch ani zmínka, jestli jsem četla pozorně. A to je JEDEN člověk. Stačí zahodit nebo prostě nemít doklady a Evropa ho nemůže vyhostit, protože neví kam. Chápete to?

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/africa … ravy_mendl

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4654 11. 11. 2020 19:33

LindaL.
♥♥♥♥---

Jediný způsob - řezat, řezat, řezat. On by si rozmyslel, co řekne.
Chudák to děvče.

Není tady

#4655 11. 11. 2020 19:37

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Bohužel, i takovýto paskvil má nárok na řádný soudný proces. Žijeme v liberálním světě a tihle vyčůránci si nás mažou na chleba jak se jim zlíbí.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#4656 11. 11. 2020 20:58

rina
♥♥♥♥♥♥-

Soudní proces?

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#4657 12. 11. 2020 12:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Judyna napsal(a):

Tento příběh mě šokuje znovu a znovu. To, že se to vůbec stalo, že dostal zpočátku tak nízký trest. Takové divadlo, které je popsáno v článku, bych u soudu dovedla zahrát také. Byly provedeny nějaké lékařské posudky? Není o ni ch ani zmínka, jestli jsem četla pozorně. A to je JEDEN člověk. Stačí zahodit nebo prostě nemít doklady a Evropa ho nemůže vyhostit, protože neví kam. Chápete to?

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/africa … ravy_mendl

Tak ako - schizofrénia je vážna choroba a je otázka, nakoľko je za svoje správanie zodpovedný.... Druhá vec je, že keď sa takýto človek ocitne mimo svoju komunitu, svoju krajinu, je úplne ako neriadená strela! hmmA ďalšia otázka je, kto by sa ho mal ujať a prečo... skurt

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#4658 12. 11. 2020 12:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Bohužel, i takovýto paskvil má nárok na řádný soudný proces. Žijeme v liberálním světě a tihle vyčůránci si nás mažou na chleba jak se jim zlíbí.

Možno je vyčuránek, ale možno o tie doklady prišiel po ceste, možno mu ich vzali nejakí prevádzači - vieme prd, vašnosto. Každopádne je to nešťastný prípad, a to je to najmenej, čo sa dá povedať. Vidno, že taký človek sa stáva horúcim zemiakom, ktorý si krajiny prehadzujú v nádeji, že sa nájde nejaká, ktorá niečo vymyslí, urobí sad ...

Brita

Není tady

#4659 12. 11. 2020 14:04

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

Možno je vyčuránek, ale možno o tie doklady prišiel po ceste, možno mu ich vzali nejakí prevádzači - vieme prd, vašnosto. Každopádne je to nešťastný prípad, a to je to najmenej, čo sa dá povedať. Vidno, že taký človek sa stáva horúcim zemiakom, ktorý si krajiny prehadzujú v nádeji, že sa nájde nejaká, ktorá niečo vymyslí, urobí sad ...

Aha, on je to nejspíš takovej chudák, že ho do toho transportu narvali násilím, i když je to podle svého konání a vyjádření "bezmozek" a to dokonce takový, že ani neni schopen říct z jaké země pochází? Kde vzal peníze na převod a proč by se s ním někdo zahazoval - blázen a ještě zadarmo, zas tak dobré jádro bych v pašerácích nehledala.. Potom ta šestnáctiletá holčina ho mohla svést a křivě obvinit. Ve všech ostatních problémech je taky určitě nevinně. Možná jo a možná ne. Ale upřímně si myslím, že kdyby "chtěl", měl nesčetně možností spolupracovat a nebo aspoň mít relativní klid. Být no name mu náramně vyhovuje a vědomí, že na něj nijak nemůžou mu nahrává, aby ještě škodil a otravoval. Ani takováto "oběť systému" mě nepřesvědčí, abych se s ním ztotožňovala a nebo schvalovala jeho počínání. wink

Není tady

#4660 12. 11. 2020 19:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Selimo, nešťastný případ to je. Ale ne pro něj, líto je mi té dívky a těch dalších, které v budoucnu na své pouti Evropou potká.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4661 12. 11. 2020 20:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ne pro něj? No neviem, ak má naozaj schizofréniu - čo nikto nepoprel - tak to za veľmi šťastnú okolnosť nepovažujem. A samozrejme, že je to potom následne nešťastné aj pre všetkých, ktorí sú do toho zatiahnutí - ale je otázka, nakoľko je to z jeho strany zlý úmysle a nakoľko choroba. Pre mňa je zásadné, že ak je schizofrenik, je jedno, či s dokladmi alebo bez nich - určite by nemal voľne pobiehať Európou a robiť si, čo jeho doslova chorý mozog vymyslí. Ale vinu teda ja osobne vidím u niekoho iného.
Ak je OK a všetko len predstiera (čo myslím nebolo dokázané a možno ani naznačené), tak to je úplne iný príbeh... Hoci pre tú dievčinu je to možno jedno, ale pre spravodlivosť určite nie. skurt

Brita

Není tady

#4662 12. 11. 2020 20:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Samozřejmě je to výsledek špatného přístupu k ilegálním migrantům. Ano, když už tolik let jsou problémy ve Framcii, když svého času Merkel oznámila, že multikulturalismus je mrtvý a přesto bylo umožněno tolika ilegálům přicestovat a tolika pašerákům vydělat, je to špatně.  A co teď s tím? Co s tou agresí a  nepokorou ?
I když je nemocný, opravdu mi ho líto není. Už proto, jak se k tomu všemu prostřednictvím svého právníka staví a proto, že za obět považuji tu dívku ,ty další dívky ( možné budoucí oběti).
Ale to je můj osobní pohled.

Jinak - obecně - pominu-li tento konkrétní případ, tak schizofrenie je jistě vážná nemoc a žádná sranda.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4663 12. 11. 2020 21:16

rina
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Ak je OK a všetko len predstiera (čo myslím nebolo dokázané a možno ani naznačené), tak to je úplne iný príbeh... Hoci pre tú dievčinu je to možno jedno, ale pre spravodlivosť určite nie. skurt

Ano.
Četla jsem diskuzi pod článkem, už neumím najít příspěvek, který mě zaujal. Ten člověk psal, že ON odvolání nepodával, ale jeho právník, ten byl ex offo, placený nějakou neziskovkou (fuj!), byl tam aj její název, ale radši nehledám, abych se nerozčílila víc, než jsem.
Psal, že on sám (ten obviněný) ani asi nic netušil, že jel "ve své lajně", odtržen od své komunity, v prostředí, které mu možná připadalo podobné (abychom pochopili), jako kdybychom se MY ocitli v džungli.

...
Neříkám, že ho máme pochopit (i když bychom zřejmě měli!), ani tolerovat.

"Dievčina", jak píše Sel, je možná ublížená oběť.

Ale, kdo to ví? va

Ne! Nenechávám to otevřené, můj názor je jednoznačný.

A ani názor Pam " Ani takováto "oběť systému" mě nepřesvědčí, abych se s ním ztotožňovala a nebo schvalovala jeho počínání. wink", mě nenechává chladnou.

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#4664 13. 11. 2020 17:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

Aha, on je to nejspíš takovej chudák, že ho do toho transportu narvali násilím, i když je to podle svého konání a vyjádření "bezmozek" a to dokonce takový, že ani neni schopen říct z jaké země pochází? Kde vzal peníze na převod a proč by se s ním někdo zahazoval - blázen a ještě zadarmo, zas tak dobré jádro bych v pašerácích nehledala.. Potom ta šestnáctiletá holčina ho mohla svést a křivě obvinit. Ve všech ostatních problémech je taky určitě nevinně. Možná jo a možná ne. Ale upřímně si myslím, že kdyby "chtěl", měl nesčetně možností spolupracovat a nebo aspoň mít relativní klid. Být no name mu náramně vyhovuje a vědomí, že na něj nijak nemůžou mu nahrává, aby ještě škodil a otravoval. Ani takováto "oběť systému" mě nepřesvědčí, abych se s ním ztotožňovala a nebo schvalovala jeho počínání. wink

tummenuppgodliketummenupp

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#4665 17. 11. 2020 11:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Smiešne tresty pre pedofilov odhalených vďaka filmu V sieti... vrátane Sneekyho skurt sjuk dumbom

Brita

Není tady

#4666 17. 11. 2020 12:21

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Smiešne tresty pre pedofilov odhalených vďaka filmu V sieti... vrátane Sneekyho skurt sjuk dumbom

Také jsem viděla a osobně mě šokovalo kolik moc úchyláků existuje. Vyrůstala jsem v době, kdy internet nebyl, takže jsem se s tím naštěstí nesetkala. Že úchyláci existují mi bylo jasné, ale tolik moc? To mě osobně šokovalo. Někteří z odhalených pedofilů byli dokonce od nás z okolních měst. Je to strašné. Tento dokument by měl povinně vidět každý - hlavně děti.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#4667 17. 11. 2020 13:33

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Jo, jenže je velký rozdíl mezi úchylem deviantem a úchylem znuděným floutkem. Jeden to dělá, že si nemůže pomoc a druhý, že může. Teď co je horší. Podle mého byla většina z těch chatařů obyčejných znuděných hajzlíků a kdyby se jim nenabízela taková příležitost (soc. sítě celkově), tak ji ani nevyhledávají - tzn. nepotřebují to. Tím mi to přijde děsivější, co se z lidí stává, když se nemusí stresovat s obstaráním potravy a bydlení, kam směřují svůj volný čas..
Na druhou stranu, kolik dětí pod patnáct má dnes své vlastní účty na soc. sítích? Jak je tohle možné? Rodiče často sami nahrávají těmto situacím.

Není tady

#4668 17. 11. 2020 19:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

I mě.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4669 19. 11. 2020 9:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Jo, jenže je velký rozdíl mezi úchylem deviantem a úchylem znuděným floutkem. Jeden to dělá, že si nemůže pomoc a druhý, že může. Teď co je horší. Podle mého byla většina z těch chatařů obyčejných znuděných hajzlíků a kdyby se jim nenabízela taková příležitost (soc. sítě celkově), tak ji ani nevyhledávají - tzn. nepotřebují to. Tím mi to přijde děsivější, co se z lidí stává, když se nemusí stresovat s obstaráním potravy a bydlení, kam směřují svůj volný čas..
Na druhou stranu, kolik dětí pod patnáct má dnes své vlastní účty na soc. sítích? Jak je tohle možné? Rodiče často sami nahrávají těmto situacím.

Rodičia to neustrážia... v ére mobilov je to podľa mňa technicky nemožné, kontrolovať dietko furt a všade...

Brita

Není tady

#4670 19. 11. 2020 10:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Stejně. Už tak je ta kontrola všeho a všech v denšní době přes míru. Teď to myslím obecně, ne jen u dětí. A strašně se udává. Za špatné parkování, lidi hlídají provozovny, jestli  náhodou někdo načerno nepodniká, lidi práskají bulvárním novinářům (např. Prymule - toho prý viděl nějaký náhodný kolemjdoucí, který to hned zavolal do Blesku).

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4671 19. 11. 2020 11:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Tak, Prymula je obľúbený asi ako vred na zadku - toho by som možno napráskala aj ja rodna a to ho nijako intímne nepoznám. Inak všeobecne som proti udávaniu, ale zasa ľuďom už niekedy fakt j.b. ... , to treba uznať.

Upravil(a) Selima (19. 11. 2020 12:00)

Brita

Není tady

#4672 19. 11. 2020 12:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

Rodičia to neustrážia... v ére mobilov je to podľa mňa technicky nemožné, kontrolovať dietko furt a všade...

Tohle přece není o kontrole ani o éře mobilů. Je to o nějaké soudnosti a uvažování. Notabene, jestli rodiče ani neví, že si děcka zřídily účet, nepoučili je o zásadách používání, tak co potom chtějí kontrolovat?  Už když naše dostaly své první telefony, vyslechly si jasné instrukce, aby se s náhodnými volajícími nevybavovaly, řekly, že je to omyl a v žádném případě nesdělovaly osobní informace. Pak jde člověk na fb a může se na osobním profilu dočíst, kde nějaké dítě bydlí, jak se jmenuje celým jménem, do jaké chodí školy, třídy, kolik mu je, a ještě tam pro snazší identifikaci dá parádní profilovku. Proč tohle někdo dělá??
Problém není v tom, že by si je nějaký deviant vytipoval a čekal před školou (i když i to se samozřejmě může stát), ale že těm dětem někdo napíše třeba jako spolužák, co chodí o dvě třídy výš na stejnou školu, nebo bydlí nedaleko, atp., aby získal důvěru. Dokážou děti už v tomto věku rozlišovat podezřelé jednání? Myslím, že i dospělí s tím mají často problém, ale děcka do toho hodíme rovnýma nohama.

Není tady

#4673 19. 11. 2020 12:25

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Stejně. Už tak je ta kontrola všeho a všech v denšní době přes míru. Teď to myslím obecně, ne jen u dětí. A strašně se udává. Za špatné parkování, lidi hlídají provozovny, jestli  náhodou někdo načerno nepodniká, lidi práskají bulvárním novinářům (např. Prymule - toho prý viděl nějaký náhodný kolemjdoucí, který to hned zavolal do Blesku).

Souhlasím, na jaře při lockdownu jsme potřebovali nutně něco koupit. Majitel (zavřeného) obchodu mi řekl, že by mi strašně rád pomohl, ale bohužel, už na ně jednou přišlo udání a že od té doby si to nelajzne. Je s podivem, jak jsou lidé přející..

Není tady

#4674 19. 11. 2020 13:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Mňa včera v noci šokovalo, keď zrazu prestal ísť Google. Išiel mi internet, ale ani Mozilla nepomohla veľmi - ale aspoň som nejako dokončila fušku a poslala ju. kapitulation Keby nie Mozillky, vôbec neviem, čo by som robila...

Upravil(a) Selima (19. 11. 2020 13:13)

Brita

Není tady

#4675 19. 11. 2020 13:24

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Seli, nevím co máš za systém, ale Microsoft má už také nějaký svůj vlastní prohlížeč. Nainstaloval se mi automaticky, ale musela jsem ho odinstalovat, protože mi z počítače udělal takového slimáka až to pěkné nebylo.. dumbom

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí