Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#3976 10. 3. 2020 13:37

rina
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

A mezi kterýma dvema měsíci je Hadonoš? Už nemusíš, já už to našla.

Upravil(a) rina (10. 3. 2020 13:41)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#3977 10. 3. 2020 13:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

AndreaP. napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Je to dobře. Velmi chválím naší vládu, že se snaží něco dělat. Třebaže někde mezery vidíme a třeba i nadáváme, tak nečeká a snaží se - oproti jiným zemím.

Vidím to stejně, ač lekdy s vládou jako takovou a jejími postupy nesouhlasím, v současné době dělají maximum, co se dá, a že ta rozhodnutí, co vydávají, a pod která se musí podepsat, nejsou vůbec lehká. Nezávidím jim ani ty útoky ze všech stran, co jsou teď na ně činěna, a pořád dokola vysvětlovat jedno a to samé přiblblým novinářům - jo, mají můj obdiv.

Ano souhlasím s vámi. Zvládají to velice dobře.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3978 10. 3. 2020 13:49

rina
♥♥♥♥♥♥-

No, ještě je důležité, jak budou zvládat důsledky tohoto řešení... kapitulation

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#3979 10. 3. 2020 17:06

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Sleduji na fejsu dvě Češky žijící v Itálii, které sdílí informace z Itálie. Člověk má až husí kůži, fakt díky naší vládě, že se snaží!  Cituji Januska Pospisilova:
Protoze mam plny messenger zprav od vas, pratel z cr rozhodla jsem ze budu pomoci statusu kazdy den informovat o novem vyvoji. Je zajimavy, jak se cloveku behem par dni uplne zmeni zivot. Jeste pred mesicem jsme chodili vsichni do prace, planovali dovolenou a smali se cele zalezitosti s koronavirem a ten debilnim lidem co maji strach z chripky. Realita je ale nekde jinde. Ode dneska zustavame doma, v ne narizene, ale hodne tvrde doporucene karantene. Jsou zavrena divadla, bazeny, fitness centra zrusena fotbalova utkani. I presto nekteri lide, bez sebemensi spetky respektu vysedavaji po barech a restauracich a prskaji na sebe. Tisk lze. Vlastne nic nevime. Nevime jak dlouho to potrva. Nevime jak moc je to skutecne nebezpecne. Nevime jestli nas nezavrou jako Lombardii. Noviny pisi pouze cisla nakazenych a mrtvych. To co me desi je jak rychle se to siri. Behem dvacetictyr hodin mame v Toskanku kolem 50ti novych pripadu. Vcera rano noviny psali tricet pripadu ve Florencii, dnes rano jsem se od znameho ktery dela na Aru dozvedela hodne znepokojujici informaci: jip s dychacimi pristroji a vetraky jsou plne, nemocnice nemocne posila zpet domu. Je zavedena takzvana selekce tzn. hospitalizace je poskytovana mladsim a zdravejsin jedincum, kteri maji vetsi sanci na preziti. Tohle se nesmi psat aby se nesirila panika. Vetsina z hospitalizovanych je v komatu. Chripka? Jeste tomu verime? Prosim nepisu to abych vas desila, ale abyste situaci nebrali na lehkou vahu. Kdyby to udelali italove pred mesicem nejsme tam kde jsme. Keep you informed

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#3980 10. 3. 2020 17:36

rina
♥♥♥♥♥♥-

Na druhou stranu v Číně je virus na ústupu.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#3981 10. 3. 2020 17:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Z velké části prý proto, že v Číně zavedli velice přísná a tvrdá opatření.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3982 10. 3. 2020 18:16

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

normální chlap napsal(a):

Klidně, narozeniny mám 7.12.

Máme narozky kousek od sebe big_smile

Není tady

#3983 10. 3. 2020 18:20

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Takže taky Hadonoš? big_smile

Není tady

#3984 10. 3. 2020 18:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Hadonoš je i můj syn smile.
A já jsem zase had. Ale mě nikdo poponášet nebude! smile

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3985 10. 3. 2020 18:43

mia
♥♥♥♥♥♥-

Naprosto nesmyslné a nesystémové je to, že neuzavřeli i mateřské školy....prý by to ohrozilo ekonomiku státu roll.....takže ti nejmenší a nejzranitelnější jsou obětováni, ekonomika nad zdraví dětí usch...toto považuju za mimořádně hnusné. Státní úředník absolutně nezná chod mateřských škol, kde jsou děti s oslabenou imunitou, věčně nemocné, denně tam projde množství rodičů, prarodičů a sourozenců, co teď budou v karanténě......ohroženi jsou všichni, nemluvě o personálu, učitelka denně přichází do styku s tělními tekutinami dětí - zvratky, moč, stolice... neumí se vysmrkat, prskají a kašlají na všechny okolo.... nemají ještě osvojené hygienické návyky.
Jak zajistit, aby děti byly dva metry od sebe a nedotýkaly se navzájem, když mají společné hračky a veškeré zařízení?
Dnes proběhla také informace o nejnovější studii, podle které není pravda, že děti virus nenapadá. Napadá je úplně stejně, jen to děti lépe snáší. Nemusí tak vykazovat žádné příznaky, ale přitom jsou infekční. Takže nákaza se vesele roznáší dál, aniž se o tom ví. To, že děti neustále prskají a kašlou je v MŠ totiž na denním pořádku. A pokud jde o tu chudinku ekonomiku, kterou musí mateřiny zachránit, polovina dětí ve školkách má matky na mateřské, ty to sotva vytrhnou, když nechávají nemocné děti celé dny ve školce ("..maminka mi ráno dala prášek na teplotku, na kašel.."......)

Takže jedna velká bezohlednost od státu, který tyto mrňata a učitelky prostě hodil přes palubu.....jsem neskutečně naštvaná!

Není tady

#3986 10. 3. 2020 18:55

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Asi máš pravdu. A zřejmě si to uvědomují i Ti nahoře, před chvilkou jsem zaslechla na čt24 něco o tom, že MŠ dle uvážení (ale koho, nevím).
On si totiž pan Babiš zřejmě neuvědomil, že rodiče musí zůstávat i s mladšími školními dětmi, protože na otázku reportérky, jak to mají ti rodiče udělat, ráno řekl, že MŠ pojedou a s ostatními dětmi budou rodiče doma až příjdou z práce....

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3987 10. 3. 2020 19:04

mia
♥♥♥♥♥♥-

Za všechny typy škol rozhodla bezpečnostní rada státu, kdežto u mateřských škol to nechali na ředitelkách a zřizovatelích školek, což jsou obce a města a starostové to většinou zatrhnou, protože se obávají reakce rodičů, tedy svých voličů. Takže školky si mají nechat nadávat od nespokojených rodičů v případě, že by rozhodly o uzavření.

Není tady

#3988 10. 3. 2020 19:10

AndreaP.
Administrátor

Neviděla bych to tak černě, osobně si myslím, že školky budou uzavřeny hned v dalším kroku.

Není tady

#3989 10. 3. 2020 19:11

AndreaP.
Administrátor

Zahlédla jsem jeden z mnoha a mnoha statusů na FB - a tady je to krásně sesumírováno a plně s tím souhlasím....cituji.....

Až doteďka jsem držel klapačku, ale teď přece jen chci napsat něco k tomu slavnému koronaviru. Protože ten proud stížností a kritiky na mé facebookové zdi, to už se prostě nedá vydržet.

1. Tak za prvé - lidi, přestaňte aspoň na chvíli držkovat. Když vláda nic nedělá, deset miliónů lidí řičí, že vláda nekoná. Když vláda zavře školy a akce nad 100 lidí, deset miliónů lidí řičí, že vláda koná příliš. Řekněme si to otevřeně: nám Čechům se prostě nedá zavděčit. Ať vláda udělá cokoli, my na tom najdeme něco ke kritice.

Určitě ta naše vláda udělala nějaké chyby. Stopro. Jako každá. Věc se má prostě tak, že tu správnou a dokonalou cestu ještě nenašla ŽÁDNÁ země. Všichni jedou metodou pokus omyl a všichni se snaží, jak můžou. Z takového hrubého srovnání, když to tak vezmu letem světem, tak z toho rozhodně nevycházíme nejhůř. A kdyby ta krizová opatření u nás zaváděl Winston Churchill nebo Ježíš Kristus, tak my ho stejně v hospodách nebo na Facebooku zj*beme do bezvědomí. Mluvím pravdu, nebo ne?

2. Babiš. Víte, že sám rozhodně nejsem jeden ze svědků Babišových. Ale co je moc, to je moc, celá koza v polívce, to je o nemoc, jak říkala moje babička. Přijde mi, že někteří lidi z antibabišovského tábora se už dočista zcvokli. Nejmenovaný principál jednoho pražského divadla se třeba domnívá, že zákaz akcí nad 100 lidí má zlikvidovat jeho nepohodlnou scénu. Lidi, prosím, berte svoje prášky a nepište takové věci. Víte, že akce nad 100 lidí zakázalo i sousední Rakousko? (Přesněji teda 100 lidí pod střechou a 500 open air.) I ti hajzlové rakušáčtí se snaží zničit nepohodlná divadla disidentů typu Jana Hrušínského? Nebo si prostě přiznáme, že je to nyní celkem standardní opatření, které zavádí i velmi rozumné země a přibližně ve stejném čase jako my?

3. Jeden můj kámoš to dneska napsal dobře. Jasně, my jsme samozřejmě ten nejchytřejší národ na světě a největší mudrlanti. Všechno víme nejlíp, všechno bychom udělali líp než ti nahoře - akorát teda přitom malinko švejkujeme a snažíme se věci očůrat, třeba tím, že se jako vrátíme z Itálie o den dřív, abychom nemuseli do karantény. Ale co kdybychom na chvilku přestali držkovat, co kdybychom chvilku táhli za jeden provaz, zapomněli na politiku a přistupovali k situaci konstruktivně? Až to pomine, tak můžeme zase vyrazit v sandálech do lavinových hor, jak je naším dobrým zvykem.

Osobně to teda mám asi takhle. Podotýkám, že absolutně nejsem žádný expert, natož epidemiolog, ale prostě se snažím pozorovat situaci, mám srovnání s desítkami dalších zemí a snažím se nějak uplatnit zdravý rozum. Vychází mi tohle:

1. Podporuju kroky vlády.

2. Respektuju nařízení. I když to bolí, i když mě to ekonomicky poškozuje. Neobcházel bych to švejkováním typu "haha, náš sál má ode dneška kapacitu jen 99 lidí"). Tyhle naše očůrávky jsou právě nejnebezpečnější.

3. Beru tu nemoc vážně. Neopakuju "obyčejná chřipka je mnohem horší" a podobné kydy. Tenhle coronavirus dokáže minimálně střednědobě přetížit JIPky, nemocnice a doktory, a to je samo o sobě super nebezpečné.

4. Neutěšuje mě ani to, že umírají skoro "jen" staří lidé. Copak to je menší škoda? Všichni jsme stejní lidé, všichni jsme stejně důležití pro naše bližní, všechny musíme maximálně chránit! Každý, kdo svým frajeřením vystavuje starší lidi riziku, je u mě pěkný hajzl.

5. Nedělám furianta. Malá troška paniky a strachu je dobrá, díky tomu živočichové přežívají. Má smysl nakoupit si větší množství jídla a základních věcí do zásoby. Samozřejmě nejsem pro davovou hysterii a la "serveme se o hajzlpapír", ale mít doma pytel rýže a tak podle mě není nic špatného. Minimálně nebudete muset tak často do obchodu, což bude pro všechny jen dobře.

6. Počítám s tím, že se situace ještě zhorší, a to překvapivě rychle. I v Česku budou zřejmě brzy stovky a tisíce případů a možná desítky úmrtí. Nemoc má zatím velmi podobnou dynamiku v mnoha zemích - některé země jsou o pár kroků dál, stačí se na ně podívat a můžu vám skoro zaručit, že se do jejich situace dostaneme taky. Je to otázka pár dní.

7. Lepší je opatření přehnat než je udělat nedostatečná. Lepší je naštvat sto tisíc lidí než nechat sto lidí umřít zbytečně. Z tohoto hlediska podporuji rázné a ještě ráznější kroky. Kdybyste byli v politice a měli rozum, dělali byste to stejně. Velice rádi byste si nechali nadávat všemi těmi přeživšími lidmi za to, že jste to přehnali!

8. Bude nějakou dobu chaos? Ano. Přestanou téct peníze? Ano. Bude problém postarat se o děti? Ano. Je to blbé, ale musíme to snést. Je to bezprecedentní situace a možná je dobře, že si jako lidstvo připomeneme, že svět nemusí být jen samé pohodlíčko, že stále rostoucí ekonomika není samozřejmost a že může být i hůř. Musíme zatnout zuby a snášet to.

Přeju nám všem, ať to ve zdraví dáme.

Není tady

#3990 10. 3. 2020 19:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Napsáno hodně dobře, výstižně. tummenupp

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#3991 10. 3. 2020 19:44

mia
♥♥♥♥♥♥-

Na jedné straně bezpečnostní rada státu doporučuje vyhýbat se osobnímu kontaktu (což je ve školkách neproveditelné) a současně vyjme mateřské školy z karantény, tedy uzavření. Zdravotníci mají přísná bezpečnostní opatření, jednorázové ochranné obleky a učitelky, které jsou v přímém kontaktu s nebezpečným biologickým materiálem nemají absolutně žádnou podporu a ochranu.....jsou ohroženy nejen ony, ale i jejich rodiny. Proto toto diletantské polovičaté rozhodnutí nechápu......

Sama jsem to dlouho brala poměrně na lehkou váhu, ale ten vývoj je varující. Tak si držme palce a chraňme sebe i své děti, nikdo jiný to za nás neudělá.

Není tady

#3992 10. 3. 2020 19:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Spousta dětí školkou povinných má maminku na MD, sourozence na ZŠ, případně obojí. Tak si myslím, že si mámy většinou nechají doma všechny potomky hezky pohromadě. Zítra se uvidí, jaká situace ve školkách bude. A doufám, že i ony budou hodně rychle uzavřeny.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#3993 10. 3. 2020 20:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Taky si myslím, že ty školky nakonec uzavřou. Bylo by to opravdu logické.

V Rakousku uzavírají univerzity - moje snacha tam na jedné dělá nějaký výzkum, dostala stipendium, jsou tam určitá pravidla, tak se také zítra půjde informovat, protože ona tam není jako student. Chce jet domů a zůstat zde, tak snad to zítra vyřídí. Ale myslím a doufám, že v tom nebude problém.

Ta opatření naší vlády přicházejí v rpavou chvíli, klidně mohou  být i přísnější - viz třeba ty školky. To jen pan Hrušínský to považuje za přehnané...Ale takových jemu podobných až asi moc není.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3994 10. 3. 2020 20:54

rina
♥♥♥♥♥♥-

Tak hodně mě šokovalo, že Rusko nepřiznává žádné nakažené, a přitom mi vnuk řekl, že jeho kamarád ze školky a školy mu řekl, že jeho prarodiče na koronavirus zemřeli. Jsou, nebo teda byli v Rusku...
A v ČR je podle mých posledních info už 58 nakažených...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#3995 10. 3. 2020 20:57

rina
♥♥♥♥♥♥-

A taky mě šokovala reakce Hrušínského na uzavření divadel. Je mi tak odpo.ná, že ani nechci zpětně dohledávat a otisknout link.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#3996 10. 3. 2020 21:19

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Do tuhého půjde až zavřou i hřbitovy. Zatím je to pohoda, klídek.

Není tady

#3997 10. 3. 2020 21:42

rina
♥♥♥♥♥♥-

normální chlap napsal(a):

Do tuhého půjde až zavřou i hřbitovy. Zatím je to pohoda, klídek.

Ty seš fakt případ ne pro Chocholouška, ale pro …, no, já fakt nevim, a to fakt vim všecko! dumbom

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#3998 10. 3. 2020 22:34

AndreaP.
Administrátor

rina napsal(a):

A taky mě šokovala reakce Hrušínského na uzavření divadel. Je mi tak odpo.ná, že ani nechci zpětně dohledávat a otisknout link.

Souhlasím. Četla jsem už teda hodně debilních komentářů, ale ten jeho dnešní projev vede. Myslím si, že by si měl hned nasadit prášky...na hlavu va

Není tady

#3999 11. 3. 2020 7:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Taky si myslím, že ty školky nakonec uzavřou. Bylo by to opravdu logické.

V Rakousku uzavírají univerzity - moje snacha tam na jedné dělá nějaký výzkum, dostala stipendium, jsou tam určitá pravidla, tak se také zítra půjde informovat, protože ona tam není jako student. Chce jet domů a zůstat zde, tak snad to zítra vyřídí. Ale myslím a doufám, že v tom nebude problém.

Ta opatření naší vlády přicházejí v rpavou chvíli, klidně mohou  být i přísnější - viz třeba ty školky. To jen pan Hrušínský to považuje za přehnané...Ale takových jemu podobných až asi moc není.

To je král idiotů! Já když včera četla jeho status, tak jsem nevěřila vlastním očím. Blbec roku! usch

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#4000 11. 3. 2020 7:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Už 64 případů. Za 10 dní. sad

V poledne už 69...

Upravil(a) LENNNA (11. 3. 2020 12:24)

- Gary Smith

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí