Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#3701 27. 5. 2019 20:13

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Bože to je d*bil. Jinak to opravdu napsat nemůžu.

https://www.novinky.cz/krimi/505853-mla … atoru.html

Judyno, o silnější nadávce bys nevěděla?!? Opravdu vypatlanej primitiv............ usch usch usch

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#3702 28. 5. 2019 21:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

darca orgánov - bodaj by len svojich....

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#3703 29. 5. 2019 21:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Uniklo mi, že zomrel Nikki Lauda va sjuk grater

Brita

Není tady

#3704 1. 6. 2019 19:35

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Petr100 napsal(a):

Holky držková je fakt výborná. Vařím si ji i sám. Moje milovaná ženuška ji ale nesnáší. Prostě baby nemají držkovou rády. smile Hlíva je dobrá.

Já ji ráda mám. Ale musí být opravdu dobře udělaná.

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#3705 4. 6. 2019 19:28

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Zamkli mě na rehabilitaci... Rozloučila jsem se s fyzioterapeutkou a paní na recepci řekla, že si ještě dojdu na WC, jenže mě asi špatně slyšela. wink No, ještě že jsem měla mobil. Vysvobodila mě kolegyně z práce, která v budově rehabilitace bydlí, což jsem netušila. big_smile

Seneca

Není tady

#3706 6. 6. 2019 20:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak to jsi měla štěstí.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3707 6. 6. 2019 20:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Šokovalo mě to, že Piráti navrhují zrušení povinné maturity z matematiky a dokonce navrhují, že středoškolské vzdělání by mělo být uznáno i bez maturity.
https://eurozpravy.cz/domaci/skolstvi/2 … ich-navrh/
Už te´d na to většina středoškoláků hodně kašle nebo na tu školu vůbec nemá. Po vzniku velkého množství středních škol šla úroveň rapidně dolů. O základkách nemluvě, Děti dobře ví, že se dostanou v podstatě kamkoliv.
Pokud na maturitních oborech nebude potřeba maturita, úroveň to nezvedne.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3708 6. 6. 2019 21:50

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Tak to jsi měla štěstí.

To teda stolt !
Byla jsem tedy v lepší situaci, než kdybych uvízla přes noc ve výtahu. Tekoucí voda, WC, dokonce i kanape po ruce. big_smile Ale před přesunem do práce by mi chyběla sprcha, kartáček a pasta na zuby.

Seneca

Není tady

#3709 6. 6. 2019 22:03

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Na 2. stupni základky jsme se moc flákat nemohli. Přijímačky, studium na SŠ i maturitu jsme taky museli brát dost vážně a nikoho z nás nenapadlo, že by se nematurovalo z matiky. A myslím si, že většina z nás na tehdejší studentský život ráda vzpomíná. stolt

Seneca

Není tady

#3710 21. 7. 2019 15:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Včera... ma šokoval môj talent, bohužiaľ rozvinutý len v takýchto sférach: podarilo sa mi rozbiť nerozbitný tanier  rodna . A dnes sa mi práčka rozbehla pri žmýkaní až tak, že zapla môj epilátor, ktorý vibroval hlučne na dlážke kúpeľne a vydesil ma na smrť . Môžem začať spisovať tieto bizarné príhody do memoárov s názvom Mne sa vždy musí niečo stať... sjuk stolt

Brita

Není tady

#3711 20. 11. 2019 18:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Šokovala mě reportáž a článek z jednoho domova seniorů.
Ono se o chování personálu ke klientům mluví docela dlouho, ale tak nějak opatrně a vždy to utichne. Přitom těchto domovů je velice málo, takže dát starého rodiče či prarodiče někam jinam je neuskuteřnitelné. Vzhledem k tomu, že se prodlužuje věk odchodu do důchodu, čeká nás to zřejmě všechny - naše děti se asi nebudou moci postarat.
Z druhé strany vím od lidí, kteří tam pracují, jak jsou přetěžováni, protože je jich málo (volná místa ale nejsou) a o výšce jejich platu je škoda mluvit. Myslím, že toto zaměstnání by měli dělat lidé, kteří projdou určitými psychologickými testy a mělo by se opravdu hodně zaplatit, protože je velice náročné. Jak fyzicky, tak psychicky.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fuj- … cle-detail

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3712 21. 11. 2019 21:03

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Mě taky.
A ještě dneska článek a zavražděné Terce - na Novinkách.cz v 10. 23. Stalo se to už v květnu, ale to na té hrůze nic nemění. Je to šílený. Žádný trest nebude dostatečný.

Seneca

Není tady

#3713 21. 11. 2019 21:20

rina
♥♥♥♥♥--

Ten chlapec je evidentně asociál, ať ho holčina jakkoliv provokovala či odmítala, jeho reakce byla psychopatická, zřejmě i díky matce, která se k věci vyjadřovala. Myslím že se tam setkala nešťastná souhra náhod, (psal si s její kamarádkou, která ho "dorazila" zprávou, že má přítele, kamarád taky nebral vážně jeho oznámení, že ji chce zabít), ...
Verdikt zřejmě ještě není konečný.
Snažila jsem se vžít do jeho kůže...
Mno, kdoví jak to všechno probíhalo...va

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#3714 22. 11. 2019 18:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Proč? yikes

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3715 22. 11. 2019 19:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jsem zvědavá, jak to s šetřením v domově seniorů dopadne. Už dříve tam prý nějaké kontroly byly, ale nezjistily nic závažného.  Ministryně Schillerová byla sice šokovaná,ale podle jedné její návštěvy je tam zaměstnanců dost
„Jestliže mám tři na sobotu a na neděli, tak obhospodařit třeba 41 lidí nebo 38 lidí je velmi těžké – když máte udělat hygienu, obstarání jídla, nějaké jejich aktivity, věnovat se jim individuálně. Takhle to skutečně nejde,“ řekl s tím, že personál na počet klientů v jednotlivých odděleních podle něj nestačí.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/poni … paign=null

Myslím, že to dopadne tak, jak před časem bylo šetření v jednom soukromém a drahém domově seniorů, kde se však choval personál podobně. Tak nějak to šlo do ztracena.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3716 22. 11. 2019 20:22

rina
♥♥♥♥♥--

Judyna napsal(a):

Proč? yikes

Abych pochopila jeho jednání.

Upravil(a) rina (22. 11. 2019 20:24)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#3717 22. 11. 2019 20:44

rina
♥♥♥♥♥--

Judyna napsal(a):

...personál na počet klientů v jednotlivých odděleních nestačí...

Myslím, že to dopadne tak, jak před časem bylo šetření v jednom soukromém a drahém domově seniorů, kde se však choval personál podobně. Tak nějak to šlo do ztracena.

Vzpomínám si, provozovaly to tuším nějaké "neprofesionálky".
Já věřím že nedopadne!
Z vlastních zkušeností vím, že personál opravdu nestačí, tak mi nějak nejde do hlavy, proč ho nenavýšej.
Hm, v době kdy se zdá že "není co dělat"...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#3718 23. 11. 2019 20:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak se objevují reakce politiků. Jak z jiného světa. Pečovatelé nestíhají, protože je jich málo a politikové hovoří o tom, že potřebují víc supervizí, odpočinku a lepší pracovní dobu. Když pečovatelé budou více odpočívat a jezdit na školení, kdo bude sloužit? Ani jeden nenavrhuje zvýšit počet pečujících. Nevidí v tom systémovou chybu, ale pouze selhání jednotlivce. Vždyť ať si to zkusí - ve třech lidech na 24 hodin obsluhovat přes 40 potřebných lidí.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3719 23. 11. 2019 21:14

normální chlap
♥♥♥----

Politici to samozřejmě moc dobře vědí, oni ve skutečnosti nejsou blbí, i když tak vypadají. Jenže zlepšit péči znamená uvolnit na to víc peněz. A víc peněz v jednom odvětví znamená míň peněz jinde, takže by se třeba muselo míň přidat učitelům (což nejde, školství se hasí pět vteřin před рrůserem) nebo nedat nějaký bonus důchodcům a studentům (=baště levice), třeba ty slevy na dopravu, a to by znamenalo konec nadějí na znovuzvolení.

Není tady

#3720 23. 11. 2019 21:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No jasný.
Přitom počet seniorů se zvyšuje, čili bude se zvyšovat i potřeba větší kapacity domovů. Ženy, které se doteď často o své rodiče doma staraly, budou chodit do práce do pozdního věku, ta kapacita domovů je nedostatečná už teď, nehledě na personál.
Do sociální oblastni se bude muset dávat podstatně více peněz. Hlavně kvůli zachování důstojnosti. Protože takový konec si nikdo nezaslouží. To zvířatům v útulcích je líp.
Je třeba se postarat o bezbranné. Nezavírat oči.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3721 23. 11. 2019 21:33

normální chlap
♥♥♥----

Nelze než zcela souhlasit. Jenom ... jenom kde vzít ty peníze :-)

Není tady

#3722 23. 11. 2019 22:39

Palomita
♥♥♥----

normální chlap napsal(a):

Nelze než zcela souhlasit. Jenom ... jenom kde vzít ty peníze :-)

Problém s nekvalitní péčí není v penězích, ale v lidech a v jejich hodnotách. Vracíme se zpátky do školy, kde už žáci v lavicích nemají vůči nikomu a ničemu respekt, pokud si ho "nezaslouží". Výsledek? Ten potkáme my (rodiče) v domovech důchodců. Být hrubý jen proto, že můžu, to je postoj, který žádné peníze na světě nezmění. A přesně tomu odpovídá i to zamindrákované chování "vy jste se nám zase posrala, paní profesorko".. Jestli si myslíte, že tuhle lidskou ubohost můžete změnit penězi, tak upřímně doufám, že máte pravdu.

Není tady

#3723 23. 11. 2019 22:57

normální chlap
♥♥♥----

To je druhá věc, neúcta nebo ještě hůř, leštění si vlastního ega povýšeným chováním. A stejně jako nedostatek peněz to tu bylo co pamatuju. A stejně tak nemám recept na to co s tím udělat.

Není tady

#3724 24. 11. 2019 9:04

Palomita
♥♥♥----

normální chlap napsal(a):

To je druhá věc, neúcta nebo ještě hůř, leštění si vlastního ega povýšeným chováním. A stejně jako nedostatek peněz to tu bylo co pamatuju. A stejně tak nemám recept na to co s tím udělat.

Peněz bude vždycky málo. Ale otázka je, za jakou cenu se nechá člověk koupit a co všechno je schopen za dostatečný obnos peněz snášet, když nepříznivé prostředí přetrvává. Radši bych řešila celkově systém těchto domovů a v neposlední řadě psych. pomoc seniorům. Protože jejich bezmocnost a potupa s jejich psychikou taky mává. Bavila jsem se velmi otevřeně s člověkem, co trpí Alzheimrem, když měl světlou chvilku. Svou ženu terorizuje, dělá jí naschvály a je na ni protivný a zlý (právě, když má ty světlé chvilky). Ptala jsem se, proč to dělá, jsou spolu několik desítek let, mají (měli) se rádi, atd. A on na to, že to dělá, protože může a baví ho to. Chce prostě ubližovat, protože se sám cítí ublížený. Asi je to častější, než se zdá, ale nějak se o tom nemluví.
To, že jsou lidé v sociálních službách podhodnoceni je bez debat. Kdyby se tam rýžovalo, jako třeba na youtuberství, to by bylo zájemců.. No, bohužel, lidskost a slušnost dnes není in a nevydělává.

Není tady

#3725 24. 11. 2019 9:56

rina
♥♥♥♥♥--

Alzheimer stupňuje vlastnosti které měl člověk ve zdraví. S ublížeností to nemá nic společného. Toho pána to "baví" proto že je mu to tolerováno.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí