Oznámení

14. května : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14.května : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

20.února : Upečme si spolu lahodný čokoládový průšvih.

#3626 14. 3. 2019 7:31

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Bez knížky tam nechodím. Ale většinou to skončí tak, že relaxuju... wink  sova

To už se moc nevidí tummenupp většinou všichni lidé koukají do telefonů.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#3627 14. 3. 2019 7:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Eva. napsal(a):

Já tam nechodím vůbec. Jsem odpůrce lékařů a mám na to dobré osobní důvody. Nechodím ani z práce na periodické prohlídky. Řekla jsem zaměstnavateli, že ať mě klidně vyhodí, ale k lékaři nepůjdu, dokud se cítím být zdravá.
Jediné zdravotní zařízení, kam chodím, je transfuzní stanice. Naposledy jsem byla darovat minulý čtvrtek. smile

Mám to dost podobně s těmi lékaři.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#3628 14. 3. 2019 7:42

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Asi jsem to nenapsala úplně srozumitelně. Ne že bych byla odpůrcem lékařů jako takových smile
Podle mě  ale není třeba chodit k lékaři, když mi nic není. Tělo si samo řekne, kdy vyhledat lékařskou pomoc. Takové ty preventivky - to akorát člověka vystraší, když se lékaři něco nezdá. A psychika je mocná čarodějka jak v pozitivním, tak i v negativním slova smyslu. Kdybych poslouchala lékaře, tak jsem už před několika lety podstoupila hysterektomii. A pak na to paní doktorka nějak zapomněla, že mě vystrašila a nutila a byla naštvaná, když jsem odmítla. A po roce při prohlídce jásala, jak mám vše v pořádku, žádný problém lol Pak už jsem k ní víckrát nešla.
Ale mám i horší zkušenosti z nezkušeného mládí. Lékař je taky jenom člověk, jako my. A není třeba mu úplně všechno věřit. Je třeba naslouchat svému tělu. Každé tělo a mysl jsou jedinečné.
Spousta očkování a léků je jenom tlak farmaceutického průmyslu, není to skutečný zájem o naše zdraví. Podle mě stačilo očkování v dětství, žádné další není třeba. Takové ty akce proti chřipce (stejně to nejde proti všem typům), proti borelióze, když to nefunguje na klíšťovou encefalitidu atd. je jenom tahání peněz z našich kapes a nechápu lidi, co tohle podstupují. Obzvláště když už jsou dospělí.

Upravil(a) Eva. (14. 3. 2019 9:41)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#3629 14. 3. 2019 23:14

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Eva. napsal(a):

Spousta očkování a léků je jenom tlak farmaceutického průmyslu, není to skutečný zájem o naše zdraví. Podle mě stačilo očkování v dětství, žádné další není třeba. Takové ty akce proti chřipce (stejně to nejde proti všem typům), proti borelióze, když to nefunguje na klíšťovou encefalitidu atd. je jenom tahání peněz z našich kapes a nechápu lidi, co tohle podstupují. Obzvláště když už jsou dospělí.

Rozumím tvému zaujetí a vesměs ti dávám za pravdu, ale zase není dobré vylévat vaničku i s dítětem ... lidská vakcína proti borelióze není, proti klíšťové encefalitidě ano a pokud se pohybuješ v oblasti infikovaných klíšťat, myslím, že je velmi dobré se nechat naočkovat. Čím jsi starší, tím bývá průběh klíšťové encefalitidy horší a zůstávají vážnější následky.Já zase kroutím hlavou nad rodiči, kteří nechají naočkovat své malé děti a sami sebe ne, přitom u dětí probíhá infekce většinou zcela nepozorovaně nebo lehce, zatímco u starších s těžkým neurologickým postižením.
Myslím si, že pro zdravého člověka je spíš dobré čas od času prodělat chřipku, ale pro nemocného a oslabeného je to něco jiného.Dlouho jsem se proti ní očkovat nenechala, ale když jsem se začala starat o nemocné rodiče, nechala jsem se očkovat.
Naproti tomu, některá očkování v dětství mi přijdou zbytečná (proč hepatitidu B v kojeneckém věku?) nebo špatně načasovaná.
A většina očkování při cestách do ciziny mi také nepříjdou zbytečná. Fascinuje mě představa, že třeba komáři se resortům s all inclusive instinktivně vyhýbají.

Není tady

#3630 15. 3. 2019 13:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Komári sa rezortom asi nevyhýbajú, ale mňa pred Egyptom zaočkovali aj proti  veciam, ktoré mám reálne väčšiu šancu chy\tiť tu. roll Dnes by som bola asi oveľa uvážlivejšia.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#3631 15. 3. 2019 14:08

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Zjišťovala jsem před první návštěvou Egypta a zjistila, že není třeba se dát proti ničemu očkovat.
Teď už nezjišťuji a prostě jedu.

Není tady

#3632 15. 3. 2019 18:57

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Eva. napsal(a):

Zjišťovala jsem před první návštěvou Egypta a zjistila, že není třeba se dát proti ničemu očkovat.

Do Egypta?

Není tady

#3633 15. 3. 2019 19:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

Do Egypta?

Ano, jezdím I do Egypta. Však jsem to napsala, nezjišťuji a jedu. smile Do Egypta stále létá spousta lidí. Proč se Barčo ptáš, jestli do Egypta?

Není tady

#3634 15. 3. 2019 20:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

"..... lidská vakcína proti borelióze není, proti klíšťové encefalitidě ano a pokud se pohybuješ v oblasti infikovaných klíšťat, myslím, že je velmi dobré se nechat naočkovat. Čím jsi starší, tím bývá průběh klíšťové encefalitidy horší a zůstávají vážnější následky.Já zase kroutím hlavou nad rodiči, kteří nechají naočkovat své malé děti a sami sebe ne, přitom u dětí probíhá infekce většinou zcela nepozorovaně nebo lehce, zatímco u starších s těžkým neurologickým postižením...."

No, já se právě chtěla nechat očkovat proti encefalitidě. protože mi to taky přišlo rozumné. Ale celkový postoj a přístup pana doktora a hlavně sestry, která řešila nebo chtěla řešit spíš jiné věci mě naprosto odradil. Plus samozřejmě ta neskutečně dlouhá doba strávená v čekárně. Je to o lidech. Když si volala moje kamarádka ke svému lékaři, sestra jí řekla, že mají vakcínu v ordinaci, pochválila jí za její přístup a řekla, ať příjde, že jí to hned píchne.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3635 15. 3. 2019 21:20

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Ne bylo mi, Evo. jasné, jestli nezjišťuješ a jedeš do Egypta, nebo nezjišťuješ, ať jedeš kamkoliv. Proto jsem se zeptala. Při druhé variantě by mi to přišlo neprozřetelné.

Není tady

#3636 15. 3. 2019 21:25

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Barča napsal(a):

Ne bylo mi, Evo. jasné, jestli nezjišťuješ a jedeš do Egypta, nebo nezjišťuješ, ať jedeš kamkoliv. Proto jsem se zeptala. Při druhé variantě by mi to přišlo neprozřetelné.

Tak, do Izraele a Jordánska jsem taky nezjišťovala. Ani do Turecka. A nevím, jestli budu zjišťovat, až pojedu někam jinam do exotiky. Základem je hlava. Pokud jsem přesvědčená, že vše bude OK, tak to taky tak bude. stolt

Není tady

#3637 15. 3. 2019 21:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

No, já se právě chtěla nechat očkovat proti encefalitidě. protože mi to taky přišlo rozumné. Ale celkový postoj a přístup pana doktora a hlavně sestry, která řešila nebo chtěla řešit spíš jiné věci mě naprosto odradil. Plus samozřejmě ta neskutečně dlouhá doba strávená v čekárně. Je to o lidech. Když si volala moje kamarádka ke svému lékaři, sestra jí řekla, že mají vakcínu v ordinaci, pochválila jí za její přístup a řekla, ať příjde, že jí to hned píchne.

No, bodejť by ji nepochválila. big_smile

Není tady

#3638 15. 3. 2019 21:31

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Chápu, že jsi z toho otrávená Judyno, taky bych byla (proto k doktorům pokud možno nechodím). Myslím, že tvého doktora by bylo možné částečně omluvit, pokud by tě neznal a chtěl tě před očkováním vidět, protože by se měl osobně ujistit, že to bez problémů zvládneš. Objednala jsem se do očkovacího střediska na hodinu H a minutu M a všechno proběhlo svižně a v pořádku. Pokud něco takového v okolí máš, je to možnost. A je velmi pravděpodobné, že nebudeš muset čekat (jenom chvíli po očkování, jestli je vše v pořádku).

Není tady

#3639 16. 3. 2019 10:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ne nemám. Jsem z malého města. Nejblížší je 35 km, bohužel v místě, které od nás není hromadnou dopravou moc dostupné a já auto nemám. Ordinační hodiny zase jen dopoledne, to znamená volno z práce na celý den.
Ale já se zkusím objednat na preventivní prohlídku na léto, až budu mít dovolenou, ta by měla být na určitou hodinu a při ní se zkusím s doktorem domluvit. Pokud se ovšem nestane to, co v únoru, kdy jsem se právě na takovou prohlídku objednala, ale doktor tam zrovna ten den nebyl a sestra mi to dopředu jaksi zapomněla sděllit. Naštěstí to bylo v den, kdy jsem měla volno, jinak bych se ani neobjednávala.
Jsem pořád naštvaná...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3640 16. 3. 2019 13:15

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Jenže to očkování proti encefalitidě by se mělo uskutečnit ve vhodnou dobu...

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#3641 16. 3. 2019 13:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No, není to nutnost, ale je to lepší. Já bych se s ním pouze domluvila a na očkování bych šla až před zimou.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3642 16. 3. 2019 19:13

vera
♥♥♥♥♥♥-

Barča napsal(a):

Nenechávám se očkovat........a to cestuji dost

Není tady

#3643 16. 3. 2019 21:20

Barča
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

Barča napsal(a):

Tvoje volba. A také záleží na tom, kam.
Můj náhled se odvíjí od toho, že spíš necestuji, ale zato vím o navrátilcích, kteří onemocněli. Pravda je, že očkovat se dá jen proti málo nemocem, které je možné na cestách získat (a jak psala Selima, spoustu z těch, proti kterým se očkuje, chytíš snáz doma wink).

Není tady

#3644 16. 3. 2019 21:22

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

No, není to nutnost, ale je to lepší. Já bych se s ním pouze domluvila a na očkování bych šla až před zimou.

To bych šla spíš před létem smile.

Není tady

#3645 16. 3. 2019 22:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Barča napsal(a):

Můj náhled se odvíjí od toho, že spíš necestuji, ale zato vím o navrátilcích, kteří onemocněli. Pravda je, že očkovat se dá jen proti málo nemocem, které je možné na cestách získat (a jak psala Selima, spoustu z těch, proti kterým se očkuje, chytíš snáz doma wink).

Barčo, vera je veliká cestovatelka.
Obzvláště Jemen jí v dobrém velmi závidím. Vzhledem k situaci v Jemenu se tam nejspíš nepodívám.
Jsem odpůrce očkování. Já se očkovat nedávám. Myslím si, že reakce těla na očkování je daleko horší, než ty nemoce, které nejspíš nikdy nedostaneme. Své tělo si raději chráním, než abych ho vystavovala šokům z očkování.

Není tady

#3646 17. 3. 2019 10:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Barča napsal(a):

Judyna napsal(a):

To bych šla spíš před létem smile.

Nechci si brát na celý den volno v práci (už jsem to myslím psala. Do práce teď dojíždím docela daleko a obvodního mám doma). Na preventivní prohlídky chodím v době volna - dovolené. Odpolední ordinace jsou málokde a dovolenou budu mít až v létě.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3647 17. 3. 2019 10:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Šokoval mě teroristický útok na Novém Zélandě.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#3648 17. 3. 2019 12:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Mě taky... sad  usch

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#3649 17. 3. 2019 15:45

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Mě taky. A zarazilo mě to vypočítávání islamistických teroristických útoků, jakože jsme na tom hůř!?! Jako srovnávání skóre?!? Děs běs!graterusch

Není tady

#3650 18. 3. 2019 12:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Barča napsal(a):

vera napsal(a):

Barča napsal(a):

Mne kamoši, čo žili dva roky v Indii, radili skôr nabombovať sa pred cestou Betaglukánom, Imunoglukánom alebo niečím takým... čo mi celkom dáva zmysel. Plus nerozmýšľať príliš o chorobách, to je tiež fakt.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí