Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 8. 9. 2012 10:00

Paila
♥♥♥♥---

Pohřeb bez obřadu

Zajímalo by mě, jak byste reagovali, pokud by Vám zemřel starý příbuzný a jedna z příbuzných by mu zařídila tajně pohřeb bez obřadu a nikoho z příbuzných ani přátel nebožtíka neinformovala?

V mé rodině se to stalo a nějak to nedokážu pochopit a hlavně "vydýchat" jak to ta příbuzná mohla udělat. Je přece jedno, jak starý ten člověk byl. Z mého pohledu si každý zaslouží důstojný odchod na druhý břeh a tím i rozhoučení s ním.

Prý ji k tomu motivovala finanční situace, ale i tak? Neinformovat ostatní je v z mého pohledu podlé. Jak byste reagovali vy?

Upravil(a) Paila (8. 9. 2012 12:53)

Není tady

#2 8. 9. 2012 21:53

Weatherwax
♥♥♥----
Místo: Brno

Re: Pohřeb bez obřadu

Záleželo by na mém vztahu k zemřelému a na situaci v jaké by se nacházela dotyčná příbuzná. Pokud by nebyla příliš nešastná nad úmrtím a byla by alespoň trochu v pořádku, řekla bych ji v případě, že mi na zemřelém záleželo, že mě celá situace mrzí a že jsem se chtěla oficiálně rozloučit a následně bych si zřejmě udělala nějaké vlastní malé rozloučení, by symbolické. Pokud by mi na zemřelém příliš nezáleželo a rozčilovalo by mě pouze jednání příbuzné, která nikoho neinformovala, nechala bych to celé být, popřípadě si o tom s dotyčnou promluvila více časem.

Samozřejmě v tom celém jistě bude záležet, jak se dívᚠna pohřeb z duchovní stránky a co je podle Tebe důstojné. Z mého pohledu je zemřelému úplně volné, jakým způsobem absolvovalo jeho hmotné tělo odchod z toho světa, v jaké rakvi, jestli jako popel nebo jako souhrnu bílkovin, tuků a dalších látek v zemi.

V naší rodině je pohřeb, o kterém hovoříš například tradice...a to už od dob první republiky, kdy byl oficiálně povolen pohřeb žehem. Nejedná se tedy o nedůstojné rozloučení se zemřelým.

Chápu, že se na příbuznou zlobíš, obzvláště záleželo-li Ti na zemřelém. Soustředila bych se teď ale na to, jak se alespoň náhradním způsobem rozloučit s blízkou osobou a ne vytváření rodinných sporů, by "Ty sis nezačala."

smile

Osud rozdal karty, my hrajeme. (A. Schopenhauer) usch storstark dumbom

Není tady

#3 8. 9. 2012 22:26

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Pailo, pro mě by bylo důležité, jaké poslední rozloučení by si přála zesnulá.

Jsou lidé, kteří si přejí poslední rozloučení "se vším všudy", např. církevní obřad v kostele a poté pohřeb do země nebo poslední rozloučení v obřadní síni a poté pohřeb žehem. Většína starších lidí, kteří v tomto směru "mají jasno" si už za svého života "šetří na pohřeb" a pro případ úmrtí dají ještě za svého života rodině přesné instrukce, jak bude jednou poslední rozloučení vypadat.

Na druhou stranu znám lidi, kteří vyznávají zcela jinou filosofii a klasický pohřeb si výslovně nepřejí, což dají svým nejbližším ještě za svého života srozumitelně na vědomí stolt Mám příbuzné, v jejichž rodině se již dlouho traduje pohřeb bez obřadu a následný rozptyl ostatků na rozptylové loučce, s čímž se nijak netají a připadá jim to naprosto normální stolt

Pailo, skutečně není důležité, co si o pohřbu bez obřadu myslíš Ty, důležité je, co si přála nebožka příbuzná. Kdyby stála o klasický pohřeb s účastí příbuzných včetně vytištění a rozeslání parte, jistě by v tomto směru ještě za svého života podnikla patřičné kroky. A protože se pozůstalá příbuzná vyjádřila, že k pohřbu bez obřadu ji motivovaly finanční důvody, zesnulá příbuzná zřejmě o žádný klasický pohřeb nestála, protože pro tento případ by si vytvořila už za života finanční rezervy s podrobnými instrukcemi, jak s nimi po její smrti naložit.

Staroušek, který si přeje klasický pohřeb, už na tohle totiž pamatuje a buď v tomto smyslu zkoncipuje poslední vůli, nebo vydá patřičné instrukce, jak se má v případě jeho posledního rozloučení postupovat. Nevíme, jaké jsou vztahy v rodině, těžko usuzovat, proč pozůstalá příbuzná neuvědomila o skonu dotyčné širší příbuzenstvo a známé: možná si to zesnulá nepřála, možná to byl od pozůstalé příbuzné akt svévole ... v každém případě těžko soudit a těžko se vyjádřit ... hmm

Upravil(a) Kiara (8. 9. 2012 22:28)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#4 8. 9. 2012 23:35

Paila
♥♥♥♥---

Kiara napsal(a):

Staroušek, který si přeje klasický pohřeb, už na tohle totiž pamatuje a buď v tomto smyslu zkoncipuje poslední vůli, nebo vydá patřičné instrukce, jak se má v případě jeho posledního rozloučení postupovat. Nevíme, jaké jsou vztahy v rodině, těžko usuzovat, proč pozůstalá příbuzná neuvědomila o skonu dotyčné širší příbuzenstvo a známé: možná si to zesnulá nepřála, možná to byl od pozůstalé příbuzné akt svévole ... v každém případě těžko soudit a těžko se vyjádřit ... hmm

Příbuzná toho zesnulého příbuzného nenáviděla, ale byla za něj právně odpovědná a taky mu spravovala běžný účet, který, jak jsem nedávno zjistila, celý vybrala, takže skutečně neměla z čeho zaplatit ten normální pohřeb.

Zemřelý si na pohřeb šetřil, dokonce si předplatil i hrob a ona ho nechala spálit jako kus hadru, což mi vadí. Navíc jsme se o jeho úmrtí dozvěděli omylem, když ho jeho jiná příbuzná jela navštívit.

Samozřejmě že jsem udělala soukromé rozloučení s ostatními normálními příbuznými, ale bohužel pohřeb bez obřadu jsme ovlivnit nemohli. Nejde o samotnou krematici spíše o postoj téhle příbuzné. sad

Není tady

#5 8. 9. 2012 23:48

Paila
♥♥♥♥---

Weatherwax napsal(a):

V naší rodině je pohřeb, o kterém hovoříš například tradice...a to už od dob první republiky, kdy byl oficiálně povolen pohřeb žehem. Nejedná se tedy o nedůstojné rozloučení se zemřelým.

Chápu, že se na příbuznou zlobíš, obzvláště záleželo-li Ti na zemřelém. Soustředila bych se teď ale na to, jak se alespoň náhradním způsobem rozloučit s blízkou osobou a ne vytváření rodinných sporů, by "Ty sis nezačala."  smile

Nejde mi ani tak o tu kremaci, jako o to, že si příbuzný ušetřil peníze na klasický pohřeb, ale ona ty peníze použila na něco jiného a navíc neinformovala ani tu nejbližšího rodinu.

Osobně si myslím, že ani tak nezáleží na tom, jak je pohřbeno tělo, spíš záleží na tom, jak se k němu chovali lidi za života. 

Pohřeb je podle mě nutná psychologická pomůcka pozůstalých srovnat se s realitou, že tu už ten mrtvý není.

Není tady

#6 9. 9. 2012 0:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Paila napsal(a):

Kiara napsal(a):

Staroušek, který si přeje klasický pohřeb, už na tohle totiž pamatuje a buď v tomto smyslu zkoncipuje poslední vůli, nebo vydá patřičné instrukce, jak se má v případě jeho posledního rozloučení postupovat. Nevíme, jaké jsou vztahy v rodině, těžko usuzovat, proč pozůstalá příbuzná neuvědomila o skonu dotyčného širší příbuzenstvo a známé: možná si to zesnulý nepřál, možná to byl od pozůstalé příbuzné akt svévole ... v každém případě těžko soudit a těžko se vyjádřit ... hmm

...Příbuzná toho zesnulého příbuzného nenáviděla, ale byla za něj právně odpovědná a taky mu spravovala běžný účet, který, jak jsem nedávno zjistila, celý vybrala, takže skutečně neměla z čeho zaplatit ten normální pohřeb.

...Nejde mi ani tak o tu kremaci, jako o to, že si příbuzný ušetřil peníze na klasický pohřeb, ale ona ty peníze použila na něco jiného a navíc neinformovala ani tu nejbližšího rodinu.

Hm ... Pailo, když jsi získala přístup k takto důvěrným informacím, tak to asi nemohl být Tvůj zas až tak vzdálený příbuzný, jinak by Ti nikdo informace o stavu účtu a ušetřených penězích nesvéprávného člověka přece nemohl sdělit wink A protože ses je dozvěděla až po smrti dotyčného, zřejmě musely vyjít najevo v rámci dědického řízení, ke kterému jsou přizváni pouze hodně blízcí pokrevní příbuzní zemřelého hmm

MMCH jak se stane, že je nesvéprávnému člověku určena za opatrovníka osoba, která ho dle Tvého vyjádření nenáviděla - to se v celém příbuzenstvu nenašla vhodnější osoba, která by byla ochotna na svá bedra převzít odpovědnost za nesvéprávného člověka, celodenně a řádně o něj pečovat a chovat se k němu přinejmenším eticky?!?

Není tady

#7 9. 9. 2012 9:39

annie
♥♥♥♥♥♥-

Bylo by mi to líto...
Ale příbuzná chtěla asi "ušetřit".
Teď už neuděláte, bohužel, nic.
Pochopit její postoj nedokážu, pokud si nebožtík za života na pohřeb našetřil, tak bych mu jeho přání splnila a minimálně udělala pohřeb v kruhu rodiny.
Už vůbec nechápu, proč neobeslala rodinu aspon zprávou o jeho úmrtí, třeba až po kremaci...
Zvláštní...
Nezastírám, že by mi to vzalo dech.
No, nezbývá, než na něj vzpomínat. pussa

Není tady

#8 9. 9. 2012 9:39

Paila
♥♥♥♥---

Kiaro, bydlím daleko a s příbuzným jsem byla hlavně jen v telefonickém spojení a opravdu se jednalo o blízkého příbuzného, byl to můj děda.

O účtu vím, protože jsem byla u toho, když se sám rozhodl dát práva k účtu právě téhle příbuzné, mojí tetě a ona s tím souhlasila, protože jako jediná bydlela blízko, navíc byla jako jediná z jeho dětí už v důchodě, takže jako jediná ho měla čas cca každý 2-3den navštvit a nakoupit.

Děda nebyl hloupý, všem nám ukázal, jaký má důchod i jaké má náklady a ty náklady byli opravdu minimální, měl tam tolik peněz, že by si mohl zařídit i 3-4 velmi slušné pohřby a najednou tam není ani na jeden???

Špatně jsem se vyjádřila, on nebyl nesvépravný pouze tahle teta měla přístup do bytu, k účtu, ke všemu co bylo na jeho jméno. Teta tvrdila, že se o něj denně stará, nakupuje, uklízí, ale když jednou moje mamka přijela neohlášeně, tak našla dědu ležet na zemi, byl v bezvědomí, podvyživený, dehydrový a špinavý, stejně jako celý byt a podle lékařky byl v tomhle stavu už několik dní, takže pokud by tam teta chodila denně, tak by se tohle nemohlo stát.

Já vím, že starat se o starého a navíc nemocného člověka je velmi těžké, jak fyzicky, tak hlavně psychicky , pokud spadne na zem, tak ho není snadné zvednout. Vím, že staří lidé odmítají jíst a podobně, ale to v jakém stavu bylo do očí bijící.

Mamka ho tedy nechala převézt do nemocnice, kde strávil několik týdnů a pak se podařilo najít místo v léčebně dlouhodobě nemocných, kde nakonec umřel.

Mamka se o jeho smrti dozvěděla až ve chvíli, když už probíhala kremace a nešlo jí zabránit. Mamce i ostatním příbuzným odmítla podat jakékoli informace, to, že teta dědu nenáviděla vyjadřovala poslední dobou hodně hlasitě.

Dědické řízení ještě neproběhlo a vzhledem k tomu, že jeho děti ještě žijí, tak se ho ani nemusím zúčastnit.

Upřímně, všichni jsme z jejího chování v šoku. Donedávna to byla normální,. příjemná paní.

Není tady

#9 9. 9. 2012 10:00

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Paila napsal(a):

Kiaro, bydlím daleko a s příbuzným jsem byla hlavně jen v telefonickém spojení a opravdu se jednalo o blízkého příbuzného, byl to můj děda.

O účtu vím, protože jsem byla u toho, když se sám rozhodl dát práva k účtu právě téhle příbuzné, mojí tetě a ona s tím souhlasila, protože jako jediná bydlela blízko, navíc byla jako jediná z jeho dětí už v důchodě, takže jako jediná ho měla čas cca každý 2-3den navštvit a nakoupit.

Děda nebyl hloupý, všem nám ukázal, jaký má důchod i jaké má náklady a ty náklady byli opravdu minimální, měl tam tolik peněz, že by si mohl zařídit i 3-4 velmi slušné pohřby a najednou tam není ani na jeden???

Špatně jsem se vyjádřila, on nebyl nesvépravný pouze tahle teta měla přístup do bytu, k účtu, ke všemu co bylo na jeho jméno. Teta tvrdila, že se o něj denně stará, nakupuje, uklízí, ale když jednou moje mamka přijela neohlášeně, tak našla dědu ležet na zemi, byl v bezvědomí, podvyživený, dehydrový a špinavý, stejně jako celý byt a podle lékařky byl v tomhle stavu už několik dní, takže pokud by tam teta chodila denně, tak by se tohle nemohlo stát.

Já vím, že starat se o starého a navíc nemocného člověka je velmi těžké, jak fyzicky, tak hlavně psychicky , pokud spadne na zem, tak ho není snadné zvednout. Vím, že staří lidé odmítají jíst a podobně, ale to v jakém stavu bylo do očí bijící.

Mamka ho tedy nechala převézt do nemocnice, kde strávil několik týdnů a pak se podařilo najít místo v léčebně dlouhodobě nemocných, kde nakonec umřel.

Mamka se o jeho smrti dozvěděla až ve chvíli, když už probíhala kremace a nešlo jí zabránit. Mamce i ostatním příbuzným odmítla podat jakékoli informace, to, že teta dědu nenáviděla vyjadřovala poslední dobou hodně hlasitě.

Dědické řízení ještě neproběhlo a vzhledem k tomu, že jeho děti ještě žijí, tak se ho ani nemusím zúčastnit.

Upřímně, všichni jsme z jejího chování v šoku. Donedávna to byla normální,. příjemná paní.

hm, koukám, že i maminka měla velké starosti o svého otce. věř tomu, že kdybych já měla kohokoliv na LDN tak ho pravidelně navštěvuji a telefonicky se informuji o jeho zdr. stavu

Není tady

#10 9. 9. 2012 10:04

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Je to smutné, ale c tím nic nenaděláš. Těžko říct, zda má tetička svědomí, které ji hryže. A se zeptá maminka jí co ji k tomu vedlo, že nedala vědět. Jinak kremace není pohřeb bez obřadu. stejně tak může být uložena urna do hrobu a pokud ho děda měl není problém ho tam uložit

Není tady

#11 9. 9. 2012 10:05

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Jo, to mě taky zarazilo, že jste se dověděli až po kremaci

Není tady

#12 9. 9. 2012 10:15

Paila
♥♥♥♥---

annie napsal(a):

Bylo by mi to líto...
Ale příbuzná chtěla asi "ušetřit".
Teď už neuděláte, bohužel, nic.
Pochopit její postoj nedokážu, pokud si nebožtík za života na pohřeb našetřil, tak bych mu jeho přání splnila a minimálně udělala pohřeb v kruhu rodiny.
Už vůbec nechápu, proč neobeslala rodinu aspon zprávou o jeho úmrtí, třeba až po kremaci...
Zvláštní...
Nezastírám, že by mi to vzalo dech.
No, nezbývá, než na něj vzpomínat. pussa

Tahle událost je dost čerstvá,tak se v ní snad pohne svědomí. My to rozloučení uděli bez ní, odmítla se ho zúčastnit.

Upřímně, všichni jsme víc "opaření" z jejího postoje než se samotného úmrtí starého a nemocného příbuzného, u něhož se to dalo očekávat.

Není tady

#13 9. 9. 2012 10:29

Paila
♥♥♥♥---

aprill napsal(a):

hm, koukám, že i maminka měla velké starosti o svého otce. věř tomu, že kdybych já měla kohokoliv na LDN tak ho pravidelně navtěvuji a telefonicky se informuji o jeho zdr. stavu

April, pokud by se mamka o svého otce nezajímala, tak to nevíme dodnes a navíc, navštěvala ho jak jen mohla, ale je stále pracující, tak to nešlo dojíždet denně z druhého konce republiky a samozřejmě, že tam pravidelně volala a mluvila přímo s ním.

Dostat člověka LDN vůbec není snadné, a když už se někde uvolní místo, tak je to většinou taky hodně daleko.

S pracovníky LDN to asi bude mít ještě dohru, protože mamce neodmítli sdělit, že je mrtvý. Pokud nevíte, tak zdravotníci nesmí sdělit informace o zdravotním stavu pacieta ostatním. Musí se vyplnit formulář, který pacient osobně podepíše, ale děda už nebyl v tom stavu to podepsat.

Není tady

#14 9. 9. 2012 10:33

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Paila napsal(a):

aprill napsal(a):

hm, koukám, že i maminka měla velké starosti o svého otce. věř tomu, že kdybych já měla kohokoliv na LDN tak ho pravidelně navtěvuji a telefonicky se informuji o jeho zdr. stavu

April, pokud by se mamka o svého otce nezajímala, tak to nevíme dodnes a navíc, navštěvala ho jak jen mohla, ale je stále pracující, tak to nešlo dojíždet denně z druhého konce republiky a samozřejmě, že tam pravidelně volala a mluvila přímo s ním.

Dostat člověka LDN vůbec není snadné, a když už se někde uvolní místo, tak je to většinou taky hodně daleko.

S pracovníky LDN to asi bude mít ještě dohru, protože mamce neodmítli sdělit, že je mrtvý. Pokud nevíte, tak zdravotníci nesmí sdělit informace o zdravotním stavu pacieta ostatním. Musí se vyplnit formulář, který pacient osobně podepíše, ale děda už nebyl v tom stavu to podepsat.

tak tomu vůbec nerozumím, to měli tajit, že otec zemřel?
vztahy ve vaší rodině budou asi hodně zvláštní.
já na tvém místě bych se už v tom nemimrala, stejně nic nezměníš .

Není tady

#15 9. 9. 2012 10:43

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Paila se asi upsala a chtěla napsat, že odmítli sdělit ne?

Není tady

#16 9. 9. 2012 13:03

Paila
♥♥♥♥---

holcina napsal(a):

Paila se asi upsala a chtěla napsat, že odmítli sdělit ne?

Dědu převezli z nemocnice do LDN v podstatě už na smrtelné posteli, což byla chyba ze strany ošetřující lékařky, která odmítla převoz zrušit. V LDN ho v tomhle stavu nechtěli přijmout a narovinu řekli, že dlouho se tam "neohřeje"

Přestože moje mamka byla převozu přítomná, zdravotní sestra jí o několik dní později po telefonu odmítla sdělit informace o zdravotní stavu dědy, což nechápu proč, ale stalo se. (možná zdrav. sestra jen skritně dodržela pravidla, ale v té době, zrovna v ten den děda zemřel, ale mamka to zjistila až později, při osobní návštěvě LDN)

April, až do téhle smutné události ty vztahy v rodině byli normální, sourozenci se střídali v náštěvách jak v nemocnici, tak i v LDN, ale teď jsou opravdu zvláštní.

Mᚠpravdu, nic z toho už nelze vrátit zpět a chování tety nechápu a zřejmě nikdy nepochopím.
Já jen potřebovala vidět, jak to vnímá někdo neutrální. Děkuji.smile

Není tady

#17 9. 9. 2012 13:04

Paila
♥♥♥♥---

omylem se odeslala zpráva 2x a nejde smazat

Upravil(a) Paila (9. 9. 2012 13:08)

Není tady

#18 9. 9. 2012 14:01

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Nerozumím tomu, proč dcera zařídí převoz bezmocného otce nejdřív do nemocnice, z nemocnice na LDNku a nenechá se zároveň určit jako kompetentní osoba, která má být zpravena jak o zdravotním stavu pacienta, tak i o jeho eventuelním úmrtí va Když někoho odvezu do nemocnice, navíc ve stavu, že dotyčný nemůže komunikovat, tak tohle je snad to první, co udělám?!?

Každý, kdo někdy pobýval v nemocnici přece ví, že při sepisování přijímacího protokolu po pacientovi chtějí zdravotníci uvést kontaktní osobu, která smějí být poskytovány informace o zdravotním stavu a která má být informována i v případě pacientova úmrtí. Dědečka našla matka v bezvědomí, dlouhodobě zanedbaného díky tetě, proč se nenechala uvést jako kompetentní osoba k poskytování informací o otci, když dědeček byl zřejmě v bezvědomí a nemohl se vyjádřit?!?

Proč si to matka nevzala "pod palec", když se její sestra ještě za života svého otce nechala slyšet, že otce nenávidí a otec byl před smrtí nalezen ve velmi zuboženém stavu, v bezvědomí, ve špinavém bytě a evidentně o něj nebylo dlouhodobě kvalitně pečováno?!? Proč rodina dopustila, aby poslední záležitosti spojené s pohřbem dostal na starost takovýto člověk va ?!?

Já nevím, Pailo, pokud je pravda, co píšeš, tak mi připadá velmi zvláštní, že rodina po tomhle všem nevybrala ze svých řad někoho důvěryhodnějšího pro styk rodiny se zdravotníky a později pro styk rodiny s pohřební službou a nechala všechno na tetě, která se již před smrtí otce ukázala jako pečovatel a opatrovník naprosto k ničemu kapitulation

Upravil(a) Kiara (9. 9. 2012 14:04)

Není tady

#19 9. 9. 2012 15:04

Paila
♥♥♥♥---

Kiara napsal(a):

Nerozumím tomu .... kapitulation

Kiara,
matka pracuje a bydlí na druhém konci republiky, takže se o něj nemohla starat 24hod/denně a žádná nemocnice ani LDN nechce starého člověka z druhého konce republiky, teta byla v důchodě a nabídla se sama, což děda přivítal, protože se tedy nemusel stěhovat.

To, že ho nenáviděla začala dávat silně najevo, až po jeho smrti

Věř mi, tohle jsme se snažili zařídit dávno, ale on se ani nechtěl stěhovat, byl zvyklý na svůj byt a na své pohodlý. Teta ho ze začátku kontrolovala jen každé 2-3dny + nakupovala mu, což nebylo příliš náročné, proto taky logicky dostala přístup k účtu.

Jeho zdravotní situace se pak najednou šíleně zhoršila a trvalo několik měsíců vyjednávání s několika LDN, z jejich pohledu byl příliš zdravý a přednost dostávají ti, co jsou totální léžáci a navíc je tam dlouhý pořadník. Musí se počkat až zemře X lidí před ním a teprve pak je šance na jeho umístění.

Nakonec se léžákem stal i on a pro tetu nastali těžské časy, opravdu tam musela začít chodit pravidelně a starat se. Mamka i ostatní tam jezdili, jak to šlo, ale i tak nejvíc bylo na tetě.

Pak ho mamka našla na zemi v bezvědomí a špinavého a zařídila okamžitý převoz do nemocnice, kde se normálně probral a normálně komunikoval.

V nemocnici jsme se střídali v návštěvách. Po nějaké době se ho podařilo dostal do LDN, ale to už byl mimo, nikoli v bezvědomí, kde do několika dní po převozu zemřel. V LDN ho stihla navštívit jak teta tak i mamka.

Do dědovy smrti teta s námi ostatními příbuznými normálně komunikovala.

Jakmile teta zjistila, že děda umřel, tak objednala jinou pohřební službu, než bylo domluveno a zařídila rychlou kremaci a vyjadřila se o něm tak hnusně, že to ani nemůžu napsat.
Upřímně, v LDN byli rádi, že si tělo někdo převzal. Prý přibývá případů, kde se lidé od příbuzných distancují a pak provádí pohřeb stát.

Kontaktní osobou byla ona, protože měla přístup k účtu a tím pádem ona musela zařídit, že důchod bude chodit do LDN a navíc jako jediná důchodkyně měla taky nejvíc času.
Musím zdůraznit, že za celou dobu nám nic nenaznačila a najednou ho po jeho smrtí nenávidí.

Pokud bych chápala její chování, tak si tu nebudu vylívat srdce, já nevím, já mám pocit, že se teta asi zbláznila, ale jak mi tu většina lidí radí. Pokusím se s tím vnitřně smířit, protože už to stejně nezměním, ale i tak je mi to všechno strašně líto sad

Není tady

#20 9. 9. 2012 23:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Děkuji za vysvětlení, Pailo pussa

Z toho, co jsi napsala mi vyplývá, že rodina byla v podstatě podvedena, protože rodinná příslušnice zneužila důvěry všech jejích členů, dědečkovy peníze de facto zpronevěřila a bez souhlasu rodiny sjednala anonymní druh pohřbu, který si nikdo - včetně dědečka - nepřál.

Omlouvám se za nedůvěřivé dotazy, směřované na Tvoji osobu pussa ale věř mi, že s takovým křivým jednáním, kterého se dopustila Tvá teta se člověk opravdu moc často nesetkává usch

Není tady

#21 10. 9. 2012 16:11

Weatherwax
♥♥♥----
Místo: Brno

Po přečtení všech příspěvků mi to celé přijde jako dost drsné jednání od tety.

Nechci být advocatus diaboli, ale napadá mě vzhledem k tomu zvratu, jestli není to, že teta dědečka nenáviděla nějaká podivná sebeobrana, jestli ji jeho smrt nějak nezasáhla více, než sama očekávala a jestli ji vzhledem k tomu, že jej zřejmě v nějakém období zanedbala (viz. dědeček ležící v bezvědomí na podlaze), netíží pocit viny nebo něco obdobného. Možná se teď tím vším trestá sebe i jeho. Včetně ztráty důvěry ostatních příbuzných.

Být v Tvé situaci, tak jsem nepříčetná vzteky... a budu z toho i dost smutná, jsou to trochu taková životní zklamání... nebo aspoň z mého pohledu... Jak někdo může zpronevěřit peníze na pohřeb toho druhého...?

Věřím ale, že vztek a smutek odezní a pak bych asi chtěla s dotyčnou tetou mluvit...bůh ví, co ji motivovalo k tomu, co udělala, nemusí v tom být jen peníze a hamižnost. Asi bych v té věci ještě byla zvědavá.

rock

Osud rozdal karty, my hrajeme. (A. Schopenhauer) usch storstark dumbom

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí