Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 8. 2012 17:51

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

dražba nemovitosti-jaký je výsledek?

třeba někdo poradí a podá vysvětlení-BM nadělal za manželství dluhy-ale to neřeším,problém je jinde-z jednoho dluhu byla už dražba na nemovitost-první neúspěšná a druhá opakovaná úspěšná,před tou první jsem se dotazovala přímo exekutora jak bude vedená-jestli proti celé nemovitosti,nebo jen na podíl BM jak vyplývá z oznámení a odhadu-kopírováno z dokladů :

-předmětem opakované dražby jsou tyto nemovitosti
-spoluvlastnický podíl ideální 1/2 nemovitosti

a z odhadu kvůli ceně :

Tato cena je odhadována s ohledem na to, že se nebude dražit celá kompletní nemovitost, ale pouze spoluvlastnický podíl ideální 1/2 z celku nemovitosti s hlavní stavbou rodinným domem.


Na dotaz mi bylo před první dražbou odpovězeno,že dražba je vedená jen na část BM a mě se nijak nedotkne,že svoji polovinu můžu s klidem prodat a dnes za mnou došel kupec který si to vydražil s tím,že koupil celou polovinu a aby jsem si vystěhovala věci-ještě mi nic nebylo oficiálně sděleno,jen od něj,ale v papírech je že si to může převzít ihned po dražbě sám-nevím od koho,když já s tím teda nesouhlasím,pokud je prodaná celá polovina.
Jak by jste chápaly Vy určení dražby-na celý domek nebo jen jeho část-jedná se o dvojdomek,takže jedna půlka měla jednoho spoluvlastníka a naše půlka byla na ideální poloviny v SJM,a veškeré exekuce a zástavní práva jsou vedeny proti BM,já jsem vedená jen jako spoluvlastník nemovitosti-bohužel pořád jako manželka,protože díky těm dluhům to nijak nechtěli na katastru přepsat.a Případně jaké mám vyhlídky vůči ostatním dluhům,jestli po mně někdo může něco chtít ještě platit,když byla nemovitost prodaná a i splácím jiné dluhy,navíc ještě jsem vlastně úvěr na domek doplácela sama už v době po rozvodu.Díky za případné rady a odpovědi.
Prosím jen o kostruktivní rady a ne typu,že jsme měli dluhy platit-to dělám jak mourovatá už pěkných pár let a BM se neobtěžuje platit ani výživné,předem upozorňuju,že BM dluhy nadělal z podnikání a o většině jsem ani neměla tušení,dokud se neukázaly na LV a to v době rozvodového řízení.

ještě bych dodala,že jsme rozvedení pět let,SJM nebylo rozděleno-takže by podle mých informací měl mít každý polovinu,ale co je nejvíc zarážející tak cena byla stanovená z 1/4-celkového odhadu a samozřejmě ještě ponížená jak to dělají o nějakou třetinu,takže z odhadcem určené ceny celé nemovitosti 1 100 000 byla stanovená na tu prodávanou část 250 000 a z toho původní vyvolávací cca 160 000-takže bych ráda věděla co vlastně prodávali-exekuce byla vedená proti BM,já žádnou nemám

Upravil(a) pisnicka3 (21. 8. 2012 13:58)

Není tady

 

#2 3. 9. 2012 16:19

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: dražba nemovitosti-jaký je výsledek?

Co bylo předmětem dražby a jaký je současný právní stav zjistíte z listin spojených s exekucí a dražbou a z katastru nemovitostí. Pokud je dvojdomek právně 2x samostatný dům a Vašeho se vydražila polovina, jste oba rovnocenní spoluvlastníci, pro které platí:

§ 139 občanský zákoník
(1) Z právních úkonů týkajících se společné věci jsou oprávněni a povinni všichni spoluvlastníci společně a nerozdílně.
(2) O hospodaření se společnou věcí rozhodují spoluvlastníci většinou, počítanou podle velikosti podílů. Při rovnosti hlasů, nebo nedosáhne-li se většiny anebo dohody, rozhodne na návrh kteréhokoliv spoluvlastníka soud.
(3) Jde-li o důležitou změnu společné věci, mohou přehlasovaní spoluvlastníci žádat, aby o změně rozhodl soud.

Fakticky jakoukoliv změnu musí odhlasovat vlastníci 51% hlasů, tedy pokud s jakýmkoliv návrhem spoluvlastníka nesouhlasíte, nebude se realizovat - dokud např. nerozhodne soud.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#3 4. 9. 2012 6:30

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: dražba nemovitosti-jaký je výsledek?

Mgr. Filip Netopil napsal(a):

Co bylo předmětem dražby a jaký je současný právní stav zjistíte z listin spojených s exekucí a dražbou a z katastru nemovitostí. Pokud je dvojdomek právně 2x samostatný dům a Vašeho se vydražila polovina, jste oba rovnocenní spoluvlastníci, pro které platí:

§ 139 občanský zákoník
(1) Z právních úkonů týkajících se společné věci jsou oprávněni a povinni všichni spoluvlastníci společně a nerozdílně.
(2) O hospodaření se společnou věcí rozhodují spoluvlastníci většinou, počítanou podle velikosti podílů. Při rovnosti hlasů, nebo nedosáhne-li se většiny anebo dohody, rozhodne na návrh kteréhokoliv spoluvlastníka soud.
(3) Jde-li o důležitou změnu společné věci, mohou přehlasovaní spoluvlastníci žádat, aby o změně rozhodl soud.

Fakticky jakoukoliv změnu musí odhlasovat vlastníci 51% hlasů, tedy pokud s jakýmkoliv návrhem spoluvlastníka nesouhlasíte, nebude se realizovat - dokud např. nerozhodne soud.

vše podstatné jsem vypsala-je zbytečné tu zadávat všecky parametry budov a nebo opisovat exekuční příkazy-dvojdomek byl vlastnictvím tří spoluvlastníků-my s BM polovinu a třetí měl polovinu,mě zajímá,jestli je možné jen tak prodat i moji část nemovitosti,když mi sami řekli že to prodané nebude i vyvolávací cena byla ze 1/4 nemovitosti-nota bene,že vlastně dražba proběhla kvůli 1 200,- -bohužel na dotaz kam mám peníze zaslat mi nikdy nebylo zodpovězeno,že dluh není můj a že nejsme už manželé,k samotnému exekutorovi jsem se nikdy nedovolala,jen k sekretářce a i to za cca 3 roky asi dvakrát,zajímá  mě vysvětlení pojmu -prodej spoluvlastnického podílu nemovitosti ve vztahu odhadní cena a vyvolávací cena-to je myslím asi nejlepší vodítko-odhad 1 100 000 a prvotní vyvolávací cena 160 000-na odhadcem doporučenou  250 000-z toho usuzuji a dříve mi bylo potvrzeno že mého podílu se prodej nedotkne,realita je však jiná

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů