Ozn�men�

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 4. 8. 2012 21:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Banská Štiavnica

Viac-menej náhodou (ktorá ale neexistuje) som sa ocitla v Ban. Štiavnici. Minulý rok sme tadiaž s kolegami len preleteli, mali sme na to 3-4 hodiny, ale tento rok som sa vrátila na tanečkovú dovolenku a zamilovala sa do toho mesta... ڞasná atmosféra, staré banské tradície a pamiatky sa miešajú s moderným umením - už vlaková stancia je vlastne také "stredisko pre umelcov", v čakárni je obrovský nástenný obraz of Erika Šilleho - v prastarej "Klopačke" (zvolávali odtiaž klopaním na drevo baníkov do práce) je moderná čajovňa, meštianske domy sú väčšinou krásne obnovené. A v lete sa každý víkend niečo deje, je tam kopec kultúry. Akurát je všetko do kopca, treba si na to pripravi nohy... No vzhžadom na to, že taxík stojí 2.5 až 3 eurá, tak sme hlavne v zlom počasí volili toto. MHD vežmi nefunguje, lepšie je ma vlastné auto.
P.S. Bonusom je krásna príroda, všade naokolo "tajchy". t.j. umelé banské jazerá vyh=lbené kvôli šachtám. A v zime - ak je dos snehu - sa dá aj lyžova. Aj keď spoločebsky a kultúrne tam vraj v zime skapal pes...

Upravil(a) Selima (4. 8. 2012 21:09)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#2 6. 9. 2013 16:35

Bertuska
♥------

Re: Banská Štiavnica

Banska Stiavnica je top místo na vikendove pobyty, chodíme tam kazdorocne uz 7 let smile a vzdy jsme unesen z toho města a té atmosféry.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí