Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 29. 7. 2012 19:28

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Re: Choulostivá záležitost

majkafa napsal(a):

Kateřino, říkat desetiletému klukovi, že si hrajete? To mᚠteda hodně velké resty. Nejenom při podepisování něčeho do školy.
Proboha, to není malé dítě.
A jaký cizí chlap? va   A kdyby TO dělal mamince tatínek dětí, to by bylo jiné? va
Přijde mi i od tebe nefér vůči tvému druhému manželovi, že sis s dětmi nepovídala o tom, že to není cizí chlap. I vůči tvým dětem. Ty sama v nich podle mého názoru buduješ z᚝ svým nesprávným chováním.
Přečti si nějakou odbornou literaturu, aspoň teď, když jsi to neudělala už dávno a nehovoříš se svými dětmi otevřeně a přiměřeně jejich věku.

Tvůj výraz - co dělá ten cizí chlap mamince - říká všechno. Zamysli se nad sebou a nad svým přístupem.
Neuspěchalas sžívání svých dětí s novým partnerem a nové vdavky? Přijde mi divné, že jsi už vdaná a tvé děti mají stále takový přístup k tvému novému manželovi. Tím nechci říct, že chyba je v dětech, ale v tobě a tvém druhém manželovi.
Zkus se třeba poptat v nějaké psychologické poradně, jak na to. Tvůj dotaz ohledně konkrétní situace  je jen zástupní problém. Řeš to, co je prvotní a co je zřejmě od začátku špatně. Řeš celou tvou rodinu komplexně. Neodděluj své děti od druhého manžela. Jestli ty vnímᚠpodvědomě manžela jako cizího chlapa, jak se v tom mají vyznat tvé děti? va  Tvé děti už nejsou miminka.

souhlas tummenupp

Není tady

#27 29. 7. 2012 20:39

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Katko -

nezbude ti, než začít dítku vysvětlovat, že i dospělí mají své hry. A že se mají rádi a  že to neznamená, že mᚠméně ráda svoje děti. Každého mᚠpřece ráda tak, jak potřebuje.

Stalo se, co se stalo, ale to už nevrátíš.

Cizí chlap v rodně je cizí. Ale je to další dospělý, kterého by tvoje děti měly respektovat. Právě proto,  že je dospělý. Je dobře, že se problémy snažíš řešit, ale mě by rozhodně znejisovalo podobné napadání autority. Určitě bych přemýšlela, proč to tak je a proč to přetrvává. Na pubertu je ještě dost času. Zároveň jsou tvé děti dost velké na to, aby mohly říci svůj názor a by brán vážně.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#28 30. 7. 2012 1:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Katerina123 napsal(a):

holcina napsal(a):

mě zaklepat na dveře dítě v nejlepším tak je PO nejlepším. Takže bych vstala, hodila na sebe župan a šla podepsat. Jinak je opravdu divné, že o svém manželovi mluvíš v souvislosti s dětmi jako o cizím chlapovi

Lidicky, ale vy mi nerozumite, ja to dala do uvozovek "", ten "cizí chlap" takhle meho manzela hodnoti a obca ve vzteku i oslovuji me deti, ja je jen citovala.

Je ale na tebe, aby sa to zmenilo, samy od seba ho tie deti neprijmú... A hlavne je to na ňom, samozrejme. Podpis v nevhodnej chvíli nevidím ako tragédiu, ale komunikáciu v dos nezvládnutom štýle áno. Deti nie sú blbci, sú to len intelignetné bytosti s nedostatkom skúsenpstí a je na okolí, aké skúsenosti mu sprostredkuje.
Ak sú problémy s otčímom, urobila by som rodinnú poradu, kde by som vysvetlila rodičovské vzahy v rodine, potom partnerské, a stanovila pravidlá, ktoré sa budú dodržiava (VŠETCI by sa mali riadi určitými pravidlami, už len z ohžaduplnosti). Tak to normálne funguje väčšinou aj v úplnej rodine a niet dôvodu, aby to v patchworkovej rodine nefungovalo.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#29 30. 7. 2012 8:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ten "cizí chlap" takhle meho manzela hodnoti a obca ve vzteku i oslovuji me deti, ja je jen citovala... syn se urazil, ze mu nema co poroucet
Zdá se mi, že synek akorát využil situace, která se mu naskytla a to, že "odejit nechtel, byl zvedavy" byla jen další možnost, jak prudit.
Nevím, jak jsi dlouho vdaná, jenže... a to neber jako rejpání, ale nezúčastněnej pohled zvenku... jestli si nedovedeš srovnat dětičky tak, aby se k tvému manželovi přinejmenším chovaly slušně co do jeho "nazývání" i poslechnutí toho, co řekne, pak bych se ani nedivila, kdyby se podobná věc opakovala.
Jak jsem mela reagovat?
V první chvíli ho poslat do postele s tím, že se nic neděje a že mu papír podepíšeš ráno... a následně využít toho, co se stalo, abys dětem vysvětlila základní zásady dodržování soukromí.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#30 30. 7. 2012 11:20

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

holcina napsal(a):

mě zaklepat na dveře dítě v nejlepším tak je PO nejlepším. Takže bych vstala, hodila na sebe župan a šla podepsat. Jinak je opravdu divné, že o svém manželovi mluvíš v souvislosti s dětmi jako o cizím chlapovi

Pro deti cizi chlap.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#31 30. 7. 2012 11:31

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Katerino me se stalo neco podobneho,ale dceri bylo v te dobe 15 let.Dcera byla se svou kamaradkou venku a chtela ji ukazat fotky co ma nafocene na fotaku,ale fotak byl v obyvaku kde jsem spala ja s pritelem.Byli jsme take skoro v nejlepsim,kdyz dcera stala za dverma a,uz z dalky volala,ze si jde pro fotak a hned nasledne vesla.My to nastesti ve vterine stacily ukoncit.Bylo tenkrat mozna 22 hodin.
Pritel byl vztekli a po odjezdu me potom napsal sms-ku kterou jestli chci muzu dat preciist dceri.Ta sms byla dost hnusna a zarazilo me,ze napsal jestli se to jeste priste stane a mama te nesereze serezu te ja.Podotykam,ze jsem s timto pritelem byla v zacatku vztahu.
Touto sms-kou me vztahy k nemu natolik ochladli,ze kratce na to jsem se s nim rozesla.Nechapal,ze se u nas neklepe.U nas se skutecne nikdy neklepalo,zila jsem jen s detma a pro deti.Doma,kdyz ja jsem byla dite se take neklepalo.

Upravil(a) eremuruss (30. 7. 2012 11:32)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#32 30. 7. 2012 11:38

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Jinak co se tyce sexu,deti jsou dnes zkusenejsi.Take jsem se domnivala,ze deti nic nevedi,ale deti mozna v 17 letech se me priznali,ze kluk s vedlejsiho vchodu pozval male deti a mezi tim i moje deti v 7-8 letech na po*no k nemu domu.Tomu klukovi mohlo byt v te dobe 12 let a po*no nasel doma.

Není tady

#33 30. 7. 2012 12:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Pro deti cizi chlap.
Hm... nemusí bejt vždycky. Ostatně i k cizím lidem by se měly chovat slušně, nemyslíš?
U nas se skutecne nikdy neklepalo,zila jsem jen s detma a pro deti.
Tobě skutečně nikdy nevadilo, že by tě některý z dětí překvapilo v situaci, u který zrovna nemusí bejt? Nemyslím jen intimitu ve dvou... je spousta jinejch věcí, u kterejch je dětská asistence nežádoucí.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#34 30. 7. 2012 12:23

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Katerino me se stalo neco podobneho,ale dceri bylo v te dobe 15 let.Dcera byla se svou kamaradkou venku a chtela ji ukazat fotky co ma nafocene na fotaku,ale fotak byl v obyvaku kde jsem spala ja s pritelem.Byli jsme take skoro v nejlepsim,kdyz dcera stala za dverma a,uz z dalky volala,ze si jde pro fotak a hned nasledne vesla.My to nastesti ve vterine stacily ukoncit.Bylo tenkrat mozna 22 hodin.
Pritel byl vztekli a po odjezdu me potom napsal sms-ku kterou jestli chci muzu dat preciist dceri.Ta sms byla dost hnusna a zarazilo me,ze napsal jestli se to jeste priste stane a mama te nesereze serezu te ja.Podotykam,ze jsem s timto pritelem byla v zacatku vztahu.
Touto sms-kou me vztahy k nemu natolik ochladli,ze kratce na to jsem se s nim rozesla.Nechapal,ze se u nas neklepe.U nas se skutecne nikdy neklepalo,zila jsem jen s detma a pro deti.Doma,kdyz ja jsem byla dite se take neklepalo.

erem, já se zase příteli až tak nedivím, že z toho byl vedle. chápu, že když jsi byla s dětma sama, žes to asi nepovažovala za nutný, ale přece jen každej má svý soukromí. já jsem zvyklá, než vlezu k mladýmu do pokoje, zaklepat. stejně tak klepe on, než vleze do ložnice. dělá to od mala, nikomu z nás to nepřijde divný.
ani k našim, přes to, že máme společnou chodbu nevpadneme jen tak. i oni zaklepou, pokud jdou k nám.

Upravil(a) PPavlaa (30. 7. 2012 17:08)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#35 30. 7. 2012 12:26

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Jinak co se tyce sexu,deti jsou dnes zkusenejsi.Take jsem se domnivala,ze deti nic nevedi,ale deti mozna v 17 letech se me priznali,ze kluk s vedlejsiho vchodu pozval male deti a mezi tim i moje deti v 7-8 letech na po*no k nemu domu.Tomu klukovi mohlo byt v te dobe 12 let a po*no nasel doma.

er, tohle nebylo jen tenkrát. i za nás byly děcka, který ostatní poučovali. ne že by teda pouštěli přímo péčko, ale i tak ... já byla ve školce, když nám tam kamarádka povídala, co její rodiče v noci dělají - měli garsonku a zřejmě si mysleli, že holka spí .. a já se pak doma vyptávala mámy, jestli ji taky táta líbá na prsa atd cool

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#36 30. 7. 2012 13:06

Rybička
♥♥♥♥♥--

helena napsal(a):

Zdá se mi, že synek akorát využil situace, která se mu naskytla a to, že "odejit nechtel, byl zvedavy" byla jen další možnost, jak prudit.

V prvni rade by se mela ujistit, ze ty deti si nepripadaji odstrcene. I zlobeni nebo "pruzeni" muze byt jen snahou upoutat pozornost, kterou ve svych ocich ztratily. Kdyz pak tuto snahu jeste potrestas, to dite utvrdis v tom, ze melo pravdu a zacne tento novy zivot jeste vice nenavidet.

Není tady

#37 30. 7. 2012 13:46

agewa
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

holcina napsal(a):

Pro deti cizi chlap.

no ale asi by neměl být - je to partner jejich matky , živí je a pomáhá vychovávat.
Já bych teda o svém nevlastním otci nikdy neřekla - cizí chlap  ani jako dítě .

Není tady

#38 30. 7. 2012 13:48

agewa
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

možná by se mělo začít. myslím , že i dospívajícím dětem může vadit, že matka kdykoliv k nim vtrhne.
podotýkám, že dřív se také u nás neklepalo, ted už ano.

Není tady

#39 30. 7. 2012 17:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

erem už přece s dětma nebydlí ..

Není tady

#40 30. 7. 2012 17:32

Katerina123
♥------

holcina napsal(a):

Taky záleží na tom, jak jste to se synem probrali potom. Jestli vůbec nějak

Ale jo, probrala jsem to se synem. Jen mě trochu zklamal muj manzel, ktery tomu nepriklada zadnou vahu, pro nej je dulezite, ze jsme si to uzili.

Není tady

#41 30. 7. 2012 18:20

holcina
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

holcina napsal(a):

Pro deti cizi chlap.

Pokud je to manžel jejich matky tak by to cizí chlap být neměl. Pokud je, je něco špatně

Není tady

#42 30. 7. 2012 18:21

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Katerina123 napsal(a):

holcina napsal(a):

Taky záleží na tom, jak jste to se synem probrali potom. Jestli vůbec nějak

Ale jo, probrala jsem to se synem. Jen mě trochu zklamal muj manzel, ktery tomu nepriklada zadnou vahu, pro nej je dulezite, ze jsme si to uzili.

Aha, pak je to pro děti opravdu cizí chlap. Řeš radši tohle. Jak dlouho jste spolu?

Není tady

#43 30. 7. 2012 19:31

majkafa
Host

Myslím si, že bych se podruhé nevdávala. S tak malými dětmi. Ale když už, tak jedině za muže, který by byl mým dětem tátou.
Proč ses vdala za muže, kterému je lhostejné, jak je tvým dětem? va

#44 30. 7. 2012 19:36

Katerina123
♥------

majkafa napsal(a):

Myslím si, že bych se podruhé nevdávala. S tak malými dětmi. Ale když už, tak jedině za muže, který by byl mým dětem tátou.
Proč ses vdala za muže, kterému je lhostejné, jak je tvým dětem? va

Ale tak to zas ne, s manželem jsme spolu 5 let, vdala jsem se pred rokem. Neni mu nic lhostejne, jen temhle vecem jako je komunikace o sexu s detmi nepriklada velky vyznam.

Není tady

#45 30. 7. 2012 19:38

majkafa
Host

Řekla bych, že je u vás něco v zásadním nepořádku, jestli ho děti poznaly, když byly tak malé a přesto je pro ně pořád cizím člověkem.

#46 30. 7. 2012 19:40

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Zase bych z toho nedělala velkou vědu.
Už se stalo. Osmiletý kluk už není žádný mimino, ví, o co de, ale co si budeme povídat, dětem to je nepříjemný, když slyšej vzdychat rodiče. Já jsem jednou našim vpálila, že se maj zavírat. tillfreds
Odmala bych začala osvětou, jsou různý obrázkový knížky, aby sex nebyl tabu.
JEstliže si s manželem pět let, už není pro ně cizí. Vždyt musí vidět i v jiných oblastech,že se máte rádi a tak. Je součástí vaší rodiny.
Ale příště bych si dala pozor, jeslti děti spěj.
Co si budeme povídat, my se s manželem nejradši milujeme,když dítka nejsou doma.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#47 30. 7. 2012 19:43

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Jo tak blbě čtu, klukovi je 10.
Jste měli říct, že si hrajete na sestřičku a na pacienta. lol
Ne vážně, měla si přes sebe přehodit třeba i peřinu a jít za klukem. Ale pozdě bycha honiti.
Raději bych se teď stáhla a provozovala sex s manželem,když kluk není doma nebo když budeš vědět, že fakt spí.

Není tady

#48 30. 7. 2012 19:54

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

provozovala sex s manželem,když kluk není doma

yikes  va

Strach je malá smrt...

Není tady

#49 30. 7. 2012 19:55

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Každý, kdo si myslí, že desetiletý kluk neví o co jde, je, velmi mírně řečeno, NAIVNÍ

Strach je malá smrt...

Není tady

#50 30. 7. 2012 19:58

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Bety napsal(a):

dusička napsal(a):

provozovala sex s manželem,když kluk není doma

yikes  va

KLuk je ted bude špízlovat a hlídat víc než před tím. Chvilku bych si dala voraz

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí