Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#426 2. 9. 2012 16:10

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Ano, každá prodavačka se dá rozlišit od otravné a vlezlé přes absolutně laxní až po ochotnou a milou smile

Mě zase nejvíc iritujíí ty prodavačky, které na zákazníka koukají jak na obtížného škvora, jsou příjemné jak osina v zadku a jenom koukají, už aby byl zákazník ze dveří dumbom Takový nevrlý exemplář máme zrovna u nás, prodává v řeznictví a chování má opravdu jako ten příslovečnej řeznickej pes. Když nemusím, radši tam nechodím a pokud to jde, nakupuji si radši maso v Praze hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#427 2. 9. 2012 16:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Kiara napsal(a):

Ano, každá prodavačka se dá rozlišit od otravné a vlezlé přes absolutně laxní až po ochotnou a milou smile

Mě zase nejvíc iritujíí ty prodavačky, které na zákazníka koukají jak na obtížného škvora, jsou příjemné jak osina v zadku a jenom koukají, už aby byl zákazník ze dveří dumbom Takový nevrlý exemplář máme zrovna u nás, prodává v řeznictví a chování má opravdu jako ten příslovečnej řeznickej pes. Když nemusím, radši tam nechodím a pokud to jde, nakupuji si radši maso v Praze hmm

nedávno jsme se protáhla vietnamskou tržnicí a tam jsem potkala dokonale línou vietnamku. seděla, zírala do blba a když jsem se zeptala na cenu, tak mi pěkně česky odpověděla, že nemají moji velikost, kecala, měli dumbom

Upravil(a) aprill (2. 9. 2012 16:14)

Není tady

 

#428 2. 9. 2012 16:30

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Kiara napsal(a):

agewo, ta prodavačka Tebe - nebo jakéhokoliv zákazníka - nemůže nechat korzovat samotného po krámu a očekávat, že si zákazník sám vybere a prodavačku k ničemu potřebovat nebude. Řekněme si to otevřeně - ne všichni zákazníci vcházejí do obchodu s čistými úmysly a někteří z nich už jdou dovnitř s pevným odhodláním něco tam štípnout usch A divila by ses, o koho se kolikrát jedná - o solidně vypadající lidi středního věku, žádné smažky, bezďáky, opilce nebo spoluobčany tmavší pleti. Fakt to žádný člověk nemá napsáno na čele smile

Nediv se, že chudák prodavačka musí mít oči na šopkách a každého zákazníka v podstatě hlídat: kdyby se prokázalo, že nechala po krámě volně běhat nějakého člověka a ten tam díky její laxnosti něco odcizil, byla by za to citelně potrestána stolt

no já předpokládám, řže já a možná i dost ostatních lidí je svépravných na tolik, aby si sami dokázali vybrat, co se jim líbí nebo potřebují.
ano, pokud chudák prodavačka mě hlídá a dělá to naprosto okatě ( ještě i s pohledem .....ježiš, proč tu otravuje) , tak to mě jako člověka a zákazníka uráží. A to, že někteří lidé kradou  - promin, ale co je MĚ do toho?

Není tady

 

#429 2. 9. 2012 17:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

tak já taky nemám ráda, když sotva vstoupím do krámu, tak slyším "přejete si?"
Jenže to jaksi patří k věci... klidně i v tom butiku může zákazník odpovědět "tu košili za výlohou"... navíc to dost zaměstnavtelů požaduje, dát najevo zájem o zákazníka, k čemuž prostej pozdrav nestačí.
A když se chci rozhlídnout nebo jen podívat, tak to normálně řeknu a nestává se mi, že by to prodavačka nepochopila.

A to, že někteří lidé kradou  - promin, ale co je MĚ do toho?
TOBĚ samozřejmě nic... ale promiň, na čele to napsaný nemᚠhttp://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png - a jestli ta slečna nebo paní už podobnou zkušenost, třeba i včetně náhrady škody, má za sebou, tak je holt ostražitější, no. Nakonec co ti brání odejít?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#430 2. 9. 2012 21:15

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Mendy napsal(a):

Vlaďka napsal(a):

Ne, to nepravil ten chlapec. To pravím já smile
Takový reprezantativní vzorek. Možná jsem toještě nadhodnotila.
Pro příklad:Pepo, ten pytel váží 1238 kg. Napiš to tam. A Pepa napíše 1000 200 30 8 kg.
Takže asi tak.

No a co jako?

No a co jako?¨
Tobě to přijde úplně normální - napsat miliony místo jednoho tisíce?
To měl být příklad toho, jak ten chlapeček ve školce usuzoval, že když se budeš dobře učit, můžeš dělat u nás ve fabrice. Jak dobře se "Pepa" asi učil, co myslíš?
Ale jinak, aby bylo dobře pochopeno - já se mu neposmívám, on pracuje a i když moc chytrosti nepobral, dopracuje zřejmě až do důchodu bez úřadu práce, na rozdíl od jiných. Pže i když je to s prominutím blb, váží si práce, maká a zaměstnavatel ví, že když ho vyhodí, nikde jinde práci nesežene, takže ho trpělivě zaměstnává dál a dál.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#431 3. 9. 2012 1:34

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Vlaďka napsal(a):

Mendy napsal(a):

Vlaďka napsal(a):

Ne, to nepravil ten chlapec. To pravím já smile
Takový reprezantativní vzorek. Možná jsem toještě nadhodnotila.
Pro příklad:Pepo, ten pytel váží 1238 kg. Napiš to tam. A Pepa napíše 1000 200 30 8 kg.
Takže asi tak.

No a co jako?

No a co jako?¨
Tobě to přijde úplně normální - napsat miliony místo jednoho tisíce?
To měl být příklad toho, jak ten chlapeček ve školce usuzoval, že když se budeš dobře učit, můžeš dělat u nás ve fabrice. Jak dobře se "Pepa" asi učil, co myslíš?
Ale jinak, aby bylo dobře pochopeno - já se mu neposmívám, on pracuje a i když moc chytrosti nepobral, dopracuje zřejmě až do důchodu bez úřadu práce, na rozdíl od jiných. Pže i když je to s prominutím blb, váží si práce, maká a zaměstnavatel ví, že když ho vyhodí, nikde jinde práci nesežene, takže ho trpělivě zaměstnává dál a dál.

Jo prijde mi to naprosto normalni protoze takovi lide mezi nami proste jsou a tys chtela tim prikladem cos tu udala ukazat na to ze ve fabrikach pracuji vicemene hlupaci. Pritom jsi hloupa jen ty sama kdyz dokazes o cloveku ktery sice neumi napsat co se od nej zada ale umi pracovat ze je blb.

Upravil(a) Mendy (3. 9. 2012 2:09)

Není tady

 

#432 3. 9. 2012 6:14

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

ve fabrikach pracuji vicemene hlupaci
Bohužel nejen tam... http://fora.babinet.cz/img/smilies/skurt.gif
o cloveku ktery sice neumi napsat co se od nej zada ale umi pracovat ze je blb.
Vlaďka napsala "s prominutím blb"... ne jako urážku, ale jako stručnou informaci, řekla bych. Protože jinak se o dotyčném vyjadřuje celkem s pochopením.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#433 3. 9. 2012 6:42

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Vůbec jsem nepsala, že ve fabrikách pracují hlupáci a že onen dotyčný je blb. Jen jsem reagovala na to, že se rozebíralo studium a následné zaměstnání. Jako úsměvné ve školce mi přišla řečená slova toho chlapečka, protože vím, že zrovna v téhle fabrice prostě nikdo nijak vysoké IQ nepotřebuje, natož dobrou školu. A tomu dotyčnému člověku se vůbec neposmívám. Pracovala jsem tam po škole v kanceláři, takže vím, jak to tam chodí. Asi jsem to psala nějak nesrozumitelně, že se to celé obrátilo?
Jsou fabriky, kde se pracuje na PC - to tady v té taky, jen ne prostě všechny mašiny to vyžadují a ten člověk vůbec není schopen cokoliv s PC provést, takže pracuje manuálně.
Jestli sis všimla, psala jsem, že si cením jak práce toho člověka, tak vztahu zaměstnavatele k němu. Vůbec nijak nikým v té fabrice nepohrdám.
A jestli ti dělá dobře říkat o mě, že jsem hloupá, posluž si. Pokud to bylo napsáno tak nesrozumitelně, tak zřejmě hloupá budu.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#434 3. 9. 2012 6:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Vlaďka napsal(a):

Vůbec jsem nepsala, že ve fabrikách pracují hlupáci a že onen dotyčný je blb. Jen jsem reagovala na to, že se rozebíralo studium a následné zaměstnání. Jako úsměvné ve školce mi přišla řečená slova toho chlapečka, protože vím, že zrovna v téhle fabrice prostě nikdo nijak vysoké IQ nepotřebuje, natož dobrou školu. A tomu dotyčnému člověku se vůbec neposmívám. Pracovala jsem tam po škole v kanceláři, takže vím, jak to tam chodí. Asi jsem to psala nějak nesrozumitelně, že se to celé obrátilo?
Jsou fabriky, kde se pracuje na PC - to tady v té taky, jen ne prostě všechny mašiny to vyžadují a ten člověk vůbec není schopen cokoliv s PC provést, takže pracuje manuálně.
Jestli sis všimla, psala jsem, že si cením jak práce toho člověka, tak vztahu zaměstnavatele k němu. Vůbec nijak nikým v té fabrice nepohrdám.
A jestli ti dělá dobře říkat o mě, že jsem hloupá, posluž si. Pokud to bylo napsáno tak nesrozumitelně, tak zřejmě hloupá budu.

vladi, kdo chtěl pochopil, dál nevysvětluj...

Není tady

 

#435 27. 1. 2014 17:55

jalina
Zablokovaný
Registrovaný: 13. 12. 2013
Příspěvky: 124

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

to se takydivim ,lidi utracej uplne vsude a pak ,ze je krize.V CR urcite ne.Chlastaji ,zvara porad v hubach ,dovoleny zimni a letni  a stezujou si porad ,ze neni penez.Ja je nemam doopravdy

Upravil(a) jalina (27. 1. 2014 17:59)

Není tady

 

#436 27. 1. 2014 18:08

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

jalina napsal(a):

to se takydivim ,lidi utracej uplne vsude a pak ,ze je krize.V CR urcite ne.Chlastaji ,zvara porad v hubach ,dovoleny zimni a letni  a stezujou si porad ,ze neni penez.Ja je nemam doopravdy

Jak kteří, já si nestěžuju. Stěžování je takový nᚠnárodní zvyk:-)

Není tady

 

#437 27. 1. 2014 18:12

jalina
Zablokovaný
Registrovaný: 13. 12. 2013
Příspěvky: 124

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

holcina napsal(a):

jalina napsal(a):

to se takydivim ,lidi utracej uplne vsude a pak ,ze je krize.V CR urcite ne.Chlastaji ,zvara porad v hubach ,dovoleny zimni a letni  a stezujou si porad ,ze neni penez.Ja je nemam doopravdy

Jak kteří, já si nestěžuju. Stěžování je takový nᚠnárodní zvyk:-)

To mas pravdu

Není tady

 

#438 27. 1. 2014 18:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

holcina napsal(a):

jalina napsal(a):

to se takydivim ,lidi utracej uplne vsude a pak ,ze je krize.V CR urcite ne.Chlastaji ,zvara porad v hubach ,dovoleny zimni a letni  a stezujou si porad ,ze neni penez.Ja je nemam doopravdy

Jak kteří, já si nestěžuju. Stěžování je takový nᚠnárodní zvyk:-)

Kdo si stěžuje, tak tomu ještě  ubrat. Nikdy si nestěžují ti co mají skutečně hluboko do kapsy.

Upravil(a) aprill (27. 1. 2014 18:18)

Není tady

 

#439 27. 1. 2014 18:48

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

jalina napsal(a):

to se takydivim ,lidi utracej uplne vsude a pak ,ze je krize.V CR urcite ne.Chlastaji ,zvara porad v hubach ,dovoleny zimni a letni  a stezujou si porad ,ze neni penez.Ja je nemam doopravdy

Jo, hodně lidí dost nakupuje a utrácí, ale taky si přečti, jak je českej národ zadluženej. Takže velká část lidí žije na dluh. No a pak se dostávají do situací, že ty dluhy nestíhají platit.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#440 28. 1. 2014 8:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Ja je nemam doopravdy
Co znamená "nemam doopravdy"?
Nemᚠkde bydlet, co jíst, co si oblíknout?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#441 24. 9. 2014 12:37

Lonela
♥♥-----
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 41

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Při pročítání tohoto vlákna jsem si vzpomněla na pána, který nám byl nedavno měnit elektroměr. Ze své praxe nám vyprávěl, jakým lidem chodí "odstříhávat" elektriku, že bychom se možná divili. Mají chaty, chalupy, drahá auta, hrají si na hogofogo, ale na zaplacení elektriky nemají smile
Ono není, Blanko, zlato všechno co se třpytí wink

Upravil(a) Lonela (24. 9. 2014 12:38)

Není tady

 

#442 24. 9. 2014 13:20

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Tohle je sice starý téma,ale taky mě udivuje , že se občas píše o tom, jak jsou na tom lidi zoufale a přitom když chci jít večer do některé s oblíbených restauraček v Praze , je těžký se tam dostat , protože jsou všechny obsazený .....

Ale já jsem to přikádala tomu, že Praha je přeci jen bohatší, je tu víc peněz , než jinde , takže lidi jsou spokojenější , proto taky v Praze vždycky vyhraje pravice .
Pravda je , že jsem byla s jednou paní z netu z Ovy na pivu kdysi a ona pila jedno malý pivo 4 hodiny a pak, že se jako "rozšoupneme " si objednala medovník.
Možná jsou v Ově taky restauračky plný a každej pije malý pivo 4 hodky ...smile


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#443 24. 9. 2014 16:16

Lonela
♥♥-----
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 41

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

olasik napsal(a):

Tohle je sice starý téma,ale taky mě udivuje , že se občas píše o tom, jak jsou na tom lidi zoufale a přitom když chci jít večer do některé s oblíbených restauraček v Praze , je těžký se tam dostat , protože jsou všechny obsazený .....

Ale já jsem to přikádala tomu, že Praha je přeci jen bohatší, je tu víc peněz , než jinde , takže lidi jsou spokojenější , proto taky v Praze vždycky vyhraje pravice .
Pravda je , že jsem byla s jednou paní z netu z Ovy na pivu kdysi a ona pila jedno malý pivo 4 hodiny a pak, že se jako "rozšoupneme " si objednala medovník.
Možná jsou v Ově taky restauračky plný a každej pije malý pivo 4 hodky ...smile

Jsem z většího města, ale máme chalupu v jedné vesničce na Vysočině. Není tam moc práce, většinou se jedná o dřinu v zemědělství. Do nejbližšího města 15 km, za vším se musí dojíždět - školka, škola, nákup, lékař, pošta, úřady... lidé stráví dost času na cestě za čímkoliv, platy tam zdaleka nedosahají průměru, bez auta se tam nikdo nehne. Od jara do podzimu týden co týden sečení zahrady, příprava topiva na zimu... Jezdím tam ráda za odpočinkem, ale žít na trvalo bych tam nechtěla, v létě je tam pěkně, ale v zimě galeje. My m욝áci jsme rozmazlení, pohodlní, všechno máme u pusy, ani nevíme co je to když máme ráno vstát do dvaceti stupňového mrazu, kdy je navíc 20 čísel sněhu, sednout do auta a namrzlou, zapadanou silnicí jet x km za prací. Život tam je o moc tvrdší a všechno je to finančně náročnější.

Není tady

 

#444 24. 9. 2014 17:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Ano, je to tak (jsem z Vysočiny). A i s těmi malými platy jsou do rodiny potřeba dvě auta, jelikož jinak se nikdo do práce nedostane. Bohužel, autobusy nejezdí. Pokud auto klekne, je zle.
Kdysi se to takhle stalo mé kolegyni, která dojíždí přes 20 km. Někdo chytrý  promtně poradil, že to přece jde taky na kole......
Ale samozřejmě i u nás jsou lidi, o kterých psala Lonela i Olasik


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů