Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 7. 2012 19:37

Blanka77
♥♥-----
Registrovaný: 25. 3. 2012
Příspěvky: 31

Kde ty lidi pořád berou peníze?

Dneska jsme byli s manželem na takovém menším výletě, to se nám povede /vzhledem k tomu že naše platy nedosahují ani na průměr a do nekonečna opravujeme starší domek/ tak 1x do roka.
Nicméně jsem se tak trochu pozastavila nad tím, co je všude lidí - McDonald narvaný, obchoďáky narvaný, u benzínek se tankuje o sto šest, terasy u restaurací narvaný, všichni se cpou k prasknutí, nakupují v obchodních centrech, někteří vlastní auáky klidně za milion. Na koupalištích se lidi skoro perou o parkovací místo, kempy jsou plný a silnice zacpaný. A na druhou stranu ode všaď slyším, jak nikdo nemá peníze.


Nezávidím big_smile jen mě ta situace dost pobavila. Musím se tomu smát smile Co vy na to?

Není tady

 

#2 28. 7. 2012 19:59

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Blanka77 napsal(a):

Dneska jsme byli s manželem na takovém menším výletě, to se nám povede /vzhledem k tomu že naše platy nedosahují ani na průměr a do nekonečna opravujeme starší domek/ tak 1x do roka.
Nicméně jsem se tak trochu pozastavila nad tím, co je všude lidí - McDonald narvaný, obchoďáky narvaný, u benzínek se tankuje o sto šest, terasy u restaurací narvaný, všichni se cpou k prasknutí, nakupují v obchodních centrech, někteří vlastní auáky klidně za milion. Na koupalištích se lidi skoro perou o parkovací místo, kempy jsou plný a silnice zacpaný. A na druhou stranu ode všaď slyším, jak nikdo nemá peníze.


Nezávidím big_smile jen mě ta situace dost pobavila. Musím se tomu smát smile Co vy na to?

offtopic co je k smíchu na tom, že si někdo zajde na koupák, na zmrzku, natankuje benzín, pobude v kempu? možná, že někdo právě teď přemýšlí kde na to berete, že jste si mohli dovolit jet na výlet a  směje se vám .....
a tom vedru měli sedět doma  a čumět na TV kapitulation ?

Není tady

 

#3 28. 7. 2012 20:05

Blanka77
♥♥-----
Registrovaný: 25. 3. 2012
Příspěvky: 31

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

offtopic Já to ale nemyslím nijak zle, špatně jsi mě pochopila.

Není tady

 

#4 28. 7. 2012 20:21

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Tak abych byla upřímná, já zase nikam nejezdím ne proto že bych na to neměla, ale právě pro ten blázinec, co ve městech a všude kde se "něco děje" vládne a teď o prázdninách obzvl᚝. Nemám ráda chaoz. A mᚠpravdu v tom že si lidé stěžují a přitom vlastně někteří vůbec nemají ani na co.

Není tady

 

#5 28. 7. 2012 20:24

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Krize, nekrize, někteří lidi jsou zkrátka vysmátý (a je jich zatím asi dost)...  Buď mají dobře placené zaměstnání (koneckonců, ono stačí mít slabě nad průměr, když třeba nemáte děti a oba partneři vydělávají, tak nějaký výlet s návštěvou McDonalds není problém, že), anebo mají firmu, která jim (zatím) vydělává tolik, aby se nemuseli omezovat... dokonce si klidně skoro každý půlrok pořizují jiné (lepší) fáro...

Mně třeba přijde divné, že naši sousedé pořád svítí za bílého dne na chodbách našeho domu, jako by jim na nějaké koruně nezáleželo, ale parkoviště u domu (i ve sklepě) je v podstatě plné a vypadá to, jako by skoro všichni sousedé trávili čas doma (?) - pravda, vidíme je až navečer na blakoně, jak tam sedí a popíjejí pivo... ale je sezóna dovolených a člověk by spíš očekával, že bude parkoviště poloprázdné a naši po celý rok spokojeně se tvářící sousedé budou daleko v nějaké exotické destinaci, když si mohou dovolit tak rozhazovat a mrhat korunkama... godlike

P.S.: My byli 18 dnů v Chorvatsku - za relativně málo peněz (na vlastní pěst, tj. pas blind, bez cestovky) - na všechno (cesta, pobyt, strava, dárky) nám (každému) stačilo sotva 20 tisíc. - To není tak špatná bilance, co říkáte? ... Jednou za rok si to tedy (zatím) můžem dovolit...

Není tady

 

#6 28. 7. 2012 20:28

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Kotěvbotě napsal(a):

Tak abych byla upřímná, já zase nikam nejezdím ne proto že bych na to neměla, ale právě pro ten blázinec, co ve městech a všude kde se "něco děje" vládne a teď o prázdninách obzvl᚝. Nemám ráda chaoz. A mᚠpravdu v tom že si lidé stěžují a přitom vlastně někteří vůbec nemají ani na co.

My si užívali koupání v moři na skalnatém ostrovním pobřeží (Korčula) - bez lidí - vybetonovaný plácek a schůdky do vody jsme měli po celou dobu prakticky jen sami pro sebe... Vzhledem k tomu, že pracujeme po celý rok furt mezi lidmi a s lidmi, tak jsme si tu pohodu a samotu a klid moc a moc užívali...  stolt tummenupp

Není tady

 

#7 28. 7. 2012 20:46

Blanka77
♥♥-----
Registrovaný: 25. 3. 2012
Příspěvky: 31

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Hlavně mě pobavilo to, jak lidé skloňují slovo krize ve všech pádech, ale stačí se porozhlídnout kolem sebe a jakoby žádná krize ani nebyla. Se už ani nedivím, že chce  Kalousek utahovat opasky lol

Není tady

 

#8 28. 7. 2012 20:47

majkafa
Host

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Nevím, kde ty lidi pořád berou peníze, ani mě to nezajímá.
Já si vydělávám peníze ve své práci. smile

Btw domek je halt žrout peněz. Jsem moc ráda, že už domek nemám. U domku je člověk uvázaný jako pes u boudy a já raději žiju.

 

#9 28. 7. 2012 20:48

Blanka77
♥♥-----
Registrovaný: 25. 3. 2012
Příspěvky: 31

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Vachu napsal(a):

Krize, nekrize, někteří lidi jsou zkrátka vysmátý (a je jich zatím asi dost)...  Buď mají dobře placené zaměstnání (koneckonců, ono stačí mít slabě nad průměr, když třeba nemáte děti a oba partneři vydělávají, tak nějaký výlet s návštěvou McDonalds není problém, že), anebo mají firmu, která jim (zatím) vydělává tolik, aby se nemuseli omezovat... dokonce si klidně skoro každý půlrok pořizují jiné (lepší) fáro...

Mně třeba přijde divné, že naši sousedé pořád svítí za bílého dne na chodbách našeho domu, jako by jim na nějaké koruně nezáleželo, ale parkoviště u domu (i ve sklepě) je v podstatě plné a vypadá to, jako by skoro všichni sousedé trávili čas doma (?) - pravda, vidíme je až navečer na blakoně, jak tam sedí a popíjejí pivo... ale je sezóna dovolených a člověk by spíš očekával, že bude parkoviště poloprázdné a naši po celý rok spokojeně se tvářící sousedé budou daleko v nějaké exotické destinaci, když si mohou dovolit tak rozhazovat a mrhat korunkama... godlike

P.S.: My byli 18 dnů v Chorvatsku - za relativně málo peněz (na vlastní pěst, tj. pas blind, bez cestovky) - na všechno (cesta, pobyt, strava, dárky) nám (každému) stačilo sotva 20 tisíc. - To není tak špatná bilance, co říkáte? ... Jednou za rok si to tedy (zatím) můžem dovolit...

Vidíš a to někteří říkají, že dovolená v Chorvatsku není dneska žádný hogofogo. A co já bych za ní dala smile

Není tady

 

#10 28. 7. 2012 20:50

Blanka77
♥♥-----
Registrovaný: 25. 3. 2012
Příspěvky: 31

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

majkafa napsal(a):

Nevím, kde ty lidi pořád berou peníze, ani mě to nezajímá.
Já si vydělávám peníze ve své práci. smile

Btw domek je halt žrout peněz. Jsem moc ráda, že už domek nemám. U domku je člověk uvázaný jako pes u boudy a já raději žiju.

To je pravda...

Není tady

 

#11 28. 7. 2012 20:52

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Blanka77 napsal(a):

Hlavně mě pobavilo to, jak lidé skloňují slovo krize ve všech pádech, ale stačí se porozhlídnout kolem sebe a jakoby žádná krize ani nebyla. Se už ani nedivím, že chce  Kalousek utahovat opasky lol

tak to si pak nezajedeš ani jednou za rok na výlet a domek ti spadne na hlavu vissla

Není tady

 

#12 28. 7. 2012 21:39

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Ono není všechno zlato co se třpytí. Lidi mají hypotéky, půjčky, leasingy... nakonec ani nemají na splátky a vyhlašují na sebe osobní bankroty. Takových případů je dneska strašně moc, navíc jsou to lidé do kterých bys to v životě neřekla. Jedny takové znám dokonce osobně.

Není tady

 

#13 28. 7. 2012 23:39

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Blanka77 napsal(a):

Hlavně mě pobavilo to, jak lidé skloňují slovo krize ve všech pádech, ale stačí se porozhlídnout kolem sebe a jakoby žádná krize ani nebyla. Se už ani nedivím, že chce  Kalousek utahovat opasky lol

By měl začít především od sebe i s těma všema blbouna ve sněmovně,co nás systematicky okrádaj o miliony a miliardy.NEMYSLIS?!dumbom

Upravil(a) Jaku (28. 7. 2012 23:39)

Není tady

 

#14 29. 7. 2012 8:20

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Blanka77 napsal(a):

Vidíš a to někteří říkají, že dovolená v Chorvatsku není dneska žádný hogofogo. A co já bych za ní dala smile

Že by nějaké peníze? gloria

My na Chorvatsko nedáme dopustit. Chorvati jsou ke svému bohatství velmi ohleduplní a tak si pobřeží udržují čisté, nezamořené odpadky. - A nejsme sami, kdo tohle oceňuje. - Nádherně čisté moře, země tisíce ostrovů - jen je objevit! - Nejlépe to zvládnete cestou lodí, třeba na trajektu, kterým se necháte nakonec převézt do Splitu, abyste si zkrátili cestu domů...

Na ostrovech je lidí mnohem méně než na pevninském pobřeží, tak je tam pohodička - zato tam najdete příslušníky nejrůznějších národů - Australany, Francouze, Italy, Dány, Belgičany, Litevce, Holanďany i Švédy (ti všichni často dokonce vlastními vozy!!!). - Potkat na ostrově auto s australskou značkou nám přišlo velmi zvláštní, než jsme zjistili, že majitelkou apartmánu (kde jsme sehnali ubytování) je taky Australanka... stolt ... Angličtinu si tam opravdu procvičíte! stolt

A taky nedáme dopustit na poněkud dobrodružný způsob plánování dovolené: Příprava je, ale pouze teoretická, nad mapou, nad internetem..  Pak přijde den D, my si naložíme nějaké ty nezbytné krámy a vyrazíme na jih. Bez cestovky. Na vlastní pěst, pas blind.
Jde to - do 20.července určitě - teprve pak se tam začnou hrnout Němci a další a sehnat ubytování je pak t잚í. - To je nᚠnejdůležitější poznatek, bez něhož bychom to tak asi nedělali...

Kdepak, Chorvatsko není pro paštikáře (myslím, že tuhle blbost říkají lidi, kteří sami nikdy nikde nebyli), Chorvatsko je pro lidi, kteří mají rádi nádherné, čisté a teplé moře bez žraloků. Jen ryb je tam na můj vkus trochu málo. A tak když si chcete dopřát rybičku k obědu či k večeři (myslím vlastním přičiněním upečenou apod.), musíte si přivstat, zajít si na trh a kolikrát se musíte spokojit třeba jen s makrelami či sardinkami. Holt ani ti místní rybáři nemají každý den posvícení... stolt

Dovolená v tuzemsku je taky fajn, ale čas od času nás to popadne a musíme vyrazit k moři.
Příště možná zkusíme vyrazit do Španělska. Uvidíme. Snad našetříme.
A pak nás nikdo nějakými pochybami nezastaví... stolt

Není tady

 

#15 29. 7. 2012 12:00

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Blanka77 napsal(a):

Dneska jsme byli s manželem na takovém menším výletě, to se nám povede /vzhledem k tomu že naše platy nedosahují ani na průměr a do nekonečna opravujeme starší domek/ tak 1x do roka.
Nicméně jsem se tak trochu pozastavila nad tím, co je všude lidí - McDonald narvaný, obchoďáky narvaný, u benzínek se tankuje o sto šest, terasy u restaurací narvaný, všichni se cpou k prasknutí, nakupují v obchodních centrech, někteří vlastní auáky klidně za milion. Na koupalištích se lidi skoro perou o parkovací místo, kempy jsou plný a silnice zacpaný. A na druhou stranu ode všaď slyším, jak nikdo nemá peníze.


Nezávidím big_smile jen mě ta situace dost pobavila. Musím se tomu smát smile Co vy na to?

Tak nad tim jsem take premyslela.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#16 29. 7. 2012 12:20

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

je pravda, že jsem si toho taky všimla, že navzdory různým průzkumům, kde lidé říkají, že nemají peníze, a přitom je někde pořád plno a lidé utrácejí.
Na druhou stranu obchodníci tvrdí, že ve srovnání s dřívejšími roky, jim tržby výrazně klesly..ale asi jak komu. Lidé určitě  víc přemýšlí, kam peníze investují.
Třeba zrovna kempy a penziony jsou docela prázdné, v kinech taky žádná sláva. Lidi si rádi dopřejou jídlo..takže restaurace a obchoďáky s jídlem plakat nemusí.
To, že má někdo drahé auto nic neznamená..třeba ho má na firmu na leasing a po třech letech ho vymění za nové. Kdo do toho nevidí, může nabýt dojmu, že jde o movitého člověka.
Dnes i dost lidí žije na dluh..tu si půjčí na dovolenou, tu na Vánoce..

Takže to nelze nijak paušalizovat.Někdo žije z ruky do huby, někdo má peněz dost, někdo si našetří a ty ho pak potkᚠněkde na výletě a můžeš si myslet, že takhle jezdí týden co týden..a přitom jede tak 2x do roka. Ale já si myslím, že vcelku si moc stěžovat nemusíme.
viz. http://www.novinky.cz/ekonomika/274425- … trida.html

Upravil(a) laminanonte (29. 7. 2012 12:23)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#17 29. 7. 2012 13:37

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Blanka77 napsal(a):

Dneska jsme byli s manželem na takovém menším výletě, to se nám povede /vzhledem k tomu že naše platy nedosahují ani na průměr a do nekonečna opravujeme starší domek/ tak 1x do roka.
Nicméně jsem se tak trochu pozastavila nad tím, co je všude lidí - McDonald narvaný, obchoďáky narvaný, u benzínek se tankuje o sto šest, terasy u restaurací narvaný, všichni se cpou k prasknutí, nakupují v obchodních centrech, někteří vlastní auáky klidně za milion. Na koupalištích se lidi skoro perou o parkovací místo, kempy jsou plný a silnice zacpaný. A na druhou stranu ode všaď slyším, jak nikdo nemá peníze.


Nezávidím big_smile jen mě ta situace dost pobavila. Musím se tomu smát smile Co vy na to?

Blanko, Ty sis to možná neuvědomila, ale pokud s manželem vlastníte starší domek (jehož hodnota také není zrovna malá) jste ve své podstatě také milionáři, akorát ty miliony máte uloženy ve vlastní nemovitosti smile

Vždycky máte možnost volby: buďto investovat do vlastního a utahovat si opasky, nebo se vykašlat na baráček, prodat ho, jít bydlet do paneláku, poplatit nájem a za zbytek si užívat podle libosti stolt A nekoukej na to, že jiní lidé svoje peníze projedí, pronakupují a projezdí - na rozdíl od Tebe třeba většína z nich nebydlí "ve svém", ale bydlí docela skromně v obyčejném bytě a peníze, které jim po zaplacení nájmu zbydou, využijí prostě jinak, než Ty.

MMCH je doba dovolených, nedivím se, že potkávᚠlidi, kteří si z Tvého pohledu "žijí nad poměry". Nenapadlo Tě, Blanko, že většina těchto lidí možná šetřila na nákupy a McDonaldy, potažmo vyjížďky autem celý rok, aby se alespoň o prázdninách mohla jaksepatří rozšoupnout smile ?!?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#18 29. 7. 2012 13:46

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Někteří lidé peníze prostě mají z práce a někteří je nemají a berou si půjčky na všechno a vůbec šetření neřeší.
Jinak dovolená v kempu a jídlo ve fast foodu mi nepřijde jako luxus, spíš tak pro ty s průměrným příjmem, kteří bydlí v paneláku. Vy máte domeček a ten stojí jistě hodně peněz.

Není tady

 

#19 29. 7. 2012 14:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

MMCH já jsem u svého předchozího zaměstnavatele pobírala stravenky a nepřišlo mi nic divného na tom, abych se za stravenky 1x či 2x do měsíce šla nadlábnout do Mekáče či KFC, přičemž jsem měla v předchozím zaměstnání plat více než podprůměrný stolt

Blanko, Ty holt vidíš davy lidí v supermarketech nebo Mekáčích a vůbec netušíš, jak ti lidé mají nebo nemají hluboko do kapsy, spíš každého z nich podezíráš, že má doma ve sklepě tiskárnu na peníze big_smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#20 29. 7. 2012 15:02

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Kiara napsal(a):

MMCH já jsem u svého předchozího zaměstnavatele pobírala stravenky a nepřišlo mi nic divného na tom, abych se za stravenky 1x či 2x do měsíce šla nadlábnout do Mekáče či KFC, přičemž jsem měla v předchozím zaměstnání plat více než podprůměrný stolt

Blanko, Ty holt vidíš davy lidí v supermarketech nebo Mekáčích a vůbec netušíš, jak ti lidé mají nebo nemají hluboko do kapsy, spíš každého z nich podezíráš, že má doma ve sklepě tiskárnu na peníze big_smile

No ja to vidim tak jako Blanka.Kazdy mesic jsem ted mela moznost ject do Plzne,diky pritelove mamce,ktera tam jezdila na biolecbu.Jedili jsme se podivat do globusu a do teska nakoupit.Tolik lidi v dopolednich hodinach s preplnenyma kosikama a spousta maminek mekaci s detickama.Kdyby ty lide zily s koruny do koruny nemohli by sedet s detma v rychlym obcerstveni.Ja,kdyz byla s detma sama tak jsem s nima byla nez jedenkrat u nas v pizerii a to za vysvedceni.
Mam take stravenky a utracim je za bezny nakup u nas v albertu.
Ale zaroven jsem si vsimla,ze znackove obchody jsou bez lidi....

Upravil(a) eremuruss (29. 7. 2012 15:05)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#21 29. 7. 2012 15:40

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Do velkých supermarketů se stahují lidi ze širokého okolí, proto se běžnému návštěvníku zdá, že jsou přeplněné. Málokdo z vesnice nakupuje pravidelně v místních krámcích, protože tam obvykle bývá sortiment s "vysokohorskou přirážkou" a omezený výběr stolt

Lidi radši vezmou auto a jedou 1x týdně na "velký nákup" do nejbližšího marketu. Proto se zdá, že jsou hypermarkety přeplněné lidmi s vozíky, přetékajícími zbožím, protože se do nich soustředí lidi z okruhu několika desítek kilometrů stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#22 29. 7. 2012 15:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Kiara napsal(a):

Do velkých supermarketů se stahují lidi ze širokého okolí, proto se běžnému návštěvníku zdá, že jsou přeplněné. Málokdo z vesnice nakupuje pravidelně v místních krámcích, protože tam obvykle bývá sortiment s "vysokohorskou přirážkou" a omezený výběr stolt

Lidi radši vezmou auto a jedou 1x týdně na "velký nákup" do nejbližšího marketu. Proto se zdá, že jsou hypermarkety přeplněné lidmi s vozíky, přetékajícími zbožím, protože se do nich soustředí lidi z okruhu několika desítek kilometrů stolt

některým nevysvětlíš, že je levnější jednou za čas udělat VELKÝ nákup , než každý den chodit do obchodu

Není tady

 

#23 29. 7. 2012 16:59

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

O markety ani tak nejde, lidi musejí něco jíst takže markety a obzvl᚝ ty maloměstské budou nacpané pořád.
Jsem holka z vesnice a vidím to tak nějak podobně jako Blanka. Platy jsou tu podprůměrné, práce málo a když nějaká je tak je hodně mizerně placená. Vzhledem k tomu že tu každý vlastní domek většina platu padne na jeho údržbu a rodina s dětma prostě na to aby mohla každý rok jet na dovolenou nemá někteří jsou rádi že dají dětem najíst, nakoupí oblečení v sekáči a zaplatí složenky. Zrovna v mojí vesnici která má cca 150 obyvatel není nikdo kdo by měl auto za statisíce. A znám i rodiny jejichž děti vůbec neví co je to McDonald, znají ho jen z tv reklamy. Jenže co s tím? Sebrat se a hromadně odstěhovat se do velkoměst nemůžeme to prostě nejde. Jo, lidi tu vlastní chalupy, jenže tržní cena chalupy v zapadlé vesnici by nedosáhla ani na 2/3 ceny bytu ve větším městě. No a když pak takový "vesnický buran" jako jsem např. já přijede do většího města a vidí tam to co tam vidí tak prostě čumí. Tady se ve všech fabrikách propouští, platy klesají, lidi tu žijí z výplaty do výplaty a nikdo neví jestli bude mít ještě zítra práci.

Není tady

 

#24 29. 7. 2012 17:14

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

eva4444 napsal(a):

Někteří lidé peníze prostě mají z práce a někteří je nemají a berou si půjčky na všechno a vůbec šetření neřeší.
Jinak dovolená v kempu a jídlo ve fast foodu mi nepřijde jako luxus, spíš tak pro ty s průměrným příjmem, kteří bydlí v paneláku. Vy máte domeček a ten stojí jistě hodně peněz.

Pro někoho není luxus ani dovolená v Karibiku.
Jinak jeden mizernej hamburgr, trocha hranolek a půl litru čehosi s bublinkama za 130,- je teda luxus i pro střední třídu. Si spočítej na kolik takový meníčko u "mekáče" vyjde čtyřčlennou rodinku.

Upravil(a) Kotěvbotě (29. 7. 2012 17:36)

Není tady

 

#25 29. 7. 2012 17:41

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Kde ty lidi pořád berou peníze?

Jeden názor přece nemůže postihnout vše, co se v celé zemi děje.  dumbom
Jaképak všude je plno lidí a všichni se cpou?
Takhle to přece vůbec není (všude?!), nýbrž je to tak jen někde.  stolt
Je to úplně stejné jako se skutečností, že někdo vydělává 8,5 tisíce a někdo třeba 185 tisíc měsíčně.
Je jasné, že těch prvních bude mnohem víc.

A hlavně - je rozdíl, když někdo nemá děti a přitom vydělává u IT-firmy a ještě třeba žije u rodičů (často i na jejich úkor)... a je rozdíl, když má někdo 2-3 děti, ženu má na mateřské a zaměstnán je ve fabrice.
I tohle rozděluje společnost na ty, co o život utrácí a starosti si nepřipouští a na ty, kteří o život denodenně tak nějak víceméně bojují...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů