Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 25. 7. 2012 15:27

Blanka77
♥♥-----

Tchyně

Tak trochu jsme se nepohodly. Šlo o to, že před léty, když jsme s manželem měli svatbu, nechtěla přistoupit na to, že bysme si s manželem udělali svatbu podle toho jak chceme my - chtěli jsme malou svatbu, kde budeme mít jen sourozence s rodinama. Jak prý by to vypadalo, kdyby nepozvala tuhle tetu, támhletu tetu a že prý když udělala svatbu svým dvěma dětem předtím, udělá jí i nám. Nakonec jsme tedy souhlasili, svatba se konala u nich doma, kde se sešlo asi 50 lidí va

Nedavno, když jsme s manželem jeli tchyni přát k svátku, nám začala po letech všechno vyčítat, že prý už by to takhle nikdy neudělala, co jí to stálo peněz, doma bordel, práce, starosti. Reagovala jsem tak, že jsem jí řekla, že to takhle vůbec být nemuselo, ale když to chtěla, tak to tak měla. Všechno popřela, pustila se do mě že lžu, že jsme to takhle chtěli my, že kdyby to věděla, v životě by si doma bordel se svatbou nedělala. Všechno to úplně otočila. Nechtěla jsem se s ní hádat tak jsem poděkovala za buchtu a kafe a zvedli jsme se že pojedeme. vyběhla za mnou na ulici a ještě tam na mě hulákala, abych jí prý tedy prominula, že si dovolila mi udělat svatbu! roll Venku stálo několik sousedů, samozřejmě z toho měli legraci.

Druhý den mi po tchánovi poslala dárek co jsem jí k svátku dala, že prý ode mě už nic nechce.
Já nějak nerozumím tomu, co jsem vlastně udělala špatně? Až tak špatně, že mi vrátila dárek? Už několik týdnů se mnou nemluví. A navíc tuhle naši roztržku probírá s příbuznými, kde ze mě dělá úplný monstrum. Prý jsem ji napadla sad

Není tady

#2 25. 7. 2012 15:35

Lvice
♥♥♥♥♥--
Místo: Vesmír

Re: Tchyně

Ještě že nemám tchýni roll

Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit.

Není tady

#3 25. 7. 2012 15:43

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Není svatba před sto lety jen nějaký zástupný problém?wink

Není tady

#4 25. 7. 2012 15:52

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Nechala bych problém tchyně řešit manžela.
Mně se to osvědčila. wink

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#5 25. 7. 2012 16:24

Blanka77
♥♥-----

Nejprve nám říkala, že bysme měli mít děti, nejlépe dvě, když jsme je pořád neměli, domlouvali nám to i její příbuzný, dokonce mě i chtěli objednávat na vyšetření jestli jsem zdravá, jestli vůbec můžu děti mít.
Myslím že jí ani tak nešlo o tu svatbu, jako o to, že v sobě dusí zlost na mě a nějak už to ven muselo. Má na mě z nějakých důvodů averzi. Možná je to tím, že jsem nikdy nechtěla skákat jak pískala a dokázala jsem jí i odporovat. Je zvyklá velet celé rodině. Však to vidíte, pošle tchána aby mi dovezl dárek a on místo aby jí řekl ať toho nechá, sedne do auta a dělá co ona chce, protože jinak by s ní nevydržel. Kdyby se manžel nechal od ní ovlivnit dokázala by nás i rozvést. Ještě že bydlí o město dál.

Není tady

#6 25. 7. 2012 16:28

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Revliba napsal(a):

Není svatba před sto lety jen nějaký zástupný problém?wink

Vypadá to tak.... Možná se z toho vyklube nějaká porucha mozková, třeba demence, tumor, iktus a pod..
Ale víme my, co předcházelo?
I když, jak teď píše Blanka, paní byla vždy poněkud řídící.

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#7 25. 7. 2012 16:37

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Proč máš potřebu řešit tchyni? Není to jedno, co o Tobě povídá?
Důležité je, jak si to vy dva uděláte s manželem.
A proč odporuješ tchýni? říkat si přeci může co chce. A ty si taky můžeš dělat co chceš.

Není tady

#8 25. 7. 2012 16:37

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Blanka77 napsal(a):

Nejprve nám říkala, že bysme měli mít děti, nejlépe dvě, když jsme je pořád neměli, domlouvali nám to i její příbuzný, dokonce mě i chtěli objednávat na vyšetření jestli jsem zdravá, jestli vůbec můžu děti mít.
Myslím že jí ani tak nešlo o tu svatbu, jako o to, že v sobě dusí zlost na mě a nějak už to ven muselo. Má na mě z nějakých důvodů averzi. Možná je to tím, že jsem nikdy nechtěla skákat jak pískala a dokázala jsem jí i odporovat. Je zvyklá velet celé rodině. Však to vidíte, pošle tchána aby mi dovezl dárek a on místo aby jí řekl ať toho nechá, sedne do auta a dělá co ona chce, protože jinak by s ní nevydržel. Kdyby se manžel nechal od ní ovlivnit dokázala by nás i rozvést. Ještě že bydlí o město dál.

Osvědčený recept...mít jí v paži tummenupp
Občas návštěvka,zdoviřolstní kafíčko,do ničeho hlubšího se nepouštět,útoky odrážet mlčením...pasivní rezistence...nežiješ s ní což?Buď ráda a vypust jí z hlavy....

Není tady

#9 25. 7. 2012 16:39

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

A já jsem se naučila brát na tchyni jenom pozitiva.
Negativa házím za hlavu, holt každý má chyby.
Můžu být ráda za to, že má ráda své vnoučata, a že je na mě alergická, a že se jí nelíbí na mě spousta věcí. no nelíbí, no a co?

Není tady

#10 25. 7. 2012 16:45

Blanka77
♥♥-----

dusička napsal(a):

A proč odporuješ tchýni? říkat si přeci může co chce. A ty si taky můžeš dělat co chceš.

Říkat si může co chce, ale nemůže druhé přece nutit do nečeho co nechtějí.

Není tady

#11 25. 7. 2012 16:47

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Blanka77 napsal(a):

Cha! Takováhle (a patrně ještě hustší) byla tchýně mé tchýně. lol
Moje tchýně byla sebevědomá dominantní ženská, ale její tchýně ji vždycky dostala.
Když jsem se oprostila od emocí, protože ta stará potvora se snažila dostat každého, viděla jsem najednou nesmírně vtipné situace. Léta jsem pak s jejich vyprávěním slavila společenské úspěchy a kdekdo mi babičku záviděl.
Řešením bylo jednak to, co píše Revliba, druhak, když se ti zachce a máš náladu, začít hrát s ní. Když začne řešit kupříkladu počet dětí, přikyvovat, říkat hm, hm a tázat se zkušené ženy, co si myslí o třetím,  že její syn by rád adoptoval nějakého hošíčka z Haiti, co ona na to, a tak třeba .......wink

Franz Kafka

Není tady

#12 25. 7. 2012 16:48

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Blanka77 napsal(a):

dusička napsal(a):

Říkat si může co chce, ale nemůže druhé přece nutit do nečeho co nechtějí.

A jak Tě nutí?

Není tady

#13 25. 7. 2012 16:53

Blanka77
♥♥-----

Pořád do něčeho. kdysi chtěla mermomoc abysme si přestavěli jejich starý barák a bydleli vedle nich. proč bych to dělala, když mám barák po rodičích? bylo to špatně. Potom mě nutila jít na vyšetření, když jsem ještě ve třiceti neměla děti. Neměla jsem je protože jsem je mít nechtěla, to ona nedokázala pochopit. Zase to bylo špatně. Manžela neustále nutí jim jezdit pomahat s hospodářstvím, dělá co může, ale taky to nejde pořád, když jí někdy odmítne, zase je to špatně. Jsou to kolikrát prkotiny, ale ona se kvůli všemu urazí. A když jsem jí teď řekla, že naši svatbu měla takovou jako chtěla sama, vrátila mi dárek že se mnou končí.
Nevim co si o ní už mám myslet.

Upravil(a) Blanka77 (25. 7. 2012 16:54)

Není tady

#14 25. 7. 2012 16:55

Blanka77
♥♥-----

Ale jo, nejlepší je to neřešit, proč si dělat život složitější. Jen mě její jednání zamrzelo. vy byste vrátili dotyčnému dárek protože vás naštval?

Upravil(a) Blanka77 (25. 7. 2012 16:56)

Není tady

#15 25. 7. 2012 17:13

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Blanka77 napsal(a):

Ale jo, nejlepší je to neřešit, proč si dělat život složitější. Jen mě její jednání zamrzelo. vy byste vrátili dotyčnému dárek protože vás naštval?

Tchýně mé tchýně to dělala s oblibou. Byla hravá. vissla

Franz Kafka

Není tady

#16 25. 7. 2012 17:29

lea64
♥♥♥♥♥♥-

Moje bývalá tchyně měla modifikaci: házení dárků do popelnice. smile

Není tady

#17 25. 7. 2012 17:43

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

holky, vy to máte veselý..jestli já nejsem o něco ošizena, když máme babičku normální..ba přímo zlatou big_smile

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#18 25. 7. 2012 18:16

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, moje skutečná tchýně, teda, jak já jí říkám "tchýňka", to je zlatá ženská, i když už je ex-tchýňka, ale takovou bych přála všem.
A moje současná potencionální tchýňka je hodná, je nemocná, ale je to hodná ženská. I děda, jak ex, tak souičasný. Na to mám štěstí.
Jinak, Blanko, já bych babču prostě ignorovala, řekla bych, ať se babča vykecá a že je uražená? tak ať je, nenech si otrávit život.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#19 25. 7. 2012 18:17

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Bramborka napsal(a):

Blanka77 napsal(a):

Tak moje bývalá tchýně byla ještě hravější....v počátku manželství jsem byla snaživá a moooc jsem jí chtěla dělat radost, být milovaná hodná snacha....tak jsem vymyslela,sehnala a koupila za svý prachy k Ježíškovi friťák (tehdy věc novátorskou a poměrně luxusní),její syn,můj manžel, to nechal na mě a nijak se neangažoval....Nevadilo mi to,protože jsem se hrozně těšila,jak bude mít babička radost a vzhledem k jejímu koníčku vaření to bude bomba!!
Výsledek....já úplně natřesená,co ona na to... a ona...Šmarjá,to sis J. (synu),neměl dělat takovou škodu!!...jsem tenkrát brečela..mladá,blbá..
Přestala jsem zhruba v době kdy jsem jí, obézní babě šila halenky,jázlíčky a jiné vyfikundace,které si vymyslela a ona následně štítivě prohlašovala..."no dobrý,moc hezký...Maruška mi to musela celé přešít...
Od té doby jsem byla zcela dobrovolně snacha líná,marnivá,nezůčastněná,nicméně zcela rezistentní a spokojená...big_smile

Není tady

#20 25. 7. 2012 18:28

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Revliba napsal(a):

Bramborka napsal(a):

Blanka77 napsal(a):

Tak moje bývalá tchýně byla ještě hravější....v počátku manželství jsem byla snaživá a moooc jsem jí chtěla dělat radost, být milovaná hodná snacha....tak jsem vymyslela,sehnala a koupila za svý prachy k Ježíškovi friťák (tehdy věc novátorskou a poměrně luxusní),její syn,můj manžel, to nechal na mě a nijak se neangažoval....Nevadilo mi to,protože jsem se hrozně těšila,jak bude mít babička radost a vzhledem k jejímu koníčku vaření to bude bomba!!
Výsledek....já úplně natřesená,co ona na to... a ona...Šmarjá,to sis J. (synu),neměl dělat takovou škodu!!...jsem tenkrát brečela..mladá,blbá..
Přestala jsem zhruba v době kdy jsem jí, obézní babě šila halenky,jázlíčky a jiné vyfikundace,které si vymyslela a ona následně štítivě prohlašovala..."no dobrý,moc hezký...Maruška mi to musela celé přešít...
Od té doby jsem byla zcela dobrovolně snacha líná,marnivá,nezůčastněná,nicméně zcela rezistentní a spokojená...big_smile

To je tedy také pěkně výživná dáma. Možná, že bychom se mohly trumfovat. U mě to bylo trošku posunuté, protože šlo o matku mého tchána. Ale je fakt, že jakmile začula moji slabinu, šla do mě bez skrupulí. S ní to bylo jako s dobrodružstvím, špatně se to prožívá a dobře se o tom vypravuje. big_smile
Moje vlastní tchýně moc hravá nebyla.

Franz Kafka

Není tady

#21 25. 7. 2012 18:33

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Ježkovy voči, to jsou hrozný báby, moje maminka měla super tchýni, byla to moje nevlastní babička, na mě byla hodná, to jo, ale maminka si s ní užila, na ni byla jako saň, stohlavá. Díky Bohu, že tohle já neznám.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#22 25. 7. 2012 18:37

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

dusička napsal(a):

Ty tvoje otazky...zase jen perlis. POkud nechapes, ze nekdo resi na psychologickem foru svoje problemy, treb as tchyni, tak sem nechod.

Nejdriv napises, ze to ma nejlepe resit manzel apak napises, üroc to resi. Protoze ji to prave neni jedno.

A proc pises, ze tchyni nema odporovat? Copak ona ji nejak podporuje, naopak se ji driv podridila? FAKT NEUMIS CIST?

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#23 25. 7. 2012 18:56

mia
♥♥♥♥♥♥-

Tak mě napadá.....kde se berou všechny ty zlé tchýně, jaké asi byly zamlada? Dá se do té "zloby" vyrůst, nebo byly takové už i jako snachy?

Ta moje tedy byla docela fajn.....to spíš já jsem byla občas trdlo paličaté roll, i když zase nijak zásadně, abychom se nedomluvily a nějak nesnášely....

Není tady

#24 25. 7. 2012 19:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

Ty tvoje otazky...zase jen perlis. POkud nechapes, ze nekdo resi na psychologickem foru svoje problemy, treb as tchyni, tak sem nechod.

Nejdriv napises, ze to ma nejlepe resit manzel apak napises, üroc to resi. Protoze ji to prave neni jedno.

A proc pises, ze tchyni nema odporovat? Copak ona ji nejak podporuje, naopak se ji driv podridila? FAKT NEUMIS CIST?

Co se čertíš Sahleb?
Ty zase nechápeš o čem píšu.
Psala jsem,že nemá cenu si dělat problémy kvůli tchyni, protože k tchyni nepředěláš k obrazu svému.
Není lepší si žít svůj život podle svýho?
A proč bych sem neměla chodit?
Já jsem taky řešila tchyni, ale je lepší jí nechat vykecat, neodporovat, nehádat se, a je klid. A udělat si po svým. Nemá právo kecat do života a já ji přeci nemusím poslouchat jak ona píská.
Proto jsem to psala.
Že na své tchyni hledám to hezké, a s tchyni už problém nemám. Byla jsem mladá blbá,když jsem chtěla dokázat, že jsem lepší než ona. že umím lepší omáčku než ona. Protože ona přeci prohlašovala, že ona umí nejlíp vařit. Ale ted už tohle neřeším. stolt

Upravil(a) dusička (25. 7. 2012 19:25)

Není tady

#25 25. 7. 2012 19:13

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Tak mě napadá.....kde se berou všechny ty zlé tchýně, jaké asi byly zamlada? Dá se do té "zloby" vyrůst, nebo byly takové už i jako snachy?

Ta moje tedy byla docela fajn.....to spíš já jsem byla občas trdlo paličaté roll, i když zase nijak zásadně, abychom se nedomluvily a nějak nesnášely....

Já ti sama nevím smile. I když mám pocit, že dámy, které mají 2 syny a žádnou dceru, se častěji, než jiné začnou domnívat, že všechny osoby ženského pohlaví jsou potvory případně předstírající dobrou vůli, kterým jde jen o to jejich synky uchvátit a následně je trýznit. U sebe příslušnost k ženskému pohlaví v některých atributech vyrušily, bývají "královny". wink
Ty, které mají pouze syna -jedináčka, jsou obdobné, ale stimul vyrušení ženství tam zas není tak silný (možná, že se to trochu podobá vzniku alergie).wink
Ty, které mají více, než 2 syny a žádnou dceru, žijí v tak velké přesile mužů, že každou spojenkyni vítají. cool
Ty, které mají i dcery, mají připomínku, že i ženské mohou mít rády, jsou lidmi a občas mohou dostat ťafku od muže. Tam občas mohou zanést nelad švagrové.wink

Franz Kafka

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí