Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 7. 2012 13:42

BarcaB
♥------
Registrovaný: 22. 7. 2012
Příspěvky: 24

Jak naučit manžela šetřit

Ahoj, mám takový problém. Můj muž vůbec neumí šetřit, chce žít dneškem a prej, co bude za pár let ho nezajímá. Poraďte mi, jak na něj, já už jsem zoufalá hmm

Není tady

 

#2 22. 7. 2012 15:00

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Jak naučit manžela šetřit

BarcaB napsal(a):

Ahoj, mám takový problém. Můj muž vůbec neumí šetřit, chce žít dneškem a prej, co bude za pár let ho nezajímá. Poraďte mi, jak na něj, já už jsem zoufalá hmm

Barco, a ty chces setrit na neco konkretniho, nebo tvuj pritel proste rozhazuje a ke konci mesice uz treba nema ani korunu?

Není tady

 

#3 22. 7. 2012 18:36

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Jak naučit manžela šetřit

pořiď nějaký spořící účet a ukládej tam.

moje kamarádka má manžela, který si bez jejího vědomí z ušetřených peněz koupil kolo za 25tis.Tak to bych ho asi praštila


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#4 22. 7. 2012 19:45

BarcaB
♥------
Registrovaný: 22. 7. 2012
Příspěvky: 24

Re: Jak naučit manžela šetřit

sandra napsal(a):

BarcaB napsal(a):

Ahoj, mám takový problém. Můj muž vůbec neumí šetřit, chce žít dneškem a prej, co bude za pár let ho nezajímá. Poraďte mi, jak na něj, já už jsem zoufalá hmm

Barco, a ty chces setrit na neco konkretniho, nebo tvuj pritel proste rozhazuje a ke konci mesice uz treba nema ani korunu?

No tak vždycky se nějaká ta koruna ušetřená bokem hodí. Nikdy nevíš, co se může stát. A žít od vejplaty k vejplatě mám v dnešní době docela strach.

Není tady

 

#5 22. 7. 2012 19:48

BarcaB
♥------
Registrovaný: 22. 7. 2012
Příspěvky: 24

Re: Jak naučit manžela šetřit

laminanonte napsal(a):

pořiď nějaký spořící účet a ukládej tam.
moje kamarádka má manžela, který si bez jejího vědomí z ušetřených peněz koupil kolo za 25tis.Tak to bych ho asi praštila

hm, to je dobrý. a můžeš nějaký spořicí účet doporučit? Já se v tom moc nevyznám, kterej je dobrej a kterej ne:rolleyes:

Není tady

 

#6 22. 7. 2012 20:04

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak naučit manžela šetřit

BarcaB napsal(a):

laminanonte napsal(a):

pořiď nějaký spořící účet a ukládej tam.
moje kamarádka má manžela, který si bez jejího vědomí z ušetřených peněz koupil kolo za 25tis.Tak to bych ho asi praštila

hm, to je dobrý. a můžeš nějaký spořicí účet doporučit? Já se v tom moc nevyznám, kterej je dobrej a kterej ne:rolleyes:

zadej si do vyhledavače třeba na Seznamu.cz např.:spořící účet,nebo  www.mesec.cz,je toho spoustu.Radím najít si spoř.účet,jehož vedení je zdarma a který není navázán na povinnost mít vedle něho i běžný účet.

Není tady

 

#7 22. 7. 2012 20:07

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Jak naučit manžela šetřit

BarcaB napsal(a):

sandra napsal(a):

BarcaB napsal(a):

Ahoj, mám takový problém. Můj muž vůbec neumí šetřit, chce žít dneškem a prej, co bude za pár let ho nezajímá. Poraďte mi, jak na něj, já už jsem zoufalá hmm

Barco, a ty chces setrit na neco konkretniho, nebo tvuj pritel proste rozhazuje a ke konci mesice uz treba nema ani korunu?

No tak vždycky se nějaká ta koruna ušetřená bokem hodí. Nikdy nevíš, co se může stát. A žít od vejplaty k vejplatě mám v dnešní době docela strach.

Tomu rozumím. Šlo mi jen o to, jestli jste si třeba řekli, že budete šetřit na byt a on ty peníze stejně rozhazuje nebo jestli chceš, aby byl spořivější a něco jste si společně ukládali.

Pokud šetříte na bydlení, tak asi stavební spoření...pokud vám jde o to, mít nějaké ušetřené peníze, tak bych volila spořící účet...někde si peníze můžeš vybrat až po předem domluvené době a někde v podstatě kdykoliv.

Není tady

 

#8 22. 7. 2012 20:51

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Jak naučit manžela šetřit


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#9 23. 7. 2012 19:16

BarcaB
♥------
Registrovaný: 22. 7. 2012
Příspěvky: 24

Re: Jak naučit manžela šetřit

na byt ani na nic velkýho nešetříme, spíš chci mít nějakou rezervu, kdysme třeba přišli o práci, nebo marodili a tak

Není tady

 

#10 23. 7. 2012 19:21

BarcaB
♥------
Registrovaný: 22. 7. 2012
Příspěvky: 24

Re: Jak naučit manžela šetřit

laminanonte napsal(a):

http://www.penize.cz/srovnani/sporici-ucty

díky moc smile
to je tedy nabídka, to jsem ani nevěděla, že je toho na trhu tolik, ale záložnám moc nevěřím, spíš něco od banky, jenže ty velký mají malý úrok
koukala jsem na tu air bank, viděla jsem i reklamy a docela mě to zaujalo, ale zase je to dost malá banka
pak ještě třeba ta ING - tam už dlouho spoří sestra a je spokojená
tak nevím
máte nějakou zkušenost?

Není tady

 

#11 23. 7. 2012 21:40

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Jak naučit manžela šetřit

BarcaB napsal(a):

laminanonte napsal(a):

http://www.penize.cz/srovnani/sporici-ucty

díky moc smile
to je tedy nabídka, to jsem ani nevěděla, že je toho na trhu tolik, ale záložnám moc nevěřím, spíš něco od banky, jenže ty velký mají malý úrok
koukala jsem na tu air bank, viděla jsem i reklamy a docela mě to zaujalo, ale zase je to dost malá banka
pak ještě třeba ta ING - tam už dlouho spoří sestra a je spokojená
tak nevím
máte nějakou zkušenost?

Není důvod nevěřit záložnám. Podléhají dohledu České národní banky a vklady mají pojištěny u Fondu pojištění vkladů stejně jako banky a stavební spořitelny do výše 100 tisíc EUR.
Takže když třeba záložna zkrachuje jako teď UNIBON, dostaneš peníze do výše ekvivalentu 100 tis. EUR zpět.
Air bank vypadá zajímavě, uvažuju o ní a to že je malá, mi nevadí. Stojí za ní finanční skupina PPF.

Upravil(a) lea64 (23. 7. 2012 21:54)

Není tady

 

#12 27. 7. 2012 20:56

BarcaB
♥------
Registrovaný: 22. 7. 2012
Příspěvky: 24

Re: Jak naučit manžela šetřit

lea64 napsal(a):

BarcaB napsal(a):

laminanonte napsal(a):

http://www.penize.cz/srovnani/sporici-ucty

díky moc smile
to je tedy nabídka, to jsem ani nevěděla, že je toho na trhu tolik, ale záložnám moc nevěřím, spíš něco od banky, jenže ty velký mají malý úrok
koukala jsem na tu air bank, viděla jsem i reklamy a docela mě to zaujalo, ale zase je to dost malá banka
pak ještě třeba ta ING - tam už dlouho spoří sestra a je spokojená
tak nevím
máte nějakou zkušenost?

Není důvod nevěřit záložnám. Podléhají dohledu České národní banky a vklady mají pojištěny u Fondu pojištění vkladů stejně jako banky a stavební spořitelny do výše 100 tisíc EUR.
Takže když třeba záložna zkrachuje jako teď UNIBON, dostaneš peníze do výše ekvivalentu 100 tis. EUR zpět.
Air bank vypadá zajímavě, uvažuju o ní a to že je malá, mi nevadí. Stojí za ní finanční skupina PPF.

já asi radši půjdu do banky, já jsem dost konzervativní, tuhle jsem na facebooku narazila na test finančních osobností http://www.myfinancialpersonality.com/?lang=CZ a zjistila jsem o sobě, že jem Paní Rozumná - o všem pečlivě přemýšlím a zvazžuju všechny možnosti smile to se mi líbilo, to jsem přesně já

Není tady

 

#13 28. 7. 2012 10:42

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Jak naučit manžela šetřit

BarcaB napsal(a):

lea64 napsal(a):

BarcaB napsal(a):


díky moc smile
to je tedy nabídka, to jsem ani nevěděla, že je toho na trhu tolik, ale záložnám moc nevěřím, spíš něco od banky, jenže ty velký mají malý úrok
koukala jsem na tu air bank, viděla jsem i reklamy a docela mě to zaujalo, ale zase je to dost malá banka
pak ještě třeba ta ING - tam už dlouho spoří sestra a je spokojená
tak nevím
máte nějakou zkušenost?

Není důvod nevěřit záložnám. Podléhají dohledu České národní banky a vklady mají pojištěny u Fondu pojištění vkladů stejně jako banky a stavební spořitelny do výše 100 tisíc EUR.
Takže když třeba záložna zkrachuje jako teď UNIBON, dostaneš peníze do výše ekvivalentu 100 tis. EUR zpět.
Air bank vypadá zajímavě, uvažuju o ní a to že je malá, mi nevadí. Stojí za ní finanční skupina PPF.

já asi radši půjdu do banky, já jsem dost konzervativní, tuhle jsem na facebooku narazila na test finančních osobností http://www.myfinancialpersonality.com/?lang=CZ a zjistila jsem o sobě, že jem Paní Rozumná - o všem pečlivě přemýšlím a zvazžuju všechny možnosti smile to se mi líbilo, to jsem přesně já

já myslela, že chceš vědět, jak "vysvětlit" manželovi, že je dobré mít peníze " navíc" a zatím je to o tom, kam TY uložíš peníze?

Není tady

 

#14 28. 7. 2012 21:51

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Jak naučit manžela šetřit

Najdi dobrého finančního poradce, který ho psychologicky rozebere tak, že bude chtít šetřit a ještě Vám poradí jaký spořící účet je pro Vás optimální. (Já momentálně doporučuju 4 různé účty, pro každého dle jeho potřeb a preferencí...)
ING rozhodně neber, úrok je podprůměrný.

Není tady

 

#15 30. 7. 2012 21:03

BarcaB
♥------
Registrovaný: 22. 7. 2012
Příspěvky: 24

Re: Jak naučit manžela šetřit

Agewa: no mᚠpravdu, jenže mu musím ukázat, jak se to dělá, aby pochopil, že to má smysl... on je podle toho testu totiž Pan Radostný, sice něco o penězích ví, ale raději žije dneškem a peníze utrácí za zábavu

Není tady

 

#16 13. 8. 2012 14:33

enima
♥------
Registrovaný: 13. 8. 2012
Příspěvky: 1

Re: Jak naučit manžela šetřit

poptáváme brigádníka na výpomoc s prací na internetu pro naší firmu s okamžitým nástupem,na prozatim dva měsíce práce u nás ve firmě nebo z domova,požadujeme dobré komunikativní schopnosti,samostatnost,uživatelská dovednost na pc,mzda 8tis.kč čistého,v případě zájmu pište na mail

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů