Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 7. 2012 17:58

Topenarka
♥------
Registrovaný: 20. 7. 2012
Příspěvky: 1

Vytápění elektrokotlem

Dobrý den,
plánuju pořízení bytu a jeden (můj favorit) je vytápěný elektrokotlem.
Byt je 43m2 velký, nová plastová okna, zrekonstruovaný zateplený (cihlový) dům.
Zajímalo by mě, jak je to s náklady (samozřejmě neočekávám, že mi někdo poví přesnou částku). Spíše bych ráda slyšela zkušenosti a názory. Je to opravdu o tolik nákladnější? (nikde jsem nenašla správné argumenty, pouze názory bez zkušeností).
Děkuji moc!

Není tady

 

#2 29. 7. 2012 8:37

Adamíra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 9. 2006
Příspěvky: 423

Re: Vytápění elektrokotlem

Ahoj, přesnou částku ti neřeknu, ale dlouhá léta jsme vytápěli nᚠRD pouze elektrickým kotlem, asi před 5 lety jsme provedli změnu-jedno patro vytápíme elektrokotlem, druhé patro plynovým kotlem. Důvodem změny však také bylo zejména to, že nám nestačila teplá voda z bojleru, proto jsme v rámi rekonstrukce zakoupili i plynový kotel s možností ohřívat vodu. Také nám tím pádem zůstala sazba přímotop (20 hod. denně levného proudu). Dříve byly měsíční náklady elektrika/plyn zhruba stejné (když vezeme v potaz právě existenci 20 hod. denně levné sazby,čímž se ušetří i na jiných spotřebičích...ale kontroluji, zda-li peru, peču apod. v levném proudu). S postupným zdražováním jsme touto kombinací s plynem ušetřili (když neberu v potaz počáteční náklady o:-( ale rozdíl není nijak zásadní, důležité je opravdu se naučit s levným proudem pracovat a snažit se ho maximálně využít. Naopak s elektrickým kotlem jsme neměli celých 10 let jediný problém, ale plynový kotel musíme neustále opravovat, "profukovat" restartovat apod.
Je ale také pravda, že teplo z elektrokotle a plynu je trošku jiné-např. když dám uschnout prádlo v zimě na sušák do místnosti s elektrikou, tak schne 2 dny, a s plynem je za 1 den suché.
Ale neboj se toho, člověk si na to musí trošku zvyknout, ale klidně do toho jdi.

Není tady

 

#3 29. 7. 2012 15:46

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Vytápění elektrokotlem

Přímotopy jsou prý nejdražším možným topením,nejlepší jsou prý akumulačky,co se vytápění elektřinou týká - ty naakumulují teplo za levnoiu sazbu,které pak postupně vydávají do místnosti.

To jste Adamíro měli asi teda ty akumulačky,ne?

Není tady

 

#4 29. 7. 2012 18:26

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Vytápění elektrokotlem

Mohu dát příklad z praxe. Soused v bytě cca 37m2, nová okna, ale přízemí, pod ním již nikdo nebydlí a tudíž netop,í platí za elektřinu vč. elektrokotle, vaření a svícení 2000/měs. Plyn nemá zaveden. Já v o málo větším bytě, ale ze všech stran mám sousedy, co topí, platím za plyn na vytápění vaření a ohřev vody 2000 Kč/měs a elektřinu 900 Kč/měs.
Až mě to překvapilo, že platím více. Elektrokotel jede spolehlivě, žádné poruchy, plynový kotel je furt rozbitý a něco mu je.

Není tady

 

#5 29. 7. 2012 19:57

Adamíra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 9. 2006
Příspěvky: 423

Re: Vytápění elektrokotlem

Jaku napsal(a):

Přímotopy jsou prý nejdražším možným topením,nejlepší jsou prý akumulačky,co se vytápění elektřinou týká - ty naakumulují teplo za levnoiu sazbu,které pak postupně vydávají do místnosti.

To jste Adamíro měli asi teda ty akumulačky,ne?

ne, žádné akumulačky, máme elektrický přímotopný kotel.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů