Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 7. 2012 23:53

Adrifinel
♥♥-----
Registrovaný: 8. 7. 2012
Příspěvky: 53

Žvot na houby...

Zkusím napsat svůj příběh, i když tuším, že mě asi odsoudit jako ostatní...

Je mi 23, jsem bez práce a žiji u rodičů. Doma zažívám peklo. S mámou se hodně hádám, ona je ten člověk, kterého máte silnou chu zabít, jen co promluví. Hodně lidí mi říká věci jako, je to tvoje matka a živí tě, ale víte já opravdu nedokážu brát ženu, která mě měla jen proto, že její sestra měla tři děti, tak ona musela mít třetí, aby se necejtila méněceně.

Celkově pocházím ze špatných rodiných poměrů. Rodiče se na mě dost podepsali. Neustále mi říkali, jak jsem blbá a neschopná. Výsledekem toho, je že jsem furt doma a bez práce. Tady ovšem je kámen úrazu. Jak jsem doma a máma starne, tak se vše zhoršuje. Ona je a vždycky byla ten člověk, co každému vše závidí, by by se jednalo o její děti. Pokud si sestra pořídí nové auto, ona ho bude chtít taky a bude si to vynucovat hysterickými scény.

Moje máma se ke mně ani nechová jako k dospělému člověku. V mém věku na mě kříčí jako na malé dítě a říká, že mi dá na zadek. A Ani se nechová jako matka, za každým jejím činem je cítit, že to nedělá z toho důvodu jako to matky dělávaj, ale aby vypadala dobře před okolím. Vlastně obou mojim rodičům záleželo na to, jak vypadaj před ostatníma.

No, oni tvrděj, že se tři roky flákám doma a já jsem přitom i když krátce pracovala a předtím jsem měla rok rekvalifikační kurzy. Oni však dělaj, jako kdyby se to nestalo. I když mě táta sám do práce vozil (špatná doprava) a vyčítalo se mi, že to žere benzín, tak jako kdyby to někdo vymazal z jejich vzpomínek.

Pak příjde na to, když někomu vyprávím o své životní situaci, že jsem líná, že se jen vymlouvám, že mi to nevyhovuje nechat se živit a tak dále...

Jenže, nikdo z nich nechce pochopit, že nemám vlastní finance. Nikdo mi nevěří, že nemám na kontě tisíce ze kterých bys si mohla dovolit vlastní bydlení. A pocházím z místa, kde na nás fakt už od brány nemávaj a nevolaj: "Halo nechcete práci?" Takže sehnat tu práci je docela těžké.
Navíc já si ani nevěřím, že něco dokáži...

Dříve, když jsem doma přišla s nějakou nabídkou práce, tak první co následovalo nebo spíše pokaždé následovalo bylo: "Ty ani náhodou." "Zapomeň na to, na to ty nemáš." a podobné řeči, by se jednalo o práce jako uklízečka, prodavačka apod. Moji rodiče měli tak velkou víru v mé schopnosti, že mě chtěli dát na pomocnou šičku, ale nedali. Důvodem bylo, že dotyčná škola nebyla v místě bydliště a já bych musela dojíždět. Což se jim nechtělo. Také jsem je musela rok přesvědčovat, že zvládnu někam dojet autobusem, když přišlo na hledaní práce.

Říká se, že jsou to jen výmluvy, že kdo chce, vždycky si najde...
Nemám přátelé, jsem hodně osamělá a ani svojí rodinu nemůžu žádat o pomoc. Do mám strach z lidí, necítim se s nima vůbec dobře a neumím ani s nima navazovat vztahy.

Opravdu nevím, jak si to ti lidé představují, že si jen tak sbalím kufry, ale co dál? Jsem vychována k tomu, si vše předem promyslet a nevrhat se bezhlavě někam bez promyšlení. Takže se ptám na odpověď, proč si teda nesbalím kufry a nevypadnu, když mi to doma tak vadí. Co bude dál? Proč si každej myslí, že je vše tak snadné a růžové. Nejsem výdělečně činná, takže odchod by pro mě znamenal žít na ulici. Což si asi většina lidí neuvědomuje nebo věří té pohádce, jak když odejdu najdu přátelé, byt, práci, muže atd. Jenže realita je jinde a najít si něco může trvat měsíce, do do té doby. Ti, co to říkaj mě u sebe bydlet nenachaj a jejim celkem jedno, jestli skončím na ulici nebo ne...

No na závěr jsem se dostala do depresích a pocitu, že vážně nechci na tomto světě žít...

Není tady

 

#2 9. 7. 2012 0:17

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Žvot na houby...

Nejsi sama, kdo má takový start. Mám podobnou matku. Od rodičů jsem žádné sebevědomí nezískala,pomohli mi kamarádky, přítel, psycholožka a víra (v Boha, jsem věřící). Takže to nevzdávej. Vzhledem k tomu, že píšeš, že nikoho nemáš, tak bych volila psychologickou poradnu. Neposlouchej řeči typu "to nezvládneš, jsi k ničemu,atd." Je to jed.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#3 9. 7. 2012 0:42

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Žvot na houby...

https://pavel.signaly.cz/0806/bajka-o-zabi-soutezi

Upravil(a) Ziki (9. 7. 2012 0:47)


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#4 9. 7. 2012 0:52

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Žvot na houby...

Z tvého psaní mám velmi rozpačité pocity a to:

1. tví rodiče tě milují tzv.opičí láskou,která v tobě ubíjí tvou vl.osobnost - platí ti rekval.kurzy,které jsou pro tebe evidentně nepoužitelné;vozili tě do práce,aniž si jim platila projetý benzín,i když sis jinak vydělávala;stále tě živí a nechávají v klidu doma,snad na semeno nebo co:D, a aby si tě doma udrželi,ujištují tě,jak jsi neschopná.Takto to na mě působí.Seš pro ně opravdu to děcko,kterému občas dáme na zadek a já se jim ani nedivím.

2.Vzala bych tě za ucho a dovedla do nejbližšího supermarketu a makej.A tato "léčba" dělá zázraky,to mi věř!

Upravil(a) Jaku (9. 7. 2012 0:53)

Není tady

 

#5 9. 7. 2012 5:46

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Žvot na houby...

Jaku napsal(a):

Z tvého psaní mám velmi rozpačité pocity a to:

1. tví rodiče tě milují tzv.opičí láskou,která v tobě ubíjí tvou vl.osobnost - platí ti rekval.kurzy,které jsou pro tebe evidentně nepoužitelné;vozili tě do práce,aniž si jim platila projetý benzín,i když sis jinak vydělávala;stále tě živí a nechávají v klidu doma,snad na semeno nebo co:D, a aby si tě doma udrželi,ujištují tě,jak jsi neschopná.Takto to na mě působí.Seš pro ně opravdu to děcko,kterému občas dáme na zadek a já se jim ani nedivím.

2.Vzala bych tě za ucho a dovedla do nejbližšího supermarketu a makej.A tato "léčba" dělá zázraky,to mi věř!

Ono taky v ne kazdem supermarketu misto je.U nas jsou dva a ani v jednom misto nenajdes.U nas o tu praci taky nezavadis.Sousedky dcera prave dodelala skolu socialne spravni s maturitou nesezene ani misto prodavacky na par hodin.Pred 4 lety jsem i ja schanela misto prodavacky projeli jsme okolni velka mesta a vsude meli plno.Jen jsem vyplnovala dotazniky na ktere se me stejne nikdo neozval. mad


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#6 9. 7. 2012 7:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Žvot na houby...

Ak aspoň trochu ovládaš reč, skús ís robi do zahraničia. Niečo si zarobíš, posilníš si sebavedomie a možno si tam nájdeš aspoň na čas slušnú existenciu. Alebo sa vrátiš a bude sa ti lepšie hžada podnájom, ale aj zamestnanie. Mala by si, podža mňa, urobi nejaký razantnejší krok, takto sa doma točíš v začarovanom kruhu. Nájdi si spožahlivú agentúru a skús si nájs zamestnanie v zahraničí. Alebo si pozrie na nete rovno ponuky zamestnania. Si mladá, flexibilná, ideálna príležitos otrka sa vonku.

Upravil(a) Selima (9. 7. 2012 7:44)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7 9. 7. 2012 7:57

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Žvot na houby...

Selima napsal(a):

Ak aspoň trochu ovládaš reč, skús ís robi do zahraničia. Niečo si zarobíš, posilníš si sebavedomie a možno si tam nájdeš aspoň na čas slušnú existenciu. Alebo sa vrátiš a bude sa ti lepšie hžada podnájom, ale aj zamestnanie. Mala by si, podža mňa, urobi nejaký razantnejší krok, takto sa doma točíš v začarovanom kruhu. Nájdi si spožahlivú agentúru a skús si nájs zamestnanie v zahraničí. Alebo si pozrie na nete rovno ponuky zamestnania. Si mladá, flexibilná, ideálna príležitos otrka sa vonku.

Ale na to,aby pracovala v zahranici potrebuje do zacatku penize a ty ona bohuzel nema.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#8 9. 7. 2012 8:04

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Žvot na houby...

Adrifinel ses ve veku mych deti a abych pravdu rekla taky by me hodne stvalo,kdyby se moje deti valeli doma a ja je musela zivit.Nevim jake mas vzdelani,ale zkus se zeptat nekde ve fabrice tam spis by si neco sehnala.Tam by te mohli vzit z jakymkoliv vzdelanim.My zijeme take ve meste s velkou nezamestnanosti a vsichni praci zatim mame.Chce to sledovat internet a chodit a chodit a otavovat.Doma nic nenajdes.A pokud chces pryc od rodiny tak treba na Sumave nabizi praci pokojske i z ubytovanim.Ale nevim odkud ses.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#9 9. 7. 2012 8:18

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Žvot na houby...

vzchop se a něco se sebou dělej..........a uvidíš, že život není na houby

Není tady

 

#10 9. 7. 2012 8:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Žvot na houby...

Neustále mi říkali, jak jsem blbá a neschopná. Výsledekem toho, je že jsem furt doma a bez práce.
Asi mᚠčástečně pravdu v tom, že to na tobě zanechalo stopy - ale na druhou stranu, nemůžeš si říkat "podepsali se na mně a proto můžou za to, jak to teď je"... a sice si stěžovat, ale nic nedělat.
Moje máma se ke mně ani nechová jako k dospělému člověku. V mém věku na mě kříčí jako na malé dítě
Ono to pravděpodobně bude oboustranné - kdyby ses chovala a hlavně cítila(!) jako dospělá, tak by sis podobné jednání nenechala líbit. Jenomže dokud jsi doma a víceméně závislá na rodičích, tak pořád budeš to "praktického života neschopné dítě", což vám všem z nějakých důvodů vyhovuje.
S tím souvisí i to "mě táta sám do práce vozil... a vyčítalo se mi, že to žere benzín" - myslím, že vůbec nešlo o ty prachy za tankování, ale o to, že ses "utrhla ze řetězu". Což je těžko vyčítat (protože pracovat a vydělávat bys přece měla - "co by tomu řekli lidi?"), tak se to holt napasuje na benzín.
Stejně jako "oni tvrděj, že se tři roky flákám doma a já jsem přitom i když krátce pracovala a předtím jsem měla rok rekvalifikační kurzy" - ale při tom se nijak nehrnou tě z domu pustit a ty se do toho nijak zvl᚝ nehrneš. Ostatně proč sis dělala rekvalifikační kurz, když ho nevyužíváš?
nemám vlastní finance. Nikdo mi nevěří, že nemám na kontě tisíce ze kterých bys si mohla dovolit vlastní bydlení
Kdo je ve třiadvaceti má?
Ale existujou i jiný možnosti... podnájem, ubytovna - samozřejmě tam, kde je i nějaká ta práce (třeba některé hotely mají pokojíky pro personál). Ale to by ses holt zas musela odstěhovat.
Jsem vychována k tomu, si vše předem promyslet a nevrhat se bezhlavě někam bez promyšlení.
Rozmejšlíš se už tři roky... to je myslím dost na to, aby ses někam nevrhla.
Na mě to celý dělá dojem, že tobě se nelíbí bejt "dítě"... ale na druhou stranu se ti nechce opustit "jistotu", kterou doma máš... a je docela možný, že tvoje rodiče už taky nebaví mít doma nezaměstnanou dceru. To může bejt jeden z důvodů,proč se k tobě chovají jako k děcku - dospělej člověk se většinou umí a chce postarat sám o sebe.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 9. 7. 2012 9:14

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Žvot na houby...

Adrifinel,
odejít od rodičů, to je to nejjednodušší, co bys mohla udělat... Protože to ONI by pak mohli za to, že jsi skončila na ulici, že?
Naučit se s nimi ale žít, vycházet, uvědomit si, že v něčem mají pravdu, ale v něčem se i mýlí, překonat jejich i svoje předsudky, přestat je soudit a začít je mít ráda, to bude ale docela fuška, že?

Pro začátek: nic jim nedlužíš a vděčná jim můžeš být toliko za život, za nic jiného. Všechno ostatní, co ti dali a dávají i oni sami dostali zase od svých rodičů. A pokud dávají něco navíc, je to jejich volba, jejich svobodné rozhodnutí. Uvědom si to a přestaň hledat chyby na nich, začni je hledat sama na sobě - co ty dělᚠblbě, protože - překvapivě - stejně jako oni.

KAŽDÝ rodič se "podepíše" na svém dítěti, protože mu může předat jen to, co sám dostal.
I ty se jednou "podepíšeš".
Jenže KAŽDÝ rodič je za své dítě plně zodpovědný maximálně do jeho plnoletosti. A to už ty jsi, že?
Je tedy plně a JEN ve TVÉ kompetenci to, co rodiče "zkazili", změnit, napravit.
Mᚠtu MOC, jen bych řekla, že nemᚠtu SÍLU.
Je ale jen na tobě, zda ji konečně začneš čerpat.
Třebas právě u toho psychologa, jak ti doporučuje Ziki.
A nebo někde jinde, to už je na tobě, je to všechno ve TVÝCH rukou, teď už nikoliv rodiče, ale ty sama tvoříš svůj život.

Tak přestaň skuhrat a začni něco dělat. A začni u SEBE. Stěžováním si na to, jak děsný mᚠrodiče, nic nevyřešíš.

A všechno ostatní jsou jen dětské výmluvy.
Takže co? Jsi stále ještě dítě a nebo už dospělá žena?
Hm?
Drž se.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#12 9. 7. 2012 9:16

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Žvot na houby...

eremuruss napsal(a):

Selima napsal(a):

Ak aspoň trochu ovládaš reč, skús ís robi do zahraničia. Niečo si zarobíš, posilníš si sebavedomie a možno si tam nájdeš aspoň na čas slušnú existenciu. Alebo sa vrátiš a bude sa ti lepšie hžada podnájom, ale aj zamestnanie. Mala by si, podža mňa, urobi nejaký razantnejší krok, takto sa doma točíš v začarovanom kruhu. Nájdi si spožahlivú agentúru a skús si nájs zamestnanie v zahraničí. Alebo si pozrie na nete rovno ponuky zamestnania. Si mladá, flexibilná, ideálna príležitos otrka sa vonku.

Ale na to,aby pracovala v zahranici potrebuje do zacatku penize a ty ona bohuzel nema.

není pravda.

Není tady

 

#13 9. 7. 2012 9:22

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Žvot na houby...

pokud jsi mladá, bez závazků a (zřejmě ) bez vztahu, začni si hledat místo s ubytováním. Jsou takové, jen možná nejsou v tvém okolí. Nic tě doma nedrží, tak začni "být dospělá" a převezmi odpovědnost za svůj život.
MMch. mému synovi je 21, od 16 chodil na brigády (jezdil do 10km vzdáleného města) při škole a ted je skorem druhý rok v Anglii.
Dcera něco podobného. Kdyby se mi doma tři roky váleli, asi bych je hodně rychle hnala.
Jinak nějak tam nevidím, co dělᚠpro rodiče ty, zda se doma podílíš na domácích pracech. zda mᚠnějaké "své povinnosti".

Není tady

 

#14 9. 7. 2012 11:09

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Žvot na houby...

Dříve, když jsem doma přišla s nějakou nabídkou práce, tak první co následovalo nebo spíše pokaždé následovalo bylo: "Ty ani náhodou." "Zapomeň na to, na to ty nemáš." a podobné řeči, by se jednalo o práce jako uklízečka, prodavačka apod.
Tak to s nimi nerozebírej, na jaký jdeš pohovor. Nejsi povinna se jim se vším zpovídat. Zvl᚝ když znᚠjejich reakce.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#15 9. 7. 2012 11:11

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Žvot na houby...

Adrifinel, mᚠnebo měla jsi nějaké sny? Myslim co bys jako jednou chtěla dělat, jak bys jednou chtěla žít. Nebo jen tak přežívᚠa čekᚠještli ti to štěstí spadne z nebe?

Přestaň se litovat a začni něco dělat - litovat můžeš jen toho co jsi ještě neudělala

Upravil(a) PetrHl (9. 7. 2012 11:13)

Není tady

 

#16 9. 7. 2012 11:30

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Žvot na houby...

Adrifinel, a co se přihlásit na úřad práce (pokud tam tedy nejsi). Mmch, nevím, jestli to ještě funguje, ale měli tam taky nějaké pracovní poradenství. Jak psala Selima, je potřeba udělat nějaký krok ven z kruhu. Aspoň jeden a pak můžou přijít další.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#17 9. 7. 2012 11:48

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Žvot na houby...

agewa napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Selima napsal(a):

Ak aspoň trochu ovládaš reč, skús ís robi do zahraničia. Niečo si zarobíš, posilníš si sebavedomie a možno si tam nájdeš aspoň na čas slušnú existenciu. Alebo sa vrátiš a bude sa ti lepšie hžada podnájom, ale aj zamestnanie. Mala by si, podža mňa, urobi nejaký razantnejší krok, takto sa doma točíš v začarovanom kruhu. Nájdi si spožahlivú agentúru a skús si nájs zamestnanie v zahraničí. Alebo si pozrie na nete rovno ponuky zamestnania. Si mladá, flexibilná, ideálna príležitos otrka sa vonku.

Ale na to,aby pracovala v zahranici potrebuje do zacatku penize a ty ona bohuzel nema.

není pravda.

Jakto neni pravda,kde vezme penize na dopravu do zahranici,ubytovani jidlo....nikdo ji zadarmo nic neda.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#18 9. 7. 2012 11:50

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Žvot na houby...

eremuruss napsal(a):

agewa napsal(a):

eremuruss napsal(a):


Ale na to,aby pracovala v zahranici potrebuje do zacatku penize a ty ona bohuzel nema.

není pravda.

Jakto neni pravda,kde vezme penize na dopravu do zahranici,ubytovani jidlo....nikdo ji zadarmo nic neda.

záleží na tom co by va zahraničí dělala

Není tady

 

#19 9. 7. 2012 11:51

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Žvot na houby...

Adrifinel napsal(a):

Zkusím napsat svůj příběh, i když tuším, že mě asi odsoudit jako ostatní...

Je mi 23, jsem bez práce a žiji u rodičů. Doma zažívám peklo. S mámou se hodně hádám, ona je ten člověk, kterého máte silnou chu zabít, jen co promluví. Hodně lidí mi říká věci jako, je to tvoje matka a živí tě, ale víte já opravdu nedokážu brát ženu, která mě měla jen proto, že její sestra měla tři děti, tak ona musela mít třetí, aby se necejtila méněceně.

Celkově pocházím ze špatných rodiných poměrů. Rodiče se na mě dost podepsali. Neustále mi říkali, jak jsem blbá a neschopná. Výsledekem toho, je že jsem furt doma a bez práce. Tady ovšem je kámen úrazu. Jak jsem doma a máma starne, tak se vše zhoršuje. Ona je a vždycky byla ten člověk, co každému vše závidí, by by se jednalo o její děti. Pokud si sestra pořídí nové auto, ona ho bude chtít taky a bude si to vynucovat hysterickými scény.

Moje máma se ke mně ani nechová jako k dospělému člověku. V mém věku na mě kříčí jako na malé dítě a říká, že mi dá na zadek. A Ani se nechová jako matka, za každým jejím činem je cítit, že to nedělá z toho důvodu jako to matky dělávaj, ale aby vypadala dobře před okolím. Vlastně obou mojim rodičům záleželo na to, jak vypadaj před ostatníma.

No, oni tvrděj, že se tři roky flákám doma a já jsem přitom i když krátce pracovala a předtím jsem měla rok rekvalifikační kurzy. Oni však dělaj, jako kdyby se to nestalo. I když mě táta sám do práce vozil (špatná doprava) a vyčítalo se mi, že to žere benzín, tak jako kdyby to někdo vymazal z jejich vzpomínek.

Pak příjde na to, když někomu vyprávím o své životní situaci, že jsem líná, že se jen vymlouvám, že mi to nevyhovuje nechat se živit a tak dále...

Jenže, nikdo z nich nechce pochopit, že nemám vlastní finance. Nikdo mi nevěří, že nemám na kontě tisíce ze kterých bys si mohla dovolit vlastní bydlení. A pocházím z místa, kde na nás fakt už od brány nemávaj a nevolaj: "Halo nechcete práci?" Takže sehnat tu práci je docela těžké.
Navíc já si ani nevěřím, že něco dokáži...

Dříve, když jsem doma přišla s nějakou nabídkou práce, tak první co následovalo nebo spíše pokaždé následovalo bylo: "Ty ani náhodou." "Zapomeň na to, na to ty nemáš." a podobné řeči, by se jednalo o práce jako uklízečka, prodavačka apod. Moji rodiče měli tak velkou víru v mé schopnosti, že mě chtěli dát na pomocnou šičku, ale nedali. Důvodem bylo, že dotyčná škola nebyla v místě bydliště a já bych musela dojíždět. Což se jim nechtělo. Také jsem je musela rok přesvědčovat, že zvládnu někam dojet autobusem, když přišlo na hledaní práce.

Říká se, že jsou to jen výmluvy, že kdo chce, vždycky si najde...
Nemám přátelé, jsem hodně osamělá a ani svojí rodinu nemůžu žádat o pomoc. Do mám strach z lidí, necítim se s nima vůbec dobře a neumím ani s nima navazovat vztahy.

Opravdu nevím, jak si to ti lidé představují, že si jen tak sbalím kufry, ale co dál? Jsem vychována k tomu, si vše předem promyslet a nevrhat se bezhlavě někam bez promyšlení. Takže se ptám na odpověď, proč si teda nesbalím kufry a nevypadnu, když mi to doma tak vadí. Co bude dál? Proč si každej myslí, že je vše tak snadné a růžové. Nejsem výdělečně činná, takže odchod by pro mě znamenal žít na ulici. Což si asi většina lidí neuvědomuje nebo věří té pohádce, jak když odejdu najdu přátelé, byt, práci, muže atd. Jenže realita je jinde a najít si něco může trvat měsíce, do do té doby. Ti, co to říkaj mě u sebe bydlet nenachaj a jejim celkem jedno, jestli skončím na ulici nebo ne...

No na závěr jsem se dostala do depresích a pocitu, že vážně nechci na tomto světě žít...

Milá Adrifinel,

pokud jsi po fyzické stránce v pořádku, tak začni pokud možno co nejdříve pracovat. Kdekoliv.
Pokud jsi z těch 3 let strávila rok na kurzech (což je super) a pár měsíců v práci (taky úspěch), tak jsi měla k dobru více jak rok na to, abys sehnala práci. Jsi mladá, bez závazků, můžeš jít  kamkoliv.
Zcela upřímně říkám, že moji rodiče by mě doma 3 roky nenechali. Někdo tu zmínil opičí lásku, možná to tak je...nevím.

Nicméně, tu práci bych brala jako základ všeho. Určitě zvládneš, si nějakou najít. A když ti to bude trvat dalších x měsíců? Nevadí, ale aspoň se začneš snažit.
Možná taky zkus začít pracovat na tom strachu z lidí (psycholog - někteří jsou zdarma), protože v práci nějaké lidi budeš potkávat.

Držím palce!

Není tady

 

#20 9. 7. 2012 12:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Žvot na houby...

Já teda nevím přesně - ale ÚP snad neposkytuje rekvalifikaci, pokud dotyčnýmu ani potom nemůže zajistit místo, případně pokud ho někde nemá dohodnutý sám. Leda by si kurz zaplatil... ale to mi přijde lehce nesmyslný, hradit něco, pro co nemám využití.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#21 9. 7. 2012 12:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Žvot na houby...

eremuruss napsal(a):

Selima napsal(a):

Ak aspoň trochu ovládaš reč, skús ís robi do zahraničia. Niečo si zarobíš, posilníš si sebavedomie a možno si tam nájdeš aspoň na čas slušnú existenciu. Alebo sa vrátiš a bude sa ti lepšie hžada podnájom, ale aj zamestnanie. Mala by si, podža mňa, urobi nejaký razantnejší krok, takto sa doma točíš v začarovanom kruhu. Nájdi si spožahlivú agentúru a skús si nájs zamestnanie v zahraničí. Alebo si pozrie na nete rovno ponuky zamestnania. Si mladá, flexibilná, ideálna príležitos otrka sa vonku.

Ale na to,aby pracovala v zahranici potrebuje do zacatku penize a ty ona bohuzel nema.

Ako na čo a ako pri čom... Do Rakúska si môže nájs prácu aj sama, bez počiatočného vkladu. Vzdialenejšie krajiny sú problematickejšie, ale nie nemožné. Ja si myslím, že keby si aj v tejto situácii nejaké prachy požičala, furt by to bolo lepšie ako sedie na zadku a čaka na zázrak... Nevlastný syn si požičal, lebo tiež nemal ani floka, po anglicky vedel len biedne, ako samouk, ale pozbieral gurហa vydal sa OSOBNE do UK hžada prácu. Agentúra mu nič nenašla, tak c hodil osobne a keď mu už dochádzali prachy, tak si našiel náročnú, ale lukratívnu prácu. Hlavné je nabra gurហa nenecha sa odradi, nefňuka, proste zaa sa a ís si za svojím.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#22 9. 7. 2012 12:23

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Žvot na houby...

eremuruss napsal(a):

agewa napsal(a):

eremuruss napsal(a):


Ale na to,aby pracovala v zahranici potrebuje do zacatku penize a ty ona bohuzel nema.

není pravda.

Jakto neni pravda,kde vezme penize na dopravu do zahranici,ubytovani jidlo....nikdo ji zadarmo nic neda.

Erem,dcera ted odjela na 3 měsíce pracovat jako animátorka do hotelu v Bulharsku.Samozřejmě jí cestovka zaplatila letenku,ubytování a stravu.K tomu dostane ne velký,ale přesto plat...

Není tady

 

#23 9. 7. 2012 12:30

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Žvot na houby...

Revliba napsal(a):

eremuruss napsal(a):

agewa napsal(a):


není pravda.

Jakto neni pravda,kde vezme penize na dopravu do zahranici,ubytovani jidlo....nikdo ji zadarmo nic neda.

Erem,dcera ted odjela na 3 měsíce pracovat jako animátorka do hotelu v Bulharsku.Samozřejmě jí cestovka zaplatila letenku,ubytování a stravu.K tomu dostane ne velký,ale přesto plat...

Tak to jsem nevedela,ze to takhle jde.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#24 9. 7. 2012 12:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Žvot na houby...

Všeličo ide, len holt človek nesmie by lenivý a zisti si to...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#25 9. 7. 2012 13:08

majkafa
Host

Re: Žvot na houby...

Myslím si, že všechny rady tady napsané, jsou dobré pro zdravého člověka, který netrpí depresí.
Také si myslím, že Aldrifinel  nějakou formou deprese trpí a to je  jiná situace.
Lidé, co si prošli nebo procházejí diagnózou deprese, vědí, že pak už takové rady člověk není schopen uvést do života.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů