Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 6. 2012 6:25

majkafa
Host

Re: Vrabci?

Selima napsal(a):

Majka, budem offtopic, ale musím: Prečo by, kua, nemohol ktokožvek preháňa? Hlavne pri rozprávaní príhod, emócií apod.? Moja mama, hoci iného povolania, má tiež ten "dar" rozpráva ako keď píšeš dizertačku o goniometirckých funkciách a ja ju po cca 5 minútach vždy v duchu vypnem... to je taká nuda, že sa to fakt nedá vydrža... Koho zaujímajú technické detaily...? va Teplota vzduchu, vody, percentuálna vlhkos, priemerná ročná tpelota, priemerné množstvo zrážok roll , absolútna a priemerná výška rastlín v pralese....?

To si nesprávne pochopila, Selima. Nemala som na mysli technické detaily. Ostatne to mi vobec nie je blízké. Ale mala som na mysli také preháňanie, že keď niečo trvá 5 minút, tak to niekdo v rozprávaní príbehu natiahne na hodinu, keď niekde bol 2x, v príbehu z toho vyjde 6x, keď išiel 1 km, v príbehu to predlži na 10 km, keď je to malý lesík, v príbehu je z neho prales... proste niečo ako rybár. Chytí polmetrovú rybu a je z toho trojmetrová. O takom preháňaní hovorím. smile

Upravil(a) majkafa (23. 6. 2012 6:59)

 

#27 23. 6. 2012 13:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Vrabci?

To sa volá básnická (alebo umelecká) licencia a je to povolené spešl pri príbehoch, aby sa zvýšila zaujímavos, napätie, apod. Alebo potom teda je to literárny útvar hyperbola, ktorý je sám preháňaním a používa sa - nielen - v satire a kritike... Všetko je to povolené a na duchovnom podža mňa absolútne na mieste. Na právnom by som sa možno aj ja pridala ku kritike... big_smile , ale tu mi to pripadá OK. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů