Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

 • Diskuse
 •  » Právní
 •  » Prevedeni druzstevniho bytu do osobniho vlastnictvi.

#26 24. 6. 2012 10:20

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Prevedeni druzstevniho bytu do osobniho vlastnictvi.

Aneri napsal(a):

Sahleb,nejsi asi moc v obraze. Nejen v našem městě družstevní byt sehnat, není problém, ale o ty moc zájem není. Vím to, syn sháněl. Ale zaplatíš předešlému družstevníkovi, který na tebe napíše členský podíl a pak se neví, co s družstevníma bytama bude. Máme v domě byt na prodej - družstevní za 800 tis, tentýž by byl v OV za 1,3 mil.  Čunek třeba chtěl, aby družstva nikdy nezanmikly. Je možné, že by sis ho mohla odkoupit ještě jednou a za tržní cenu. Obecní byt neseženeš bez úplatku, s těma kšeftují movití ! Vykupují byty ve velkém a pak chudobě pronajímají. Můžeš vlastnit bytů, kolik chceš, není to ničím omezeno. Jen si hlídat daně, aby na tebe nikdo nemohl. Dnes je to tady jen a jen o penězích.
Družstevní byt si dle mého názoru koupí jen naivní či neznalý zájemce o bydlení.

Aneri,obecní byty ale přece patří státu - městu,ne?Takže jak může někdo vykupoat a kšeftovat s něčím,co mu neříká pane?No možná jsem ještě hodně naivní,ale ráda se poučímsmile
Pár obecních bytů město prodávalo,obálkovým systémem,takže to byla ale vždy nakonec pěkná pálka za byyt,nic zajímavého.Tož teda nevím.

Není tady

 

#27 24. 6. 2012 19:52

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: Prevedeni druzstevniho bytu do osobniho vlastnictvi.

Družstvo je samostatná právnická osoba, která vlastní dům (byty) - jednotliví družstevníci mají právo byt si pronajmout, ale nejsou jeho vlastníky a tedy nemohou s bytem jako takovým disponovat.

Neexistuje centrální seznam družstevníků, tedy nikdo se nemůže jednoduše dostat k informaci zda družstevníkem jste nebo nikoliv.

Pokud družstevník porušuje stanovy družstva, družstvo ho může vyloučit, (vyloučení podléhá odvolání k členské schůzi a přezkumu soudem) čímž dotyčný přijde o svá členská práva a o právo pronajmout si byt. Stanovy dále upravují jak se vypočítá členský podíl, který je vylučovanému členu vyplacen.

Dle zákona je možné vypovědět nájemní smlouvu nájemci, který má další nemovitost ve které může bydlet. Některá družstva mají přímo ve stanovách upraveno, že vlastnictví další nemovitosti není důvodem pro výpověď smlouvy.

Důvodem nižšího zájmu o družstevní byty je fakt, že na družstevní podíl nelze čerpat hypotéku - banky mají produkty kterými lze financovat nákup po přechodnou dobu, než např. bude byt převeden do osobního vlastnictví.

Daň z nemovitosti platí vlastník - tedy družstvo - které stejně peníze získává od družstevníků ...


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 
 • Diskuse
 •  » Právní
 •  » Prevedeni druzstevniho bytu do osobniho vlastnictvi.
NÁŠ TIP:

  Zápatí

  Powered by PunBB 1.2.24c
  © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
  Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
  Ochrana osobních údajů