Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Prevedeni druzstevniho bytu do osobniho vlastnictvi.

#1 20. 6. 2012 23:02

pepek
♥♥-----

Prevedeni druzstevniho bytu do osobniho vlastnictvi.

Ma nekdo zkusenost s prevodem bytu?

Není tady

#2 20. 6. 2012 23:06

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Re: Prevedeni druzstevniho bytu do osobniho vlastnictvi.

Převod bytu je mnohem jednodušší,hl.aministrativně,než koupě např. bytu v osobku.Celou anabázi s tebou udělají úředníci na družstvu-je dobré vědět,kdy může byt být převeden do osobka,je-li splacena anuita.

Není tady

#3 20. 6. 2012 23:10

pepek
♥♥-----

Jaku napsal(a):

Převod bytu je mnohem jednodušší,hl.aministrativně,než koupě např. bytu v osobku.Celou anabázi s tebou udělají úředníci na družstvu-je dobré vědět,kdy může byt být převeden do osobka,je-li splacena anuita.

Dekuji za odpoved.Stale si nejsem jista,zda to pro mne bude vyhodou?Zbyva mi doplatit par tisic.

Není tady

#4 20. 6. 2012 23:25

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Tak dle mě je vždy lepší mít vl.byt než bydlet v družstevním,takže vlastně v cizím.Byt v osobku je pak také právě proto lépe prodejný,než družsevní.
U nás na ostravsku jsou dr.byty levnější než ty v osobku,takže jejich koupě se vyplaatí zvláště tehdy,když se dají pak hned převést do osobka a je splacena anuita.Nad čím ještě váháš ty?Počítej,že za převod bytu zaplatíš cca do 10tisíc Kč.

Není tady

#5 20. 6. 2012 23:39

pepek
♥♥-----

Jaku napsal(a):

Tak dle mě je vždy lepší mít vl.byt než bydlet v družstevním,takže vlastně v cizím.Byt v osobku je pak také právě proto lépe prodejný,než družsevní.
U nás na ostravsku jsou dr.byty levnější než ty v osobku,takže jejich koupě se vyplaatí zvláště tehdy,když se dají pak hned převést do osobka a je splacena anuita.Nad čím ještě váháš ty?Počítej,že za převod bytu zaplatíš cca do 10tisíc Kč.

Nevim,prave,kolik vyhod oproti nevyhodam prevodem ziskam.Byt se nechystam prodavat,ale pronajimam ho.Neziji uz mnoho let v CR a tedy nejsem v obraze.Nerada bych se do neceho nasackovala,z cehoz by me pozdeji vyplynuly treba nejake starosti atd.

Není tady

#6 20. 6. 2012 23:56

pepek
♥♥-----

DekujiTi Jaku za Tve  odpovedi.Zda se,ze prevodem nic nepokazim.Pujdu do toho.Zdravim.

Není tady

#7 20. 6. 2012 23:59

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

pepek napsal(a):

Jaku napsal(a):

Nevim,prave,kolik vyhod oproti nevyhodam prevodem ziskam.Byt se nechystam prodavat,ale pronajimam ho.Neziji uz mnoho let v CR a tedy nejsem v obraze.Nerada bych se do neceho nasackovala,z cehoz by me pozdeji vyplynuly treba nejake starosti atd.

K dr.bytu existuje ještě stále jeden starý avšak nezrušený zákon,kdy ti můžou členská práva v družstvu zrušit jen proto,že vlastníš už i jiný byt-o této praxi se moc neví,často se neuplatňuje,ale nedávno o tom na netu byl článek v mf dnes,kdy někdo u nás investoval do koupi dr.bytu a teď se klepe,že by měl o tato práva přijít.To je ta zákl.nevýhoda dr.bytu-tvůj nájemník bude dělat binec nebo se prostě osttním znelíbí+třeba závist vůči tobě-to je u nás hodně častá vlastnost a ani nebudeš vědět jak a o byt můžeš přijít.Proto mít byt v os.vl. je nesrovnatelná jistota.

Spíš je otázka,proč do převodu nejít,co tím ztratíš?Máš ode mě i sz.

Není tady

#8 21. 6. 2012 0:16

pepek
♥♥-----

Kdyz budu uprimna,strach z podpasovky je  hlavni duvod,proc jsme se o prevod zacali zajimat.Jinak dan z bytu  se musi  take platit jako z nemovitosti?

Není tady

#9 21. 6. 2012 0:17

pepek
♥♥-----

Kdyz budu uprimna,strach z podpasovky je  hlavni duvod,proc jsme se o prevod zacali zajimat.Jinak dan z bytu  se musi  take platit jako z nemovitosti?

Není tady

#10 21. 6. 2012 13:11

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Web

Vlatnictví družstevního podílu není veřejnou informací a jednodušeji se převádí, převod nepodléhá dani z převodu nemovitostí. Můžete však být z družstva vyloučen, mnohé stanovy družstva upravují výši vypořádacího podílu která se nerovná tržní ceně práv (bytu).

A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

#11 21. 6. 2012 16:25

pepek
♥♥-----

Mgr. Filip Netopil napsal(a):

Vlatnictví družstevního podílu není veřejnou informací a jednodušeji se převádí, převod nepodléhá dani z převodu nemovitostí. Můžete však být z družstva vyloučen, mnohé stanovy družstva upravují výši vypořádacího podílu která se nerovná tržní ceně práv (bytu).

Diky za odpoved.Na mysli jsem mela kazdorocni dan,ktera se plati z kazde nemovitosti ci pozemku.Vztahuje se to i na byt v os.vlastnictvi?Nerozumim,co znamena vylouceni z druzstva a co to pro mne znamena?Je to tak,ze kdyz ted budu vlastnikem bytu,z druzstva me vylouci,ale vsechny poplatky mimo anuitu mi zustavaji?A je to pro mne nevyhodou?

Není tady

#12 21. 6. 2012 19:07

pepek
♥♥-----

Zdravim Te Jaku.Byt pronajimame a stara se mi o nej rodina.S pani co tam bydli je to znama me svagrove/:dumbomnemam zadne problemy.Mame sepsanou smlouvu na dobu urcitou a pravidelne ji obnovujeme.Toto vse jsme absolvovali bez pravnika.Drive jsme pronajimali i domy,ale tam jsme se se zlou potazali.Presto,ze smlouvy byly pres pravnika,penize jsme dolovali pres soudy.dumbom

Není tady

#13 21. 6. 2012 22:16

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

pepek napsal(a):

Diky za odpoved.Na mysli jsem mela kazdorocni dan,ktera se plati z kazde nemovitosti ci pozemku.Vztahuje se to i na byt v os.vlastnictvi?Nerozumim,co znamena vylouceni z druzstva a co to pro mne znamena?Je to tak,ze kdyz ted budu vlastnikem bytu,z druzstva me vylouci,ale vsechny poplatky mimo anuitu mi zustavaji?A je to pro mne nevyhodou?

Daň z bytu v OS se platí každoročně,fú posílá složenky.

Myslím,že si právníka nepochopila dobře - on píše že vlastnictví dr.b. není veř.informací-to je nad slunce jasné,ale to,že např.vlastníš ještě další nemovitosti-máš je v osobku,to už veř.informací je a toto když zjistí na družstvu,mohlo by to být dle toho starého zákona důvodem k tvému vyloučení.+ještě píše o vyloučení z družstva,což ovšem nesouvisí s tím,že si byt převedeš do osobka.To by tě z družstva vyloučili a tty bys utřela - víš co,a bylo by po bytě.Když budeš mít byt v osobku,s družstvem již nemáš společného vůbec nic a nikdo ti byt nemůže vzít a od nikud tě vylučovat.
Díky za info - je jasné,že před vychytralcema tě neochrání žádný papír od právníka,tohle mám okaučováno a jedině podnájemní smlouvy.

Není tady

#14 21. 6. 2012 22:49

pepek
♥♥-----

Jaku napsal(a):

pepek napsal(a):

Myslím,že si právníka nepochopila dobře - on píše že vlastnictví dr.b. není veř.informací-to je nad slunce jasné,ale to,že např.vlastníš ještě další nemovitosti-máš je v osobku,to už veř.informací je a toto když zjistí na družstvu,mohlo by to být dle toho starého zákona důvodem k tvému vyloučení.+ještě píše o vyloučení z družstva,což ovšem nesouvisí s tím,že si byt převedeš do osobka.To by tě z družstva vyloučili a tty bys utřela - víš co,a bylo by po bytě.Když budeš mít byt v osobku,s družstvem již nemáš společného vůbec nic a nikdo ti byt nemůže vzít a od nikud tě vylučovat.
Díky za info - je jasné,že před vychytralcema tě neochrání žádný papír od právníka,tohle mám okaučováno a jedině podnájemní smlouvy.

Tak ted uz jsem z toho uplne vedle!Mam tomu rozumet tak,ze celych 25 let si platim veskere poplatky na cas a zadny problem jsem pro druzstvo nikdy nebyla a ted nekdo  najde zalibeni v mem byte a jen tak si ho vezme?No to snad neeeee????Stale si myslim,ze to zle chapu!!A co s tim maji spolecneho me nemovitosti??Ty jsem si prece koupila take za sve a druzstvo mi na to neprispelo.

Není tady

#15 22. 6. 2012 0:29

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

pepek napsal(a):

Jaku napsal(a):

pepek napsal(a):

Tak ted uz jsem z toho uplne vedle!Mam tomu rozumet tak,ze celych 25 let si platim veskere poplatky na cas a zadny problem jsem pro druzstvo nikdy nebyla a ted nekdo  najde zalibeni v mem byte a jen tak si ho vezme?No to snad neeeee????Stale si myslim,ze to zle chapu!!A co s tim maji spolecneho me nemovitosti??Ty jsem si prece koupila take za sve a druzstvo mi na to neprispelo.

:DAsi to chápeš dobře,holt to tak mají ve stanovách-dokonce jsem věděla přesně ten paragraf obč.zákoníku;útěchou chabou ti může být,že to není obvyklá praxe,ale jinak spousta věcí se tu dost rozchází se selským rozumem;všem možným neopříjemnostem proto předejdeš,když si byt převedeš do osobka a máš po problémech.

Není tady

#16 22. 6. 2012 0:53

pepek
♥♥-----

Jaku napsal(a):

pepek napsal(a):

Jaku napsal(a):

:DAsi to chápeš dobře,holt to tak mají ve stanovách-dokonce jsem věděla přesně ten paragraf obč.zákoníku;útěchou chabou ti může být,že to není obvyklá praxe,ale jinak spousta věcí se tu dost rozchází se selským rozumem;všem možným neopříjemnostem proto předejdeš,když si byt převedeš do osobka a máš po problémech.

Mila Jaku.
Nejpozdeji VCERA byt prevedu.KO-COU-RKOV a neskutecny bordel!!Nemam k tomu vice co rici.Moc Ti dekuji za trpelivost.Mam jeste jednu a slibuji ze posledni otazku.Musim byt u vyrizeni s prevodem osobne  nebo vse vyridi druzstvo a ja to jen podepisu?A na co si dat ze strany druzstva pozor?Vidim to opet na pravnika,ale i tak bych chtela pred podpisem a konecnym vyrovnanim s druzstvem byt v obraze !!!

Není tady

#17 22. 6. 2012 9:04

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Převod z dr do osobka si myslím,že musíš absolvovat osobně-přijdeš na družstvo a tam všechny papíry stebou udělají-rozhodně ti doporučuji informovat se na přísl.družstvu,já když s nimi komunikovala telef.,tak byli vstřícní,i když jsme nakonec do koupi dr.nešli a radši si vždy počkáme na nabídku zajímavého bytu v osobku.
Nebydlíš náhodou v Chině?Možná,že by tě mohl zastupovat při tomto právník,pokud by byl problém sem kvůli tomu dojet,ale pokud to budeš absolvovat sama,už ho nepotřebuješ,byly by to celkem zbytečně vyhozené peníze-oni na to maji svoje předepsané postupy a formuláře a tak právník by jen mohl přikyvovat-jako možná tady v tom případě-kurňa,kde mám tu jejich provizi za udílení těch jejich super rad na babinetu:Dbig_smile.- na rozdíl od nich si myslím,že radím mnohem konkrétněji a smysluplněji a jsem ráda,že ti to pomohlo:)
Převody bytů se dnes dějí ve velkém,takže fakt ne žádná právnická záležitost.

Není tady

#18 22. 6. 2012 12:10

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

pepek napsal(a):

Mila Jaku.
Nejpozdeji VCERA byt prevedu.KO-COU-RKOV a neskutecny bordel!!Nemam k tomu vice co rici.

Mam k tomu malou poznamku, nemam pocit, ze je to kocourkov nebo borddel.

Statuty u druzstevnich domu jsou takove, ze proste kdyz mas dalsi byty ve vlastnictvi, tak jsou problemy s tvym druzstevnim bytem. Podnimi je tvuj podpis.

Ja teda jako bydlim v zahranici, kde druzstevni samozrejme existuji a musim dodat, ze pokud ma nekdo nejake vlastnictvi bytu nebo jiny kapital, tak se ani o  druzstevni nezajima, jelikoz vi, ze nema narok. Druzstvo je sdruzeni, ktere negeneruje kapital, je to takova antikapitalisticka spolecnost. Slouzi hlavne lidem bez velkych prijmu a majetku. Byty nejsou na trhu a najem je regulovany ani nedodavam, protze to spousta lidi ani nepochopi.

POkud si nekdo stezuje na nevymahatelnost prava, pravni situaci v CR apod, tak by se mel taky podle prav a statutu chovat.

Upravil(a) sahleb (22. 6. 2012 12:10)

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#19 22. 6. 2012 15:08

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

V našem družstvě není problém s převodem bytu do OV, pokud bylo v minulosti zažádáno.  Byt se pak určitě prodává líp, ta cena je v každém městě vyšší, než u družstevního bytu. Dan platíš finančáku 1x za rok, v našem městě neposílají složenky, musí si to hlídat každý sám!
Družstvo....Slouzi hlavne lidem bez velkych prijmu a majetku. To určitě!
...tak to jsem jako nepochopila... a docela mě to rozsemálo......nakonec družstvo je charita snad, ne?

Upravil(a) Aneri (22. 6. 2012 15:12)

Není tady

#20 22. 6. 2012 18:44

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Aneri napsal(a):

V našem družstvě není problém s převodem bytu do OV, pokud bylo v minulosti zažádáno.  Byt se pak určitě prodává líp, ta cena je v každém městě vyšší, než u družstevního bytu. Dan platíš finančáku 1x za rok, v našem městě neposílají složenky, musí si to hlídat každý sám!
...tak to jsem jako nepochopila... a docela mě to rozsemálo......nakonec družstvo je charita snad, ne?

Také mě toto, ale hořce rozesmálo, a divím se,že si toto dovolí vůbec takhle napsat někdo,kdo tady vůbec nežije a jak je vidět,zdejší prostředí je pro něj velká neznámá.kapitulation

Není tady

#21 22. 6. 2012 19:32

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Mám zato, že se regulované nájemné netýká bytů družstevních, ani  těch  převedených z družstevních do  OV. Ale možná tady tomu jen nerozumíme.....

Není tady

#22 22. 6. 2012 19:40

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Aneri napsal(a):

Mám zato, že se regulované nájemné netýká bytů družstevních, ani  těch  převedených z družstevních do  OV. Ale možná tady tomu jen nerozumíme.....

Regulované nájemné se vůbec netýká bytů v OV,byť jsou před tím převáděné.

Není tady

#23 22. 6. 2012 21:10

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Jaku napsal(a):

Aneri napsal(a):

Také mě toto, ale hořce rozesmálo, a divím se,že si toto dovolí vůbec takhle napsat někdo,kdo tady vůbec nežije a jak je vidět,zdejší prostředí je pro něj velká neznámá.kapitulation

Moje poznamka byla vecna.
To ze se ceske druzstevni byty, ktere jsou v okolnich statech takove, jak jsem popsala,  od tech mimo cesko lisi,  tusim velmi dobre. Druzstvo proste ze smyslu sve existence negeneruje kapital.

Je symptomaticke, ze to pripada nekomu k smichu.  Me to prijde normalni. A milionum lidi za ceskymi hranicemi taky. Ja jsem pred rokem druzstevni byt hledala.

Dokonce jsem hledala obecni byt. Ma podobna pravidla - neziskova organizace pro lidi, kteri nemaji majetky. Samozrejme s regulovanym najmem,  ale to nekdo dostane infarkt................

Taky symptomaticke je, ze dostanu odpoced, jakto, ze si dovoluji neco takoveho napsat, pricemnz unika smysl, proc jsem to psala.

Upravil(a) sahleb (22. 6. 2012 21:12)

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#24 23. 6. 2012 2:15

pepek
♥♥-----

Vsem dekuji za reakci.

Není tady

#25 23. 6. 2012 15:20

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Sahleb,nejsi asi moc v obraze. Nejen v našem městě družstevní byt sehnat, není problém, ale o ty moc zájem není. Vím to, syn sháněl. Ale zaplatíš předešlému družstevníkovi, který na tebe napíše členský podíl a pak se neví, co s družstevníma bytama bude. Máme v domě byt na prodej - družstevní za 800 tis, tentýž by byl v OV za 1,3 mil.  Čunek třeba chtěl, aby družstva nikdy nezanmikly. Je možné, že by sis ho mohla odkoupit ještě jednou a za tržní cenu. Obecní byt neseženeš bez úplatku, s těma kšeftují movití ! Vykupují byty ve velkém a pak chudobě pronajímají. Můžeš vlastnit bytů, kolik chceš, není to ničím omezeno. Jen si hlídat daně, aby na tebe nikdo nemohl. Dnes je to tady jen a jen o penězích.
Družstevní byt si dle mého názoru koupí jen naivní či neznalý zájemce o bydlení.

Není tady

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Prevedeni druzstevniho bytu do osobniho vlastnictvi.
NÁŠ TIP:

Zápatí