Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 6. 2012 21:13

Evelinka
♥♥-----
Registrovaný: 19. 10. 2006
Příspěvky: 45

Je státní gymnázium zadarmo?

Dnes mne dítě oznámilo, že příští rok začne tím, že povinně nakoupím učebnice! Je na 8-mi letém gymplu, státním, tak teď nevím, co mne uteklo. A bude to stát pro 1.ročník, resp. kvintu 5000 czk.
Je to dnes běžný postup? Všude se dnes na středních školách kupují učebnice? Že jsem musela kupovat občas angličtinu nebo jiný jazyk, to chápu, ale všechno?

Není tady

 

#2 12. 6. 2012 21:41

REŇAS
Host

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Evelinka napsal(a):

Dnes mne dítě oznámilo, že příští rok začne tím, že povinně nakoupím učebnice! Je na 8-mi letém gymplu, státním, tak teď nevím, co mne uteklo. A bude to stát pro 1.ročník, resp. kvintu 5000 czk.
Je to dnes běžný postup? Všude se dnes na středních školách kupují učebnice? Že jsem musela kupovat občas angličtinu nebo jiný jazyk, to chápu, ale všechno?

Syn sice nebude na gymnáziu,ale na střední odborné škole(státní) a ano budeme kupovat synovi učebnice. Víceméně to tak je všude,alespoň co slyším od známých. Ale vlastně tam,kde já studuji(také státní SŠ) to je také tak. wink

 

#3 12. 6. 2012 22:00

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Poptej se ve škole,jsou i takzvané burzy,kdy starší prodávaj mladším. A jsou za menší peníze. wink


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#4 13. 6. 2012 5:51

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Evelinka napsal(a):

Dnes mne dítě oznámilo, že příští rok začne tím, že povinně nakoupím učebnice! Je na 8-mi letém gymplu, státním, tak teď nevím, co mne uteklo. A bude to stát pro 1.ročník, resp. kvintu 5000 czk.
Je to dnes běžný postup? Všude se dnes na středních školách kupují učebnice? Že jsem musela kupovat občas angličtinu nebo jiný jazyk, to chápu, ale všechno?

oba kluci chodili na státní školu a oba si učebnice  kupovali. není to žádná novinka, protože starší syn maturoval už již před sedmi lety.

Upravil(a) aprill (13. 6. 2012 6:05)

Není tady

 

#5 13. 6. 2012 7:44

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

ano , je to tak. Syn odmaturoval na státním předloni, přesto celých 8let si učebnice kupoval.

Není tady

 

#6 13. 6. 2012 8:28

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

hm....prima-kvarta...tady si plní povinnou školní docházku...měl by dostávat učebnice od školy
od kvinty....už škola nemusí
učila jsem na státním gymplu.....studenti prima -oktáva měli všechny učebnice zapůjčené od školy...zdarma
od primy si platili pouze jazykové učebnice .....jednou za 2 roky
a co vím, takto to funguje na mnohých školách
to teda valím oči....všechny učebnice ?!

Není tady

 

#7 13. 6. 2012 8:50

Evelinka
♥♥-----
Registrovaný: 19. 10. 2006
Příspěvky: 45

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

To si má ty učebnice koupit na burze a stejně to bude za 5000,-! A přesně, jazykové učebnice jsem musela koupit stejně,což bylo tak 380-500 za kus. A teď prodá jednu svou, z 380 pro kámošku klesne za 300.
Takže to je aktivita školy. Kdyby jste viděly ty třídy, tak to je ubohost. Zavedou 8-mi letý gympl, resp. jim to bylo nanuceno a tak to i ve třídách vypadá. Oproti ZŠ. Doufáme, že snad alespoň ve kvintě už je budou brát za své a bude to jiné.
Nicméně, lidi dávají děti na státní gympl proto, že je zadarmo. Jakože, ale až takhle?

Není tady

 

#8 13. 6. 2012 9:09

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

No nevím, ale proč tedy nezůstal na ZŠ,když je ta škola taková,jak píšeš?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#9 13. 6. 2012 9:56

Evelinka
♥♥-----
Registrovaný: 19. 10. 2006
Příspěvky: 45

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Protože třídy malých původně byly na ZŠ, kde se dcera učila a ta byla prostě fantastická.Pak je neplánovaně vyhnaly do budovy skutečného gymplu a kdo věděl, že co je tam čeká. Na ZŠ šlo vše, tady není nic. Třídy gymplu nacpaly do ZŠ.
Jeden rodič, který zná pozadí vzniku říkal, že když gymplu bylo nařízeno, že musí mít 8-mi letou větev, tak se k tomu taky tak staví. A přitom je, že to je výběrový gympl, učit se musí fest.

Není tady

 

#10 16. 6. 2012 13:32

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Evelinka napsal(a):

Protože třídy malých původně byly na ZŠ, kde se dcera učila a ta byla prostě fantastická.Pak je neplánovaně vyhnaly do budovy skutečného gymplu a kdo věděl, že co je tam čeká. Na ZŠ šlo vše, tady není nic. Třídy gymplu nacpaly do ZŠ.
Jeden rodič, který zná pozadí vzniku říkal, že když gymplu bylo nařízeno, že musí mít 8-mi letou větev, tak se k tomu taky tak staví. A přitom je, že to je výběrový gympl, učit se musí fest.

A o to jde, čemu se divíš?

Není tady

 

#11 16. 6. 2012 19:21

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

přesně tak....o to jde

Není tady

 

#12 17. 6. 2012 7:51

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Evelinka napsal(a):

Dnes mne dítě oznámilo, že příští rok začne tím, že povinně nakoupím učebnice! Je na 8-mi letém gymplu, státním, tak teď nevím, co mne uteklo. A bude to stát pro 1.ročník, resp. kvintu 5000 czk.
Je to dnes běžný postup? Všude se dnes na středních školách kupují učebnice? Že jsem musela kupovat občas angličtinu nebo jiný jazyk, to chápu, ale všechno?

Naši kluci maturovali před 5 a 3 lety na tech.st.lyceu - to je vlasstně gymnázium,ale je tam více tech.předmětů.Nějak zvl᚝ jsem doma neřešila nákup učebnic,takže určitě to nebylo pro každého 5 tisíc.Poradím ti:netřeba plnit hloupě a hl.slepě a honem ještě hloupější nařízení,zvl᚝ v dnešní době,kdy se každý snaží na každém vydělat.Spoustu knih ze seznamu určitě je zbytečné kupovat-jak často se z nich budou studenti učit,něco stačí nakopírovat,atd.,atd.

Není tady

 

#13 17. 6. 2012 8:20

majkafa
Host

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Těch 5 tisíc, to je nesmysl.
Ale rodič, který na výběrovém gymnáziu, by státním, (a to už jde evelinino dítě do kvinty, tudíž má věk na běžnou střední školu) nebo i na jakékoliv jiné škole, očekává, že vše bude zdarma, je mírně řečeno, naivní.
Evelin, nejspíš ti hodně utekla (a možná nejenom) čeština. Nebo nebudeš Češka. Když se ptᚠ"co mne uteklo".

 

#14 17. 6. 2012 13:47

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

řekla bych, že "zadarmo" znamená, že se neplatí školné


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#15 17. 6. 2012 13:51

majkafa
Host

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Bety napsal(a):

řekla bych, že "zadarmo" znamená, že se neplatí školné

Já taky.

 

#16 17. 6. 2012 14:10

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

majkafa napsal(a):

Těch 5 tisíc, to je nesmysl.
Ale rodič, který na výběrovém gymnáziu, by státním, (a to už jde evelinino dítě do kvinty, tudíž má věk na běžnou střední školu) nebo i na jakékoliv jiné škole, očekává, že vše bude zdarma, je mírně řečeno, naivní.
Evelin, nejspíš ti hodně utekla (a možná nejenom) čeština. Nebo nebudeš Češka. Když se ptᚠ"co mne uteklo".

Mno, u me je statni gymnazium zadarmo. A ja to ocekavam, jelikoz platim dane. Tedy zadna naivita.

Na vejsce se plati jen zapisny. Dikybohu, a to i na vejsce, ktera se radi k tem ctyrem nejlepsim v Evrope. A mezi 25 ve svete.

TAkze reci o naivite jsou uplne vedle.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#17 17. 6. 2012 14:51

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Bety napsal(a):

řekla bych, že "zadarmo" znamená, že se neplatí školné

Ano, výuka na státních středních školách je zadarmo, pomůcky se platí dle školy. Synovi jsem kupovala učebnice skoro za tři tisíce, za rok jsem je za dva prodala, takže to zas není taková hrůza. Dcera měla učebnice školní

Není tady

 

#18 17. 6. 2012 19:06

Evelinka
♥♥-----
Registrovaný: 19. 10. 2006
Příspěvky: 45

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Ano, zadarmo-neplatí se školné a nějak mne unikla informace, že se učebnice na SŠ musí kupovat. Jedno jaké SŠ. A ano, nejsem Češka, za svůj slovenský pravopis ručím, za český ne. Sumu řekla škola, proto jsem napsala zrovna 5000 a divím se proto, že na rodičovském o tom nepadlo ani slovo, zatím nikdy,  i když chodí na ten gympl už 4 roky.
Možná v tom je všechno, i sešity a další pomůcky. Sahlebe, díky za podporu, ZŠ má být taky zadarmo a všichni víme, kolik stojí jenom nástup prvňáčka.

Není tady

 

#19 17. 6. 2012 20:08

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Evelinka napsal(a):

nějak mne unikla informace, že se učebnice na SŠ musí kupovat

ano musí, my jsme taky museli kupovat když byla dcera na gymplu (teď je pátým rokem na VŠ) ale na začátku každého školního roku byla burza učebnic a tam se daly učebnice koupit a prodat, zeptej se jestli u vás taky taková burza nebude. Taky by se daly určitě na začátku školního roku koupit učebnice od někoho z vyššího ročníku, určitě rádi prodají i kdyby burza nebyla.

Upravil(a) Bety (17. 6. 2012 20:11)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#20 17. 6. 2012 20:13

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

u nás se kupovaly knížky od děcek z vyššího ročníku.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#21 18. 6. 2012 9:49

Evelinka
♥♥-----
Registrovaný: 19. 10. 2006
Příspěvky: 45

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Jo, už to začlo. Učebnice latiny 300,- cena dnes. Pochopila jsem, díky.

Není tady

 

#22 18. 6. 2012 11:05

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Je státní gymnázium zadarmo?

Chodila jsem na státní gympl od r. 1994. Učebnice jsme si kupovali snad od úplného začátku (možná první roky ne, už si to nepamatuju). A pak je snažili udat mladším ročníkům.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů