|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Majkafo- v čem je rozdíl Tvé maminky a tatínka?
Vždyt si žila s obouma. Nebyla Tvá máma na tátovi závislá?
Není tady
A nebo byla Tvoje maminka rozmazlená? Jaký bylo její dětství? Bylo všechno po jejím? Nebo strádala jako Ty?
Není tady
dusičko, nemám zapotřebí to už nijak rozebírat. Jsem v pohodě, v pořádku a tyhle věci mám v sobě vyřešené.
majkafa napsal(a):
dusičko, nemám zapotřebí to už nijak rozebírat. Jsem v pohodě, v pořádku a tyhle věci mám v sobě vyřešené.
Promiň už se nebudu ptát 
Není tady
sahleb napsal(a):
Jessika napsal(a):
Shaleb, jak to máš s mámou ? (tedy pokud ještě žije, nechtěla bych být neomalená)...
No tak jo, klidne odpovim. Nemam s rodici problem, ted zijeme daleko od sebe, ale pomahaji mi jak mohou. Jsem jim vdecna za ohromne moc veci. Za vychovu, pristup k vzdelani, emancipaci, zpusob zivota a taky za to, ze se vzali. S otcem mam - mozna - lepsi vztah nez vetsina dcer. Vetsina mych znamych holek popisuje lepsi vztah spis s matkou.
Moc ho obdivuji, prave proto, ze me vychovaval, prebaloval a taky ho obdivuji kvuli jeho praci. Ovsemmoji mamu taky, byla prvni zena v Cesku s takovou profesi.
A nejsem sama.
Sahleb - prozradíš?
Není tady
helena napsal(a):
že jsem strašně nervózní a že se na mně hned pozná, kdy jsem dobře naložená a kdy ve stresu a když jsem ve stresu (což jsem prý pořád), tak je jí jasný, že budeme hádat ... a jsme zase na tom kolotoči
Aniž bych chtěla rejpat... jen se ptám - fakt nejsi (nebo nějakej čas nebyla jsi) nervózní a ve stresu nějak nadmíru? Nebo nějak jinak, než byla maminka zvyklá?
Možná, že tohle je ten pudl pod zemí http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png - blbý období, při setkání vám vzájemně něco nesedlo... a od tý doby je máma "nastražená", že zas budeš nervéz... ty to na ní samozřejmě poznáš a zareguješ, řekněme, mírně nevrle, čímž jí potvrdíš ten stres a nervozitu... a jak říkáš "jsme zase na tom kolotoči", aniž byste si vůbec uvědomovaly, že si navzájem dráždíte tykadýlka http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
S tím souhlasím, ale nemusí být špatně naložená jen Jess.
Já jsem zjistila, že od mala koukám na mámy obličej a odhauju (a odhadnu) jak se máma cítí, a tak nějak podvědomě se bud stáhnu, a to je pak jasný nějaký nedorozumění.
Když jsme obě v pohodě, je komunikace v pohodě. 
Není tady
dusička napsal(a):
majkafa napsal(a):
dusičko, nemám zapotřebí to už nijak rozebírat. Jsem v pohodě, v pořádku a tyhle věci mám v sobě vyřešené.
Promiň už se nebudu ptát
V pohodě.

majkafa napsal(a):
dusička napsal(a):
řekla si Tvojí mámě, že jí potřebuješ, poprosila si jí,aby byla s Tebou, nebo si čekala, že jí to napadne?
Ano, poprosila. Mockrát. Naposledy před 6 lety, když jsem se vrátila z psychiatrie. Prosila jsem ji, aby přijela, aby tady se mnou pár týdnů nebo aspoň pár dní byla, že je mi velmi zle a cítím se velmi osamělá. Maminka byla v důchodu.
Řekla mi na to, že by neměl kdo krmit slepice. (Měl. Sestra bydlí asi 100 metrů od našich).
Mamince je 72 let a vypadá a cítí se dobře. K tetě do "západního" Německa jela na 2 týdny.Za mnou byla maminka a tatínek naposledy v roce 2003 a maminka řekla, že už jsou hodně staří a už ke mně nikdy nepřijedou. Vůbec neví, kde bydlím, jak vypadá můj byt. Nepřijeli s tátou v roce 2009 ani na svatbu mé dceři do Prahy.
To je obrovská hořkost,kterou v sobě nosíš,zatrpklost...ať to chceš nebo nechceš vidět či slyšet...
Je ti 50 proboha....v tomto věku už by člověk mohl být smířený...a nad věcí
A Majkafo,je mi zcela lhostejné,zda TY toto považuješ za citlivé téma.....asi proto jsi tak necitlivá k druhým a hlavně nedůvěryhodná...
Není tady

helena napsal(a):
že jsem strašně nervózní a že se na mně hned pozná, kdy jsem dobře naložená a kdy ve stresu a když jsem ve stresu (což jsem prý pořád), tak je jí jasný, že budeme hádat ... a jsme zase na tom kolotoči
Aniž bych chtěla rejpat... jen se ptám - fakt nejsi (nebo nějakej čas nebyla jsi) nervózní a ve stresu nějak nadmíru? Nebo nějak jinak, než byla maminka zvyklá?
Možná, že tohle je ten pudl pod zemí http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png - blbý období, při setkání vám vzájemně něco nesedlo... a od tý doby je máma "nastražená", že zas budeš nervéz... ty to na ní samozřejmě poznáš a zareguješ, řekněme, mírně nevrle, čímž jí potvrdíš ten stres a nervozitu... a jak říkáš "jsme zase na tom kolotoči", aniž byste si vůbec uvědomovaly, že si navzájem dráždíte tykadýlka http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
Jéé Helčo...já myslím,žes uhodila hřebíček na hlavičku...akorát já byla schopná to rozklíčovat až když mi tohle dělala moje nezvedená dcééra..
..
Chudák můj Mamíš..
Není tady
Jojo, spousta věcí ,jednání mé mámy, jsem pochopila,až když jsem měla děti
Není tady
Majkafo, jak často jezdíš za maminkou ty?
Není tady
Mimochodem, taky jsem milovala babičku svého času víc, nebo jinak. Ale tak už to bývá, role babičky je úplně jiná jiná než role matky.
Není tady
holcina napsal(a):
Majkafo, jak často jezdíš za maminkou ty?
Jednou nebo dvakrát do roka. Jedna návštěva je vždy minimálně týdenní. V ČR bohužel nemáme tolik dovolené, abych jezdila častěji. Nejezdím za maminkou, ale za oběma mými rodiči a za mou rodinou. Hlavně mé sestry mi chybí. Svůj volný čas taky věnuji mému vnoučkovi, letos už jsem hlídala týden a budu ještě jeden, no a také chci část dovolené strávit cestováním po světě a poznáváním nových krajů. A s mým milým.
Trošku, ale v dobrém "závidím" mým kamarádkám ze základky, i mé nejlepší ze základky, co emigrovaly do SRN. Mají tolik volna, že jsou na Slovensku na velikonoce, vánoce a měsíc o letních prázdninách.
holcina napsal(a):
Mimochodem, taky jsem milovala babičku svého času víc, nebo jinak. Ale tak už to bývá, role babičky je úplně jiná jiná než role matky.
Nevím, jak to bývá. Má babička mi byla maminkou. Ona i vařila, psala se mnou úkoly, nakupovala, vedla našim domácnost, starala se o zahradu.
Když s námi někdy psala úkol maminka, byla hodně nervózní a bila nás. Nechtěly jsme s ní úkoly psát. S tatínkem a babičkou jsme je psaly rády. Ti nás hodně chválili. Všechny tři jsme měly na základce samé jedničky.
Upravil(a) majkafa (14. 6. 2012 20:02)
vedla našim domácnost
tak tohle by se snad nelíbilo žádný ženský. 
Není tady
dusička napsal(a):
vedla našim domácnost
tak tohle by se snad nelíbilo žádný ženský.
Jenže moje maminka to tak chtěla. Zase děláš unáhlené závěry, aniž by ses zamyslela. Mé mamince to vyhovovalo, že šla od nás brzy do práce a o nás a domácnost se starala babička.
majkafa napsal(a):
dusička napsal(a):
vedla našim domácnost
tak tohle by se snad nelíbilo žádný ženský.Jenže moje maminka to tak chtěla. Zase děláš unáhlené závěry, aniž by ses zamyslela. Mé mamince to vyhovovalo, že šla od nás brzy do práce a o nás a domácnost se starala babička.
Majkafo - to nejsou moje unáhlené závěry, to je pouhé mé konstatování. Ty v tom vidíš, co vidíš,
Jak můžeš vědět, jak to Tvoje máma žila? Jak můžeš vědět, že jí to takto vyhovovalo?
Kdo Ti to řekl? Máma, babička?
Není tady
Tatínek chtěl stavět dům, pak jim nabízeli i podnikový byt, ale moje maminka nechtěla odejít a mít svou domácnost. Bydleli jsme v domě babičky a dědy. Byl tam jeden byt a jedna kuchyně.
Ano, dusičko. Já jsem tam přece žila. A ano, maminka mi to řekla. Že se nechtěla odstěhovat, že to chtěla tak, jak to bylo. A tatínek ustoupil, ale nerad. Ale co měl dělat, když maminka odejít nechtěla. On si s babičkou moc nerozuměl.
Upravil(a) majkafa (14. 6. 2012 20:21)
A vůbec, asi šla do práce kvůli penězům. PRoč Tvůj táta tedy nevydělával víc, aby mohla s Vámi zůstat doma. Protože nestíhala, proto jí babička pomáhala s Váma dětma. Mohla být nervozní z toho,že byla unavená.
KDyž chodila do práce, a Tvůj táta, jaktože jste dřeli bídu?
A Ty o tom pořád mluvíš a píšeš, a přitom si psala, že to máš v sobě vyřešené, ale nemáš.
KDyby si to měla v sobě vyřešené, najdeš alespon jedno plus nějaké pozitiva na Tvé mamce. Ty vidíš na ní jen to špatné. 
Není tady
majkafa napsal(a):
holcina napsal(a):
Mimochodem, taky jsem milovala babičku svého času víc, nebo jinak. Ale tak už to bývá, role babičky je úplně jiná jiná než role matky.
Nevím, jak to bývá. Má babička mi byla maminkou. Ona i vařila, psala se mnou úkoly, nakupovala, vedla našim domácnost, starala se o zahradu.
Když s námi někdy psala úkol maminka, byla hodně nervózní a bila nás. Nechtěly jsme s ní úkoly psát. S tatínkem a babičkou jsme je psaly rády. Ti nás hodně chválili. Všechny tři jsme měly na základce samé jedničky.
Babičkovství je prostě jiné:-) Babička má čas, trpělivost, má za sebou výchovu dětí a ví, že spooousta pro rodiče důležitých věcí vpodstatě důležité nejsou a netrvají na nic. A dítě potřebuje i babičku. A bývá to tak, aspoň podle toho jak o tom vypráví babičky
Není tady
Dusičko, ty bys měla začít psát. 
A mohlo to být uplně jinak. Babička generálka - Tvá matka jí poslouchala.
Majkafo - já z Tebe cítím, že Tvoje vnitřní dítě s tím není srovnané, rozumem možná ano, ale citem, srdcem ne. Doprčic jak psala Revliba, je Ti 50sát, pusť to. Zbytečně se tím trápíš.
Není tady
majkafa napsal(a):
Dusičko, ty bys měla začít psát.
Nedělej si legraci, neumím se vyjadřovat. 
Není tady
Taky v tom cítím, že to majka srovnané nemá. Nevím proč, ale je to tak
Není tady
Babičkovství je prostě jiné:-) Babička má čas, trpělivost, má za sebou výchovu dětí a ví, že spooousta pro rodiče důležitých věcí vpodstatě důležité nejsou a netrvají na nic. A dítě potřebuje i babičku. A bývá to tak, aspoň podle toho jak o tom vypráví babičky
jj,Já to vidím u mé mamky, má uplně jiný vztah s mou dcerou než já, než já jako dítě s ní. Je trpělivější,nerozčiluje se atd atd.
Není tady