|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
juj tak mažu návod 
Upravil(a) dusička (4. 6. 2012 21:16)
Není tady
To jsem si taky myslela, že umím:-) poradit nechci, díky, dokonce jsem našla návod i na netu, ale zas ho rychle vypnula. Schválně jestli si někdy vzpomenu:-)))
Není tady

dusička napsal(a):
Moje babička vždycky říkávala, nezáleží jaký budeš mít vzdělání, ale jak se vdáš.
Něco na tomhle určitě je.
Ve škole jsem byla šikovná, měla vyznamenání, střední bez problémů, 4roky praxi ve mzdovce, buch jedna mateřská,druhá mateřská, odstupný, skladová účetní, třetí mateřská, odstupný, ted druhým rokem finační účetní na dobu určitou, co bude dál nevím, zatím neřeším.
Jen chci napsat, že ne vždy titul je známkou ke štěstí.
dřív to určitě platilo,ale dnes už ne.
Není tady
dusička napsal(a):
juj tak mažu návod
neprovokuj 

Není tady
aprill napsal(a):
PPavlaa napsal(a):
aprill, proč se k reňas a tomu, že si dodělává maturitu stavíš tak negativně ? je dobře, že něco dělá ..
nestavím se negativě. reňas si myslí, že s maturitou bude všechno jinak. s jejím postojem k životu to bude mít těžké ať má maturitu nebo ne.
Ty myslíš za mě,aprill ? Já jsem někde psala,že s maturitou bude vše jiné? Najdi mi tu větu. 
dusička napsal(a):
Je a já si vzpomněla jak za totáče nebyly k sehnání žádný pěkný hadříky. Babička mi ušila pár hadříku , já sama jsem začala plíst v sedmičce a měla jsem vždycky pocit, že jsem originální a že nesplývám s davem.
Nebo pamatujete na ty pěkný svetry dovážený z Maďarska? Já jsem si se "šífáckým" vzorem upletla a do toho hodila lurex - třpytivou nita byla jsem oháklá jak z tuzexu.
První rifle jsem měla ve 12ti a to od Poláků,kteří u nás byli na brigádě.
Jo a taky jsem měla tu rubikovku,kterou měl v 83 každý. Kdo jí neměl, cítil se méněcenej, možná jako ted mládež když nemá ani jedno značkové tričkotakže tu mládež chápu.
A řekla bych,že nezáleží jak kdo chodí oblíkanej, ale jakou má tu "auru" jak vyzařuje na druhý lidi.
nikdy jsem rubikovku neměla a netoužila po ní. a neřekla bych, že mladí se cítí něják blbě, když nemají ani jedno značkový triko. každýho bere něco jinýho a že by značkový hadry byly až tak rozhodující .. tyhle hranice možná nastavují děckám rodiče sami.
Není tady
majkafa napsal(a):
lea64 napsal(a):
Adidas, Puma, Nike beru jako běžnou sportovní značku, ne žádný luxus. A taky bych využila slev.
Ano. A ve slevách se dá opravdu dobře a finančně přijatelně nakoupit.
Reňo, jaké přesně značky pokládáš za značkové věci ty? V jakých značkách děti ve škole tvé dcerky chodí? Jak je vidět, je "značka" a "značka".
Já osobně nepřemyšlím o značkách,nějak se tím nezabývám. Je mi to vážně jedno. Vy jste začaly o značkových hadrech a já se přidala. Ale co vím,dítka ve škole řeší od těch zmíněných sportovních Nike,Puma,až po ty jak Vy říkáte obyčejné značky z CA,HM..a všech těch možných,co jsou k dostání v OC. A znovu píšu né já,ani nijak zvlášť mé dítka(teda syn 15 vůbec ),ale u dcery ve třídě je to tam docela šílené,tam se to řeší hodně,jsou to cca 11 leté děti. Pro ta dítka asi je vše značka,co není od Vietnamců,my jsme dospělí,díváme se na to jinak než ta dítka.
Tam,už byly,až takové posměšky a odstrkování z kolektivu,že tam to řešil učitel,teda spíš k nim promlouval,že nikdo nemůže mít vše hned,že nikdo z nich není tak bohatý atd,no účinek to moc nemělo,alespoň co já vím. To,že není to nejdůležitější v čem kdo chodí a na tom se přátelství nezakládá,už je vysvětlení na nás rodičích.
Sklouzlo to tu dle mého k probíraní značek,k tomu co je a není značka.
PPavlaa napsal(a):
dusička napsal(a):
Je a já si vzpomněla jak za totáče nebyly k sehnání žádný pěkný hadříky. Babička mi ušila pár hadříku , já sama jsem začala plíst v sedmičce a měla jsem vždycky pocit, že jsem originální a že nesplývám s davem.
Nebo pamatujete na ty pěkný svetry dovážený z Maďarska? Já jsem si se "šífáckým" vzorem upletla a do toho hodila lurex - třpytivou nita byla jsem oháklá jak z tuzexu.
První rifle jsem měla ve 12ti a to od Poláků,kteří u nás byli na brigádě.
Jo a taky jsem měla tu rubikovku,kterou měl v 83 každý. Kdo jí neměl, cítil se méněcenej, možná jako ted mládež když nemá ani jedno značkové tričkotakže tu mládež chápu.
A řekla bych,že nezáleží jak kdo chodí oblíkanej, ale jakou má tu "auru" jak vyzařuje na druhý lidi.nikdy jsem rubikovku neměla a netoužila po ní. a neřekla bych, že mladí se cítí něják blbě, když nemají ani jedno značkový triko. každýho bere něco jinýho a že by značkový hadry byly až tak rozhodující .. tyhle hranice možná nastavují děckám rodiče sami.
Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 17:53)
PPavlaa napsal(a):
dusička napsal(a):
Je a já si vzpomněla jak za totáče nebyly k sehnání žádný pěkný hadříky. Babička mi ušila pár hadříku , já sama jsem začala plíst v sedmičce a měla jsem vždycky pocit, že jsem originální a že nesplývám s davem.
Nebo pamatujete na ty pěkný svetry dovážený z Maďarska? Já jsem si se "šífáckým" vzorem upletla a do toho hodila lurex - třpytivou nita byla jsem oháklá jak z tuzexu.
První rifle jsem měla ve 12ti a to od Poláků,kteří u nás byli na brigádě.
Jo a taky jsem měla tu rubikovku,kterou měl v 83 každý. Kdo jí neměl, cítil se méněcenej, možná jako ted mládež když nemá ani jedno značkové tričkotakže tu mládež chápu.
A řekla bych,že nezáleží jak kdo chodí oblíkanej, ale jakou má tu "auru" jak vyzařuje na druhý lidi.nikdy jsem rubikovku neměla a netoužila po ní. a neřekla bych, že mladí se cítí něják blbě, když nemají ani jedno značkový triko. každýho bere něco jinýho a že by značkový hadry byly až tak rozhodující .. tyhle hranice možná nastavují děckám rodiče sami.
souhlasím
Není tady
Renas - a co kdyby si jí něco upletla, uháčkovala - nějaký model?
Já jsem ted holce uháčkovala svetřík z obyčejné bavlny,zítra když tak vyfotím, a je to model jak z "nextu"
jde o to,aby prostě měla asi originál, aby byla jiná. Vždyt tady nejde až tak o tu značku.
Není tady
dusička napsal(a):
Renas - a co kdyby si jí něco upletla, uháčkovala - nějaký model?
Já jsem ted holce uháčkovala svetřík z obyčejné bavlny,zítra když tak vyfotím, a je to model jak z "nextu"jde o to,aby prostě měla asi originál, aby byla jiná. Vždyt tady nejde až tak o tu značku.
Duši,jsi šikovná,já na tohle opravdu né. A ani takové věci moc nemůžu,šití atd.(oči). Ale u nich ve třídě se nehraje na originály,ale na značky a dle nich značkové obchody a tam jí věci nakupuji v rámci možností,ale,jak píšu i klidně u Vietnamců apod. Ona je spokojená,ale,jakmile už řekla,že něco má nebo proč by nemohlo být i od těch Vietnamců,nastala reakce jaká nastala. A když má něco třeba z HM nebo z CA nebo podobně,vždy slyší´pak ve třídě, to máš beztak zaseeeee od Tamanů... 

Martinka1 napsal(a):
Možná to nevidím úplně dobře, pak ale nechápu, proč bys zakládala tohle téma a psala do něj tak, jak píšeš - na mě to působilo dost negativně.
Tj. všechno kolem mě nefunguje tak, jak má :-)
Zamyslet se nad společností není snad nic nenormálního. Proč by na to nemohlo existovat diskusní vlákno. Zabývají se tím intelektuálové, politologové, duchovní, sociologové..tak co.
Jenže my se můžeme rozhodnout to NEZVLÁDAT (a pak si za to vzít odpovědnost)
Tu odpovědnost bych nedávala do závorky,ta je zásadní. Někoho ty důsledky mohou drtit. A ne každý se dobrovolně rozhodne to nezvládat.
Není tady
PPavlaa napsal(a):
dusička napsal(a):
Je a já si vzpomněla jak za totáče nebyly k sehnání žádný pěkný hadříky. Babička mi ušila pár hadříku , já sama jsem začala plíst v sedmičce a měla jsem vždycky pocit, že jsem originální a že nesplývám s davem.
Nebo pamatujete na ty pěkný svetry dovážený z Maďarska? Já jsem si se "šífáckým" vzorem upletla a do toho hodila lurex - třpytivou nita byla jsem oháklá jak z tuzexu.
První rifle jsem měla ve 12ti a to od Poláků,kteří u nás byli na brigádě.
Jo a taky jsem měla tu rubikovku,kterou měl v 83 každý. Kdo jí neměl, cítil se méněcenej, možná jako ted mládež když nemá ani jedno značkové tričkotakže tu mládež chápu.
A řekla bych,že nezáleží jak kdo chodí oblíkanej, ale jakou má tu "auru" jak vyzařuje na druhý lidi.nikdy jsem rubikovku neměla a netoužila po ní. a neřekla bych, že mladí se cítí něják blbě, když nemají ani jedno značkový triko. každýho bere něco jinýho a že by značkový hadry byly až tak rozhodující .. tyhle hranice možná nastavují děckám rodiče sami.
Ba ne nenastavuji.Ja deti oblekala po cele detstvi pouze ze sekace a nekolik malo bot u Vietnamcu.Presto deti uderem 14 let chteli znackove boty i obleceni.Boty jsem jim znackove kupovala,kdyz jsem jeste v praci mela 13 a 14 plat. Mikynu vetsinou dostali k vanocum nic vic.Pak si na to vydelavali po brigadach.
Pomatuji si,ze za dob meho mladi kdo nemel rifle byl tercem posmechu a menecenny.Totez jsem nechtela,aby zazivali moje deti.
Není tady
aprill napsal(a):
majkafa napsal(a):
lea64 napsal(a):
Reni, já se vždy pobavím nad klaněním se "značkovému" oblečení. Předpokládím, že značkovým oblečením se myslí CA, HM, Orsay, Kenvelo, New Yorker apod. To je přece obyčejná konfekce, někdy v kvalitě hadru na podlahu. A to že je mnohdy předražená, za to si můžeme sami. Na jih, západ i sever od našich hranic, jsou ceny toho samého zboží nižší. Ale u nás se to koupí, protože je to ZNAČKA.
Fíha. Tohle já nepokládám za značkové oblečení.
Já za něj pokládám adidas, nike, puma, desigual, Luis Vuitton, Versace atd.myslím, že jsou značky mladých. a v obchodech ,které uvedla lea je výhodné nakoupit jen když je nějaká akce. protože cena mnohonásobně převyšuje kvalitu.
Pochybuju,ze mlady tyhle znacky nosi.Co ja vim a vidim v okoli co nosi mlady jsou to znacky DC,Vans,Nugget,Circa.....Znacky puma,adidas nosi starsi rocniky jako my.
Není tady
dusička napsal(a):
Renas - a co kdyby si jí něco upletla, uháčkovala - nějaký model?
Já jsem ted holce uháčkovala svetřík z obyčejné bavlny,zítra když tak vyfotím, a je to model jak z "nextu"jde o to,aby prostě měla asi originál, aby byla jiná. Vždyt tady nejde až tak o tu značku.
To teda nevim jestli tohle mezi mladyma frci.
Ja hodne pletla byl to muj velky konicek.Deti jsem mela opletene do jejich veku 13,14 let.Pak,uz to nosit nechteli.Nenosily se svetry,ale mikyny. Od te doby jsem,uz nepletla vubec nic ani na sebe,protoze to prestalo byt moderni.
Není tady
Erem - a ruční práce jdou znova do mody.
Máš pravdu v tom,že kluci chtěj radši mikinu než pletenej svetr. Ale holky, třeba moje neteř (18) má pletený různý topy a tak.
jojo, dřív se to vyplatilo, měla si bavlněný triko pletený za 20Kč za sněhurky.
Reňo - ale nemusí to být jen pletení, háčkování, co takhle třeba obyčejný tričko, at si holka na něj našije korálky, něco namaluje, bude mít vlastní výrobu, a to by bylo,aby se jí děti posmívaly
Upravil(a) dusička (5. 6. 2012 6:55)
Není tady
Reňas - koukej - něco takovýho myslím, to byste s holkou zvládly
http://www.topnavody.cz/textil/zdobeni- … sobi2Id=41
nebo tady http://www.hezkevecicky.cz/zariva-aplikace.html
a tady taky http://www.basama.eu/
Upravil(a) dusička (5. 6. 2012 7:00)
Není tady
eremuruss napsal(a):
Pochybuju,ze mlady tyhle znacky nosi.Co ja vim a vidim v okoli co nosi mlady jsou to znacky DC,Vans,Nugget,Circa.....Znacky puma,adidas nosi starsi rocniky jako my.
JJ. Já jsem jen namátkově napsala, co mě v tu chvíli napadlo.
Řekla bych, že mnou jmenované značky jsou značky opravdu sportovní, ne na běžné nošení, i když je někteří na běžné nošení používají. Chodím na HEAT a tam se nosí tyto značky, funkční oblečení, co dobře odvádí pot.
Taky jsem kdysi hodně pletla, naučila jsem se z nouze i šít, když byly děti malé. Chtěla jsem je hezky oblékat a hezké věci nebyly moc k dostání. Šila jsem i džínečky a džínové šaty a sukně ze starých džínů podle Burdy, teplákové soupravy z "hadrů" na utírání strojů, byla to skvělá kvalitní barevná teplákovina, jen to byly malé kousky. Šila jsem také šusťákové soupravy, oteplováky a zimní bundy, ve školce a jinde jsem byla chválena, nevěřili, že je to opravdu šité doma.
Řekla bych, že teď se pletené věci vrací do módy. Zimní svetry a čepice určitě. Má dcerka si u mě objednala věci pro vnoučka a tak asi po 12 letech začnu zase plést. Zručné pletařky, za jakou se považuji i já, dokážou uplést zázraky, že to vůbec nevypadá jako ruční práce. Upletené věci nemusí vypadat prvoplánově, když si s tím dá člověk práci, najde ty správné vzory a střihy... Pár takových vychytávek mám.
Upravil(a) majkafa (5. 6. 2012 7:04)

REŇAS napsal(a):
... u nich ve třídě se nehraje na originály,ale na značky a dle nich značkové obchody a tam jí věci nakupuji v rámci možností,ale,jak píšu i klidně u Vietnamců apod. Ona je spokojená,ale,jakmile už řekla,že něco má nebo proč by nemohlo být i od těch Vietnamců,nastala reakce jaká nastala. A když má něco třeba z HM nebo z CA nebo podobně,vždy slyší´pak ve třídě, to máš beztak zaseeeee od Tamanů...
Rozumím tomu tak, že hlavně dnešním dětem se žije hůř než nám... (?) ... za našich školních let se takové kraviny neřešily !
Není tady
------------------------
Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 17:50)
Vachu napsal(a):
REŇAS napsal(a):
... u nich ve třídě se nehraje na originály,ale na značky a dle nich značkové obchody a tam jí věci nakupuji v rámci možností,ale,jak píšu i klidně u Vietnamců apod. Ona je spokojená,ale,jakmile už řekla,že něco má nebo proč by nemohlo být i od těch Vietnamců,nastala reakce jaká nastala. A když má něco třeba z HM nebo z CA nebo podobně,vždy slyší´pak ve třídě, to máš beztak zaseeeee od Tamanů...
Rozumím tomu tak, že hlavně dnešním dětem se žije hůř než nám... (?) ... za našich školních let se takové kraviny neřešily !
Dnes se všem lidem mnohem líp:-)) jen si to málokdo uvědomí. A za našich let se taky řešily džíny, atd. děti se budou pořád porovnávat
Není tady
Vachu napsal(a):
REŇAS napsal(a):
... u nich ve třídě se nehraje na originály,ale na značky a dle nich značkové obchody a tam jí věci nakupuji v rámci možností,ale,jak píšu i klidně u Vietnamců apod. Ona je spokojená,ale,jakmile už řekla,že něco má nebo proč by nemohlo být i od těch Vietnamců,nastala reakce jaká nastala. A když má něco třeba z HM nebo z CA nebo podobně,vždy slyší´pak ve třídě, to máš beztak zaseeeee od Tamanů...
Rozumím tomu tak, že hlavně dnešním dětem se žije hůř než nám... (?) ... za našich školních let se takové kraviny neřešily !
Kdo napsal,že se dnešním dětem žije hůř??
A pokud se takové kraviny neřešily a dnes se řeší,tak je to taky prvek dnešní doby a pro některé ty děti může být oříšek se obrnit proti takovým věcem,Vachu.
holcina napsal(a):
Vachu napsal(a):
REŇAS napsal(a):
... u nich ve třídě se nehraje na originály,ale na značky a dle nich značkové obchody a tam jí věci nakupuji v rámci možností,ale,jak píšu i klidně u Vietnamců apod. Ona je spokojená,ale,jakmile už řekla,že něco má nebo proč by nemohlo být i od těch Vietnamců,nastala reakce jaká nastala. A když má něco třeba z HM nebo z CA nebo podobně,vždy slyší´pak ve třídě, to máš beztak zaseeeee od Tamanů...
Rozumím tomu tak, že hlavně dnešním dětem se žije hůř než nám... (?) ... za našich školních let se takové kraviny neřešily !
Dnes se všem lidem mnohem líp:-)) jen si to málokdo uvědomí. A za našich let se taky řešily džíny, atd. děti se budou pořád porovnávat
Právě nad tím přemýšlím a bohužel porovnávají se.. 
Reňo, já bych spíš řekla, že tvou dceru ( a možná i jiné děti ze třídy ) ostatní šikanují. A to by se řešit mělo. Taková psychická šikana - to je pro dítě velmi těžké. V tomhle bys měla určitě zakročit. Nebo změnit školu.