Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 3. 6. 2012 21:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak se žije v dnešní době ??

REŇAS napsal(a):

dusička napsal(a):

Přemýšlím o tom,zda a proč je dnes vše zaměřeno na výkon,schopnosti a na to být nej v práci,v běžném životě,nemluvě o tom vše mít nej.  Z reklam se na nás valí taková a maková autaatd.atd
Nevidím, že vždy a všude je vše zaměřeno na výkon, ano, je spousta reklam, ale co z toho?
PRo mě nejdůležitější je žít v lásce, mít se rádi, být na sebe hodný. A to se nemění, jak v dnešní době, tak před rokem 89

Ano, každý to Duši vidí jinak. Já myslím,že v některých profesích je vyžadován hlavně výkon a za tu firmu i dýchat.. Já jsem byla svědkem situace,kdy řekla majitelka mé býv.kolegyni,když náhle musela dítě cca 3 leté  odvézt k hospitalizaci a jí řekli,kdo tu práci udělá a že má tu dceru samotnou poslat sanitkou!!!! dumbom Ale jsou určitě i jiné situace.

lidé jsou různí, má kolegyně když byl kupa práce si vzala nemocenskou a počkala až se to udělá dumbom

Upravil(a) aprill (3. 6. 2012 21:18)

Není tady

 

#27 3. 6. 2012 21:25

REŇAS
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

holcina napsal(a):

Nojo, ale co s tím?


Holči,já Ti nevím,nejsem řidička,jen si všímám co by neřidička.. Postihy pro některé asi nic neznamenají,zákony jsou takové jaké jsou. A dokud nebudou mít lidi tu zodpovědnost a ohleduplnost v sobě,nebudou mít zábrany s hazardováním svých životů i jiných a předvádění se na silnicích,co oni se svým autem dokážou,bude to asi vypadat tak jako to vypadá dosud. sad

 

#28 3. 6. 2012 21:28

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jak se žije v dnešní době ??

Věřím, že se postupně lidi mění a změní, k lepšímu. Jsem optimista:-)

Není tady

 

#29 3. 6. 2012 21:32

REŇAS
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

holcina napsal(a):

Věřím, že se postupně lidi mění a změní, k lepšímu. Jsem optimista:-)

tummenupp Kéž by.. wink

 

#30 3. 6. 2012 21:40

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak se žije v dnešní době ??

holcina napsal(a):

Věřím, že se postupně lidi mění a změní, k lepšímu. Jsem optimista:-)

Já tomu věřím. Svět není v jádru tak zkaženej,jak se na první pohled zdá


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#31 3. 6. 2012 23:06

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: Jak se žije v dnešní době ??

holcina napsal(a):

Věřím, že se postupně lidi mění a změní, k lepšímu. Jsem optimista:-)

Kde je hranice mezi zlym a dobrym ? wink


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#32 3. 6. 2012 23:07

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Jak se žije v dnešní době ??

Odolat tlaku společenských trendů neumí (či nechce) zdaleka každý, a není to lehké hlavně pro mladé,kteří bývají na to citlivější. Díky médiím máme více informací,ale právě sdělovací masmédia nabyla oproti dřívějšku na síle a vlivu a mají podíl na spoluvytváření společnosti, udávají takt. Myslím,že společnost ovlivňuje jednak ekonomická situace a jednak pokrok.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#33 4. 6. 2012 11:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se žije v dnešní době ??

Tak ti budu chvíli "odporovat", jo? http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Je vytvořen kult mládí...
... ale už je dost i těch "fikanějších" společností, který netrvají na "mladých a flexibilních", protože si dovedou spočítat, že jednak ten starší člověk bude za práci přece jen, řekněme "vděčnější" či "loajálnější", jednak ho nebudou muset všechno učit... navíc s perspektivou, že až se naučí, půjde na lepší nebo na mateřskou.
Lidé jsou k sobě lhostejní,nezajímají se o druhé,spíš je jen zajímá,co kdo druhý má a nemá,kde byl a nebyl
Ale tohle bylo i dřív... zvědavost a závist nejsou výmyslem moderní doby. Jen jsou možná víc vidět, protože jsou přece jen větší rozdíly mezi lidmi co do příjmů. Akorát že "tenkrát" otázka zněla "kam komu vlezl?" (míněno jak pr*del tak postel http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png)  zatímco dneska "kde si nakradl?"
je vše o penězích.  Mnozí,aby žili nadstardantně možná tráví v práci více času než se svými dětmi,v dnešní době nic divného
Viz výše - relativně malý rozdíly. Dřív, když všichni brali víceméně tytéž platy a na nadstandard se mohli kouknout v propašovaným Neckermann katalogu, neměli důvod do zaměstnání investovat víc času i sebe samýho... krom toho měli téměř jistotu "nevyhoditelnosti"... tak proč se honit?
A s tím trávením času s dětičkama to taky nebylo tak žhavý - dost lidí mělo zaměstnání dvě, nebo třeba stavěli byt či barák, což byl neuvěřitelnej žrout času... a mimo to byly školky, jesle až do pěti hodin, družiny, "mladý" babičky, ke kterým se potomci dali "odložit"...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#34 4. 6. 2012 11:55

REŇAS
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

Ziki napsal(a):

Odolat tlaku společenských trendů neumí (či nechce) zdaleka každý, a není to lehké hlavně pro mladé,kteří bývají na to citlivější. Díky médiím máme více informací,ale právě sdělovací masmédia nabyla oproti dřívějšku na síle a vlivu a mají podíl na spoluvytváření společnosti, udávají takt. Myslím,že společnost ovlivňuje jednak ekonomická situace a jednak pokrok.

To pozoruji také a souhlasím,ale je to asi i věc rodiny,aby vysvětlovala a komunikovala s dětmi o tom,co je důležité a co není.

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 17:42)

 

#35 4. 6. 2012 12:10

REŇAS
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

helena napsal(a):

Tak ti budu chvíli "odporovat", jo? http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Je vytvořen kult mládí...
... ale už je dost i těch "fikanějších" společností, který netrvají na "mladých a flexibilních", protože si dovedou spočítat, že jednak ten starší člověk bude za práci přece jen, řekněme "vděčnější" či "loajálnější", jednak ho nebudou muset všechno učit... navíc s perspektivou, že až se naučí, půjde na lepší nebo na mateřskou.
Lidé jsou k sobě lhostejní,nezajímají se o druhé,spíš je jen zajímá,co kdo druhý má a nemá,kde byl a nebyl
Ale tohle bylo i dřív... zvědavost a závist nejsou výmyslem moderní doby. Jen jsou možná víc vidět, protože jsou přece jen větší rozdíly mezi lidmi co do příjmů. Akorát že "tenkrát" otázka zněla "kam komu vlezl?" (míněno jak pr*del tak postel http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png)  zatímco dneska "kde si nakradl?"
je vše o penězích.  Mnozí,aby žili nadstardantně možná tráví v práci více času než se svými dětmi,v dnešní době nic divného
Viz výše - relativně malý rozdíly. Dřív, když všichni brali víceméně tytéž platy a na nadstandard se mohli kouknout v propašovaným Neckermann katalogu, neměli důvod do zaměstnání investovat víc času i sebe samýho... krom toho měli téměř jistotu "nevyhoditelnosti"... tak proč se honit?
A s tím trávením času s dětičkama to taky nebylo tak žhavý - dost lidí mělo zaměstnání dvě, nebo třeba stavěli byt či barák, což byl neuvěřitelnej žrout času... a mimo to byly školky, jesle až do pěti hodin, družiny, "mladý" babičky, ke kterým se potomci dali "odložit"...


Jj,odporuj wink Bohužel nejen u společností,ale i u takových malých živnostníků se s tím setkávám. To bylo třeba u té poptávky na to místo o kterém jsem tu psala..(byl to prodej). A majitelé byli také mladší věkové kategorie. Na druhou stranu zase by mě zaměstnal mladý 26 letý majitel obchodu,který mi říkal,že já bych měla na to,abych si sama otevřela obchod s oblečením(když jsme končili),ale jeho manželka mě zaměstnat nechtěla.. big_smilevissla
S tím druhým také souhlasím,jen dnes platí také známý známému..a to často právě při hledání práce..vissla
No a k třetímu,ano mí rodiče pracovali a otec měl právě dvě práce,ale neměli mě ke komu dávat,nikdy jsem nebyla odložená. Teda později do školky,to ano,ale poslední jsem nikdy neodcházela. Otec byl na všech mých akcích,karnevaly,radovánky.. smile A víkendy patřily nám...chodili jsme do cirkusu,jezdili na hřiby,šli na zmrzku a oblíbenou limču...(žluté,červené ve skleněných láhvích..tummenupp),opékali na zahradě.. smile

Upravil(a) REŇAS (4. 6. 2012 12:19)

 

#36 4. 6. 2012 13:00

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Jak se žije v dnešní době ??

A víkendy patřily nám...chodili jsme do cirkusu,jezdili na hřiby,šli na zmrzku a oblíbenou limču...(žluté,červené ve skleněných láhvích),opékali na zahradě..
No to asi souvisí s tím,že se většinou nechodilo o víkendu do práce, o svátcích.. Samozřejmě,že mnoho může ovlivnit rodina, to, jak jsou v ní nastaveny priority.
Dřív, když všichni brali víceméně tytéž platy a na nadstandard se mohli kouknout v propašovaným Neckermann katalogu, neměli důvod do zaměstnání investovat víc času i sebe samýho... krom toho měli téměř jistotu "nevyhoditelnosti"... tak proč se honit?
No jistě. Jak jsem psala souvisí to s ekonomikou, a už více či méně viditelně.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#37 4. 6. 2012 13:16

REŇAS
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

Ziki napsal(a):

A víkendy patřily nám...chodili jsme do cirkusu,jezdili na hřiby,šli na zmrzku a oblíbenou limču...(žluté,červené ve skleněných láhvích),opékali na zahradě..
No to asi souvisí s tím,že se většinou nechodilo o víkendu do práce, o svátcích.. Samozřejmě,že mnoho může ovlivnit rodina, to, jak jsou v ní nastaveny priority.
Dřív, když všichni brali víceméně tytéž platy a na nadstandard se mohli kouknout v propašovaným Neckermann katalogu, neměli důvod do zaměstnání investovat víc času i sebe samýho... krom toho měli téměř jistotu "nevyhoditelnosti"... tak proč se honit?
No jistě. Jak jsem psala souvisí to s ekonomikou, a už více či méně viditelně.

No právě a vysvětlete dnes svému zaměstnavateli,že víkend patří rodině,ve spousta profesích to ani není možné.. Takže je dnes ta doba zaměřena na výkon a zisk/peníze nebo není??? vissla

 

#38 4. 6. 2012 13:43

majkafa
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

Reňo, v nepřetržitých provozech věru ani za socializmu víkendy rodině nepatřily. Můj BM v takovém provozu pracoval a jen minimální počet víkendů v měsíci - možná tak 1 víkend, jsme byli doma oba rodiče a mohli s dětmi někam vyrazit.
Takže to je relativní.

Člověk má vždy pracovat na výkon a zisk, je to normální. Přeče nebude chodit do práce odpočívat... Přece když dostává mzdu, tak musí zaměstnavateli odvést odpovídající práci.
Ne se "flákat" v  přezaměstnanosti, jako to bylo v některých firmách za socializmu a v některých je to ještě i dnes.

 

#39 4. 6. 2012 14:04

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Jak se žije v dnešní době ??

v nepřetržitých provozech věru ani za socializmu víkendy rodině nepatřily
Tak pochopitelně, já jsem taky například napsala většinou, ne že by to vůbec neexistovalo.
Člověk má vždy pracovat na výkon a zisk, je to normální
S tím souhlasím. Příspěvky od Reni na mně ale dělají dojem,že měla spíš na mysli,jak vysokou cenu za to platíme, a co všechno se po nás vyžaduje, abychom zvládali,a netýká se to jen pracovní oblasti.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#40 4. 6. 2012 15:42

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak se žije v dnešní době ??

REŇAS napsal(a):

Ziki napsal(a):

A víkendy patřily nám...chodili jsme do cirkusu,jezdili na hřiby,šli na zmrzku a oblíbenou limču...(žluté,červené ve skleněných láhvích),opékali na zahradě..
No to asi souvisí s tím,že se většinou nechodilo o víkendu do práce, o svátcích.. Samozřejmě,že mnoho může ovlivnit rodina, to, jak jsou v ní nastaveny priority.
Dřív, když všichni brali víceméně tytéž platy a na nadstandard se mohli kouknout v propašovaným Neckermann katalogu, neměli důvod do zaměstnání investovat víc času i sebe samýho... krom toho měli téměř jistotu "nevyhoditelnosti"... tak proč se honit?
No jistě. Jak jsem psala souvisí to s ekonomikou, a už více či méně viditelně.

No právě a vysvětlete dnes svému zaměstnavateli,že víkend patří rodině,ve spousta profesích to ani není možné.. Takže je dnes ta doba zaměřena na výkon a zisk/peníze nebo není??? vissla

klidně mu to vysvětlit můžeš, ale pak se nediv, že dá přednost někomu jinému.
půjdu do extrému- navštívila jsi někdy pohotovost o víkendu ? když  o víkendu a svátcích  pracují lékaři, policajti, hasiči, tak proč by nemohly pracovat prodavačky?

Není tady

 

#41 4. 6. 2012 15:57

majkafa
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

Nechápu, co Reňa řeší.
Po mateřské dovolené, ještě za socializmu (mám VŠ) , když dítě nesmělo do jeslí kvůli vrozené srdeční vadě a čekání na operaci, šla jsem dělat uklízečku.
Po druhé MD v roce 1991 jsem začala dělat práci podle své kvalifikace, ale jelikož jsme bydleli na vesnici, BM dělal v nepřetržitém provozu a dávat a vyzvedávat děti do a ze školky jsme nestíhali, šla jsem dělat práci, na kterou by mi stačila střední škola a za velmi nízký plat, dokud děti nepovyrostly.

Nikdo nikoho dnes přece nenutí dělat práci, která je náročná časově, pracovním vypětím, psychicky nebo jinak či vše dohromady. Máme tolik možností. Když se někomu nelíbí jeho práce, nikdo mu nebrání najít si jinou. A že to třeba nejde? Nu tak halt budu spokojená s tou, co mám a nebudu furt frflat a řešit (a závidět...) .
A že je její dcera ve třídě, kde se klade důraz na značkové oblečení? Nevěřím, že dcera je jediná výjimka. Spíš by se Reňa měla zaměřit na to, jak vysvětlit dceři, co je důležité. Anebo si najít jinou práci, anebo a jde dcera na brigádu...
Jsou spousty možností kromě neustálého frflaní a na...sranosti.
Ale někomu halt vyhovuje místo činů furt na něco frflat, rozebírat, řešit, závidět sousedům, že oni mají a já ne (bez zamyšlení, za jakou cenu). Tyhle řeči mě fakt už štvou.

Mně se líbí dnes svoboda, že můžu skutečně dělat práci, jakou chci, vzhledem k různým okolnostem. A nikdo mi také nebrání jít bydlet do jiného státu, či prodat dům nebo byt a přestěhovat se za prací.

Ale spousta lidí než by zvedla zadek a hledala způsob, jak by to šlo, raději hledá důvody, proč to nejde. A tihle by se nad sebou měli zamyslet, a ne znepříjemňovat svou kyselostí zakrývající jejich vlastní neschopnost či nechu řešit, život ostatním.

 

#42 4. 6. 2012 15:59

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak se žije v dnešní době ??

majkafa napsal(a):

Nechápu, co Reňa řeší.
Po mateřské dovolené, ještě za socializmu (mám VŠ) , když dítě nesmělo do jeslí kvůli vrozené srdeční vadě a čekání na operaci, šla jsem dělat uklízečku.
Po druhé MD v roce 1991 jsem začala dělat práci podle své kvalifikace, ale jelikož jsme bydleli na vesnici, BM dělal v nepřetržitém provozu a dávat a vyzvedávat děti do a ze školky jsme nestíhali, šla jsem dělat práci, na kterou by mi stačila střední škola a za velmi nízký plat, dokud děti nepovyrostly.

Nikdo nikoho dnes přece nenutí dělat práci, která je náročná časově, pracovním vypětím, psychicky nebo jinak či vše dohromady. Máme tolik možností. Když se někomu nelíbí jeho práce, nikdo mu nebrání najít si jinou. A že to třeba nejde? Nu tak halt budu spokojená s tou, co mám a nebudu furt frflat a řešit (a závidět...) .
A že je její dcera ve třídě, kde se klade důraz na značkové oblečení? Nevěřím, že dcera je jediná výjimka. Spíš by se Reňa měla zaměřit na to, jak vysvětlit dceři, co je důležité. Anebo si najít jinou práci, anebo a jde dcera na brigádu...
Jsou spousty možností kromě neustálého frflaní a na...sranosti.
Ale někomu halt vyhovuje místo činů furt na něco frflat, rozebírat, řešit, závidět sousedům, že oni mají a já ne (bez zamyšlení, za jakou cenu). Tyhle řeči mě fakt už štvou.

Mně se líbí dnes svoboda, že můžu skutečně dělat práci, jakou chci, vzhledem k různým okolnostem. A nikdo mi také nebrání jít bydlet do jiného státu, či prodat dům nebo byt a přestěhovat se za prací.

Ale spousta lidí než by zvedla zadek a hledala způsob, jak by to šlo, raději hledá důvody, proč to nejde. A tihle by se nad sebou měli zamyslet, a ne znepříjemňovat svou kyselostí zakrývající jejich vlastní neschopnost či nechu řešit, život ostatním.

100% souhlas!!!

Není tady

 

#43 4. 6. 2012 16:21

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak se žije v dnešní době ??

REŇAS napsal(a):

No právě a vysvětlete dnes svému zaměstnavateli,že víkend patří rodině,ve spousta profesích to ani není možné.. Takže je dnes ta doba zaměřena na výkon a zisk/peníze nebo není??? vissla

Jenže nikdo Tě nenutí bejt zaměstnaná... :-) máme SVOBODU a k tomu ale patří i  ZODPOVĚDNOST :-)

Mᚠpravdu, že doba možná je a nějací lidé taky. Ale Ty to tak mít nemusíš. To, že to tak mají ostatní přece neznamená, že to tak musíš mít taky...

Proč Ti vadí, že ostatní to tak mají? Já to tak nemám a jsem s tím spokojená. (Tím neříkám, že nemáme problémy, zase jiné).

Není tady

 

#44 4. 6. 2012 16:24

REŇAS
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

majkafa napsal(a):

Reňo, v nepřetržitých provozech věru ani za socializmu víkendy rodině nepatřily. Můj BM v takovém provozu pracoval a jen minimální počet víkendů v měsíci - možná tak 1 víkend, jsme byli doma oba rodiče a mohli s dětmi někam vyrazit.
Takže to je relativní.

Člověk má vždy pracovat na výkon a zisk, je to normální. Přeče nebude chodit do práce odpočívat... Přece když dostává mzdu, tak musí zaměstnavateli odvést odpovídající práci.
Ne se "flákat" v  přezaměstnanosti, jako to bylo v některých firmách za socializmu a v některých je to ještě i dnes.

Zisk jsem myslela,jako výsledek práce pro zaměstnavatele,firmu,podniky.. Já vždy pracovala,tak jak bylo po mě  žádáno,někdy i nad rámec,ale zisk jsem příliš velký nějaký z toho neměla a nepřekroutit,prosím. Zisk majitel měl,ale platit se mu moc nelíbilo. Nikde jsem nepsala,že do práce se má chodit odpočívat,to by mě ani nenapadlo.

 

#45 4. 6. 2012 16:25

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak se žije v dnešní době ??

... ono totiž, nejde "držet krok" s ostatními, a přitom se chovat jinak.

Buď držím krok s ostatními, mám peníze a značkové oblečení, ale nemám čas na rodinu.

Nebo jdu svou cestou, ale určitě nedržím krok s osatními. Pokud jsem s tím vyrovnaná, je mi jedno, kdo v jakém značkovém oblečení chodí.

Takže to asi není o "době", ale o člověku, aby se rozhodl a pak přijal následky svých rozhodnutí a nestěžoval si.

Mimochodem, většina mých přátel opravdu takových není, nehoní se za kariérou a za penězi, většinou taky ty peníze nemají - ale nestěžují si. Protože si to vybrali. Hodně záleží na úhlu pohledu.

A i když doba je opravdu taková, že ZATÍM (doufám, že se to změní ještě za mého života) k životu peníze potřebujeme, nemyslím, že bychom v ČR na tom byli tak špatně, že bychom umírali hlady (i bezdomovcům by mohlo být pomoženo, kdyby ovšem chtěli).

Není tady

 

#46 4. 6. 2012 16:26

REŇAS
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

aprill napsal(a):

REŇAS napsal(a):

Ziki napsal(a):

A víkendy patřily nám...chodili jsme do cirkusu,jezdili na hřiby,šli na zmrzku a oblíbenou limču...(žluté,červené ve skleněných láhvích),opékali na zahradě..
No to asi souvisí s tím,že se většinou nechodilo o víkendu do práce, o svátcích.. Samozřejmě,že mnoho může ovlivnit rodina, to, jak jsou v ní nastaveny priority.
Dřív, když všichni brali víceméně tytéž platy a na nadstandard se mohli kouknout v propašovaným Neckermann katalogu, neměli důvod do zaměstnání investovat víc času i sebe samýho... krom toho měli téměř jistotu "nevyhoditelnosti"... tak proč se honit?
No jistě. Jak jsem psala souvisí to s ekonomikou, a už více či méně viditelně.

No právě a vysvětlete dnes svému zaměstnavateli,že víkend patří rodině,ve spousta profesích to ani není možné.. Takže je dnes ta doba zaměřena na výkon a zisk/peníze nebo není??? vissla

klidně mu to vysvětlit můžeš, ale pak se nediv, že dá přednost někomu jinému.
půjdu do extrému- navštívila jsi někdy pohotovost o víkendu ? když  o víkendu a svátcích  pracují lékaři, policajti, hasiči, tak proč by nemohly pracovat prodavačky?

Je mi to jasné,to jsi mi ani nemusela psát. Nikdy jsem takový přístup neměla.

 

#47 4. 6. 2012 16:28

majkafa
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

REŇAS napsal(a):

Zisk jsem myslela,jako výsledek práce pro zaměstnavatele,firmu,podniky.. Já vždy pracovala,tak jak bylo po mě  žádáno,někdy i nad rámec,ale zisk jsem příliš velký nějaký z toho neměla a nepřekroutit,prosím. Zisk majitel měl,ale platit se mu moc nelíbilo. Nikde jsem nepsala,že do práce se má chodit odpočívat,to by mě ani nenapadlo.

Samozřejmě myslím zisk pro zaměstnavatele.
A já mám za svou práci mzdu. To je přece jasné.
A že nemᚠzisk ty? Mᚠsvůj plat. A když s ním nejsi spokojená, můžeš to změnit. Nebo si změnit či doplnit kvalifikaci. Nebo jít jinam... Je spousta možností.

 

#48 4. 6. 2012 16:28

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak se žije v dnešní době ??

REŇAS napsal(a):

Zisk jsem myslela,jako výsledek práce pro zaměstnavatele,firmu,podniky.. Já vždy pracovala,tak jak bylo po mě  žádáno,někdy i nad rámec,ale zisk jsem příliš velký nějaký z toho neměla a nepřekroutit,prosím. Zisk majitel měl,ale platit se mu moc nelíbilo. Nikde jsem nepsala,že do práce se má chodit odpočívat,to by mě ani nenapadlo.

Ale tak to je, podnikatel podniká pro zisk, nikoli aby ho rozdal zaměstnancům. Zaměstnanec dostane plat, který si vyjednal na pracovní smlouvě.

Abys dostávala zisk, musíš být ten zaměstnavatel :-) Nebo živnostník.

Není tady

 

#49 4. 6. 2012 16:30

majkafa
Host

Re: Jak se žije v dnešní době ??

Martinka1 napsal(a):

... ono totiž, nejde "držet krok" s ostatními, a přitom se chovat jinak.

Buď držím krok s ostatními, mám peníze a značkové oblečení, ale nemám čas na rodinu.

Nebo jdu svou cestou, ale určitě nedržím krok s osatními. Pokud jsem s tím vyrovnaná, je mi jedno, kdo v jakém značkovém oblečení chodí.
Takže to asi není o "době", ale o člověku, aby se rozhodl a pak přijal následky svých rozhodnutí a nestěžoval si.

Mimochodem, většina mých přátel opravdu takových není, nehoní se za kariérou a za penězi, většinou taky ty peníze nemají - ale nestěžují si. Protože si to vybrali. Hodně záleží na úhlu pohledu.

A i když doba je opravdu taková, že ZATÍM (doufám, že se to změní ještě za mého života) k životu peníze potřebujeme, nemyslím, že bychom v ČR na tom byli tak špatně, že bychom umírali hlady (i bezdomovcům by mohlo být pomoženo, kdyby ovšem chtěli).

stoltstoltstolt

Já ani mí přátelé si na značkové věci taky nehrajeme. A žijeme a jsme spokojení a dá se říct šastni.

 

#50 4. 6. 2012 16:31

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak se žije v dnešní době ??

majkafa napsal(a):

stoltstoltstolt

Já ani mí přátelé si na značkové věci taky nehrajeme. A žijeme a jsme spokojení a dá se říct šastni.

tummenupp přesně tak tummenupp

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů