Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 2. 6. 2012 20:14

osmosmosmosm
♥------

Je jednání potencionální šéfové v pořádku?

Asi jako mnoho obyvatel ČR si hledám zaměstnání. Dosud jsem měla jen brigádu ale s mým zaměřením (ochodka) bez praxe, je těžké něco kloudného najít. Když už se ozvou, tak většinou je to podvod. Ted jsem našla inzerát kde hledají prodavačku do lahůdek. S paní majitelkou jsem si domluvila pohovor a odcházela jsem s tím, že má víc zájemců a že se mi do týdne ozve. No neozvala se a asi 4 měsíce se nic nedělo, já na to pomalu zapoměla. Potom najednou telefonát, jestli mám ještě zájem o práci, že by to prozatím byla brigáda za 4 000-  při pracáku, ale od listopadu by snad byl HPP za 8 000,-. Šla jsem tedy znovu za majitelkou, a domluvila jsem si s vedoucí zkoušku s tím že jsem měla jít na dvě hodiny ráno a potom se domluvit ještě na zkoušku na 2 hodiny odpoledne. Pracovat bych u nich začala až od poloviny června. šla jsem tedy ráno, ozkoušela, za dvě hodiny šla s tím, že se mi paní majitelka (která tam nebyla) ozve. No neozvala se, tak jsem jí volala já a ona na mě hned spustila, že prý mi vůbec nešla kasa (jasně že ne, byla jsem na ní poprvé po 4 letech, tak jsem i pomalu vracela), a že jí má přijít ještě další uchazečka si to zkusit a že se mi kdyžtak ozve. Zase se neozývala, tak jsem to brala za uzavřené. Ale včera se mi najednou ozvala, ječela na mě s tím, že jsem odešla už po dvou hodinách (přitom tak to bylo domluvené), že takový přístup si tedy nepředstavuje, že jsem prý špatně vracela (nebyla pravda, akorát jsem raději byla pomalejší než udělat manko), že jim má příští týden přijít další slečna a když ani ta se jim nebude pozdávat, tak že mě vezmou ale musím makat rychle. Na mé výtky, že jsem tam byla první den a proto jsem byla nejistá, že ta zkouška byla původně na dvě hodiny domluvená, vůbec nereagovala jen ječela. A má otázka zní: co tohle jako je? To takhle jednají všude? Mám tam vůbec nastupovat, když už ted má majitelka jednání řeznického psa? Jasně peníze potřebuju ale zase mám strach, aby jí neluplo v hlavě a po týdnu mě nevylila, to fakt nechci, sice se snažím ale raději dělám pomalu ale správně než rychle a vše blbě. Jasně že bych se zaučila ale nelíbí se mi tohle jednání. Navíc je to tam poseté cigánama nikdo jiný tam nakupovat skoro ani nechodí, protože v okolí bydlí skoro samí cigáni. Tak nevím. Co dělat?

Není tady

#2 2. 6. 2012 20:35

majkafa
Host

Re: Je jednání potencionální šéfové v pořádku?

To je jednoduché. Pustit to z hlavy a hledat si jinou práci.

#3 2. 6. 2012 20:39

osmosmosmosm
♥------

majkafa
Kéž by to tak šlo, pustit z hlavy. Má mi ještě příští týden volat, pokud jí ani ta kandidátka kterou ted má nevyjde. Ale já mám už i po chuti jí ten telefon zvednout.

Není tady

#4 2. 6. 2012 20:45

majkafa
Host

Takové jednání by mě už dávno odradilo. Mᚠobchodku. Můžeš zkusit hledat třeba jinde, ne kde bydlíš. Určitě najdeš práci s lepším zaměstnavatelem, než je ten, co ho popisuješ. Mᚠpřece nějakou lidskou hrdost.

#5 2. 6. 2012 20:47

osmosmosmosm
♥------

majkafa
právě zvažuju zahraničí, protože v ČR to jde všechno do háje.

Není tady

#6 2. 6. 2012 21:54

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj osmo, já taky dlouho měla jen obchodku  a práci si vždy našla. VŠ jsem si dodělala až později dálkově. Musíš jen hledat. Teď začíná sezóna, takže práce je víc než obvykle.
Do této práce bych nenastupovala, pokud bych opravdu neměla nouzi a nežila jen o chlebu a vodě.
Šéfová na mě nepůsobí důvěryhodně. Vůbec bych se nedivila, kdyby ti nedala smlouvu, pak ti nechtěla vyplatit peníze a pak ti na krk dala manko...Ne, nechodila bych tam vůbec. Raději bych šla dělat servírku.

Není tady

#7 2. 6. 2012 21:55

sandra
♥♥♥♥♥♥-

osmosmosmosm napsal(a):

majkafa
právě zvažuju zahraničí, protože v ČR to jde všechno do háje.

dobrý nápad, ale tam potřebuješ alespoň nějaké peníze do začátku.

Není tady

#8 2. 6. 2012 23:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

osmosmosm: ne, takové jednání od potencionální šéfové rozhodně v pořádku není.

Solidní zaměstnavatel vede výběrové řízení podle jasných a srozumitelných pravidel, s uchazeči jedná slušně a v souladu s dobrými mravy. To, s čím ses setkala není solidní zaměstnavatelka, ta paní nehledá zaměstnance, ale otroka, se kterým si bude moci orat jako s oslem.

Jestli tam nastoupíš, stane se Ti přesně to, co Ti prorokovala sandra: nedostaneš smlouvu,  zaměstnavatelka Ti přestane vyplácet peníze a nakonec Tě ta ženská stejně vyhodí a ještě na Tebe možná svede nějaké manko, které si od Tebe bude nechávat splácet grater

Moje rada zní: nelez jako důvěřivá ovečka do chřtánu očividnému otrokáři, na tuhle práci raději zapomeň a hledej si něco jiného. Tady by sis nejen nevydělala, ale spíš prodělala stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#9 3. 6. 2012 0:34

Ziki
♥♥♥♥♥--

Tak nejsem si jistá,kolik si můžeš přivydělávat když jsi na pracáku, to se myslím měnilo, jestli se to vůbec smí..to bych si raději zjistila na tvém místě,ale na mně by tohle nepůsobilo dobře. A co se týká té zaměstnavatelky, jestli už teď se k tobě chová jako k pacholkovi, lepší to později nebude. Je možné,že za tu dobu co se ti neozve někoho veme a ten odtamtud rychle uteče,tak tě zase kontaktuje..

Upravil(a) Ziki (3. 6. 2012 0:36)

Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

#10 3. 6. 2012 13:50

osmosmosmosm
♥------

Děkuju všem! Také si myslím, že tohle jednání není v pořádku a ještě aby na mě nedej bože svalila manko! Vydělat si mohu skutečně jen ty 4 000 vím to protože jsem při pracáku brigádu měla. Jinak mluvila jsem s majitelkou o platu a říkala něco o tom, že brigádu bych dělala při pracáku za 4 000 a zbytek by mi dávala bokem. Ovšem nevěřím jí ani slovo, že by mi ty peníze dala při tom jak se chová. Už se ani nedivím, že tam nikoho nemůže sehnat s takovým jednáním. No jsem zvědavá, jestli se ozve, pokud ano, dám vědět jak to probíhalo.

Není tady

#11 3. 6. 2012 15:02

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

osmosmosmosm napsal(a):

Děkuju všem! Také si myslím, že tohle jednání není v pořádku a ještě aby na mě nedej bože svalila manko! Vydělat si mohu skutečně jen ty 4 000 vím to protože jsem při pracáku brigádu měla. Jinak mluvila jsem s majitelkou o platu a říkala něco o tom, že brigádu bych dělala při pracáku za 4 000 a zbytek by mi dávala bokem. Ovšem nevěřím jí ani slovo, že by mi ty peníze dala při tom jak se chová. Už se ani nedivím, že tam nikoho nemůže sehnat s takovým jednáním. No jsem zvědavá, jestli se ozve, pokud ano, dám vědět jak to probíhalo.

Nu, osmosmosm, co je psáno, to je dáno a co je na papíře, to platí. Na to, co Ti dnes někdo slíbí ústně se v žádném případě spoléhat nemůžeš, obzvl᚝ u paní, která už s potencionálními uchazečí o zaměstnání jedná velmi hrubě yikes To, že už při přijímacím řízení s Tebou majitelka firmy jednala jako s póvlem jasně signalizuje, že jako se zaměstnancem by s Tebou ustavičně zametala a za pár fufníků bys u ní dřela jak Bulhar od nevidím do nevidím grater

Na Tvém místě už bych tuto záležitost vypustila ze zřetele a hledala bych intenzivně jinou pracovní pozici u takového zaměstnavatele, který se chová ke svým zaměstnancům alespoň trochu lidsky. Ohledně té paní už bych nebyla zvědavá vůbec na nic a až by se ozvala, slušně bych jí poděkovala s tím, že o zaměstnání v její firmě už nemám zájem a požádala bych ji, aby už mě nekontaktovala stolt

Upravil(a) Kiara (3. 6. 2012 15:05)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí