Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 5. 2012 7:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Závidím všem, které uklízejí jednou týdně
Taky byly doby, kdy se úklid domácnosti rovnal přelejvání moře čajovým sítkem http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#27 23. 5. 2012 7:14

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

ja bych strasne rada zvladala domacnost jako kazda samostatna a sobestacna zenska
Tohle se mi přijde tak úsměvné. Dle mýho žádná ženská nestíhá domácnost jak by chtěla pokud má děti.
Já uklízím podle nálady, taky se stane,že tři dny je to u nás jak po výbuchu, protože když přijedu z práce, jdu s malou ven až do večera, pak s ní večer usnu. dumbom
Jak se říká,práce neuteče, nemá nožičky.
Teplý večeře vařím občas, a jen rychlovky. Ale teplé večeře zvládnou i kluci nebo manžel.
S čím mám tedy já problém, je s žehlením. Prostě se poslední dobu nedokopu. Takže jak nežehlím pravidelně v neděli večer, v týdnu jen tak skládám bez žehlení. dumbom
Ráda bych měla čistoučkou domácnost, ale to je jen sen. Nevydrží to totiž ani den. A já nejsem ta,co bych lítala po baráku s hadrem nebo vysavačem v ruce. (jo na občasný drobečky mám takový ruční vysavač za 50Kč takže luxuju velkým 1xza týden)

Upravil(a) dusička (23. 5. 2012 7:15)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#28 23. 5. 2012 11:08

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

dusička napsal(a):

ja bych strasne rada zvladala domacnost jako kazda samostatna a sobestacna zenska
Tohle se mi přijde tak úsměvné. Dle mýho žádná ženská nestíhá domácnost jak by chtěla pokud má děti.
Já uklízím podle nálady, taky se stane,že tři dny je to u nás jak po výbuchu, protože když přijedu z práce, jdu s malou ven až do večera, pak s ní večer usnu. dumbom
Jak se říká,práce neuteče, nemá nožičky.
Teplý večeře vařím občas, a jen rychlovky. Ale teplé večeře zvládnou i kluci nebo manžel.
S čím mám tedy já problém, je s žehlením. Prostě se poslední dobu nedokopu. Takže jak nežehlím pravidelně v neděli večer, v týdnu jen tak skládám bez žehlení. dumbom
Ráda bych měla čistoučkou domácnost, ale to je jen sen. Nevydrží to totiž ani den. A já nejsem ta,co bych lítala po baráku s hadrem nebo vysavačem v ruce. (jo na občasný drobečky mám takový ruční vysavač za 50Kč takže luxuju velkým 1xza týden)

Když se tak nad tím zamyslím,tak jsem měla jaksi mnohem víc energie když byly děti malé a já tudíž mladší a uklízela jsem určitě víc než teď,kdy jsme s manželem přes prac.týden a někdy i přes víkend sami doma a kluci na kolejích.Začínám být na úklid lenoch a pohodlná tím víc,čím míň toho má člověk na starosti a stará se vlastně jen sám o sebe.Chjo:sjuk:

Není tady

 

#29 23. 5. 2012 12:00

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Jaku tak to si mi ted připomněla.
Naši bydlí v panelovém domě a tam je v předsíni ta velká skříň. Mamka mě vždycky nadávala,že tam dělá bordel já (měli jsme tam stavebnice, čtvrtky a tak) co se do bytu nevešlo.Já jí jednou za čas vždycky uklidila.
A 20 let nebydlím u našich - a ten bordel ve skříni je pořád. tongue


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#30 23. 5. 2012 12:35

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

aprill napsal(a):

Závidím všem, které uklízejí jednou týdně a ještě víc zavidím těm, kterým stačí vytřít nebo vysát taky jednou týdně.

To ja klidne vysavam i ridceji. Maximalne vytru pitomou kuchyn jednou tydne tim mokrym papirem, antoz mam bilou podlahu.

ja uklizim lehounce prubezne. dneska to byl drez a to je vse. Pak pujdu neco malo nakupovat. A vecer uvarim.

Fakt jsem znala zeny, ktere rikaly 2-3 tydne luxovat. nechapu co luxuji, ja mam nazor, ze musim zaplatit ucet za elektrinu. A tomu jsem podridila prani pred 30 lety, zadne predepirani.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#31 23. 5. 2012 12:44

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

Závidím všem, které uklízejí jednou týdně a ještě víc zavidím těm, kterým stačí vytřít nebo vysát taky jednou týdně.

To ja klidne vysavam i ridceji. Maximalne vytru pitomou kuchyn jednou tydne tim mokrym papirem, antoz mam bilou podlahu.

ja uklizim lehounce prubezne. dneska to byl drez a to je vse. Pak pujdu neco malo nakupovat. A vecer uvarim.

Fakt jsem znala zeny, ktere rikaly 2-3 tydne luxovat. nechapu co luxuji, ja mam nazor, ze musim zaplatit ucet za elektrinu. A tomu jsem podridila prani pred 30 lety, zadne predepirani.

a za vodu!Tomu jsem taky podřídila praní,bez předpírky a hlavně v tom,že se snažím prát jen plnou pračku,nikoli poloprázdnou.Ve 4 osobách to neni až tak problém,ale až budem jen sami 2,tak to budu muset přehodnotit.
A to luxování se u mě tedy nepodřizuje cenám elektřiny ale mojí lenosti předevšímwink

Není tady

 

#32 23. 5. 2012 13:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

Závidím všem, které uklízejí jednou týdně a ještě víc zavidím těm, kterým stačí vytřít nebo vysát taky jednou týdně.

To ja klidne vysavam i ridceji. Maximalne vytru pitomou kuchyn jednou tydne tim mokrym papirem, antoz mam bilou podlahu.

ja uklizim lehounce prubezne. dneska to byl drez a to je vse. Pak pujdu neco malo nakupovat. A vecer uvarim.

Fakt jsem znala zeny, ktere rikaly 2-3 tydne luxovat. nechapu co luxuji, ja mam nazor, ze musim zaplatit ucet za elektrinu. A tomu jsem podridila prani pred 30 lety, zadne predepirani.

Nechapes co luxuji??My mame obyvak hned vedle kuchyne takze drobky s kuchyne se nanosi do obyvaku na koberec.Ted tu sedim u pocitace a jim celozrny rohlik a ten fakt drobi i kdyz mam talirek.lol


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#33 23. 5. 2012 14:50

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Já uklízím průběžně, podle nálady.  Jsou věci, které musím udělat - přes to pro mne "nejede vlak" - např. neodejdu z domu ráno dřív, než je ustláno.    Umyvadlo myji podle potřeby, někdy denně i několikrát, to jestli můj syn má období,  kdy si zuby myje, či období, kdy na to kašle. dumbom   Taky boty musí být urovnány a bundy na věšácích ve skříni, což se mi nedaří, protože toto zrovna manžel se synem jaksi nechápou. 
Já zase nechápu manžela, když lítá po kuchyni se smetákem a zametá téměř neviditelné drobky. dumbom


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#34 23. 5. 2012 15:30

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Hm, tak zjišuju, že jsem asi divná... sad
V neuklizeném domě se necítím dobře.
Prach, vysávání, koupelky a záchod 2x týdně. Každý den takový ten běžný úklid...dávání věcí na své místo..


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#35 23. 5. 2012 16:23

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Zuzina napsal(a):

Hm, tak zjišuju, že jsem asi divná... sad
V neuklizeném domě se necítím dobře.
Prach, vysávání, koupelky a záchod 2x týdně. Každý den takový ten běžný úklid...dávání věcí na své místo..

Pozor. to je omyl. Neuklizet, tedy v mem pripade, neznamena, ze je neuklizeno.

Ja se v neuklizenem taky necitim zrovna nejlip, respektive ve spinavem, jsem uchylna co se tyce ciste kuchyne a koupelny a WC.  Ja uklizim minimalne a to vubec neznamena, ze je neuklizeno. U nas je uklizeno.  Ja proste nedelam neporadek, jedinen na ty blby bily podlaze v kuchyni je vsechno videt. Jinak havaj.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#36 23. 5. 2012 17:29

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Myslím si, že je důležité do péče o společnou domácnost zapojit partnera, a to hned od začátku společného bydlení. Později už to jde ztuha, nebo vůbec.

My máme v bytě spoustu šikovných vychytávek, které nám úklid usnadňují. Mimo jiné máme pro všechno své místo, tak jak" jde život", nebo jak bych to nazvala. Např. když přijdeme domů, jak si postupně odkládáme věci, tak je nejjednodušší je odložit přímo na místo, stejně tak když odcházíme, podle potřeby si postupně věci bereme. Nikde není nic pohozené , to se mi osvědčilo i u dětí, když byly ještě malé.

Není tady

 

#37 23. 5. 2012 17:58

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Sahleb,
my  máme také bílou podlahu v koupelně. Máme tam ruční vysavač, ten výborně sebere vlasy, drobná smítka a prach, otázka několika vteřin.  U vany úmyslně nemáme zástěnu. Máme tam koště s mikrovláknovým hadrem, jen na koupelnu. Každý kdo nacáká je nucen předložku od vany dát na sušák a vytřít, když už má koště v ruce, sjede rovnou celou koupelnu. Je to otázka dalších pár vteřin a koupelna se jen leskne. Koště a sušák na předložku mám ve výklenku za dveřma, nejsou vidět a dobře to tam proschne.  Je pravda, že hadr peru jen já, ale když je podlaha zbavená prachu a vlasů, tak je pořád bílý. Účel to splňuje, podlaha je nádherná.

Není tady

 

#38 23. 5. 2012 18:17

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Já bydlím sama a ještě jsem celý den v práci, takže nepořádek nemá kdo udělat. Prach na nábytku a na podlaze se udělá právě tak 1x do týdne, čisté podlahy nebudu luxovat. Když nás bylo víc, tak i nepořádku bylo víc, ale jedlo se jen v kuchyni, takže drobky jsem smetla smetáčkem a bylo. Na poskládané boty v předsíni jsem rezignovala, stejně jako na bordel v dětských pokojích. Uklízela jsem pouze ve společných prostorách a to fakt jen jednou týdně. Samozřejmě, že jsem sklidila věci, které se válely na pohovce, nebo utřela kuchyňskou linku, případně sporák, pokud bylo pocákané zrcadlo v koupelně, tak jsem ho taky utřela, ale to nepovažuji za úklid, to je běžné udržování pořádku.
A teplé večeře přímo nesnáším. Jím teplý oběd a klohnit si ještě něco k večeři se mi za á nechce a za bé na teplou večeři nemám vůbec chu. Maximálně si uvařím vajíčko na měkko nebo míchaná vejce, případně sním, co zbylo od nedělního oběda, kdy hostím děti. Jím vždycky chleba s něčím + zeleninu. To mi chutná a vyhovuje mi to. Jestli tím ušetřím nebo ne, to neřeším. Dokud si nemusím půjčovat na jídlo, tak to tak hodlám dělat i nadále.

Není tady

 

#39 23. 5. 2012 19:58

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Zuzina napsal(a):

Hm, tak zjišuju, že jsem asi divná... sad
V neuklizeném domě se necítím dobře.
Prach, vysávání, koupelky a záchod 2x týdně. Každý den takový ten běžný úklid...dávání věcí na své místo..

Nejsi divná:-))) mᚠmalý děti, to je něco jinýho. Taky jsem uklízela jinak, když byly děti malý.

Není tady

 

#40 23. 5. 2012 20:20

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

holcina napsal(a):

Zuzina napsal(a):

Hm, tak zjišuju, že jsem asi divná... sad
V neuklizeném domě se necítím dobře.
Prach, vysávání, koupelky a záchod 2x týdně. Každý den takový ten běžný úklid...dávání věcí na své místo..

Nejsi divná:-))) mᚠmalý děti, to je něco jinýho. Taky jsem uklízela jinak, když byly děti malý.

už neuklízíš? tím že kluci odrostli se nic nezměnilo, jenom nemám upatlaný stolík v OP
uklízím pořád stejně, možná víc, protože na to mám více času

Není tady

 

#41 23. 5. 2012 20:34

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Já teda víc neuklízím, protože jsme tu místo dvou už čtyři dospělí:-)

Není tady

 

#42 23. 5. 2012 22:43

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

holcina napsal(a):

Já teda víc neuklízím, protože jsme tu místo dvou už čtyři dospělí:-)

to nechápu - 4 lidí přeci udělají dřív binec a větší binec než jen 2,ledaže bys ten úklid rozdělila mezi zbylé 3tummenupp

A jak se vám to stalo že jste najednou 4?-bydlíte s mladýma?Anebo vy dva + 2 psi,vzpomenu-li si na jiné vlákno:lol:

Upravil(a) Jaku (23. 5. 2012 22:44)

Není tady

 

#43 23. 5. 2012 22:57

majkafa
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Zuzina napsal(a):

Hm, tak zjišuju, že jsem asi divná... sad
V neuklizeném domě se necítím dobře.
Prach, vysávání, koupelky a záchod 2x týdně. Každý den takový ten běžný úklid...dávání věcí na své místo..

To sis vysvětlila špatně.  I já mám doma uklizeno. Že nešílím každý den s úklidem neznamená, že mám neuklizený byt. smile

 

#44 23. 5. 2012 22:59

majkafa
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

mamba napsal(a):

Sahleb,
my  máme také bílou podlahu v koupelně. Máme tam ruční vysavač, ten výborně sebere vlasy, drobná smítka a prach, otázka několika vteřin.  U vany úmyslně nemáme zástěnu. Máme tam koště s mikrovláknovým hadrem, jen na koupelnu. Každý kdo nacáká je nucen předložku od vany dát na sušák a vytřít, když už má koště v ruce, sjede rovnou celou koupelnu. Je to otázka dalších pár vteřin a koupelna se jen leskne. Koště a sušák na předložku mám ve výklenku za dveřma, nejsou vidět a dobře to tam proschne.  Je pravda, že hadr peru jen já, ale když je podlaha zbavená prachu a vlasů, tak je pořád bílý. Účel to splňuje, podlaha je nádherná.

fíha. Ta nepřítomnost zástěny či závěsu mě překvapila. Já zástěnu mám, ráda se sprchuji a užiju si to, nač hlídat, jestli nacákám nebo ne? Zajímavá filozovie.

 

#45 24. 5. 2012 0:19

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Majkafo,
my si zase  užíváme vanu s bylinkami, olejíčky. Tak to máme rádi a v tom se neomezujeme.  Přitom posloucháme rádio, nebo si čteme, nebo vidíme z okna na veverky, ptáky, na padající sníh, jak prší, prostě relax podle nálady a okolností.  Potom se osprchujeme čistou vodou. Nebo se sprchujeme, když rychle někam potřebujeme odejít, ale to není žádná potopa.  Jinak opravdu vana. Nevadí nám, že nacákáme, je to čistá voda.  Vlastně s tím počítáme cíleně.  Každý potom jedním pohybem popadne koště s bílým hadrem a hned to vytře, trvá to jen několik vteřin a mokré koště  vrátí na místo, do výklenku, kde není vidět. Většinou u výklenku ani nezavíráme dveře. Žádnou špínu nešmudláme, než se napustí voda, tak vlasy, případně drobná smetíčka a prach "sebereme" ručním vysavačem, což trvá jen pár vteřin.  Máme v koupelně velké okno a zajištěné dobré větrání. Mám tak jistotu, že je denně automaticky vytřeno, koupelnová předložka se po použití dá usušit a nemusím udržovat ještě zástěnu. Bílá podlaha jen září. Nám to tak vyhovuje.

Není tady

 

#46 24. 5. 2012 5:20

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

majkafa napsal(a):

Zuzina napsal(a):

Hm, tak zjišuju, že jsem asi divná... sad
V neuklizeném domě se necítím dobře.
Prach, vysávání, koupelky a záchod 2x týdně. Každý den takový ten běžný úklid...dávání věcí na své místo..

To sis vysvětlila špatně.  I já mám doma uklizeno. Že nešílím každý den s úklidem neznamená, že mám neuklizený byt. smile

a kdo by ti tam ten binec tak asi udělal, když bydlíš sama a celé dny nejsi doma?

Není tady

 

#47 24. 5. 2012 7:03

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Tak nevím, ale přijde mi ujeté, že někdo potřebuje internet k tomu, aby zvládal úklid domácnosti.
My jsme čtyři + dva psi. Luxuje se 3x týdně, pže ten mladší pes má delší chlupy a teď fakt línal dost. Jednou já, 2x synové. Nádobí umyje ten, kdo je doma první, postele ustele taky, prach se utře jednou za týden - většinou v pátek nebo v sobotu. Když odjedu na chatu, tak prostě někdy jindy smile , podlaha se myje v kuchyni o víkendu spolu s domovní chodbou. Nevím tedy, ale mě to nepřijde nijak náročný jak na práci, tak na organizaci. A fakt nemáme doma neuklizeno.
Naopak. Když přijdu někdy ke známým, tak koukám jak může vypadat domácnost a přitom to jsou všechno fajn a normální lidi. Prostě hodně lidí si netrvá na tom, že stráví život s hadrem, koštětem a leštícími přípravky. Každého volba. Ale když už potřebuju návod, který mi každý den řekne co mám dělat, tak to je mi opravdu divný.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#48 24. 5. 2012 7:24

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Jaku napsal(a):

holcina napsal(a):

Já teda víc neuklízím, protože jsme tu místo dvou už čtyři dospělí:-)

to nechápu - 4 lidí přeci udělají dřív binec a větší binec než jen 2,ledaže bys ten úklid rozdělila mezi zbylé 3tummenupp

A jak se vám to stalo že jste najednou 4?-bydlíte s mladýma?Anebo vy dva + 2 psi,vzpomenu-li si na jiné vlákno:lol:

Když byly děti malý, uklízela jsem i jejich pokoje, teď už ne. A stalo se nám to jednoduše:-))) děti vyrostly a staly se dospělými:-) takže i na úklid jsme 4. Psi na úklid dlabou dumbom smile

Upravil(a) holcina (24. 5. 2012 7:30)

Není tady

 

#49 24. 5. 2012 7:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

uklízím pořád stejně, možná víc, protože na to mám více času
Teda já co mám dětičky z baráku a tím pádem víc času, tak preferuju jiný aktivity http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png... takový, na který jsem právě kvůli tý péči o domácnost a žaludky tolik času neměla, ani když se dítka podílela.
A upřímně řečeno - ono se to nezblázní ... když zrovna nemám dobrej den, tak si klidně vypiju kafe i v nevyluxovaným bytě http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#50 24. 5. 2012 8:13

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Helena:
Mám to  stejně smile). Co mám děti z baráku, realizuju všechno, na co jsem dřív neměla čas.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů