Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 5. 2012 17:35

AnotherWorld
♥------
Registrovaný: 21. 5. 2012
Příspěvky: 6

Jak organizovat svoji domacnost?

Ahoj babinetky. Porozhlizim se po foru a byla bych rada, kdybych u vas nasla radu, nejake tipy nebo navody.
Sestehovala jsem se s pritelem a zjistila jsem, ze nezvladam domacnost tak, jak bych rada zvladala. Jde o to, ze u nas doma uklizela maminka, me to nikdy moc nezajimalo, mela jsem jine zajmy, studovala jsem a ted najednou nevim, jak to vlastne delala, ze bylo vzdy teple jidlo, uklizeno, poradek a jeste si vecer v klidu sedla s kavickou k televizi.
Ja to totiz nestiham a neumim. Odpoledne kdyz dorazim z prace tak zjistim, ze mame vsude prach a neporadek a nevim kde nebo cim zacit. Zacnu proste "nekde" ale nestihnu uvarit veceri nebo zase naopak a po vecerech nedokazu v klidu sedet u televize jako moje maminka, protoze vidim, jak se mi tu neudelane veci hromadi a ja je nemam hotove.
Jsem proste strasne nezorganizovana a rada bych to zmenila. dumbom

Není tady

 

#2 21. 5. 2012 17:50

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

AnotherWorld napsal(a):

a nevim kde nebo cim zacit

no tak rozhodně nejprve tím, že se zapojí přítel - nechápu proč bys měla dělat všechno sama?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 21. 5. 2012 17:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Asi tak. A teplé večeře? To bych nezaváděla. A hned budeš mít víc času.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 21. 5. 2012 18:11

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

To taky - a kromě toho je to věc rutiny, která přijde časem. smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#5 21. 5. 2012 18:20

AnotherWorld
♥------
Registrovaný: 21. 5. 2012
Příspěvky: 6

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Je smile ja jsem na ty teple vecere zvykla od maminky. Tim se mysli klidne i michana vajicka nebo ohrate parky, ale teple jidlo, ja mam proste rada.
Pritel pomuze, ale ja bych strasne rada zvladala domacnost jako kazda samostatna a sobestacna zenska.
Tatka doma taky mamince pomahal, ale delal spis takove ty veci jako vymenit zarovku, opravit neco, posekat zahradu, vystrcit popelnici na ulici a tak.

Není tady

 

#6 21. 5. 2012 18:34

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Já uklízím 1x týdně o víkendu. Dělala jsem to tak vždycky. Tkaže o víkendu obětuji hodinku až dvě na utření prachu, umytí koupelny a WC, vysátí prachu. Každý den umyju nádobí, které potřebuji k přípravě jídla. Několikrát do týdne jdu nakoupit, ale dá se i jednou týdně. Chce to však, aby se pořádek udržoval za běhu - žádné házení ponožek a prádla na zem, všechno má své místo, žádné odkládání použitých hrnků a talířů, kam nás napadne apod. A pokud se něco výjimečně zašpiní, např. podlaha od bláta apod. tak hned setřít. Udržovat domácnost v bytě a pouze s partnerem je hračka. horší je to s dětmi, tam záleží na duševní odolnosti matky, zda snese, jak psal Horníček "malý přehledný nepořádek" nebo musí mít všechno vyšůrované.

Není tady

 

#7 21. 5. 2012 18:38

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

To asi záleží hodně na tom, jeslti bydlíte v bytě, nebo v domě - kolem domu je mnohem víc prací, kterých se muži ujmou nějak automaticky, v bytě to asi je hodně na dohodě, ale to já nevím, v bytě jsme bydlela kratince.
A naučíš se to, vážně, většina z nás neměla ten švung - taky odkud ho vzít. Já po těch  letech vedení domácnosti taky vidím, že mi to zabere pětinu času, než kdysi.
Teplý večeře jsem dělala, prostě proto, že já osobně potřebuju aspoň jedno teplý jídlo denně, a muž většinou přes den taky neměl možnost.
Jen bych si dneska velice hlídala, aby se z toho nestala vynucovaná povinnost - to se mi nepovedlo a pak to byly děsný boje. Záleží ale na tom, jakej je přítel - jestli se bude, nebo nebude cítit zhrzenej, když po týdnu teplých večeří jednou neuděláš, protože budeš prostě unavená, nebo se ti nebude chtít. smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#8 21. 5. 2012 18:53

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

na www.pojdte-dal.cz najdeš rady pro hospodyně začátečnice, nebo ženy, kterým se výrazně změnil denní rytmus. Na několika dalších diskuzních fórech najdeš témata s názvem FLYLADY. Je to systém, kdy pomocí dvaceti minut denně a dejme tomu další hodiny týdně skvěle zvládneš celou domácnost. Inspiruj se. http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=42135


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#9 21. 5. 2012 19:04

majkafa
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Za jeden den přece není "všude prach", jak píšeš. Zvláště když spolu žijí pouze dva dospělí lidé.
Já utírám prach - i jsem utírala, když byly děti, jednou týdně a když je náhodou potřeba, že se něco přihodí. Jednou týdně luxuju a vytřu. Když byly děti, vytřela jsem k tomu případně ještě párkrát, když se něco vylilo, i vyluxovla, ale opravdu jenom výjimečně. Když si každý den průběžně vše, co v ten den vytahám, zase uklidím, není žádný důvod, aby byl nepořádek.
A teplé večeře? Nu když je mᚠráda, tak si je halt musíš udělat. Věřím, že tě to brzy přejde, to je přece nesmysl, dělat věci násilně, protože to tak dělala maminka.
Je nejvyšší čas udělat si svůj vlastní systém, co ti vyhovuje, a nedržet se vzorců maminky. A taky není potřeba mít denně vypucováno, že "se dá jíst z podlahy". K čemu to? O tom život není.

Btw co přesně ve tvém podání znamená, že bys ráda zvládala domácnost jako každá samostatná a soběstačná žena? smile Na to je nějaký zákon, copak tohle přesně je? wink
Nebylo by lepší zvládat ji tak, aby ses cítila příjemně? Pokud ovšem netrpíš chorobnou pořádkumilovností a potřebou uklízet. Ale to už je diagnóza.

Upravil(a) majkafa (21. 5. 2012 19:07)

 

#10 21. 5. 2012 19:12

majkafa
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Ivana napsal(a):

Já uklízím 1x týdně o víkendu. Dělala jsem to tak vždycky. Tkaže o víkendu obětuji hodinku až dvě na utření prachu, umytí koupelny a WC, vysátí prachu. Každý den umyju nádobí, které potřebuji k přípravě jídla. Několikrát do týdne jdu nakoupit, ale dá se i jednou týdně. Chce to však, aby se pořádek udržoval za běhu - žádné házení ponožek a prádla na zem, všechno má své místo, žádné odkládání použitých hrnků a talířů, kam nás napadne apod. A pokud se něco výjimečně zašpiní, např. podlaha od bláta apod. tak hned setřít. Udržovat domácnost v bytě a pouze s partnerem je hračka. horší je to s dětmi, tam záleží na duševní odolnosti matky, zda snese, jak psal Horníček "malý přehledný nepořádek" nebo musí mít všechno vyšůrované.

Dělám to stejně a funguje to dobře již 27 let.

 

#11 21. 5. 2012 22:54

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

majkafa napsal(a):

Ivana napsal(a):

Já uklízím 1x týdně o víkendu. Dělala jsem to tak vždycky. Tkaže o víkendu obětuji hodinku až dvě na utření prachu, umytí koupelny a WC, vysátí prachu. Každý den umyju nádobí, které potřebuji k přípravě jídla. Několikrát do týdne jdu nakoupit, ale dá se i jednou týdně. Chce to však, aby se pořádek udržoval za běhu - žádné házení ponožek a prádla na zem, všechno má své místo, žádné odkládání použitých hrnků a talířů, kam nás napadne apod. A pokud se něco výjimečně zašpiní, např. podlaha od bláta apod. tak hned setřít. Udržovat domácnost v bytě a pouze s partnerem je hračka. horší je to s dětmi, tam záleží na duševní odolnosti matky, zda snese, jak psal Horníček "malý přehledný nepořádek" nebo musí mít všechno vyšůrované.

Dělám to stejně a funguje to dobře již 27 let.

holky naprosto s  vámi souhlasím.Taky nejsem z těch,u nichž by uklízení bylo smyslem života.Mám to zavedeno podobně jako vy a taktéž to funguje už nějakou tu desítku let.fuckyou

Není tady

 

#12 22. 5. 2012 6:02

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Ivana napsal(a):

Já uklízím 1x týdně o víkendu. Dělala jsem to tak vždycky. Tkaže o víkendu obětuji hodinku až dvě na utření prachu, umytí koupelny a WC, vysátí prachu. Každý den umyju nádobí, které potřebuji k přípravě jídla. Několikrát do týdne jdu nakoupit, ale dá se i jednou týdně. Chce to však, aby se pořádek udržoval za běhu - žádné házení ponožek a prádla na zem, všechno má své místo, žádné odkládání použitých hrnků a talířů, kam nás napadne apod. A pokud se něco výjimečně zašpiní, např. podlaha od bláta apod. tak hned setřít. Udržovat domácnost v bytě a pouze s partnerem je hračka. horší je to s dětmi, tam záleží na duševní odolnosti matky, zda snese, jak psal Horníček "malý přehledný nepořádek" nebo musí mít všechno vyšůrované.

No tak nedovedu si predstavit,ze bych nakupovaka  jedenkrat v tydnu.Nakupuji denne i o vikendu .Mame radi cerstve pecivo.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#13 22. 5. 2012 6:09

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

majkafa napsal(a):

Za jeden den přece není "všude prach", jak píšeš. Zvláště když spolu žijí pouze dva dospělí lidé.
Já utírám prach - i jsem utírala, když byly děti, jednou týdně a když je náhodou potřeba, že se něco přihodí. Jednou týdně luxuju a vytřu. Když byly děti, vytřela jsem k tomu případně ještě párkrát, když se něco vylilo, i vyluxovla, ale opravdu jenom výjimečně. Když si každý den průběžně vše, co v ten den vytahám, zase uklidím, není žádný důvod, aby byl nepořádek.
A teplé večeře? Nu když je mᚠráda, tak si je halt musíš udělat. Věřím, že tě to brzy přejde, to je přece nesmysl, dělat věci násilně, protože to tak dělala maminka.
Je nejvyšší čas udělat si svůj vlastní systém, co ti vyhovuje, a nedržet se vzorců maminky. A taky není potřeba mít denně vypucováno, že "se dá jíst z podlahy". K čemu to? O tom život není.

Btw co přesně ve tvém podání znamená, že bys ráda zvládala domácnost jako každá samostatná a soběstačná žena? smile Na to je nějaký zákon, copak tohle přesně je? wink
Nebylo by lepší zvládat ji tak, aby ses cítila příjemně? Pokud ovšem netrpíš chorobnou pořádkumilovností a potřebou uklízet. Ale to už je diagnóza.

Taky jsem ta co vari teple vecere denne.Taky jsem na to byla zvykla z domova.Varim take z duvodu,ze kdyz se uvari,tak se usetri,protoze teple jidlo zasyti.Kdyz neuvarim utratim silene penez,protoze porad vsichni chodi do lednicky a tahaji a tahaji.Ale i tak se u nas sni hodne peciva.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#14 22. 5. 2012 6:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

PavlaH napsal(a):

na www.pojdte-dal.cz najdeš rady pro hospodyně začátečnice, nebo ženy, kterým se výrazně změnil denní rytmus. Na několika dalších diskuzních fórech najdeš témata s názvem FLYLADY. Je to systém, kdy pomocí dvaceti minut denně a dejme tomu další hodiny týdně skvěle zvládneš celou domácnost. Inspiruj se. http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=42135

tummenupp, zrovna jsem na fly lady myslela, s tím to zvládneš levou zadní .

Není tady

 

#15 22. 5. 2012 8:47

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Mám to podobně jako většina holek tady. Uklízím jednou týdně, bud v pátek odpoledne nebo v sobotu dopoledne. Včeře vařím občas, když mám čas.
Neboj, to si časem sedne:-) není třeba denně utírat prach

Není tady

 

#16 22. 5. 2012 10:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Jaku napsal(a):

majkafa napsal(a):

Ivana napsal(a):

Já uklízím 1x týdně o víkendu. Dělala jsem to tak vždycky. Tkaže o víkendu obětuji hodinku až dvě na utření prachu, umytí koupelny a WC, vysátí prachu. Každý den umyju nádobí, které potřebuji k přípravě jídla. Několikrát do týdne jdu nakoupit, ale dá se i jednou týdně. Chce to však, aby se pořádek udržoval za běhu - žádné házení ponožek a prádla na zem, všechno má své místo, žádné odkládání použitých hrnků a talířů, kam nás napadne apod. A pokud se něco výjimečně zašpiní, např. podlaha od bláta apod. tak hned setřít. Udržovat domácnost v bytě a pouze s partnerem je hračka. horší je to s dětmi, tam záleží na duševní odolnosti matky, zda snese, jak psal Horníček "malý přehledný nepořádek" nebo musí mít všechno vyšůrované.

Dělám to stejně a funguje to dobře již 27 let.

holky naprosto s  vámi souhlasím.Taky nejsem z těch,u nichž by uklízení bylo smyslem života.Mám to zavedeno podobně jako vy a taktéž to funguje už nějakou tu desítku let.fuckyou

Hlásím se do klubu, dělám to také tak. Jednou týdně úklid, ostatní průběžně.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#17 22. 5. 2012 11:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

ja bych strasne rada zvladala domacnost jako kazda samostatna a sobestacna zenska
Kdopak ti to nakukal? big_smile Bys koukala, jak mnohá "samostatna a sobestacna zenska" zvládá jiný věci, než ausgerechnet domácnost wink
S úklidem je to u mě podobné, jako u ostatních tady... jednou tejdně stačí, protože dva lidi nemůžou nijak extra nadělat, pokud to, co vezmou do ruky dají zas zpátky na místo, nádobí se opláchne hned po použití (na odkapávači mi nevadí tolik, jako upatlaný ve dřezu) a tak dál.
Dokud jsem dělala teplý večeře, nevařila jsem denně, ale fest využívala mrazák. Když už totiž "musím" stát u sporáku, tak proč nenavařit a nenapéct najednou - maso, který se dělá dýl a podobně. Pak už se nanejvejš uvaří příloha (i když rejže se taky dá zamrazit).
A neboj... (asi) žádná z nás nebyla hospodyňskej zázrak od samýho začátku... a to ani když se mamince pomáhalo vissla

Upravil(a) helena (22. 5. 2012 11:03)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 22. 5. 2012 13:37

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Ja jsem samostatna a sobestacna zena a na uklid jako kaslu, neni to zadny smysl meho zivota.

Vzivote bych nedelala ten jarni nebo predvanocni, neni totiz co. Jednou tydne vrazim veci do pracky 4x az sebou)  a povesim (bohuzel uz nemam susicku), jednou tydne vyluxuju, to trva 15 min. Nadobi myje chot. Okna tak za rok jednou.

Obcas zametu balkon, zachod umeju po pouzit a umyvadlavanu jen tak jak se hodi. Akorat nastrikam pripravkem a pak sprchnu. Jednou za tyden.

Varim pokud to jde teple vecere ale jednoduche veci, treba spagety, kureci  maso, ryby a salat.  Muj chot je antitalent na vareni aalespon zboznuje co delam. Nakup vetsinou maly cestou domu.

Upravil(a) sahleb (22. 5. 2012 13:38)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#19 22. 5. 2012 16:25

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Závidím všem, které uklízejí jednou týdně a ještě víc zavidím těm, kterým stačí vytřít nebo vysát taky jednou týdně.

Není tady

 

#20 22. 5. 2012 16:35

AnotherWorld
♥------
Registrovaný: 21. 5. 2012
Příspěvky: 6

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

ahoj babinetky, dekuju za vase reakce a rady smile
Byla jsem se podivat na strankach te FlyLady a pojdte dal a dost me to zaujalo. Neco takoveho jsem si predstavovala. Jen mi to zatim pripada dost neuveritelne, ze za patnact minut denne se pravidelne udrzuje cela domacnost, organizace je ale vyborna, to je to, co potrebuji.
Ja to zatim v podstate delam tak, ze kdyz uz je prach a spina videt, tak si naplanuju jeden den velkeho uklidu, vsechno vydesinfikuju a uklidim, pracuju od rana do vecera, jenze pak, kdyz je to ciste, tak zase "nepoznam" kdy uz je treba to ci ono umyt nebo vycistit rodna Tak to zas necham az je videt, ze je to spinave. Ja vim, ze to neni to prave orechove, maminka zase delala spoustu veci denne a ja asi hledam takovy ten system, kdy by bylo vsude cisto ale nemusela bych to myt kazdy den smile Tak asi tak.

Není tady

 

#21 22. 5. 2012 16:43

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

AnotherWorld napsal(a):

ahoj babinetky, dekuju za vase reakce a rady smile
Byla jsem se podivat na strankach te FlyLady a pojdte dal a dost me to zaujalo. Neco takoveho jsem si predstavovala. Jen mi to zatim pripada dost neuveritelne, ze za patnact minut denne se pravidelne udrzuje cela domacnost, organizace je ale vyborna, to je to, co potrebuji.
Ja to zatim v podstate delam tak, ze kdyz uz je prach a spina videt, tak si naplanuju jeden den velkeho uklidu, vsechno vydesinfikuju a uklidim, pracuju od rana do vecera, jenze pak, kdyz je to ciste, tak zase "nepoznam" kdy uz je treba to ci ono umyt nebo vycistit rodna Tak to zas necham az je videt, ze je to spinave. Ja vim, ze to neni to prave orechove, maminka zase delala spoustu veci denne a ja asi hledam takovy ten system, kdy by bylo vsude cisto ale nemusela bych to myt kazdy den smile Tak asi tak.

to bych taky brala.Nicméně doporučuji co se úklidu a vedení domácnosti týče přetrhnout pupeční šňůru a začít to dělat tak,jak to vyhovuje tobě a vám oběma.
Dnes je totiž úplně jiná doba,než byla,když naše matky měli nás jako děti.Dnes musíš pojmout mnohem víc věcí a informací,aby jsi vůbec mohla existovat-viz různé slevy na elektřinu,plyn,všude sousta nabídek,atd.-to za našich rodičů,když byliu v produkt.věku nebylo a tak se v klidu mohli víc věnovat šůrování a věcem kolem domácnosti.I v práci jsou nesrovnatelně větší tlaky než měli oni,dá-li se to nějakým tlakem v jeich případě vůbec nazvat,páč měli neotřesitelné jistoty v podobě jisté práce,atd.
Takže buďd v klidu a dezinfikovat už není v domácnosti vůbec co,to jsem teda nikdy za 25 let nedělala-posiluje to imunitu naopak:Dbig_smile

Není tady

 

#22 22. 5. 2012 17:24

AnotherWorld
♥------
Registrovaný: 21. 5. 2012
Příspěvky: 6

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

big_smile Jaku to mas pravdu, ze doba se hodne zmenila, v praci si toho tlaku a pozadavku na pracovni vykony uziju taky dost.
Tech slev je vsude spoussta a pro nekoho, kdo se sotva orientuje v zakladni verzi (v tom co nutne potrebuje viz mobil, internet, elektrina, plyn, voda atd ) je tezke jeste vedet, kde usetri, ktera sleva vyhodna je a ktera nabidka je tu jenom pro to aby z takovych troubu nezkusenych jako jsem ja vytahla nejake ty penize navic. )

Ja myslim, ze imunitu mame doma posilenou az az big_smile a jsem spis ten typ, co rad pouzije klasicke savo, na nadobi kupuje jar, na pradlo strouhane mydlo a pece domaci chleba. Trochu tak do toho z prace bych rada utikala. V praci plnit ty nejtvrdsi pozadavky a pak doma "relaxovat" a vest tak nejak domacnost z casu nasich babicek. To je asi to, co citim, co by me naplnovalo.
Mam predstavu tech teplych veceri, vonici pradlo na snure, dobry pocit z ciste podlahy a splnene pracovni povinnosti, viken si potom s pritelem uzit venku, na vyeltech, na lyzich, na kole, na chalupe a na uklid a domacnost zase nemyslet vubec.
Tak nejak to zkloubit dohromady.

Ta Fly Lady se mi libi cim dal tim vic smile

Není tady

 

#23 22. 5. 2012 17:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

AnotherWorld napsal(a):

big_smile Jaku to mas pravdu, ze doba se hodne zmenila, v praci si toho tlaku a pozadavku na pracovni vykony uziju taky dost.
Tech slev je vsude spoussta a pro nekoho, kdo se sotva orientuje v zakladni verzi (v tom co nutne potrebuje viz mobil, internet, elektrina, plyn, voda atd ) je tezke jeste vedet, kde usetri, ktera sleva vyhodna je a ktera nabidka je tu jenom pro to aby z takovych troubu nezkusenych jako jsem ja vytahla nejake ty penize navic. )

Ja myslim, ze imunitu mame doma posilenou az az big_smile a jsem spis ten typ, co rad pouzije klasicke savo, na nadobi kupuje jar, na pradlo strouhane mydlo a pece domaci chleba. Trochu tak do toho z prace bych rada utikala. V praci plnit ty nejtvrdsi pozadavky a pak doma "relaxovat" a vest tak nejak domacnost z casu nasich babicek. To je asi to, co citim, co by me naplnovalo.
Mam predstavu tech teplych veceri, vonici pradlo na snure, dobry pocit z ciste podlahy a splnene pracovni povinnosti, viken si potom s pritelem uzit venku, na vyeltech, na lyzich, na kole, na chalupe a na uklid a domacnost zase nemyslet vubec.
Tak nejak to zkloubit dohromady.

Ta Fly Lady se mi libi cim dal tim vic smile

je úžasná a pro tebe jako stvořená :-)

Není tady

 

#24 22. 5. 2012 19:38

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Já ti jen poradím, nedělej ji sama. Tip si vytiskni (mě třeba fungoval den zpoždění), a pak se s přítelem v týdnu průběžně měňte.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#25 23. 5. 2012 6:57

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

aprill napsal(a):

Závidím všem, které uklízejí jednou týdně a ještě víc zavidím těm, kterým stačí vytřít nebo vysát taky jednou týdně.

Tak to ja taky,u nas se to dela bud denne a nebo ob den.A kuchyn,uz druhy den vypada fakt hrozne.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů