Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#7226 15. 4. 2022 21:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

Erem, nedivím se, že jsi pořád"ve střehu". Závislost je opravdu na celý život. Moc držím palce, syn ušel pořádný kus cesty. Snad zvládne ukočírovat v menších dávkách i to pivo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7227 15. 4. 2022 21:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

Rino, držím palce i tvé dceři, aby to nadále zvládala. Jestli to není moc citlivé - jak to nakonec dal ten starší chlapec? "Vzal" maminku zpátky?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7228 16. 4. 2022 9:06

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

vrabčák napsal(a):

Erem, držím palce i pěsti, aby se mladým dařilo.
Pivo je v rozumné míře zdravé, ale tady by to chtělo radikálně ubrat. Závislost by se stupňovala, přítelkyni by se to určitě nelíbilo a není to dobré ani kvůli dítěti.

Kdyz jsem u syna byla na navsteve,peskovala jsem ho co vypije denne piv,pije 12.Na to me jeho pritelkyne rekla,vzdyd si na to vydela........roll    syn opily nikdy neni,tak ji to zrejme nevadi


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7229 16. 4. 2022 9:49

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

Judyna napsal(a):

Rino, držím palce i tvé dceři, aby to nadále zvládala. Jestli to není moc citlivé - jak to nakonec dal ten starší chlapec? "Vzal" maminku zpátky?

Já myslím, že ona je ten typ, který to zvolil "pro výdrž"
Vždycky měla hodně zájmů, byla workoholik, byla s klukem mnoho let sama, sedm let se soudila o výživné, než ho vysoudila asi měla dojem, že to všechno nestíhá, že jí chybí síly. Myslím že to byl spouštěč, a díky té akčnosti měla aj sílu poměrně rychle se toho zbavit.
Chlapec sice viděl divné věci, ale pořád ji miloval. Ano, asi ho to poznačilo. Měl problémy ve škole, ne s učením, ale se vztahama. Poslední dva roky na základce musel mít dokonce asistentku, chodil k terapeutce...
Až přišel nový partner pro maminku (už vyléčený, teda pardon, abstinující),choval se k ní i chlapci velmi hezky. Zlepšil se, dostal se na ajtackou střední, kde exceluje. Myslím, že trochu "zvláštní" už zůstane napořád.
Miluju ho, i jeho malého brášku a rodiče.
Tu hnusnou záležitost prostě  ze života vynecháváme. ❤️❤️❤️❤️


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7230 16. 4. 2022 21:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Udelali jsme spravne?

eremuruss napsal(a):

Kdyz sel syn poprve do lecebny,zajimalo me v procentech  od lekare jaka je uspesnost lecby Pevne jsem verila,ze syn se vyleci,protoze jsem o sile zavislosti nevedela nic.Rekl me,ze upspesnost jsou pouha 3%,spadla me celist to se priznam. grater ,cekala jsem jinou odpoved.Dalsim a dalsim pobytem se cisla zvysuji,ale jen o trochu.Spousta tech kluku tam bylo opakovane a musim rict,ze vsichni spolupracovali,nikdo z nich to nemel na haku.

Erem, věděla jsem, že ta úspěšnost bude velmi velmi nízká, ale ty 3% mě teď docela šokovaly, že až tak moc nízká! sadgrater


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7231 16. 4. 2022 21:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Udelali jsme spravne?

Palomita napsal(a):

eremuruss napsal(a):

A syn da se rict je ted alkoholik,protoze alkoholismus pry zacina od pravidelneho piti 3 a vice piv denne. Ne neni opili,vydrzi hodne.Na oslave narozenin  meho taty dal 30 piv a naprosto strizliivi.Jeho tata dokazal vypit to same a take bez znamek opilosti.

Pak chápu jeho nezájem o pořízení auta. Stejně by jej nemohl nikdy řídit. V rodině máme obdobný případ. Tam se taky musí veškeré pojížďky vyřídit během brzkých ranních hodin, než stoupne hladinka. Ale opilí je také jen výjimečně. To je myslím ještě ten lepší případ. Ono je rozdíl dát 5-6 piv za celý den a nebo během dvou hodin. hmm

Palomito, znala jsem z nejbližšího okolí podobný případ (také hodně piv každý den, pro ně už to je jako voda, neopijí se z toho, ale samozřejmě hladinu mají a nadýchali by) a ten řídil pravidelně. Nechápala jsem, že má takové štěstí, že ho nechytli policajti.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7232 16. 4. 2022 21:18

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Udelali jsme spravne?

eremuruss napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Erem, držím palce i pěsti, aby se mladým dařilo.
Pivo je v rozumné míře zdravé, ale tady by to chtělo radikálně ubrat. Závislost by se stupňovala, přítelkyni by se to určitě nelíbilo a není to dobré ani kvůli dítěti.

Kdyz jsem u syna byla na navsteve,peskovala jsem ho co vypije denne piv,pije 12.Na to me jeho pritelkyne rekla,vzdyd si na to vydela........roll    syn opily nikdy neni,tak ji to zrejme nevadi

Tak to koukám! Že jí tohle nevadí a ještě ho omlouvá! Myslíš, že to nevidí, že 12 piv denně je už alkoholismus? Nebo zavírá oči?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7233 17. 4. 2022 6:27

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

LENNNA napsal(a):

eremuruss napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Erem, držím palce i pěsti, aby se mladým dařilo.
Pivo je v rozumné míře zdravé, ale tady by to chtělo radikálně ubrat. Závislost by se stupňovala, přítelkyni by se to určitě nelíbilo a není to dobré ani kvůli dítěti.

Kdyz jsem u syna byla na navsteve,peskovala jsem ho co vypije denne piv,pije 12.Na to me jeho pritelkyne rekla,vzdyd si na to vydela........roll    syn opily nikdy neni,tak ji to zrejme nevadi

Tak to koukám! Že jí tohle nevadí a ještě ho omlouvá! Myslíš, že to nevidí, že 12 piv denně je už alkoholismus? Nebo zavírá oči?

12 stupnove pivo,vypije jich pry 5-6 denne


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7234 17. 4. 2022 8:52

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Udelali jsme spravne?

LENNNA napsal(a):

Palomito, znala jsem z nejbližšího okolí podobný případ (také hodně piv každý den, pro ně už to je jako voda, neopijí se z toho, ale samozřejmě hladinu mají a nadýchali by) a ten řídil pravidelně. Nechápala jsem, že má takové štěstí, že ho nechytli policajti.

To, že člověk chlemtá pivo jako vodu je jedna věc a že nebere ohled na ostatní a sedá si za volant pod vlivem je zase druhá. Tam už trochu záleží i na charakteru. U nás ta závislost vedla postupně ke ztrátě zaměstnání a práci zvládal pouze brzy ráno, než se zase napil, protože musel dojíždět i do odlehlých míst, kam by se MHD nedostal. Navzdory jeho alkoholismu je to slušný člověk a nedělá žádné výstřelky. Jen je, bohužel, neustále pod vlivem. Obávám se, že tento jev není vůbec ojedinělý.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7235 17. 4. 2022 10:17

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Udelali jsme spravne?

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Palomito, znala jsem z nejbližšího okolí podobný případ (také hodně piv každý den, pro ně už to je jako voda, neopijí se z toho, ale samozřejmě hladinu mají a nadýchali by) a ten řídil pravidelně. Nechápala jsem, že má takové štěstí, že ho nechytli policajti.

To, že člověk chlemtá pivo jako vodu je jedna věc a že nebere ohled na ostatní a sedá si za volant pod vlivem je zase druhá. Tam už trochu záleží i na charakteru. U nás ta závislost vedla postupně ke ztrátě zaměstnání a práci zvládal pouze brzy ráno, než se zase napil, protože musel dojíždět i do odlehlých míst, kam by se MHD nedostal. Navzdory jeho alkoholismu je to slušný člověk a nedělá žádné výstřelky. Jen je, bohužel, neustále pod vlivem. Obávám se, že tento jev není vůbec ojedinělý.

U nás ta závislost nevedla k ničemu - neviděla jsem ho nikdy opilého, ani jako málo, že by měl hladinku. Fakt nikdy. Pil jen pivo a byl na něj tak zvyklý, že to myslím bylo jako by pil vodu. Chodil normálně do práce, normálně jinak fungoval úplně ve všem. Nikdy jsem to nepochopila, vozil i rodinu. Škoda mluvit sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7236 17. 4. 2022 14:48

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Udelali jsme spravne?

LENNNA napsal(a):

U nás ta závislost nevedla k ničemu - neviděla jsem ho nikdy opilého, ani jako málo, že by měl hladinku. Fakt nikdy. Pil jen pivo a byl na něj tak zvyklý, že to myslím bylo jako by pil vodu. Chodil normálně do práce, normálně jinak fungoval úplně ve všem. Nikdy jsem to nepochopila, vozil i rodinu. Škoda mluvit sad

Asi záleží v jakém oboru pracuje. Pokud člověk dělá rizikové povolání, resp. zodpovědné, asi by mu to dlouho neprocházelo. Takový řidič MHD bývá namátkově podroben kontrole, nebo, v tom horším případě, jej nahlásí samotní cestující, pokud cítí alkohol. Takže věřím tomu, že někteří alkoholici sezením v kanceláři nikoho neohrožují a vlastně jim to může být i dlouhodobě tolerováno. I u nás je to přesně jak píšeš. Jen pije, neopíjí se. Pouze při oslavách, tam za to umí vzít fest. Naštěstí má klidné špičky, není agresivní a pouze v tichosti odchází "chcípnout do houští". Vlastně tím nikoho neomezuje, ani neohrožuje, pouze sebe. Přesto je to alkoholik, protože bez piva má silné abstinenční příznaky. Nicméně řešit to nikdy nechtěl a nebude.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7237 17. 4. 2022 20:03

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Udelali jsme spravne?

Nechci být zlá, opravdu ne, a předesílám, že je to jenom moje domněnka, ale řekla bych, že Eremin syn vyměnil jenom jednu závislost za druhou, možná méně devastující, ale pořád závislost. Nejdřív drogu za slečnu, kterou má jako berličku a svým způsobem jako výmluvu pro případný návrat k fetu, a od slečny splavně přešel k alkoholu. I když je to "jen" pivo. sad
Myslím, že těch několik málo procent lidí, kteří vydrží a nevrátí se ke své závislosti na drogách, našlo oporu jen a jenom samo v sobě. Žádné berličky, žádné náhrady. A to musí být neskutečně náročné.
Nemám zkušenosti s feáky, ale mám je s několika alkoholiky z blízka víc, než mi bylo milé. A nevím, jaké jsou ty statistiky u nich, ale z těch co jsem znala, nedokázal přestat ani jeden a všichni skončili hodně špatně.
Je to těžké, náročné pro celou rodinu a všechny blízké.  grater


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#7238 17. 4. 2022 21:10

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

Xsara1 napsal(a):

Nechci být zlá, opravdu ne, a předesílám, že je to jenom moje domněnka, ale řekla bych, že Eremin syn vyměnil jenom jednu závislost za druhou, možná méně devastující, ale pořád závislost. Nejdřív drogu za slečnu, kterou má jako berličku a svým způsobem jako výmluvu pro případný návrat k fetu, a od slečny splavně přešel k alkoholu. I když je to "jen" pivo. sad
Myslím, že těch několik málo procent lidí, kteří vydrží a nevrátí se ke své závislosti na drogách, našlo oporu jen a jenom samo v sobě. Žádné berličky, žádné náhrady. A to musí být neskutečně náročné.
Nemám zkušenosti s feáky, ale mám je s několika alkoholiky z blízka víc, než mi bylo milé. A nevím, jaké jsou ty statistiky u nich, ale z těch co jsem znala, nedokázal přestat ani jeden a všichni skončili hodně špatně.
Je to těžké, náročné pro celou rodinu a všechny blízké.  grater

Xsaro take si to myslim.Pivo drive skoro vubec nepil. grater


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7239 19. 4. 2022 10:52

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

eremuruss napsal(a):

LENNNA napsal(a):

eremuruss napsal(a):


Kdyz jsem u syna byla na navsteve,peskovala jsem ho co vypije denne piv,pije 12.Na to me jeho pritelkyne rekla,vzdyd si na to vydela........roll    syn opily nikdy neni,tak ji to zrejme nevadi

Tak to koukám! Že jí tohle nevadí a ještě ho omlouvá! Myslíš, že to nevidí, že 12 piv denně je už alkoholismus? Nebo zavírá oči?

12 stupnove pivo,vypije jich pry 5-6 denne

Nerada kopíruju dlouhé příspěvky, ale teď to považuju za nutné...
Erem, nepíšeš nic o vnukovi, jen o synově "ne/alkoholizmu"...
On po těch 6ti až 12ti pivech "nesmrdí"? Jeho paní to nevadí? Ty peníze, co propije (ač si je vydělal), jí nechybí? A jak se "jí líbí" připitej tatínek malého synka?
Promiň, Erem, ty fakt věříš, že je tam všecko vporadku???


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7240 19. 4. 2022 13:52

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Udelali jsme spravne?

Ale Erem přece nepsala, že je u nich všechno v pořádku, dokonce se pokoušela synovi domluvit aby míň pil, na což jí však snacha řekla, že si na to přeci (on) vydělá...

Není tady

 

#7241 19. 4. 2022 14:04

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

Já se neptala tebe 😋


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7242 19. 4. 2022 14:37

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Udelali jsme spravne?

Judyna napsal(a):

Erem, nedivím se, že jsi pořád"ve střehu". Závislost je opravdu na celý život. Moc držím palce, syn ušel pořádný kus cesty. Snad zvládne ukočírovat v menších dávkách i to pivo.

A co o tom víš Z jaké pozice to píšeš?

Není tady

 

#7243 19. 4. 2022 15:05

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Udelali jsme spravne?

eremuruss napsal(a):

Kdyz sel syn poprve do lecebny,zajimalo me v procentech  od lekare jaka je uspesnost lecby Pevne jsem verila,ze syn se vyleci,protoze jsem o sile zavislosti nevedela nic.Rekl me,ze upspesnost jsou pouha 3%,spadla me celist to se priznam. grater ,cekala jsem jinou odpoved.Dalsim a dalsim pobytem se cisla zvysuji,ale jen o trochu.Spousta tech kluku tam bylo opakovane a musim rict,ze vsichni spolupracovali,nikdo z nich to nemel na haku.

No tak at se jde ten lékař bodnout. To ti říkám na rovinu.
A s ním všichni ti kdo stále tvrdí ,že je to na celý život jakoby nechápali že je to individuální záležitost každého jednoho jedince.

No nic Erem nebudu ti do toho kecat a ani těm kdo bezhlavé věří tomu pod co se vás tady tolik podepsalo to nebudu vyvracet.
Vidím že to bude zbytečná ztráta energie.

Není tady

 

#7244 19. 4. 2022 16:00

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Udelali jsme spravne?

Serigala napsal(a):

Judyna napsal(a):

Erem, nedivím se, že jsi pořád"ve střehu". Závislost je opravdu na celý život. Moc držím palce, syn ušel pořádný kus cesty. Snad zvládne ukočírovat v menších dávkách i to pivo.

A co o tom víš Z jaké pozice to píšeš?

S Judynou naprosto souhlasím--------------měli jsme v rodině závislého člověka 20 let, kterého jsme podporovali, sledovali na léčení, byl několikrát............ a sledovali jsme celou jeho skupinu, která se léčila........lékař říkal, že je úspěšnost 2 procenta a měl svatou pravdu....................naprosto se trefil....... Mnozí se do léčebny vrátili po 7 letech abstinence, zhřešili a do 2 měsíců byli znovu totálně na dně

Není tady

 

#7245 19. 4. 2022 16:57

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Udelali jsme spravne?

.

Upravil(a) Niky123 (19. 4. 2022 16:58)

Není tady

 

#7246 19. 4. 2022 17:00

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Udelali jsme spravne?

vera napsal(a):

Serigala napsal(a):

Judyna napsal(a):

Erem, nedivím se, že jsi pořád"ve střehu". Závislost je opravdu na celý život. Moc držím palce, syn ušel pořádný kus cesty. Snad zvládne ukočírovat v menších dávkách i to pivo.

A co o tom víš Z jaké pozice to píšeš?

S Judynou naprosto souhlasím--------------měli jsme v rodině závislého člověka 20 let, kterého jsme podporovali, sledovali na léčení, byl několikrát............ a sledovali jsme celou jeho skupinu, která se léčila........lékař říkal, že je úspěšnost 2 procenta a měl svatou pravdu....................naprosto se trefil....... Mnozí se do léčebny vrátili po 7 letech abstinence, zhřešili a do 2 měsíců byli znovu totálně na dně

No dobře devčata já vás chápu, jste ovlivněny tím co znáte ze svého okolí,to dá rozum.
Ale znovu opakuju NIKDY neházejme všechny do jednoho pytle. Každý človek - individuálně má jiné šance, jiné vstupní i vystupní podmínky, ovlivňující faktory, psychickou zdatnost… atd. atd.
Znám mnoho těch kteří se k tomu nevrátil ani po 30. ti letech.
Nemám pochopení pro lékarě kteří tvrdí že je to na celý život.
To je pro drogově závislého který má zájem s tím přestat prvni a hluboká podpasovka.
Informace která se nezakládá na individualním přistupu k člověku.

Vera že se u tvého přibuzného lékař trefil ( a opět má jít om individuální přistup ) a nebo i u jinych indivudualit neznamená že to platí pro všechny ostatní.

Už nevím jak ještě jasněji bych to tady řekla. smile

Není tady

 

#7247 19. 4. 2022 17:08

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Udelali jsme spravne?

Také v rodině jeden ztracený případ, ale to už jsem psala.

Nicméně znám i člověka, který asi patří mezi ta šastná 2%: Hodně pil a pak vyváděl. Pak našel deník své cca desetileté dcery, kde mimo jin stálo, že si kvůli tátovi chce vzít život. To byl pro něj tak silný impuls, že okamžitě přestal pít, nebyl ani v léčebně, a od té doby se nenapil. Je to už mnoho let a abstinuje.

Není tady

 

#7248 19. 4. 2022 17:16

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Udelali jsme spravne?

Niky123 napsal(a):

Také v rodině jeden ztracený případ, ale to už jsem psala.

Nicméně znám i člověka, který asi patří mezi ta šastná 2%: Hodně pil a pak vyváděl. Pak našel deník své cca desetileté dcery, kde mimo jin stálo, že si kvůli tátovi chce vzít život. To byl pro něj tak silný impuls, že okamžitě přestal pít, nebyl ani v léčebně, a od té doby se nenapil. Je to už mnoho let a abstinuje.

Výborné. smile. Tyhle příběhy táhnou. Tyhle příběhy existují a existovat budou.

Není tady

 

#7249 19. 4. 2022 17:21

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

rina napsal(a):

Já se neptala tebe 😋

Niky to napsala spravne.O syna se mu syn stara,je z neho unesenej,posila me videa ,kazdy vnukuv pokrok


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7250 19. 4. 2022 17:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Udelali jsme spravne?

Pro mě je vyléčený závislák ten, který si po léčbě může klidně víkendově zase šlehnout, může se napít a už do toho znovu nespadne a nestane se opět závislým. Pokud to tak nemá, beru jej jako abstinujícího závisláka. Tzn. závislost přetrvává, ale umí se ovládat. U těžkých případů alkoholiků a feáků bych to viděla spíš na ty abstinenty.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů