Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 11. 5. 2012 10:59

11pavla
♥------

karta izip, co vy na to

ahoj všem, nedá mi to a zeptám se na "zdravotnické" téma/teď ho fakt řeším...hodlám přestupovat a váhám mezi dvěma pojišovnama/ co říkáte konci karty izip, špásu vzp za 1,8mld? a máte někdo u jiné pojišovny jinou "kartu" a jak ty fungují- vím o existenci karty života - která by měla být jakousi informací pro lékaře o pacientovi pro urgentní medicínu, info o alergiích,lécích..- ta funguje? nebo nějaká jiná?díky

Upravil(a) 11pavla (11. 5. 2012 11:02)

Není tady

#2 14. 5. 2012 15:11

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Re: karta izip, co vy na to

Všude je již asi vytunelováno. Nikdo  dnes neví, co bude zítra. Ministr říkal, že se budou snažit opět dát všechny pod jednu pojištovnu. A IZIP? Dobrý podvod, někdo se slušně pakuje, to bude asi jako Diag Human, kdo umí, ten umí.....

Není tady

#3 16. 5. 2012 14:24

11pavla
♥------

No, já myslím, že kartičku IZIP zcela přebije  "sedmička" MUDr. Ratha.Ale pokud by měla být zase jedna pojišovna, která je asi největší a nejstabilnější? 211?

Není tady

#4 16. 5. 2012 23:27

Ziki
♥♥♥♥♥--

11pavla napsal(a):

ahoj všem, nedá mi to a zeptám se na "zdravotnické" téma/teď ho fakt řeším...hodlám přestupovat a váhám mezi dvěma pojišovnama/ co říkáte konci karty izip, špásu vzp za 1,8mld? a máte někdo u jiné pojišovny jinou "kartu" a jak ty fungují- vím o existenci karty života - která by měla být jakousi informací pro lékaře o pacientovi pro urgentní medicínu, info o alergiích,lécích..- ta funguje? nebo nějaká jiná?díky

Ta největší, VZP myslím žádnou vlastní nemá.

Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

#5 23. 5. 2012 9:32

11pavla
♥------

Ziki napsal(a):

11pavla napsal(a):

Ta největší, VZP myslím žádnou vlastní nemá.

OK, já už jsem se rozhodla, i na základě konzultací s kámoškou - přehlásíme se celá rodina k ZPMV,jejich karta života funguje, a vypadají jako stabilní pojišovna, děkuji za účast v debatě...jak říkám, já to mám "hotové", hezký den všem.
gloria Dneska na idnes-u  problikává informace,že možnost přestupů končí k 30.6.2012....kapitulation

Upravil(a) 11pavla (23. 5. 2012 9:33)

Není tady

#6 23. 5. 2012 20:00

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Možná se pletu, ale nejde teď přestoupit k nové pojišovně pouze k začátku roku? Manžel to dělal nějak narychlo

Není tady

#7 23. 5. 2012 20:05

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Novela zákona 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění platná od 1.12.2011 zásadně změnila podmínky pro přechod k jiné zdravotní pojišovně. Nově je možné změnit pojišovnu pouze k 1.1. následujícího roku s tím, že přihláška musí být podána nejpozději 6 měsíců před plánovanou změnou. Přihlášky k 1.1.2013 s datem vyplnění do 30.6. 2012 je možné odevzdat na pobočky nejpozději do konce června 2012. Přihlášky podané později budou akceptovány, ale přestup k zdravotní pojišovně se podle legislativy uskuteční až za celý rok k 1.1 2014.

Aha, tak jsem to pochopila jen napůl:-)

Není tady

#8 23. 5. 2012 20:37

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

11pavla napsal(a):

No, já myslím, že kartičku IZIP zcela přebije  "sedmička" MUDr. Ratha.Ale pokud by měla být zase jedna pojišovna, která je asi největší a nejstabilnější? 211?

Taky mi to tak připadá. To je ale náhoda, že se zrovna teď , když projekt IZIP krachuje (resp.byl zkrachován) , se všude a pořád probírají  miliony , nojo,  ono potom není dobře vidět ty miliardy...

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#9 31. 5. 2012 22:28

Georg
♥♥♥----

Kartičku IZIP určitě přebije Rath ale kartičku Opencard a kauzu ProMoPro už Rath nepřebije. Proto by měl okamžitě do Litoměřic za Rathem přicestovat za katr Vondra s Bémem. A to co nejrychleji. Tito dva pánové způsobili větší škodu než doktor David Rath.

Není tady

#10 2. 6. 2012 13:17

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-

Jsem u VZP a to z jednoho prostého důvodu - ošetří mě všude, protože kdo nemá smlouvu s VZP, nemá smysl, aby si otevíral praxi.
Mamka pracovala cca 20 let v jedné nemocnici, účtovala výkony lékařů, tedy spolupracovala se zdravotními pojišovnami, teď pracuje v jedné pojišovně, do této problematiky tedy vidí, stála u zrodu. Tvrdí, že mezi pojišovnami zase takový rozdíl není. Jinak byste se možná divili, kam všude jsou peníze ze zdrav. pojištění - předražené přístroje, mnohdy dvakrát tolik, robotické operace - to je kapitola sama pro sebe, neušetří se tím nic, lékaři musí absolvovat stáže v USA, aby to mohli dělat, roboti jsou drazí, rychle se opotřebí, na sále musí být přítomen stejný počet lékařů jako při nerobotické operaci, navíc to musí sledovat i IT pracovníci, robotická operace stojí zhruba 10x tolik !!!, to nemluvím o IT pracovnících, o pořizovací ceně robotů, o stáži v USA. V ČR je největší hustota robotů v Evropě či dokonce na světě, nikde si to nemůžou dovolit, jak je to drahé, tady politici pořád křičí, kolik peněz chybí ve zdravotnictví, ale na toto peníze jsou. Neřeší to žádná politická strana, o tom se prostě nemluví. Jinak se robotem v ČR operovalo pět operací, teď už jen tři.
IZIP je další kapitola. Mamka dále tvrdí, že se na tyto karty téměř žádný lékař nedívá, tak nevím.
Můj příspěvek neberte tak, že obhajuju VZP, to ani náhodou, jsou to pěkní darebáci. Je ale potřeba být někde pojištěný, a já jelikož nevyužiju žádných balíčků, tak jsem si zvolila VZP, viz výše zmíněný důvod.

Není tady

#11 2. 6. 2012 13:21

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-

11pavla napsal(a):

Nejvíce lidí, cca 60%, je pojištěno u VZP. Zda je tato pojišovna nejstabilnější, to nevím.
Jinak p. ministerstva vnitra a vojenská p. se má slučovat v jednu p., zda už tak proběhlo nebo teprve proběhne, to nevím.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí