Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Kariéra
  •  » Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

#1 10. 5. 2012 13:05

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

Víte o tom, že se zaměstnanci z řad rodičů po rodičovské dovolené většinou nevracejí ke svému původnímu zaměstnavateli? Prý až 80 procent.  Jak jste to udělala vy? Vrátila se? Podělte se o vᚠpříběh a důvody, proč jste to musela udělat právě tak, jak jste to udělala. Myslíte, že skutečně zaměstnavatelé neberou v úvahu změněné životní podmínky mladých nebo čerstvých rodičů?

Víte, jak postupovat v případě, že plánujete rodinu a máte zájem o flexibilní úvazek?

Není tady

 

#2 10. 5. 2012 13:52

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

Ne, nevrátila jsem se a to jsem měla skvělé místo s vyšším postavením a dobrým platem a zaměstnancem jsem tam 12 byla let. Už samotný začátek hovoru, který zněl...kdo Ti bude hlídat děti? ... mě varoval, kdy hovor pokračoval ve stylu....mᚠděti, byla jsi na mateřské, zpátky Ti místo ve vedoucí funkci nedám, není volné (což byl nesmysl, vím že v té době byly na stejné pozici tři osoby, které tam neměly, co dělat - buď nedostatečné vzdělání, jedna v důchodu a třetí to měla jen na určito za mě), nezvládneš to (žádná snaha o to, že by mě někdo zpátky zaučil), půjdeš dělat to, co na začátku, příjdeš pochopitelně o příplatek za vedoucí pozici atd. atd. způsobil to, že jsem během tří týdnů zhubla asi pět kilo a podala sama výpověď. Odešla jsem ale se vztyčenou hlavou, toto ode mě nikdo nečekal.

Není tady

 

#3 10. 5. 2012 19:58

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

Já také ne, začímala jsem znova a někde jinde.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#4 10. 5. 2012 21:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

Ne nevratila,protoze s malyma detma bych nemohla dojizdet.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5 10. 5. 2012 22:12

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

Ne nevrátila.,jelikož jssme s příchodem miminka museli řešit bydlení a byli nuceni se odstěhovat o 100 km dále:(

Ale  v novém bydlišti jsem po 2 dětech a celkem 4 letech na MD vyhrála konkurs ve velké soukr.firmě na sekretářku gen.ředitele,heč!tummenupp

Není tady

 

#6 11. 5. 2012 8:48

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

Poprvné ne. Podruhé ano. Poprvé jsem se měla vrátit na místo sekretářky ředitele, které po dobu mé mateřské zrušili. Chtěli mě šoupnout do provzu v továrně, což jsem odmítla. Sice bylo v plánu potom dělat požárního technika a něco k tomu, jenže to mi ředitel neřekl, i když jsem to věděla "z druhé ruky" od té dotyčné těhotné kolegyně.
Podruhé jsem se vrátila a byla jsem tam ještě dalších cca 5 let než firma končila. Vzpomínám na ně jen v dobrém smile


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#7 11. 5. 2012 13:55

majkafa
Host

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

Nevrátila, protože jsme se přestěhovali.
Ale vyhrála jsem konkurz a s prací nebyl problém. Dětem byly 3 a 6 let.

Na MD jsem byla 6 let (sice jsem po 1. dítěti, kdy byla MD jen 1 rok, šla pracovat jako uklízečka kvůli srdeční vadě dcerky - nemohla do jeslí ani školy, ale to nepočítám) a bylo to na konci roku 1991, takže 2 roky po revoluci.

Upravil(a) majkafa (11. 5. 2012 14:04)

 

#8 11. 5. 2012 18:08

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

nevrátila, neb proběhla sametová revoluce a mého zaměstnavatele zrušili.

Není tady

 

#9 12. 5. 2012 10:06

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

Vrátila, zaměstnavatel mi vyšel skvěle vstříc, v desíti měsících dcery jsem ukončila rodičovskou dovolenou a nastoupila na 10 hod. týdně, teď pracuji na sedm denně.

Není tady

 

#10 26. 5. 2012 6:22

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

ne a ano-přestěhovali jsem se,ale povedlo se mi nastoupit na brigádu-přerušit rodičák a místo už mi zůstalo,teď jsem v práci víceméně pořád-pracuji přibližně od roku prcka,a teď se za šest týdnů vracím nastálo,naštěstí je to zaměstnavatel,který funguje celostátně,takže i po případném dalším stěhování bych práci měla najít,ale i tak koketuju s myšlenkou vrácení k původní profesi

Není tady

 

#11 29. 5. 2012 23:01

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?

Po prvé jsem se vrátila na původní místo a dokonce postoupila záhy ještě výše, měla jsem paní na hlídání. Asi mě potkal v té práci "syndrom vyhoření" nebo tak něco... z nadšeného zaměstnance jsem se dostala psychicky někam úplně jinám: Jako vůl který musí táhnout za 2 jsem si připadala.
Raději jsem práci ukončila druhou mateřskou a po roce začala pracovat jako OSVČ, původně jsem měla v plánu pracovat jen 2-3 dny v týdnu, je toho nyní víc. Doufám velice, že se mi podaří vydělávat do roka tolik, abych se ani do původní práce vracet nemusela. Ne že bych měla předtím špatnou práci, ale hodně se to tam teď změnilo, lidi jsou víc ve stresu a na sebe protivný, samý přesčasy... tak si říkám, že to nemám zapotřebí. Asi to zní vůči státu vyčůraně, ale být OSVČ na mateřské mi přijde ideální, stát za mě platí sociální a zdravotní, beru rodičák, ideální stav a ještě dělám, co mě baví.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Kariéra
  •  » Vrátila jste se po mateřské k původnímu zaměstnavateli?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů