Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 5. 2012 16:27

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Dobrý den ,
není to tak dávno co jsem zde řešila problém s tím, že můj dnes již manžel, je poněud velký extrovert s potřebou mnoha zájmů a kamarádů a jak to špatně snáším. Když jsem napsala že jsem si toho muže vzala , leckterá babinetka si poklepala na čelo. Přesto nelituji i když jsem se musela naučit být samostatnější... V ostaních věcech si rozumíme a máme se rádi........
Manžel má dvě děti z min.manželství, já dceru ve střídavé péči. Společné děti nemáme ani jsme neplánovali. Musela jsem vysadit HA ze zdravotních důvodů a nechtěně jsem otěhotněla.
Přiznám se , že jsem občas po společném potomkovi s manželem zatoužila ale rozum vždy zvítězil , obšas jsme o tom i hovořili ale hlavně finanční stránka i další důvody byly vždy proti.
Navíc je mi jasné, že se nezmění a nevzdá se veškerých svých zájmů , navíc mu i dost času zaberou návštěvy u dětí. Interupce by snad byla rozumovým řešením ale pocit, že jsem znehodnotila začínající život mi brání 100% se rozhodnout. Dalším aspektem je možná věk - 38 let a tudíž vědomí, že je to poslední šance.
Zdálo se mi příliš vážné téma na to probírat to zde ale nakonec mi vždy názory a zkušenosti jiných pomohu a tak nyní prosím o názor i vás.
Děkuji


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#2 9. 5. 2012 17:21

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Pitunie a jak se k tomu staví on? Probralas to s ním? Nebo o tom neví?

Není tady

 

#3 9. 5. 2012 19:01

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Nebrali jste antikoncepci tak tady je ucet. Ale to neni mysleno zle. Sama pises, ze jsi se zamyslela nad tim mit jeste jedno dite. Jsi vdana , mas byt, manzel te ma rad, tak nevidim problem. Ze by rodina nemohla mit dalsi dite?

Pokud by se k tomu manzel stavel negatvne, pak vubec nechapu proc uz neni strilizovany nebo nepouziva konsekventne antikoncepci. To mu klidne rekni. Pro nej zas tak moc nehrozi.

Upravil(a) sahleb (9. 5. 2012 19:03)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#4 9. 5. 2012 19:19

werena30
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 7. 2009
Příspěvky: 488

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Rozhodla bych se nejdříve sama za sebe, jestli se dítěte dokážu vzdát? Pokud ano, budu si to vyčítat? Je dítě to, co mi v životě chybí? Dokážu si představit, že mi bude padesát a dítě bude v pubertě? Dokážu se o něj postarat i sama? Mám někoho kdo mi s miminkem pomůže nebo kdo by se o něj postaral v případě, že by se mi něco stalo?Dokáže se pro dítě vzdát rozjeté kariéry? . . . víc už mě nenapadá.

Není tady

 

#5 9. 5. 2012 19:23

werena30
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 7. 2009
Příspěvky: 488

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

sahleb napsal(a):

Nebrali jste antikoncepci

Tak tohle by mě pěkně nakrklo lol .

Není tady

 

#6 10. 5. 2012 7:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Společné děti nemáme ani jsme neplánovali... hlavně finanční stránka i další důvody byly vždy proti
Takže vy OBA to vidíte v podstatě stejně... akorát s tebou teď cvičí hormony a myšlenka "38 let a tudíž vědomí, že je to poslední šance"...
Nezaujatým pohledem to nevidím nijak růžově - přítel má muziku, ryby, kamarády... a ty jednak žárlíš na všechny jeho aktivity, jednak mívᚠna starosti jak svoje, tak jeho děti - jsi na to sama a po večerech budeš tuplem.
Když do toho přijde mimino, přibude práce a starostí, ubyde peněz a přítel ti (možná!) kdykoliv bude moci říct, že on se do toho zas tak nehrnul, případně že ty jsi chtěla, tak se starej.
Já ti nechci podsouvat žádnej názor, rozhodnutí je jen a jen vaše, možná ve finále tvoje (když ho ukecᚠnebo si "dupneš") - ale napiš si (fakt napiš - abys to viděla černý na bílým) sloupeček pro a sloupeček proti a rozmejšlej.
Jen by mě zajímalo, jestli výrok "Musela jsem vysadit HA ze zdravotních důvodů a nechtěně jsem otěhotněla." znamená "využití poslední šance" - ne vyloženě snahu o dítě, ale "co kdyby to vyšlo" - nebo jen prostou nezodpovědnost.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#7 10. 5. 2012 8:06

majkafa
Host

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Můj názor?
Už jsi těhotná a dítě tady je. Není o čem diskutovat. Tohle jsi měla řešit před početím. Je spousta způsobů, jak se lze i bez hormonální antikoncepce chránit před početím, jestli jste dítě skutečně nechtěli.
Pitunie, nebyl to z tvé strany kalkul?

 

#8 10. 5. 2012 9:59

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

majkafa napsal(a):

Můj názor?
Už jsi těhotná a dítě tady je. Není o čem diskutovat. Tohle jsi měla řešit před početím. Je spousta způsobů, jak se lze i bez hormonální antikoncepce chránit před početím, jestli jste dítě skutečně nechtěli.
Pitunie, nebyl to z tvé strany kalkul?

Kalkul to rozhodně nebyl a popravdě když jsem slyšela , že někdo nechtěně otěhotněl, tak jsem si říkala, že je to blbost, že inteligentmí člověk to přeci může ovlivnit. Ano , chtěla jsem si pořídit spermicidní čípky nebo pěnu ale manžel to ( nevím proč ) nechtěl , ani kondom. S tím , že si myslí že již nemá aktivní spermie a bude si dávat ( a také dával) pozor.S bývalo manželkou se snažili o dítě poměrně dlouho. Navíc vysazení antikoncepce bylo jen dočasné, než zaberou léky na tlak...To něco málo na obranu.......

Heleno , to je právě ono , navíc se na miminko nějak zvl᚝ necítím.....ani fyzicky ...jenom ta otázka dát život - vzít život mne doslova děsí, se svými sklony k depresy si budu vyčítat že jsem těhotenství přerušila ale deprese můžu mít zrovan tak, pokud budu doma s dítětem bez peněz a bezmanžela, který bude zrovna kdoví kde.grater


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#9 10. 5. 2012 10:01

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Pitunie napsal(a):

majkafa napsal(a):

Můj názor?
Už jsi těhotná a dítě tady je. Není o čem diskutovat. Tohle jsi měla řešit před početím. Je spousta způsobů, jak se lze i bez hormonální antikoncepce chránit před početím, jestli jste dítě skutečně nechtěli.
Pitunie, nebyl to z tvé strany kalkul?

Kalkul to rozhodně nebyl a popravdě když jsem slyšela , že někdo nechtěně otěhotněl, tak jsem si říkala, že je to blbost, že inteligentmí člověk to přeci může ovlivnit. Ano , chtěla jsem si pořídit spermicidní čípky nebo pěnu ale manžel to ( nevím proč ) nechtěl , ani kondom. S tím , že si myslí že již nemá aktivní spermie a bude si dávat ( a také dával) pozor.S bývalo manželkou se snažili o dítě poměrně dlouho. Navíc vysazení antikoncepce bylo jen dočasné, než zaberou léky na tlak...To něco málo na obranu.......
Heleno , to je právě ono , navíc se na miminko nějak zvl᚝ necítím.....ani fyzicky ...jenom ta otázka dát život - vzít život mne doslova děsí, se svými sklony k depresy si budu vyčítat že jsem těhotenství přerušila ale deprese můžu mít zrovan tak, pokud budu doma s dítětem bez peněz a bezmanžela, který bude zrovna kdoví kde.grater

proč mᚠpocit, že se musíš bránit?

Není tady

 

#10 10. 5. 2012 10:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

chtěla jsem si pořídit spermicidní čípky nebo pěnu ale manžel to ( nevím proč ) nechtěl , ani kondom. S tím , že si myslí že již nemá aktivní spermie a bude si dávat ( a také dával) pozor.
Panenko Maria Podsrpenská... http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif
se svými sklony k depresy si budu vyčítat že jsem těhotenství přerušila ale deprese můžu mít zrovan tak, pokud budu doma s dítětem bez peněz a bezmanžela
Až na to, že depresivní matka a otec věčně v háji není zrovna laskavý prostředí pro (víceméně nechtěný) mimino.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 10. 5. 2012 10:10

majkafa
Host

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Pitunie napsal(a):

Kalkul to rozhodně nebyl a popravdě když jsem slyšela , že někdo nechtěně otěhotněl, tak jsem si říkala, že je to blbost, že inteligentmí člověk to přeci může ovlivnit. Ano , chtěla jsem si pořídit spermicidní čípky nebo pěnu ale manžel to ( nevím proč ) nechtěl , ani kondom. S tím , že si myslí že již nemá aktivní spermie a bude si dávat ( a také dával) pozor.S bývalo manželkou se snažili o dítě poměrně dlouho. Navíc vysazení antikoncepce bylo jen dočasné, než zaberou léky na tlak...To něco málo na obranu.......

lol Ty dobře víš, že tohle je nesmysl.
To už jsem slyšela, když kolega, kterému bylo tenkrát 60, čekal dítě s kolegyní, které bylo 30. Taky si myslel, že on již v žádném případě nemůže mít aktivní spermie. lol

 

#12 10. 5. 2012 10:10

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Pitunie napsal(a):

majkafa napsal(a):

Můj názor?
Už jsi těhotná a dítě tady je. Není o čem diskutovat. Tohle jsi měla řešit před početím. Je spousta způsobů, jak se lze i bez hormonální antikoncepce chránit před početím, jestli jste dítě skutečně nechtěli.
Pitunie, nebyl to z tvé strany kalkul?

Kalkul to rozhodně nebyl a popravdě když jsem slyšela , že někdo nechtěně otěhotněl, tak jsem si říkala, že je to blbost, že inteligentmí člověk to přeci může ovlivnit. Ano , chtěla jsem si pořídit spermicidní čípky nebo pěnu ale manžel to ( nevím proč ) nechtěl , ani kondom. S tím , že si myslí že již nemá aktivní spermie a bude si dávat ( a také dával) pozor.S bývalo manželkou se snažili o dítě poměrně dlouho. Navíc vysazení antikoncepce bylo jen dočasné, než zaberou léky na tlak...To něco málo na obranu.......

Heleno , to je právě ono , navíc se na miminko nějak zvl᚝ necítím.....ani fyzicky ...jenom ta otázka dát život - vzít život mne doslova děsí, se svými sklony k depresy si budu vyčítat že jsem těhotenství přerušila ale deprese můžu mít zrovan tak, pokud budu doma s dítětem bez peněz a bezmanžela, který bude zrovna kdoví kde.grater

já myslím, že ty rozhodnutá už jsi, jen bys chtěla,aby ti to (kdokoliv) schválil, protože se bojíš následků či pocitů viny.
Jenže tvůj život budeš žít jen ty anikdo z nás tis ním nepomůže .
Držím ti palce.

Není tady

 

#13 10. 5. 2012 12:12

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Ty dobře víš, že tohle je nesmysl.
To už jsem slyšela, když kolega, kterému bylo tenkrát 60, čekal dítě s kolegyní, které bylo 30. Taky si myslel, že on již v žádném případě nemůže mít aktivní spermie. lol



To jsem ráda, že jsem alespoň někoho pobavila .......stolt


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#14 10. 5. 2012 12:19

majkafa
Host

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Mají spolu osmiletého chlapečka. big_smile

Ale to jsme se fakt smáli jak blázni, když nám na firemní sešlosti vykládal, že si OPRAVDU myslel, že on už V JEHO VĚKU děti mít OPRAVDU nemůže.
60 let a rozum nikde. big_smile

Fakt jste mě pobavili, ale hlavně tvůj manžel s takovými naivními názory.
Kolega říkal, že si myslel, že on už je neškodný. dumbomlol

Upravil(a) majkafa (10. 5. 2012 12:26)

 

#15 10. 5. 2012 12:24

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Pitunie napsal(a):

Kalkul to rozhodně nebyl a popravdě když jsem slyšela , že někdo nechtěně otěhotněl, tak jsem si říkala, že je to blbost, že inteligentmí člověk to přeci může ovlivnit. Ano , chtěla jsem si pořídit spermicidní čípky nebo pěnu ale manžel to ( nevím proč ) nechtěl , ani kondom. S tím , že si myslí že již nemá aktivní spermie a bude si dávat ( a také dával) pozor.S bývalo manželkou se snažili o dítě poměrně dlouho.

Bože můj ... grater tak chlap odmítá, aby partnerka používala náhradní antiko, sám odmítá kondom a jako odůvodnění podává jednu výmluvu blbější než druhou. MMCH "dávání si pozor" se můžu jen tak útrpně ušklíbnout, protože díky tomu, že byl můj BM rovněž mistrem přerušované soulože jsem neplánovaně přišla ke svému druhému dítěti. Takže z vlastní zkušenosti vím, jak to dopadá, když partner partnerku ujišuje, že se nic nestane, protože si při styku bude dávat pozor dudlik

Rovněž nechápu, proč muž-otec dítěte je bez vyšetření na spermiogramu přesvědčen o tom, že již "nemá aktivní spermie". Nebo Tvůj muž byl někde v sexuologické poradně, kde odevzdal vzorek svého spermatu a na základě vyšetření získal lékařské dobrozdání, že aktivní spermie již skutečně nemá a otcem se proto stát nemůže?!? Mně to připadá, že Tvůj muž byl dychtiv pohlavního styku bez jakékoliv ochrany a proto, abys se stykem bez ochrany souhlasila Ti byl ochoten nakukat všechno možné, jen aby si on sám užil.

Já si myslím, že za takový přístup si manžel zaslouží, aby si to pořádně "vyžral" a taky bych ho nechala, aby si důsledky Tvého těhotenství "vyžral" až do dna, a už se rozhodneš jakkoliv ... usch I když, pravda, za důvěru v manželovy antikoncepční "schopnosti" budeš jedině a především potrestána Ty sama, Pitunie ... grater


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#16 10. 5. 2012 12:41

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Pitunie napsal(a):

majkafa napsal(a):

Můj názor?
Už jsi těhotná a dítě tady je. Není o čem diskutovat. Tohle jsi měla řešit před početím. Je spousta způsobů, jak se lze i bez hormonální antikoncepce chránit před početím, jestli jste dítě skutečně nechtěli.
Pitunie, nebyl to z tvé strany kalkul?

Kalkul to rozhodně nebyl a popravdě když jsem slyšela , že někdo nechtěně otěhotněl, tak jsem si říkala, že je to blbost, že inteligentmí člověk to přeci může ovlivnit. Ano , chtěla jsem si pořídit spermicidní čípky nebo pěnu ale manžel to ( nevím proč ) nechtěl , ani kondom. S tím , že si myslí že již nemá aktivní spermie a bude si dávat ( a také dával) pozor.S bývalo manželkou se snažili o dítě poměrně dlouho. Navíc vysazení antikoncepce bylo jen dočasné, než zaberou léky na tlak...To něco málo na obranu.......

Heleno , to je právě ono , navíc se na miminko nějak zvl᚝ necítím.....ani fyzicky ...jenom ta otázka dát život - vzít život mne doslova děsí, se svými sklony k depresy si budu vyčítat že jsem těhotenství přerušila ale deprese můžu mít zrovan tak, pokud budu doma s dítětem bez peněz a bezmanžela, který bude zrovna kdoví kde.grater

Hele Pitunie, není možné, že tvůj manžel chce dítě? Lidé často říkají chováním a tělem něco jiného, než řečí "k věci". A stejně tak je možné, že ty ho vlastně taky chceš, když jsi počala. Jenomže je možné, že se oba bojíte. Pak je otázka, zda uposlechnout "racionální" strach před tužbou těla a duše.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#17 10. 5. 2012 13:59

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Kiara napsal(a):

Já si myslím, že za takový přístup si manžel zaslouží, aby si to pořádně "vyžral" a taky bych ho nechala, aby si důsledky Tvého těhotenství "vyžral" až do dna, a už se rozhodneš jakkoliv ... usch I když, pravda, za důvěru v manželovy antikoncepční "schopnosti" budeš jedině a především potrestána Ty sama, Pitunie ... grater

Bohužel , jeho poslední vyjádření je, že nechá na mne , zda si dítě necháme " prý abych mu nic nevyčítala "


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#18 10. 5. 2012 14:17

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Pitunie napsal(a):

Kiara napsal(a):

Já si myslím, že za takový přístup si manžel zaslouží, aby si to pořádně "vyžral" a taky bych ho nechala, aby si důsledky Tvého těhotenství "vyžral" až do dna, a už se rozhodneš jakkoliv ... usch I když, pravda, za důvěru v manželovy antikoncepční "schopnosti" budeš jedině a především potrestána Ty sama, Pitunie ... grater

Bohužel , jeho poslední vyjádření je, že nechá na mne , zda si dítě necháme " prý abych mu nic nevyčítala "

bohužel musím říct, že tvůj manžel má naprostou pravdu. At říká , kdo chce co chce je to vždy ŽENA , která se s důsledky své volby musí srovnat a je to zodpovědnost hlavně její. To ONA bude / nebude těhotná, to ONA se bude / nebude starat o dítě . A dost často je to jen ONA, kdo se o dítě stará , vychovává, živí.

Není tady

 

#19 10. 5. 2012 14:30

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Mezi další proti patří strach , jak by přijala dcera sourozence, který bude mít jeden domov, zatímco ona půjde po týdnu k tatíkovi.........že jsem brala léky na tlak a někdy neurol na uklidnění ( doufám, že  s tímto mi pomůže lékař), že po prvním  porodu jsem musela na operaci se žílou a ta noha( snad hormonální změnou ) už mne začala bolet.......kolik peněz zbude naší rodině , když děti manžela jsou teprve na základce a výdaje na ně se budou zvyšovat ???????.............


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#20 10. 5. 2012 15:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

jeho poslední vyjádření je, že nechá na mne , zda si dítě necháme " prý abych mu nic nevyčítala
agewa má pravdu, že rozhodnutí je z větší části na ženě... ale na druhou stranu to může bejt trochu jeho alibismus... jak už jsem psala - "ty jsi chtěla, tak se starej".
Ale myslím, že tvoje obavy "jak by přijala dcera sourozence... kolik peněz zbude naší rodině" jsou celkem oprávněné. Ty zdravotní důvody by se snad daly eliminovat, jenže ty první dva se mi zdají dost závažný... včetně toho, že bych doplnila "jak by přijaly sourozence manželovy děti".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#21 10. 5. 2012 15:14

majkafa
Host

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Já bych se zase na to, jak by sourozence přijala dcera, nevymlouvala...
To je přece nesmysl. Výmluva.

 

#22 10. 5. 2012 15:22

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Kiara napsal(a):

jsem neplánovaně přišla ke svému druhému dítěti.

Nojo, ale jak se ti krásně povedlo! tummenupp


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#23 10. 5. 2012 15:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

Já bych se zase na to, jak by sourozence přijala dcera, nevymlouvala... To je přece nesmysl.
Odsuzuješ dost rychle... nebo ty mᚠosobní zkušenost?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#24 10. 5. 2012 15:34

majkafa
Host

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

heleno, to není odsuzování ale konstatování.
Ty ses snad zamýšlela nad tím, co tvé první dítě, jak přijme ty další? Zamýšlet se lze, pravda, ale když dítě řekne ne, poslechneš? va
To bychom měli spoustu jedináčků.
Kdyby Pitunie dítě skutečně chtěla, možná se zamyslí, ale rozhodně nebude tomu, co tomu řeknou děti, sourozenci, maminka, tatínek, sousedi,... přikládat velkou váhu.
A strach - to přece víme, má velké oči. Není dobré nechat se ovládat strachem. Strach nám zamlžuje jasnou mysl.

Btw Pitunie, kolik let je tvé dceři? Řekla bych, že na základce už není, když píšeš, že děti manžela na základce jsou a o své dceři se nezmińuješ. Takhle velká holka už má vlastní život. A jestli střídavou péči nechce, určitě se může v 18 letech rozhodnout. Takže i "strach", jak to přijme, když má střídavku a další dítě jeden domov, je poněkud krátkodobého charakteru.

Upravil(a) majkafa (10. 5. 2012 15:51)

 

#25 10. 5. 2012 15:51

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Pokračování příběhu - nechtěně gravidní a co dál ?

majkafa napsal(a):

Btw Pitunie, kolik let je tvé dceři? Řekla bych, že na základce už není, když píšeš, že děti manžela na základce jsou a o své dceři se nezmińuješ. Takhle velká holka už má vlastní život. A jestli střídavou péči nechce, určitě se může v 18 letech rozhodnout. Takže i "strach", jak to přijme, když má střídavku a další dítě jeden domov, je poněkud krátkodobého charakteru.

Dceři je 7 let a je v první třídě a myslím, že je na mne dost fixovaná. Nezmiňuji se proto, že vím, že s ex a je jakýkoliv se finančně podělíme na všem co dcera potřebuje. Manžel kromě alimentů platí dětem skoro vše, co si jeho ex usmyslí, takže jde spíš o to, že ty výdaje budou spíš narůstat.


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů