Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 13. 5. 2012 10:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: O egu

Mně se tak kapitola o dětech líbí moc, však už jsem odkaz na ni dávala na nějakém sousedním fóru. Dostala jsem se k ní ještě za komunistů, v době, kdy jsem neměla dítě a velice mě to zasáhlo v tom pozitivním slova smyslu. Svoje dítě jsem se snažila vychovávat v tomto duchu. Je fakt, že jsem to tak nějak cítila i před tím, než jsem se k tomuto úryvku dostala, ale nedokázala jsem to sama v sobě tak hezky vyjádřit.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#77 13. 5. 2012 11:14

majkafa
Host

Re: O egu

Mně ten způsob výchovy přijde násilný.

 

#78 13. 5. 2012 11:39

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: O egu

Ziki napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Ziki napsal(a):

O Pravdě může mluvit jen ten, který ji prožil. Křesanští mystici to měli vždycky velmi těžké, protože církevní vrchnost, která neměla o Pravdě ani ánunk je řídila a usurpovala, takže se lehce mohlo stát, že milého usilujícího světce upálili. 
Boží království a Buh je v nás.

..nevím jak se to vztahuje k mému příspěvku..
Pokud jakkoli správně uchopuješ Ego, nic nezměníš, stále jsi tam, kdes byla předtím.
To je tvůj názor,nu..

Já jsem tím chtěla říct, že za křesany by o té problematice mohli mluvit křesanští mystici, protože ti se s Pravdou seznámili, ale myslím, že ti právě nejsou "mluvčími" křesanů.
Nevím, co si představuješ o tom, jak to myslí křesané. Křesan je samozřejmě velmi široký pojem.
Myslí si, že člověk má tělo a duši, a ta duše jde po smrti buď do pekla nebo do nebe?
A kde je to peklo a kde je nebe. Je Bůh také v pekle? Pokud Bůh není i v pekle, jak je to se všudypřítomností Boží?
Dají ti křesané dobrou odpověď na všechny otázky? Smíš se ptát? Smíš to všechno prověřovat, zda je to, co ti říkají, pravda?
Křesanství je dobrý duchovní směr, ale těžko najdeš u něj ty dobré odpovědi na své otázky. Ty odpovědi pak ale nalézᚠi v křesanství, když se nejdřív seznámíš s jinými duchovními směry, které to všechno lépe vysvětlují.

Vějířovko,to bylo vyjádření pouze k egu. Sem na duchovní mohou psát jen mystici? va A nejlépe východní..? Tak pardon,to mi nedošlo, ponechám vás vaší skupině.

Mluvila jsem o křesanských.
Takže podle křesanů je co, to Ego? Je to tělo i duše nebo jen duše, protože tělo nakonec odpadne?


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#79 13. 5. 2012 11:46

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O egu

Marek_ napsal(a):

Ego je falošné Ja... je to falošný stred.

S tím lze souhlasit.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#80 13. 5. 2012 11:49

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O egu

Vějířovka napsal(a):

Pokud jakkoli správně uchopuješ Ego, nic nezměníš, stále jsi tam, kdes byla předtím.

Pokud své Já uchopím svým citem i rozumem v harmonii, už dávno nejsem, kde jsem byla smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#81 13. 5. 2012 11:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O egu

agewa napsal(a):

... pokud je zatížené minulostí, stačí se zbavit minulosti ( ale i ona mě někdy pomáhá "přežít", jít dál)

Osobně si myslím, že své minulosti se snaží zbavit jen blázen, nu přesně ten, kdo má problém se svým "nerealizovaným" egem - já stolt
Minulost, to je zkušenost každého z nás, to jsou vzácné drahokamy, které jsme si odžili, je to tedy naše pravda stolt Jen je třeba je očistit od nánosu negativních emocí, které nám je brání uchopit, od iluzí a různých cizích pravd a představ stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#82 13. 5. 2012 15:11

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: O egu

majkafa napsal(a):

Mně ten způsob výchovy přijde násilný.

Zvláštní, to že ohýbám ego, učím mládě pravidlům, které mu pomohou nalézt klid, to je násilí? Nadarmo nemáme přísloví "Růst jako dříví v lese." "Ohýbej mě mamko, dokud jsem já Janko."

Není tam nic o násilí, ani o lámání osobnosti. Je to podle mě o naučení se přizpůsobovat vnějším silám, ohnout se, neprasknout, mít důvěru v sebe a svět, dokázat se v něm pohybovat, rychle a svižně se orientovat a neubližovat. Jen tak může šíp doletět, co nejdál. Je vtom jisté otužení vůči nepříznivým situacím, ale všechno toto lze přece činit s láskou a dobrem v srdci i na jazyku.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#83 13. 5. 2012 15:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: O egu

To je zajímavé, já to chápu úplně jinak - a to tak, že naše děti jsou pokračováním života samého, že nejsou naším vlastnictvím a že jim nemůžeme vnucovat svoje myšlenky, ale ponechat jim myšlení vlastní. Láska rodičovská má být bezpodmínečná a děti neomezující.
Ale to neznamená absenci výchovy, to samozřejmě ne. Jen se k dětem nemůžeme chovat jako ke svému vlastnictví a požadovat něco za něco, měli bychom se snažit pomocí psrávné výchovy co nejlépe je připravit do života, aniž bychom jim brali svobodu myšlení, či je omezovali v jejich vývoji, který nemusí být podle našich představ.
Tak jsem pochopila slova o dětech.

Upravil(a) Judyna (13. 5. 2012 15:51)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#84 13. 5. 2012 15:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O egu

Judyno, vnímám to stejně, ale rozumím i Pavle.
Dítě potřebuje dostat řád, jinak se ztratí v chaosu a svou svobodu bude hledat velmi těžko. Jen ten řád nesmí vycházet z frustrací jeho rodičů a vychovatelů.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#85 13. 5. 2012 17:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: O egu

Ano a proto píšu i o výchově, která samozřejmě obsahuje i určitý řád. Ale chce to přitom si umět připustit, že dítě (v tomto případě už to větší dítě) má svoje vlastní názory a svoji vlastní cestu. Já mu mohu dát ten základ - výchovu a řád podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale musím mu ponechat svobodu žití.
A přesně jak píšeš, ten řád nemůže vycházet z frustrací rodičů.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#86 13. 5. 2012 18:35

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: O egu

Jasně, a přidám ještě nesplněné ambice rodičů. To je také docela průser. Takže si rozumíme, dievčatá.

A ještě mě napadla jedna souvislost. Dítě potřebuje jistoty, hranice a mantinely, potřebuje získávat zkušenosti předáváním. Pokud by mělo svobodu v jakémkoli ohledu, jen to podpoří jeho nejistoty.

Vzpomínám si, že jsem jako puberák zazlívala rodičům, že mě nevychovávali, že jsem si od základky musela všecko zařizovat sama. To by nebyl až takový problém, kdyby v tom nechyběla ona energie - ona podpora luku, který vystřeluje šíp.

Upravil(a) PavlaH (13. 5. 2012 18:38)


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#87 13. 5. 2012 19:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: O egu

A ještě mě napadla jedna souvislost. Dítě potřebuje jistoty, hranice a mantinely, potřebuje získávat zkušenosti předáváním. Pokud by mělo svobodu v jakémkoli ohledu, jen to podpoří jeho nejistoty.
Určitě. A to je právě ta výchova, řád, základ, který mu dodají rodiče, aby on si pak mohl zvolit vlastní cestu, mít vlastní myšlenky. A aby k tomu došlo, musí to vedení rodiči být na jedné straně citlivé, tolerantní, na druhé straně důsledné a jistotu poskytující.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#88 13. 5. 2012 19:40

Mandragora
♥♥-----
Místo: Kolín
Registrovaný: 4. 11. 2011
Příspěvky: 34

Re: O egu

Judyna napsal(a):

A ještě mě napadla jedna souvislost. Dítě potřebuje jistoty, hranice a mantinely, potřebuje získávat zkušenosti předáváním. Pokud by mělo svobodu v jakémkoli ohledu, jen to podpoří jeho nejistoty.
Určitě. A to je právě ta výchova, řád, základ, který mu dodají rodiče, aby on si pak mohl zvolit vlastní cestu, mít vlastní myšlenky. A aby k tomu došlo, musí to vedení rodiči být na jedné straně citlivé, tolerantní, na druhé straně důsledné a jistotu poskytující.

godlikegodlikegodlike

Není tady

 

#89 23. 5. 2012 17:14

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: O egu

odporúčam Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?
čeké titulky, dĺžka videa 10:13

http://www.youtube.com/watch?v=xMqzSiaz … re=related


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#90 23. 5. 2012 19:12

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: O egu

Pandorraa napsal(a):

Judyno, vnímám to stejně, ale rozumím i Pavle.
Dítě potřebuje dostat řád, jinak se ztratí v chaosu a svou svobodu bude hledat velmi těžko. Jen ten řád nesmí vycházet z frustrací jeho rodičů a vychovatelů.

... a společnosti usch


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#91 23. 5. 2012 19:55

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: O egu

Eckhart Tolle - Co je Osvícení? dĺžka videa 8:32

http://www.youtube.com/watch?v=AR1LrNo4r_w


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#92 24. 5. 2012 5:10

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: O egu

Marek_ napsal(a):

Eckhart Tolle - Co je Osvícení? dĺžka videa 8:32

http://www.youtube.com/watch?v=AR1LrNo4r_w

Marku, děkuji za úžasné odkazy. Vše přijde v pravý čas. godlike


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#93 24. 5. 2012 9:04

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O egu

Jo, Tolle a jeho Moc přítomného okamžiku je bezva čtení.
Jen by mne ale zajímalo, proč když řeknu, že jsem skvělá a úžasná bytost, tak tu mnozí málem omdlívají.....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#94 24. 5. 2012 9:55

majkafa
Host

Re: O egu

Pandorraa napsal(a):

Jo, Tolle a jeho Moc přítomného okamžiku je bezva čtení.
Jen by mne ale zajímalo, proč když řeknu, že jsem skvělá a úžasná bytost, tak tu mnozí málem omdlívají.....

Protože ještě nečetli Moc přítomného okamžiku. smile
Když už to teda nevědí sami od sebe...

 

#95 24. 5. 2012 13:10

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: O egu

lollol proč by museli číst aby pochopili?

Není tady

 

#96 24. 5. 2012 15:25

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: O egu

Toho pána jsem nejdřív četla a nadchnul mě... jak prosté a jednoduché, ale když jsem ho viděla na videu, tak ho zbožňuji.... je přesně takový jako jeho psaní smile stolt


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů