Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 26. 4. 2012 11:12

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

Revliba napsal(a):

No jo zvířata...ale,jak to má udělat bezvěrec,kterej k tomu tak nějak nebyl vychovanej a moc tomu nerozumí...a navíc je naježenej na ty pindy o Bohu...nicméně by vlastně nějakou víru,naději potřeboval?....Von to má chudák t잚í,když teda nechce přehrávat...

Rev,
tys mne rozesmála: naježenej na ty pindy o Bohu big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile
Tak to já jsem taky a přesto víru mám, nicméně zda v Boha (všimla sis? napsala jsi to slovo s velkým písmenem, takže to s tím tvým bezvěrectvím asi tak horký nebude big_smile), Frantu, Lojzu, Vesmír, Přírodu, Sebe, Vědu, Kvantovou fyziku, blá blá blá.... to až tak nerozlišuju. Není to vůbec podstatné.

Já prostě věřím, že existuje cosi, co mne přesahuje, co nepobírám, co nepobírá nikdo, protože tak daleko ještě nejsme, nicméně co má jasná pravidla, dle kterých se vše řídí. Pokud ta pravidla poruším, v rámci nich samotných dostanu na nos a dokud se s nimi opět nesladím, mám problém. Proti těm pravidlům se sice mohu bouřit, ale dopadnu pak stejně jako třeba řidič, který nerespektuje stopku. Nu a pokuta, to je to nejmenší, co mne může postihnout stolt

Tenhle Řád funguje nezávisle na tom, co si o něm myslím, a kdyby nefungoval, nejspíš by se nᚠsvět rozpadl, tak jako všechno, co je v chaosu.
(A vůbec nevylučuju, že se dle jasných pravidel taky pravidelně do chaosu propadá a zase nově se z něj podle nových pravidel zase rodí)

Protože jsem děsně zvědvá a chci si ušetřit zbytečné držkopády, snažím se ta pravidla poznat s tím vědomím, že to stejně úplně nedokážu, nemůžu je cele obsáhnout, ale moje naděje je právě v tom, že existuje něco, jako "generální pardon" při jejich porušení a to je právě ODPUŠTĚNÍ.
Nu a nebýt toho, neměla bych ani důkaz o tom, že existuje Láska, protože právě z ní to odpuštění pochází, skrze ní.
Po mně se chce jediné - Pokora. Nu a pokora zase nemá nic spolešného s ponížením, poražením a podobnými žvásty, protože i ona sama je spojena s Láskou.

Uf.
To byla dřina tohle pochopit. Ale už to mááááám tummenupp


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#27 26. 4. 2012 11:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

lupina montana napsal(a):

Takovýmu nezbývá, než vychodit tu vyšší dívčí grater Jéžiš....víš, jak já jim to někdy závidím? Těm, co choděj do zpovědnice? cool

Já ne.
Náboženství je přece opium lidstva, nepamatuješ? lollollollol

Ne, vážně: já si myslím, že každý to má tak, jak to potřebuje. Někdo potřebuje vést za ruku, někdo potřebuje jen vést, jinému stačí ukázat cestu, další si koupí mapu....
Nu a někdo dovede rozlišit přesně ten okamžik a místo, kdy potřebuje vést za ruku, pak zase jen vést, kdy mu stačí ukázat cestu, přesto, že si koupil mapu a vlastně už to dávno zvládá sám big_smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#28 26. 4. 2012 11:18

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

Revliba napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Jo a to i v případě, že nějakou tu víru by jedna měla - ale nemá tu zpovědnici.
A teď si vem, jak to maj machometáni va respektive machometánky: zpovědnice nikde, ženská varianta Boží moci taky nikde......

Jenže to maj od mládí nabušený...

No...... a i tak se může stát, že ve stáří kako když utne....
Starý mapy přestanou platit a osvědčený cesty po povodních a zemětřeseních zmizely z povrchu zemského...

Mít to nabušený asi není ta správná methóóóda...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#29 26. 4. 2012 11:20

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

dusička napsal(a):

Prostředí a rodinu si vlastně sama vybíráš, protože přesně tak to potřebuješ pro svůj další růst.
Hezký stolt
Já bych řekla,že s odpouštěním nemám problém u druhých,akorát mám tedy problém odpustit sama sobě - jde to jen na chvilku, ale jsem jak na kolotoči, mám na sebe vztek, který mám chvilku zpracovaný,chvilku ne. dumbom

Tak se zkus posadit do kina a pus si film, kde hraješ hravní roli....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#30 26. 4. 2012 12:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: O odpuštění

Pandorraa napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Takovýmu nezbývá, než vychodit tu vyšší dívčí grater Jéžiš....víš, jak já jim to někdy závidím? Těm, co choděj do zpovědnice? cool

Já ne.
Náboženství je přece opium lidstva, nepamatuješ? lollollollol

Ne, vážně: já si myslím, že každý to má tak, jak to potřebuje. Někdo potřebuje vést za ruku, někdo potřebuje jen vést, jinému stačí ukázat cestu, další si koupí mapu....
Nu a někdo dovede rozlišit přesně ten okamžik a místo, kdy potřebuje vést za ruku, pak zase jen vést, kdy mu stačí ukázat cestu, přesto, že si koupil mapu a vlastně už to dávno zvládá sám big_smile

Tss....trochu opia nemůže být někdy naškodu coollol
Největší pr.el je, když tu mapu vyrábíš......ovšem, to se s pomocnou rukou nevylučuje; jsou chvíle, kdy ji člověk potřebuje jen na dotek, jen jako ujištění smile anebo jako spojení.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#31 26. 4. 2012 13:00

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: O odpuštění

lupina montana napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Takovýmu nezbývá, než vychodit tu vyšší dívčí grater Jéžiš....víš, jak já jim to někdy závidím? Těm, co choděj do zpovědnice? cool

Já ne.
Náboženství je přece opium lidstva, nepamatuješ? lollollollol

Ne, vážně: já si myslím, že každý to má tak, jak to potřebuje. Někdo potřebuje vést za ruku, někdo potřebuje jen vést, jinému stačí ukázat cestu, další si koupí mapu....
Nu a někdo dovede rozlišit přesně ten okamžik a místo, kdy potřebuje vést za ruku, pak zase jen vést, kdy mu stačí ukázat cestu, přesto, že si koupil mapu a vlastně už to dávno zvládá sám big_smile

Tss....trochu opia nemůže být někdy naškodu coollol
Největší pr.el je, když tu mapu vyrábíš......ovšem, to se s pomocnou rukou nevylučuje; jsou chvíle, kdy ji člověk potřebuje jen na dotek, jen jako ujištění smile anebo jako spojení.

Tak to mě by se šiknul buldozer,aby valil a valil....kuwa,mapa mě mate a cesta v nedohlednu...poletuju jak zmatená včela..lolroll

Není tady

 

#32 26. 4. 2012 13:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: O odpuštění

Pandorraa napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Mjako, když miluješ, není co řešit coollol

To je fakt, problém je, že spousta lidí neví, co láska je a pletou si ji s kde čím.....
A na to by se mi fakt šiknul nějakej fakt, ale fakt dobrej manuál stoltstoltstolt
Jenže instantní návody neexistují....

Jakto, že ne? Přece Kofola! rock
Bibísu, zkus přeliknout mapu....jestli ty tam nemᚠnastavenou tu historickou gloria


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#33 26. 4. 2012 13:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: O odpuštění

Odpuštění, no já bych řekla, že je to očištění. Odpustím sice někomu, ale očistím tím sebe sama. Oprostím se konečně od všeho toho negativního, co ten dotyčný přinesl.
Je to asi blbé přirovnání, ale je to jako když vložím ruce do řeky. Cítím najednou tu svěžest, život a sounáležitost.

Upravil(a) Judyna (26. 4. 2012 13:30)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#34 26. 4. 2012 13:25

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: O odpuštění

Nepsala jsem o konkrétní církvi,ale o víře.Děkuji všem těm kteří to pochopili gloria: Láska je pramenem odpuštění. Ale jsou lidé,kteří odpustí,i bez ní.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#35 26. 4. 2012 13:28

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: O odpuštění

Já když si představím sama sebe ve filmu,jsem naštvaná na tu herečku,jakže to blbě hraje a proč neudělá tohle a tohle v klidu (bych nejradši za ní vběhla a ukázala jí to) proč nadává a rozčiluje se? Ponaučení vidím třeba i ve výměně manželek kdy se přistihnu, že ta ženská je jak já a vůbec se mi to nelíbí,jak se chová. Takže chvilku to jde. Ale když někdy cítím tu bezmocnost (ne tu pravou,pro mě tu s tou rudou barvu) egoušek opět vyhrává. dumbom


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#36 26. 4. 2012 13:43

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: O odpuštění

Oj Duši par A co kdyby to nebyl film, ale jako bys pozorovala někoho jinýho? Nebo co kdybys tu hlavní postavu Dušičku nechala prostě vyprávět svůj příběh? Tedy její, samozřejmě...


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#37 26. 4. 2012 14:40

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

dusička napsal(a):

Já když si představím sama sebe ve filmu,jsem naštvaná na tu herečku,jakže to blbě hraje a proč neudělá tohle a tohle v klidu (bych nejradši za ní vběhla a ukázala jí to) proč nadává a rozčiluje se?

Duši, ale to je přesně ono.
Pokud mᚠchu jí to ukázat, tak přece víš, že to, co dělᚠblbě, můžeš dělat jinak. Mᚠinformaci jak.
Tak to tak udělej.
A že seš na ni - sebe naštvaná?
No a?
Přehrej si ten film znovu - už v nové režiji, tak, jak jsi ji poradila, aby to udělala.
Pokud je to správně, tvé "chutě" by se měly změnit.
Dokud nebudeš mít chu jí pochválit, tak "přetáčej" a "toč" scény jinak.
Určitě najdeš tu správnou polohu, která tu bude jako "divákovi", který není "uvnitř", ale "vně" děje, vyhovovat.
Je to proces.
Vydrž.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#38 26. 4. 2012 14:41

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

Ziki napsal(a):

Láska je pramenem odpuštění. Ale jsou lidé,kteří odpustí,i bez ní.

Tohle mne zajímá stolt
Prosím povídej smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#39 26. 4. 2012 17:49

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: O odpuštění

Pan, kde nepomůže l(L)áska,může pomoci čas. A někdo je prostě takovej flegmatickej od nátury cool


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#40 26. 4. 2012 18:22

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

Ziki napsal(a):

Pan, kde nepomůže l(L)áska,může pomoci čas. A někdo je prostě takovej flegmatickej od nátury cool

No mě to opravdu profesně dost zajímá a vzhledem k tomu, jak si lidé různě pletou pojmy, myslím že čas může pomoci zapomenout nebo spíš "utlumit - překrýt" křivdy a bolest, ale myslím, že sám o sobě nemůže moc přispět k odpuštění, pokud tam ještě není láska. Stejně tak je-li někdo flegmouš, ten se ani moc neangažuje v jakémkoliv "ukřivdění".... prostě jak jsem řekla, zajímá mne to. Třeba objevím něco nového, co ještě neznám smile
Ale k tomu potřebuji konkretní příběh, abych se zorientovala.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#41 26. 4. 2012 18:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: O odpuštění

Bane, Pan....já jsem typologicky čistej flegmatik a že bych se neangažovala, to se opravdu říct nedá- I když nevím - třeba v poměru k někomu jinému jo smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#42 26. 4. 2012 19:17

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: O odpuštění

To,že je někdo flegmatik neznamená,že se mu nemůže přihodit křivda,nebo ublížení. Mého otce podvedl kolega,nějakou dobu ho to žralo,a dneska..co se stalo,stalo se. Prostě je (promiň, tati!) splachovací. Když se býv.kolegovi narodil vnuk,ještě mu táta poslal gratulaci storstark V případě času,odpustit neznamená zapomenout. Prostě se člověk s tím,co se stalo srovná,zloba vyprchá.Aniž by ji překryla nějaká větší.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#43 26. 4. 2012 19:51

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

lupina montana napsal(a):

Bane, Pan....já jsem typologicky čistej flegmatik a že bych se neangažovala, to se opravdu říct nedá- I když nevím - třeba v poměru k někomu jinému jo smile

No vidíš... a já tě jako typologicky čistýho flegmouše vůbec nevnímám big_smile
Navíc mám jednoho doma - dlooouho to trvá, než v něm bouchnou saze, ale když bouchnou.....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#44 26. 4. 2012 19:53

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

Ziki napsal(a):

To,že je někdo flegmatik neznamená,že se mu nemůže přihodit křivda,nebo ublížení. Mého otce podvedl kolega,nějakou dobu ho to žralo,a dneska..co se stalo,stalo se. Prostě je (promiň, tati!) splachovací. Když se býv.kolegovi narodil vnuk,ještě mu táta poslal gratulaci storstark V případě času,odpustit neznamená zapomenout. Prostě se člověk s tím,co se stalo srovná,zloba vyprchá.Aniž by ji překryla nějaká větší.

Ale to je nedorozumění, pochopitelně i flegmatikovi se může přihodit křivda a taky přihodí. Jen to neřeší jako např, cholerik a to vůbec neznamená, že to neřeší skrze lásku v sobě. On  ji jen tolik neprojevuje...moc to neumí.

Upravil(a) Pandorraa (26. 4. 2012 19:54)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#45 26. 4. 2012 20:00

majkafa
Host

Re: O odpuštění

Pandorraa napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Mjako, když miluješ, není co řešit coollol

To je fakt, problém je, že spousta lidí neví, co láska je a pletou si ji s kde čím.....
A na to by se mi fakt šiknul nějakej fakt, ale fakt dobrej manuál stoltstoltstolt
Jenže instantní návody neexistují....

stolt Oba příspěvky.
Akorát, manuál, ono se to dá poznat. Ve svém srdci. Slyšet ve svém nitru.
Když mi ho ovšem nepřekřikuje egoušek.
Když miluji, není co odpouštět. stolt
Když miluji sebe, není co odpouštět ani sobě samotné.
Mluvím o lásce. Ne o tom, s čím si ji lidé pletou...

 

#46 26. 4. 2012 20:06

majkafa
Host

Re: O odpuštění

lupina montana napsal(a):

Jakto, že ne? Přece Kofola! rock

lupi, tobě ty reklamy nějak lezou na mozek. smile
Ale odpouštím jim to. Ony jsou v tom nevinně. wink
Někdy jsou dokonce tak pravdivé, že nás pravda přímo praští po hlavě, když nám to jinak nedošlo.
Halt, když JI miluješ, není co řešit. Čili ani odpouštět. big_smile

 

#47 26. 4. 2012 20:18

majkafa
Host

Re: O odpuštění

Ziki napsal(a):

Nepsala jsem o konkrétní církvi,ale o víře.Děkuji všem těm kteří to pochopili gloria: Láska je pramenem odpuštění. Ale jsou lidé,kteří odpustí,i bez ní.

Pro mě je křesanství církev. Proto má reakce. Nemám ráda církve. Je to stejná manipulace a diktátorství, jako strany.

Ale to je pravda, s odpuštěním v křesanství. Otázkou je, JAK ho někteří křesané chápou. Znám dost "křesanů", kteří zajdou každý první pátek v měsíci ke zpovědi, pomodlí se tři otčenáše a tři zdravas, zabouchnou za sebou dveře kostela a jdou zase ničit, šířit zlou vůli, dělat rozbroje... Však on jim to bůh za měsíc zase všechno odpustí...

Skutečný křesan ví, co přesně znamená:
odpus nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům.

 

#48 26. 4. 2012 20:30

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O odpuštění

majkafa napsal(a):

Ziki napsal(a):

Nepsala jsem o konkrétní církvi,ale o víře.Děkuji všem těm kteří to pochopili gloria: Láska je pramenem odpuštění. Ale jsou lidé,kteří odpustí,i bez ní.

Pro mě je křesanství církev.

To je ale stejné zjednodušení, jako kdybys řekla, že cukr je pro tebe lízátko.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#49 26. 4. 2012 20:52

majkafa
Host

Re: O odpuštění

Asi se vyjadřuji nesrozumitelně. Ale věřím, že je pochopitelné, co mám na mysli.
Ten PILÍŘ sanství mě ve psaní ziki prostě dostal.

 

#50 26. 4. 2012 21:10

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: O odpuštění

Já si na tom pilíři trvám.Snad mi to,Majko,ODPUST͊.. Křesanská víra je duchovní směr,církev je společenství lidí. Chápu,že někdo má k církvi odpor. Tvoří ji lidé,a ty nejsou dokonalí.A lidé,kteří chodí jednou za čas do kostela,ale vírou nežijí,to jsou křesané nominální-jen podle jména. (Stejně jako třeba Evropa je vnímána jako křesanský svět,obecně,přestože ne každý Evropan je křesan.).Taky si o takových myslím své.Ale je to jejich problém.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů