Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 4. 2012 12:01

Maru221
♥------
Registrovaný: 25. 4. 2012
Příspěvky: 4

Byt po rozchodu

Dobrý den,

potřeboval bych se zeptat, zda má smysl vůbec něco právně podnikat. Před sedmi lety jsme si s přítelkyní vzali na hypotéku byt. Půl úvěr, půl jsme dali-každý jsme dali čvrt ze svého stavebního spoření. Problém je, že jak hypotéka, tak byt je psaný pouze na přítelkyni...moje chyba, vím. Teď se rozcházíme, chtěl bych zpět tu čvrtinu prostředků, které jsem vložil. Nevypadá to, ale že bych je dostal, přítelkyně zde bydlí s naším synem. Jsem schopen prokázat, že jsem v době, kdy vznikl úvěr peníze ze spoření měl. Díky

Není tady

 

#2 25. 4. 2012 20:01

majkafa
Host

Re: Byt po rozchodu

Vím, že je tohle právní.
Ale jelikož v bytě bydlí tvá přítelkyně s VAŠÍM synem, což projevit velkorysost a neřešit?
Díky.

 

#3 25. 4. 2012 20:26

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Byt po rozchodu

majkafa napsal(a):

Vím, že je tohle právní.
Ale jelikož v bytě bydlí tvá přítelkyně s VAŠÍM synem, což projevit velkorysost a neřešit?
Díky.

Já to pochopila, že chce jen tu původní čtvrtinu, kterou dal na začátku, a to, co tam naposílal potom, neřeší.. to mi přišlo přiměřeně velkorysé. Nebo se pletu?

Není tady

 

#4 26. 4. 2012 7:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Byt po rozchodu

Jsem schopen prokázat, že jsem v době, kdy vznikl úvěr peníze ze spoření měl.
Obávám se, že to nebude stačit. Pravděpodobně by bylo nutné doložit, že částka ze spoření byla prokazatelně použita na zaplacení bytu.
Kdo splácí úvěr?

což projevit velkorysost a neřešit?
Myslím, že "velkorysost" neznamená odejít s igelitkou zakrývající holý zadek.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#5 26. 4. 2012 22:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Byt po rozchodu

heleno, tazatel psal, že svoji část peněz převedl na hypoteční účet ze svého stavebního spoření, tudíž jeho nároky jsou snadno doložitelné stolt

Maru221: nenapsal jsi, jakým způsobem figuruješ v dotyčné hypotéce. Je docela dobře možné, že hypotéka je sice psána na Tvoji přítelkyni, ale Ty v ní velmi pravděpodobně vystupuješ i jako spolužadatel. Jestliže tomu tak je, měl bys hledat možnosti, jak nejenom získat nazpět svoji část peněz, které jsi do pořízení bytu vložil, ale jak si právně ošetřit i záležitosti okolo hypotéky na byt, který hodlᚠopustit stolt

Ty se totiž zajímᚠjen o "svoji" vloženou čtvrtinu peněz a chceš radu, jak vynaložené peníze získat nazpátek, jenže jestli figuruješ i ve zmíněné hypotéce, budeš muset hledat i možnosti, jak si právně ošetřit závazky z oné hypotéky vyplývající. Teoreticky by mohlo totiž dojít k situaci, kdy Tvoje přítelkyně z jakéhokoliv důvodu nebude schopna hypotéku splácet a pokud v ní figuruješ jako spolužadatel nebo spoludlužník, banka přistoupí k vymáhání nesplacené hypotéky po Tobě.

Takže se Ti klidně může stát, že budeš muset jednou splácet hypotéku na cizí byt, ve kterém nebydlíš stolt a z toho důvodu bych se zajímala nejen o to, jak přijít zpátky ke "svojí čtvrtině" ale co dělat, abych se v budoucnu vyhnula nějakým nepříjemnostem ohledně uzavřené hypotéky stolt Protože pokud ve zmíněné hypotéce nějakým způsobem figuruješ tak, jak jsem již psala, visí Ti nad hlavou docela velkej Damoklův meč, jehož existenci sis bohužel až do této chvíle neuvědomil ... hmm a nějaká Tvoje čtvrtina je proti tomu docela nepodstatný problém ...

Upravil(a) Kiara (27. 4. 2012 15:36)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6 27. 4. 2012 19:49

Weatherwax
♥♥♥----
Místo: Brno
Registrovaný: 2. 4. 2012
Příspěvky: 162

Re: Byt po rozchodu

Zdravím Maru221.

Podle mého právnického názoru vloženou čtvrtinu již není možné. Teoreticky bys mohl částku vymáhat z titulu bezdůvodného obohacení, bohužel nároky z bezdůvodného obohacení se promlčují 2 roky ode dne, kdy ses dozvěděl, že došlo k bezdůvodnému obohacení a kdo se na Tvůj úkor obohatil. Teoreticky, kdyby se Ti podařilo z přítelkyně vymámit uznání dluhu, nárok by se "obnovil".

Neznám všechny okolnosti a doklady, takže je možné, že by zde mohla být nějaká klička, ale takto mi to přijde spíše bez nadějných vyhlídek.

Tak se drž.


Osud rozdal karty, my hrajeme. (A. Schopenhauer) usch storstark dumbom

Není tady

 

#7 9. 5. 2012 13:17

Maru221
♥------
Registrovaný: 25. 4. 2012
Příspěvky: 4

Re: Byt po rozchodu

Děkuji

peníze sme bohužel složili v hotovosti (paní prodávající to tak chtěla) u notáře.

Není třeba možné u soudu chtít, aby expřítelkyně doložila, že v tu dobu tolik peněz vybírala? Pokud vím tolik peněz neměla. Leda by lhala, že si je někde půjčila.

Není tady

 

#8 9. 5. 2012 17:30

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Byt po rozchodu

Maru221 napsal(a):

Děkuji

peníze sme bohužel složili v hotovosti (paní prodávající to tak chtěla) u notáře.

Není třeba možné u soudu chtít, aby expřítelkyně doložila, že v tu dobu tolik peněz vybírala? Pokud vím tolik peněz neměla. Leda by lhala, že si je někde půjčila.

poučení pro příště: vy jste ti,kteří mají peníze,tudíž vy máte nárok a právo na to,aby předání peněz probíhalo dle vašich not - např.lze také využít účet u bank,který se za tímto účelem speciálně zřídí - je to levnější a především jistější,než složit něco u notáře;je dobré si předtím zjistit u bank,kolik si která za tento účet řekne - nám nejlevněji vyšla OBER bank,která je v každém větším městě - chtěli za tento účet 1500,-Kč.A nemohou ze dne na den zmizet na rozdíl od notářewinkwink

Není tady

 

#9 9. 5. 2012 17:59

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Byt po rozchodu

Proč by měl notář mizet?
Jaku, ty se živíš finančním poradenstvím? Že téměř v každém příspěvku zmíníš bankovní poplatky:-)

Není tady

 

#10 29. 5. 2012 8:42

Maru221
♥------
Registrovaný: 25. 4. 2012
Příspěvky: 4

Re: Byt po rozchodu

Dobrý den,

podařilo se mi sehnat svědka. Realitní makléřku, pamatuje si, že jsem čekal, kdy mi stavební spořitelna peníze vyplatí a byla u podpisu smlouvy, kdy se předávaly peníze v hotovosti. Má cenu se začít soudit, prosím?

Není tady

 

#11 29. 5. 2012 9:09

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Byt po rozchodu

Maru221 napsal(a):

Dobrý den,

podařilo se mi sehnat svědka. Realitní makléřku, pamatuje si, že jsem čekal, kdy mi stavební spořitelna peníze vyplatí a byla u podpisu smlouvy, kdy se předávaly peníze v hotovosti. Má cenu se začít soudit, prosím?

Na tuto otázku ti odpoví nejlépe právník,který bude od tebe vědět všechny souvislosti tvého případu a který případně i bude tuto částku u soudu za tebe vymáhat.A pro klid duše bych se ho zeptat šla.

Není tady

 

#12 30. 5. 2012 14:14

Maru221
♥------
Registrovaný: 25. 4. 2012
Příspěvky: 4

Re: Byt po rozchodu

Odpoví mi právník, prosím?

Není tady

 

#13 28. 6. 2012 11:35

Raduna44
Zablokovaný
Registrovaný: 23. 3. 2012
Příspěvky: 5

Re: Byt po rozchodu

Zajděte přímo do právní poradny, první schůzka je zdarma. Tak se nejlíp dozvíte co potřebujete vědět.

Není tady

 

#14 28. 6. 2012 23:13

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Byt po rozchodu

Raduna44 napsal(a):

Zajděte přímo do právní poradny, první schůzka je zdarma. Tak se nejlíp dozvíte co potřebujete vědět.

vavava
Raduno, ještě nikdy jsem neslyšela o tom, že by v nějaké právní poradně byla první schůzka zdarma. Pokud ovšem nemᚠna mysli místo právní poradny občanskou poradnu, ve které poskytuje právník klientům bezplatné konzultace.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#15 16. 7. 2012 16:10

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: Byt po rozchodu

Již 27. 4. zde padlo řešení - nárok je pravděpodobně již cca 5 let promlčen


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů