Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 1. 5. 2012 20:14

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Já taky dělala na zkrácený, v lese, když to bylo nutný

Není tady

 

#102 1. 5. 2012 20:29

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

zkrácený úvazek je pro zaměstnavatele nevýhodný většinou. Takže jej nenabízejí a bohužel často to dopadá tak, že za část chtějí odvést povinnosti jako za celou sílu. To už je mnohel lepší klouzavka a nebo možnost odpracovat část z domu. Flexibilnost je pro matky s dětmi docela důležitá. Jenže přibývají další faktory, jako častá nemocnost mladších dětí. Takže nejen že nedostanou místo ve školce, ale také často ani práci, protože jejich babičky také pracují.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#103 1. 5. 2012 20:49

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

helena napsal(a):

umoznili maminkam delat na zkracenou pracovni dobu,coz dneska nejde
Proč by to nešlo?

Ve vetsine to nejde.Alespon v nasem meste nesezenes na zkracenou vubec nic.Co slysim od maminek co maji male deti....

většina prodavaček dělá na půl úvazku

Ale na smeny,coz pri diteti nejde.Ja delala taky na zkracenou pracovni dobu do veku syna 13 let,ale sila jsem zdravotni potreby.Tam to umoznili.Dnes,uz to ale neumoznuji.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#104 1. 5. 2012 20:55

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

eremuruss napsal(a):

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):


Ve vetsine to nejde.Alespon v nasem meste nesezenes na zkracenou vubec nic.Co slysim od maminek co maji male deti....

většina prodavaček dělá na půl úvazku

Ale na smeny,coz pri diteti nejde.Ja delala taky na zkracenou pracovni dobu do veku syna 13 let,ale sila jsem zdravotni potreby.Tam to umoznili.Dnes,uz to ale neumoznuji.

proč by to nešlo? mluvíme o úplné rodině!

Není tady

 

#105 1. 5. 2012 21:14

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

aprill napsal(a):


většina prodavaček dělá na půl úvazku

Ale na smeny,coz pri diteti nejde.Ja delala taky na zkracenou pracovni dobu do veku syna 13 let,ale sila jsem zdravotni potreby.Tam to umoznili.Dnes,uz to ale neumoznuji.

proč by to nešlo? mluvíme o úplné rodině!

To by leda museli mit partneri protismenu,jinak by to neslo.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#106 1. 5. 2012 21:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Pracuji na směny víc než 25 let. Ale bez prarodičů to v době, kdy byl syn malý, nešlo. A nešlo to ani u kolegyń v úplném manželství.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#107 1. 5. 2012 21:18

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

eremuruss napsal(a):

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):


Ale na smeny,coz pri diteti nejde.Ja delala taky na zkracenou pracovni dobu do veku syna 13 let,ale sila jsem zdravotni potreby.Tam to umoznili.Dnes,uz to ale neumoznuji.

proč by to nešlo? mluvíme o úplné rodině!

To by leda museli mit partneri protismenu,jinak by to neslo.

nebo by otec dělal jenom ranní, erem ty pořád hledᚠproblémy
a pořád mluvíme o prodavačce

Není tady

 

#108 2. 5. 2012 17:57

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Za bidy a za hladu byly taky deti, jenze to bylo tim, ze zeny byly periodicky oplodnovany a nemely moznost se jakkoliv rozhodnout , zda deti mit nebo nemit. Jak ty deti zily, bylo jedno.

Dnesni situace je plna nejistot. Ja bych se sama rozhodovala, zda je mit nebo ne. Moje mladsi pribuzne deti nemaji. Maji starost s praci a s financemi. Pokud budou tehotne, je jiste ze ztrati praci. Musi se spolehat na partnera On to musi utahnout A z jednoho platu uzivit tri lidi a zaplatit najem? Jde to? Plat je trebai pres 20 tisic, ale jen byt je nejmene10 000.  Jsem presvedcena, ze tohle hraje dost podstatnou roli.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#109 2. 5. 2012 18:52

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

PavlaH napsal(a):

zkrácený úvazek je pro zaměstnavatele nevýhodný většinou. Takže jej nenabízejí a bohužel často to dopadá tak, že za část chtějí odvést povinnosti jako za celou sílu. To už je mnohel lepší klouzavka a nebo možnost odpracovat část z domu. Flexibilnost je pro matky s dětmi docela důležitá. Jenže přibývají další faktory, jako častá nemocnost mladších dětí. Takže nejen že nedostanou místo ve školce, ale také často ani práci, protože jejich babičky také pracují.

Dělala jsem na zkrácený úvazek v 90. letech. U nás na úřadě to stále povolují, pokud vím. A řekla bych, že je to pro ně sakra výhodný - musíš totiž udělat všechnu práci jako ti, co pracují na plný úvazek, ale dostaneš výrazně méně peněz.

Není tady

 

#110 2. 5. 2012 19:27

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Ivano, mluvíš o státním úřadě. Mnoho zaměstnavatelů - podnikatelů ovšem má takové odvody za osobu, že se jim zkrácené úvazky prostě nevyplatí, protože jim narostou odvody.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#111 2. 5. 2012 19:55

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

aprill napsal(a):


proč by to nešlo? mluvíme o úplné rodině!

To by leda museli mit partneri protismenu,jinak by to neslo.

nebo by otec dělal jenom ranní, erem ty pořád hledᚠproblémy
a pořád mluvíme o prodavačce

Kdyby delal jen na ranni tak by dite vypravit nemohl,protoze se zacina v 6 hodin.Prodavacku si zminila ty ne ja.....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#112 2. 5. 2012 20:00

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

aprill napsal(a):


proč by to nešlo? mluvíme o úplné rodině!

To by leda museli mit partneri protismenu,jinak by to neslo.

nebo by otec dělal jenom ranní, erem ty pořád hledᚠproblémy
a pořád mluvíme o prodavačce

Proc bych hledala problem?On to problem je zkloubit male dite a najit praci kde te umozni pracovni dobu jak potrebujes.
Byt v dnesni dobe sama s malym ditetem je obrovsky problem.Jsem rada,ze mam deti odrostle,vim,ze ted,uz bych to nezvladla.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#113 3. 5. 2012 6:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Za bidy a za hladu byly taky deti, jenze to bylo tim, ze zeny byly periodicky oplodnovany a nemely moznost se jakkoliv rozhodnout , zda deti mit nebo nemit. Jak ty deti zily, bylo jedno.
Nemᚠtak úplně pravdu. Jistě - nebyla antikoncepce, ale i tehy existovaly způsoby, jak si (nechat) "pomoct", i když, pravda, drsnější, než dneska. Krom toho si dovolím asociálně podotknout, že vzhledem k vyšší dětské úmrtnosti počet porodů zdaleka neodpovídal počtu skutečně vychovaných dětí.

On to problem je zkloubit male dite a najit praci kde te umozni pracovni dobu jak potrebujes.
Za situace, kdy není práce zas tolik, si zaměstnavatel nebude přidělávat starosti s mámou od malýho dítěte. Ale buď si jistá, že i před těma cca 30 roky, s třema dětma ve věku do čtyř let,  jsem měla docela problém najít místo, protože i tehdy se firmy bránily přijmout ženskou, která taky může bejt tři tejdny v měsíci na střídačku na ošetřovačce - takže nejen "Byt v dnesni dobe sama s malym ditetem je obrovsky problem."


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#114 3. 5. 2012 8:23

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

helena napsal(a):

Nevím, jaký program mají ty jiné starší děti, pokud zůstanou doma s maminkou, která lítá kolem novorozence.
Novorozenec přece není program na 24 hodin denně... dokonce ani dva novorozenci ne http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png a čas na starší dítě se najít dá - dokonce i "co se řeči a prosazovacích schopností týče".

Ale no jo, to je ten přístup věnovat se staršímu, když mladší spí.... Neboli počkej až Pepíček usne, pak si s Tebou budu hrát... Pro mě trošku mimo.

Samozřejmě že se dá skloubit novorozenec s x-dalšími dětmi doma, já holt ve školce vidím přínos, vidím to na svém dítěti, tak to dělám tak jak to dělám, komu to nevyhovuje a má výčitky, nebo dítě má ve školce problém, tak je jasné, že ho tam vodit nebude.

S tím názorem ohledně antikoncepce souhlasím, sice dříve byly nějaké ty metody, ale drsné myslím natolik, že s polykáním pilulek (a dneska asi už i v tomhle je pokrok takový, že ani na pilulky myslet netřeba) se s tím nedá srovnat.


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#115 3. 5. 2012 8:39

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

dusička napsal(a):

Do tedka vzpomínám jak si kluci,když byli malí spolu vyhráli. Jak měl starší radost,když mladší spal,že mě má jenom pro sebe. Jak jsme si vychutnávali chvilky,co jsem byla jen se starším.

Dušičko jak myslíš, že se cítí starší dítě, když tu PLNOU pozornost získá až tehdy, když mladší jde spát? 
Tak jsme každá z jiného těsta. Já nechám s klidem dítě ve školce od osmi do tří, (po obědě vyzvedávat mi přijde naprosto mimo vzhledem k režimu mladšího dítěte) a odpoledne si to starší vychutnám tak, jak bych si nevychutnala, kdybych s oběma byla imrvére 24 hodin denně.
Jinou možnost kam dát děti, abych si odpočinula (ano i na to mám nárok), nemám.
Na své RD se nevěnuji pouze péči dětem, ale mám taky něco svého, čemu věnuji čas.
Věř tomu, že kdyby tento systém nešlapal, tak jako teď a něco se porouchalo, tak až teprve tehdy to začnu řešit a případně přehodnocovat a priority případně přehazovat.


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#116 3. 5. 2012 8:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Ale no jo, to je ten přístup věnovat se staršímu, když mladší spí.... Neboli počkej až Pepíček usne, pak si s Tebou budu hrát... Pro mě trošku mimo.
Mimo... protože tu možnost školky mᚠa jinou variantu si ani nemusíš představovat.
Ale na hraní se starším nemusí být vyčleněnej jen čas "až Pepíček usne"... spousta věcí se přece dá dělat i s Pepíčkem v náručí nebo na klíně - společně, tedy bez toho, aby starší dítko "muselo čekat", ergo se cejtilo bejt prckem vodstrčený víc, než je nutný. Což nakonec může občas i ve školce - přestože má svoje ne*spo*rný výhody, dítku se tam líbí, chodí tam rádo a tak dál - ale "mimino je s mámou doma".
Zvědavej dotaz - kam dávᚠto menší, když se odpoledne věnuješ staršímu?

Upravil(a) helena (3. 5. 2012 8:51)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#117 3. 5. 2012 12:40

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Ad dotaz: do autosedačky, poté do náruče, poté do autosedačky, poté do kočárku. Neboli kam to posadím, tam to sedí. smile (ve věku osmi měsíců).

Všechno se dá heleno nějak zvládnout, to víš, však jsi vychovala tři děti.
Až uvidím na svém dítěti v tomhle systému nějaký problém, příp. se něco dozvím ze strany učitelky v MŠ (jde o školku soukromou, dětí mají maličko), věř tomu nebo ne, ale pak tehdy začnu řešit.
Na základě svého (a manželova) uvážení.


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#118 3. 5. 2012 14:53

REŇAS
Host

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

AndreaP. napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Myslim si,ze financni situace dela hodne.Pokud mlady splaci hypoteku  kterou jim spolkne jeden plat,tak tezko muze jit maminka na materskou.Taky to hlavne dela narocnost mladych rodin.Zpusob jakym dnesni mlady ziji.
Kdyz jsem byla pred casem nakupovat v Plzni v globusu mela jsem moznost pozorovat mlady rodiny s detma.Vsechno koupi,nic si sami neudelaji.Nakupuji drahe prikrmy,oni se stravuji v restauracich a deti maji sebou.To vsechno stoji zbytecne penize.....Myslim si,ze my jsme zili jinak vice skromneji.Nikdy jsem nekupovala zadny prikrm,detem jsem chodila trhat cerstve ovove a vyrabela to s toho.Taky nevim co je nemoc deti.Dnesni deti neznaji prirodu, nez zabavny centrum v supermarketech...

A tak já bych to zas tak nepaušalizovala, Erem. Když to vezmu čistě za sebe, mám dvě děti, příkrmy jsem koupila snad 2x za celou dobu - na cestu, ovoce vlastní ze zahrádky, dělala jsem si sama pyré atd. atd., žiji na vesnici a přesto mám obě děti nemocné. To, že nevíš, co je nemoc dětí, bych brala spíše jako dar, ne každý to štěstí má, to mi věř. V restauracích se teda opravdu nestravuju, prostě na to nemám, je to pro mne plýtvání peněz, ty se dají využít rozhodně jinak. Já prostě fakt nemám ráda to klasické "ta druhá generace" je horší než jsme byli my. Taky mi už není dvacet, ale nevím, toto uvažování mi fakt chybí. Nesoudím dle generace, ale dle člověka jednotlivce.
K otázce - na snižující se porodnosti má vliv dle mně dvě věci, a sice pominul vliv "silných ročníků" a druhá, dle mne zásadní, sociální situace u nás celkově.

Přesně tak s tímto souhlasím,vše je to o jednotlivci a prioritách,životním stylu.wink Mně je,už skoro 40,vždy jsem chtěla dvě děti...žádnou pomoc jsem nikdy neměla a to ani při jejich nemocech,vše jsme tak nějak museli zvládnout sami s manželem. A nějak i v těch dětech vidím ten smysl života,já nechci,aby po mně zbyly "hrady a zámky",ale mé děti a pak jejich děti,pokud to tak budou chtít. A každý den děkuji za to,že je mám,jen toho zdravíčka jim mohlo být dopřáno trošku více,ale jsou ještě horší věci. Ale mám 40 letou známou a ty mají úplně jiné priority,prvně byla Amerika,rozjezd firmy,krásně vybavený byt,auto a pak,až dítě a u jednoho chce taky zůstat..prý kvůli penězům,trošku se jim,už změnila finanční situace,ale pořád se to nedá srovnat s tím z čeho žijeme my ve čtyřech,aspoň soudím podle toho,co nám říkala.  No,ale v shopingu nebo něčem podobném nakoupí značkové věci za necelých 5 tisíc,od bot,protože jsou prostě super ty značkové i to oblečení a malý si usmyslel Lego,tak ho taky dostal.. No a navíc co se týká  oblečení,hraček,kroužků pro toho klučinu,tak tam navíc i dost pomáhají její rodiče..,je to jejich jediný vnuk,ona sourozence nemá. No a  už má plány,jak kluka  jednou pošle také do Ameriky,prostě styl života mají jiný,je to opravdu jejich věc... No a  zas naopak mám mladou známou a ta vždy chtěla hlavně rodinu a děti.. a je skvělá máma. Je jí teprve 24 let,takže ji myslím můžu nazvat jako nynější mladou generací a myslím,že u jednoho dítěte nezůstane i kdyby to znamenalo,že nebude mít každou hračku na kterou si ukáže.. A teď mě ještě napadá,když tady mluvíme o těch penězích a generačních rozdílech a době,například má sestra,které je 51 let má jen jednu dceru a vždy to takhle chtěla. Nedostatek financí tam nikdy nebyl  a podpora švagrových rodičů byla maximální.. No a zas můj bratr by jedno dítě nechtěl a tak má rovnou tři. Takže myslím,že to není jen o těch penězích a době. .. dudlik

 

#119 3. 5. 2012 15:42

REŇAS
Host

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

aprill napsal(a):


většina prodavaček dělá na půl úvazku

Ale na smeny,coz pri diteti nejde.Ja delala taky na zkracenou pracovni dobu do veku syna 13 let,ale sila jsem zdravotni potreby.Tam to umoznili.Dnes,uz to ale neumoznuji.

proč by to nešlo? mluvíme o úplné rodině!

Já jsem vždy,pokud byly děti malé pracovala na zkrácený úvazek,ranní a odpolední a včetně sobot a nedělí,jinak by to nešlo a manžel musel mít vždy opačnou směnu než já. Naštěstí se mu to povedlo v práci tehdy vyřídit. Pomoci nám s dětmi neměl kdo.
A zajímavé na tom je,že majitelům bylo vcelku jedno,jak si to rozdělíme,jen nám musely odpovídat+- hodiny a vše záleželo na tom,jak se domluvíme s kolegyněmi. Nejlíp jsem se vždy domluvila s kolegyňkou,co měla také menší dítě i když tehdy přece jen o něco starší než já když třeba kvůli dítěti potřebovala ona nebo já volno vždy jsme si vyšly vstříc. Nejvíce problémů dělala ta,co měla,už děti dospělé..
A v další práci,to bylo naprosto bez problémů,majitelka měla taky dítě a to zas naopak mladší než jsem měla já,takže jsme se vždy na všem bez problémů dohodly. Strašně ráda vzpomínám na bývalou práci,tam byla pohoda. sad

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů