Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#76 27. 4. 2012 14:20

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

To je pořád něco. A ta, která ke zvýšení porodnosti přispěje, ale bude toužit vrátit se brzy do práce a dá dítě do jeslí, tak stejně bude krkavčí matka, protože SPRÁVNĚ má sedět doma na zadku a věnovat se dítěti, které si udělala.
Zpovídat se proč děláme toto tak a ne jinak, můžeme tak akorát samy sobě, děti nám to jednou případně vrátí že... smile

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

#77 27. 4. 2012 14:23

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Želvi, ale lidi nemají děti kvůli tomu aby zvyšovali porodnost:-))) nevím teda o nikom kdo by takhle uvažoval. Děti máme kvůli sobě a je každýho věc jestli je dá do jeslí v roce nebo do školky ve třech. Jen bych řekla že je v tomto případě mimo mísu nadávat, že nejsou školky. Když jde mamina do práce je to samo něco jiného

Není tady

#78 27. 4. 2012 14:30

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Želvička17 napsal(a):

To je pořád něco. A ta, která ke zvýšení porodnosti přispěje, ale bude toužit vrátit se brzy do práce a dá dítě do jeslí, tak stejně bude krkavčí matka, protože SPRÁVNĚ má sedět doma na zadku a věnovat se dítěti, které si udělala.
Zpovídat se proč děláme toto tak a ne jinak, můžeme tak akorát samy sobě, děti nám to jednou případně vrátí že... smile

Želvi,ale to tu nikdo nepíše, školky jsou dle mého od toho,aby tam byly děti rodičů,kteří pracujou. Krom předškoláků,protože ty potřebujou přípravu na základní školu.
Já si fakt nepamatuju,že by když jsme byli malí chodily děcka do školky a máma byla doma s mladším sourozencem

Upravil(a) dusička (27. 4. 2012 14:56)

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#79 27. 4. 2012 15:59

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem

Takže školky jako hlídací instituce?
Duší tak já Ti nevím. Přišlo mi to takové hodně kategorické - matka doma s mladším dítětem, tak co má co odkládat to starší do školky, ale když jde pracovat, tak to je jiná, na to má nárok. Takhle mi to trošku vyznělo. Osobně mi to dost vadí.
Vidím přínos školky trošku jinak a hlavně ty pokroky, především co se řeči a prosazovacích schopností týče. Jasně, můžu přeci chodit s dětma na hřiště. Tam jsou také děti že. Můžu trávit celý den s dětma na hřišti že...
Nevím, jaký program mají ty jiné starší děti, pokud zůstanou doma s maminkou, která lítá kolem novorozence. Třeba dřív bylo možné ty starší pustit ven s dětma bez dozoru, nevím.
Moje dítě to doma se mnou a sestřičkou baví pár dní, pak už chce zas do kolektivu.
A to se nejedná o dítě nijak extrovertní.
Pokud odvádím dítě do školky, což je poslední dobou většinu dní, znamená to vstávat před šestou, nakrmit jedno dítě, nasnídat se, oblíknout, vzbudit za hodinu druhé dítě, dát mu snídani, vypravit do školky, oblíknout (případně vzbudit) druhé dítě, jet přes půl města tam, pak zase zpátky...
Někdy docela organizačně a časově náročné.
Vidím, že tohle ale svůj smysl má.
Dítě tam opravdu netahám násilím, ani jsem tak nikdy činit nemusela, školku bere jako normální součást dne.

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

#80 29. 4. 2012 14:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nevím, jaký program mají ty jiné starší děti, pokud zůstanou doma s maminkou, která lítá kolem novorozence.
Novorozenec přece není program na 24 hodin denně... dokonce ani dva novorozenci ne http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png a čas na starší dítě se najít dá - dokonce i "co se řeči a prosazovacích schopností týče".

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#81 30. 4. 2012 6:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Želvi - já si stále myslím, že dítěti dá víc máma než školkové zařízení.
A to že ženská musí do práce,tak prostě musí a dítě dát do školky mi přijde jak odtrhnutí. ZVyká si dítě,zvyká si máma (i když máma se těší to je jasný)
Co se dá doma dělat s dětma. Mimino zase 24 hodin nepotřebuje,taky 3xdennně spí, starší dítko s mámou vaří, věsí prádlo,prostě ty činnosti, kdy chtěj pomáhat. Hrajou si. Odpoledne můžou jít na hřiště, do nějakýho kroužku do dětskýho kolektivu.
Ale to je fakt asi věc názoru. Já se nehádám. tongue

Není tady

#82 30. 4. 2012 7:42

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Želvi - a ještě jsem chtěla napsat. že to nevidím jako krkavčí matka. Jen bych řekla, že mámy na to prvorozený kladou větší nároky. ženou ho dopředu. Píšeš prosazovací schopnosti. Má se naučit prosazovat ve třech nebo v  pěti. Tak jako tak se to naučí.
Já vím, že chcete pro své dítko udělat to nejlepší a to je ten dětský kolektiv. Já Ti to neberu. Ale dětskýho kolektivu ještě bude mít v životě, ale máma už se mu nebudu věnovat tolik jako v dětství nikdy.
Je to záhul mít dvě děti doma, co si budeme povídat. S miminem v jedný ruce a s vystřihovánkama v druhé.
Do tedka vzpomínám jak si kluci,když byli malí spolu vyhráli. Jak měl starší radost,když mladší spal,že mě má jenom pro sebe. Jak jsme si vychutnávali chvilky,co jsem byla jen se starším.

Upravil(a) dusička (30. 4. 2012 7:42)

Není tady

#83 30. 4. 2012 13:58

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Taky jsem měla jedno dítko doma a druhé ve školce, a nelituju. Oběma jsem mohla svojí pozornosti dát hodně.

Nemyslím si že je tak zavrženíhodné dávat dítě do školky, když jsem na MD. Doba se změnila. Mladým maminkám se otcové často vracejí hodně pozdě, babičky a dědy mají často zaměstnané a často nebydlí spolu, takže se nedivím, že si chce taková maminka dáchnout. Taky je zcela jiná situace venku. Ve městech nelze jen tak nechat pobíhat malé děti venku. Pořád být ve střehu je také únavné. Navíc každé dítko vyzrává jinak a některé děti prostě přivítají školku i dřív.

Každá doba má svoje. Nikdy zcela nebudeme chodit v botách toho druhého, abychom pochopili, proč je dítko ve školce. A proč tam jiné není.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#84 30. 4. 2012 14:20

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Mně nijak nepohoršují děti maminek na mateřské, které chodí do školky, ale stavět to tak, že dítě potřebuje kolektiv, je lživé. Nijak zvl᚝ nepotřebuje. Dítě do 3 let určitě nepotřebuje kolektiv stejně starých mrňat. Když ho má, co nadělá.

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#85 30. 4. 2012 15:18

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

PavlaH napsal(a):

Taky jsem měla jedno dítko doma a druhé ve školce, a nelituju. Oběma jsem mohla svojí pozornosti dát hodně.

Nemyslím si že je tak zavrženíhodné dávat dítě do školky, když jsem na MD. Doba se změnila. Mladým maminkám se otcové často vracejí hodně pozdě, babičky a dědy mají často zaměstnané a často nebydlí spolu, takže se nedivím, že si chce taková maminka dáchnout. Taky je zcela jiná situace venku. Ve městech nelze jen tak nechat pobíhat malé děti venku. Pořád být ve střehu je také únavné. Navíc každé dítko vyzrává jinak a některé děti prostě přivítají školku i dřív.

Každá doba má svoje. Nikdy zcela nebudeme chodit v botách toho druhého, abychom pochopili, proč je dítko ve školce. A proč tam jiné není.

Pavlo - já bych řekla, že se doba moc nezměnila, otcové vždycky dělali do večera, babičky  a dědové byli zaměstnaní i dřív. Ani v menších městech nemůžeš tříleté pustit samotné ven.
Já ale nepsala, že nemaj dávat dítka do školky, jen píšu svůj názor, že potřebují spíše matku než kolektiv. Ano doba se mění, je uspěchaná.

Upravil(a) dusička (30. 4. 2012 15:18)

Není tady

#86 30. 4. 2012 18:13

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Duši, ze svého dětství si pamatuju trochu něco jiného. DO školky jsem chodila sama s bráchou jen na dopo, nevařilo se tam, dokud se v akci Z nepostavila nová školka. Brácha o rok starší mě vodil big_smile Vždycky nás zastavovali nějaké tetky, lidi byli zvyklí na pohyb malých dětí a nejezdilo tolik aut. Babi už byla doma a byla spíš jen dozor. Mamka dělala na část dne od našeho roku tuším, táta byl ve tři doma a pak jsme prostě byli na zahradě, kde se velmi intenzivně pracovalo.

Matka a nebo mateřská osoba je velmi důležitá, to jistě, ale mezi 3 - 4 rokem nastupuje fáze socializace, kdy dítě začíná vyhledávat kolektiv. Začínají společné hry.

Není tady

#87 30. 4. 2012 19:43

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

no mě teda vodili do školky rodiče a ostatní taky. neexistovalo, aby přišlo dítě do školky samo nebo se starším sourozencem. že se tam vařilo bylo normální a kdo šel ze školky už po O, tak tomu jsme všichni záviděli, protože my tam byli až do doby, než si nás někdo z rodičů vyzvedl cestou z práce ..
a že by rodiče byli ve tři doma .. ? roll

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#88 30. 4. 2012 20:03

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

V pořádku Pavlo, mělas to jinak....

Není tady

#89 30. 4. 2012 20:11

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

myslela jsem, že můžeme být věkově tak plus mínus stejně, že to tenkrát bylo stejný všude ..

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#90 30. 4. 2012 20:22

sandra
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

myslela jsem, že můžeme být věkově tak plus mínus stejně, že to tenkrát bylo stejný všude ..

Já jsem taky vodila sestru do a ze školky. A to je tak 17let zpátky.

Není tady

#91 1. 5. 2012 9:51

agewa
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

no mě teda vodili do školky rodiče a ostatní taky. neexistovalo, aby přišlo dítě do školky samo nebo se starším sourozencem. že se tam vařilo bylo normální a kdo šel ze školky už po O, tak tomu jsme všichni záviděli, protože my tam byli až do doby, než si nás někdo z rodičů vyzvedl cestou z práce ..

moje dcera starší o dva roky, brášku ze školky vodila.

Není tady

#92 1. 5. 2012 9:59

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

tak je pravda, že doba, kdy já chodila do školky je už hodně dávno gloria a mohlo se dost věcí změnit, možná to bylo i jiný na vesnici a jiný ve městech, kdo ví.

Není tady

#93 1. 5. 2012 11:05

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Já se strašně těšila, že budu ve druhý třídě vodit bráchu, dokonce byla moje třída a jeho školka ve stejným baráku, ale nedovolili mi to.. grater  Bylo to koncem 70. let kousek od Prahy.

Není tady

#94 1. 5. 2012 14:30

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

Mela jsem to jako Pavla nepamatuji si,ze by nejake dite vodilo mladsi dite do skolky.Bylo to asi tim,ze v drivejsi dobe umoznili maminkam delat na zkracenou pracovni dobu,coz dneska nejde.Moje mama nas vypravovala do me 7 tridy zakladni skoly,pak zacala delat na smeny a mela protismenu s tatou.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#95 1. 5. 2012 15:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

umoznili maminkam delat na zkracenou pracovni dobu,coz dneska nejde
Proč by to nešlo?

Není tady

#96 1. 5. 2012 15:32

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Mela jsem to jako Pavla nepamatuji si,ze by nejake dite vodilo mladsi dite do skolky.Bylo to asi tim,ze v drivejsi dobe umoznili maminkam delat na zkracenou pracovni dobu,coz dneska nejde.Moje mama nas vypravovala do me 7 tridy zakladni skoly,pak zacala delat na smeny a mela protismenu s tatou.

moje máma nedělala na zkrácenej, nevím, jak to měly jiný maminky.
a i dnes jde dělat na zkrácenej, mám pár známých, co to tak mají.

Není tady

#97 1. 5. 2012 15:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Proč by to nešlo?

Ve vetsine to nejde.Alespon v nasem meste nesezenes na zkracenou vubec nic.Co slysim od maminek co maji male deti....

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#98 1. 5. 2012 19:27

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Dřív to taky nešlo ve většině

Není tady

#99 1. 5. 2012 20:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jsem na zkrácenej úvazek dělala - a nikdy víc... Stejně jsem musela stihnout to samý, jako za 8,5 hodiny.
Ale vím o místě, kde se střídají dvě maminy každá na půl dne a jsou (prý) spokojený.

Není tady

#100 1. 5. 2012 20:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

eremuruss napsal(a):

helena napsal(a):

Proč by to nešlo?

Ve vetsine to nejde.Alespon v nasem meste nesezenes na zkracenou vubec nic.Co slysim od maminek co maji male deti....

většina prodavaček dělá na půl úvazku

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí