Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#51 25. 4. 2012 12:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Tak u nás je se školkama naprostá krize. Maminky si velice stěžují, ale nic se neděje.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#52 25. 4. 2012 17:17

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Zorro Mstitel napsal(a):

Podle průzkumu společnosti SANEP může za nízkou  porodnost hlavně špatná situace mladých rodin. Co je podle Vás příčinou stále klesající porodnosti? Je to z větší míry kariérismus, idealistické představy o manželství, nedostatek peněz, nebo něco úplně jiného?  Myslíte si, že by stát měl rodiny více podporovat? Nebo si myslíte, že by to na klesající porodnost žádný významný vliv nemělo? Hlasujte také v anketě zde!

Nesouhlasím, porodnost byla nízká i v době vysokého ekonomického růstu.
Myslim že je to dost způsobeno pohodlností, neochotou se přizpůsobovat, kolapsem institutu rodiny. Finanční situace je jen hodně vedlejší důvod i když se na to hodně vymlouvá

Není tady

#53 26. 4. 2012 8:22

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Tak u nás je se školkama naprostá krize. Maminky si velice stěžují, ale nic se neděje.

To.uz byla krize se skolkama i pred 18 lety....nic se nezmenilo

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#54 26. 4. 2012 9:51

holcina
♥♥♥♥♥♥-

O problému se školkama slýchám téměř celý svůj život.-) na vlastní kůži jsem nezažila. Jen zaslechla pár maminek, že jim nevzali tříleté dítě do školky, když je doma s miminkem. Ale to zas za takový problém nevidím. Nejspíš někde školky chybí, ale to by snad měli řešit

Není tady

#55 26. 4. 2012 10:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

U nás je teď zhruba asi 90 maminek, kterým nevzali tříleté dítě do školky. Školky před lety zrušili a teď je prý moc drahé ta místa obnovit. Maminky se bouří, ale nic asi nezmůžou.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#56 26. 4. 2012 10:38

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Asi jak který kraj,okres,město.
Já neměla problém s umístěním ani jednoho dítka. A u nás v naší školce byly dříve tři oddělní, pak se smrskly na dvě a minulý rok jsou zase tři. Takže to jde,když se chce. Je to o lidech

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#57 26. 4. 2012 14:08

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem

No a myslíte že při rozhodování, zda dítě mít nebo ne, má vliv počet míst ve školkách?

Já mám dojem, že jak ženské začnou tikat, tak prostě motyka spustí... smile

Jsem asi naivní no, já myslela, že ten tikot převáží ty případné "rozumové" argumenty smile

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

#58 26. 4. 2012 15:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Želvi přesně.
Já to nejvíc pocítila v 34 ,kdy se mi zbláznily hormony, a pudy prostě přehlušily ty rozumové argumenty.

Není tady

#59 26. 4. 2012 15:39

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Judyna napsal(a):

bodej by nebyla krize s místama ve školce, když každá na mateřské cpe děcko do školy, aby jí doma nepřekáželo dumbom .

Není tady

#60 26. 4. 2012 16:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

bodej by nebyla krize s místama ve školce, když každá na mateřské cpe děcko do školy, aby jí doma nepřekáželo dumbom .

April - nejsou všechny mámy stejné vissla
Ale mám dost z mojí sousedky, má dva kluky 4 a 2 roky. S mladším je doma a staršího dává do školky i když je nachcípaný, minule jsem slyšela jak povídá, už mě doma z něho hrábne, večer měl jen zvýšenou teplotu.
Já tedy měla kluky od sebe o tři roky a staršího jsem dala až na předškolní. Byla jsem pohodlná oba strojit a chodit ven už před osmou. A taky si dva vyhráli spolu.
Pokud je máma doma, někde jsem četla, že do pěti let je ideál,aby byl s mámou. A že potřebují kolektiv - vždyt se může chodit na hřiště, na kroužky. Fakt se divím,když mámy na mateřský jsou naštvaný,že jim starší dítko nevzali do školky. dumbom
Ale každý může mít na to názor jinej.
Ale asi jsem offtopic

Není tady

#61 26. 4. 2012 19:10

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

eremuruss napsal(a):

Judyna napsal(a):

To.uz byla krize se skolkama i pred 18 lety....nic se nezmenilo

Nejen. Potíž byla s umístěním i v roce 1980 alespoň tady smile Takové museli brigádně stavět sportovní halu pro město, jináč příděl školky nebyl cool

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#62 26. 4. 2012 22:15

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Bodej, ráno šoupnout haranta do školky a hezky šupky dupky za kámoškou na kafíčko, s ležákem se dá tak krásně flákat supermario

P.S. snad to byl jen překlep. Do školy přece jen  bych si netroufla neposílat... Vzpomeň na Parcifala Emanuela ...sjuk

Upravil(a) Želvička17 (26. 4. 2012 22:16)

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

#63 26. 4. 2012 23:20

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Fakt nevím, co je na tom zavrženíhodného, pokud tam není od sedmi do pěti? yikes

Já měla mimino a předškoláka, skloubit to dohromady nebyla vždycky sranda, byla jsem za školku dost ráda a syn tam tou dobou taky chodil celkem rád.

Není tady

#64 26. 4. 2012 23:31

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

dusička napsal(a):

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

April - nejsou všechny mámy stejné vissla
Ale mám dost z mojí sousedky, má dva kluky 4 a 2 roky. S mladším je doma a staršího dává do školky i když je nachcípaný, minule jsem slyšela jak povídá, už mě doma z něho hrábne, večer měl jen zvýšenou teplotu.
Já tedy měla kluky od sebe o tři roky a staršího jsem dala až na předškolní. Byla jsem pohodlná oba strojit a chodit ven už před osmou. A taky si dva vyhráli spolu.
Pokud je máma doma, někde jsem četla, že do pěti let je ideál,aby byl s mámou. A že potřebují kolektiv - vždyt se může chodit na hřiště, na kroužky. Fakt se divím,když mámy na mateřský jsou naštvaný,že jim starší dítko nevzali do školky. dumbom
Ale každý může mít na to názor jinej.
Ale asi jsem offtopic

Tak u nás nastupovali kluci do školky společně,staršímu byli 4 a mladšímu 2 a čtvrt.Ředitelka nám to dopředu schválila,když jsem nástup obou kluků s ní domlouvala nezávazně někde na pouti.Když jsem kluky pak přivedla do mš,tak spráskla ruce,když viděla toho menšího a říkala:"ale on je opravdu ještě malý!"No ale co se dalo dělat,zkusilli jsme to a vyšlo to,i když jsem tomu mladšímu musela nosit na odpol.spaní ještě plenu.;)Bylo jedno odd. a děti všechny spolu pohromadě,krásné podhorské prostředí,plné zeleně-dnes školku zrušili a je z ní bytový dům,škoda.sad Já tak mohla nastoupit po 4 letech na MD do práce.

Není tady

#65 27. 4. 2012 5:12

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Želvička17 napsal(a):

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Bodej, ráno šoupnout haranta do školky a hezky šupky dupky za kámoškou na kafíčko, s ležákem se dá tak krásně flákat supermario

P.S. snad to byl jen překlep. Do školy přece jen  bych si netroufla neposílat... Vzpomeň na Parcifala Emanuela ...sjuk

jo, byl to překlep - do školky wink

Není tady

#66 27. 4. 2012 5:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Kubula napsal(a):

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Fakt nevím, co je na tom zavrženíhodného, pokud tam není od sedmi do pěti? yikes

Já měla mimino a předškoláka, skloubit to dohromady nebyla vždycky sranda, byla jsem za školku dost ráda a syn tam tou dobou taky chodil celkem rád.

rozhodně jsem neměla na mysli předškoláka vissla

Není tady

#67 27. 4. 2012 6:07

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Kubula napsal(a):

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Nez bych obe deti rano mela vypravovat na cestu do skolky,tak bych si radci to starsi nechala doma.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#68 27. 4. 2012 7:49

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Kubula napsal(a):

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Zavrženíhodného nic. Některé děti potřebují společnost, do školky se těší, tak proč je tam dvakrát v týdnu na dopoledne nepřihlásit? Jiné maminky tam nechají dítko celý den, protože dvě děti jsou pro ně záhul. U nás berou přednostně děti pracujících rodičů až pak doplňují o ostatní

Není tady

#69 27. 4. 2012 7:56

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Já teda nemluvila o dvou dopoledních, syn chodil každý den a domů po spa, mmj proto, že s ním fakt nebyla dohoda ve smyslu budeš chodit třikrát týdně a zbytek času nebudeš kvičet, že tam nechceš..  Konkrétně u něj funguje fakt jedině železný pravidlo - "takhle to je a není, co by se na tom dalo změnit"..  Jen mám potřebu se trochu zastat těch, co tam dítě dávat nutně nemusí, a přesto dávají - není to vždycky proto, že jsou to krkavčí matky, myslím.

Jo a myslím, že bych ho tam dávala, i kdyby nebyl předškolák, pokud by tam vyloženě netrpěl - ty začátky byly tak příšerný (a po každý nemoci se "začátek" ve slabší formě opakoval), že bych udělala cokoliv, abysme tím nemuseli projít znova. skurt

Není tady

#70 27. 4. 2012 8:02

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥

Kubulo, kašli na to, tohle je přece tak ohraná písnička, tos už musela slyšet tolikrát o tom odkládání starších dětí do školky.big_smile
Zasloužilé matky budou vždycky řvát a ukazovat prstem na druhé.
Je to ideál, jsi doma, nejsi ve stresu z práce, zvykačka je postupně, nejdřív na dopoledne, pak po spaní, jak se tam dítěti líbí. Když třeba zaspíte, no tak se do školky prostě nejde. Mluvím za sebe, do přihlášky jsem MD normálně uvedla, no ten pupek bych asi těžko u přijímaček zamaskovala a mladší dítě strkat furt do kufru od auta, aby ho nikdo neviděl, taky žádná sláva.lol

Není tady

#71 27. 4. 2012 12:06

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Já myslím, že za snižující se porodnost může hormonální antikoncepce. Mnozí nebudou mít nikdy pocit finanční situace dost dobré k pořízení dítěte, ještě množejší k pořízení druhého dítěte, ... lze pokračovat ad libitum. A hormonální antikoncepce podstatně omezila "náhodná" těhotenství, těhotenství v optimálním věku atd..

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#72 27. 4. 2012 13:08

annie
♥♥♥♥♥♥-

To nevím, kde to kdo vzal, že každá matka cpe do školky děcko, aby jí nepřekáželo...
Nikoho takového v okolí neznám.
Já mám rodičák do tří let a samozřejmě o školku stojím - a/ malý potřebuje kolektiv,
b/ drží mi místo v zaměstnání...
U nás je to se školkou hrůza, malý bude mít 3 až v lednu a nedostane se, nemají doteď nabrané všechny čtyřleté děti.
Ve vedlejší vesnici se toho chopili, zkolaudovali novou místnost, nabrali učitelku a rozšířili kapacitu.

Co se týká dotazu - momentálně se mi nejeví, že by porodnost klesala. tongue
Ale spousta rodin zůstává u jednoho dítěte. Hodně z nich říká, že chtějí dítěti dopřát vzdělání, které do budoucna rozhodně nebude zadarmo. Nebo chtějí dítěti "dopřát".
A pak je ještě pár těch, co byli rádi, že se jim podařilo jedno...

Není tady

#73 27. 4. 2012 13:54

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Anni - myslím si,že tříleté děcko nepotřebuje dětský kolektiv od sedmi do čtyř. Naopak potřebuje matku.
Něco jiného je,když Ti končí rodičák a musíš do práce a něco jiného je,když si s druhým dítětem doma. Alespon to tak cítím já.

Upravil(a) dusička (27. 4. 2012 13:55)

Není tady

#74 27. 4. 2012 14:00

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Anni - myslím si,že tříleté děcko nepotřebuje dětský kolektiv od sedmi do čtyř. Naopak potřebuje matku.
Něco jiného je,když Ti končí rodičák a musíš do práce a něco jiného je,když si s druhým dítětem doma. Alespon to tak cítím já.

taky si to tak myslím wink

Není tady

#75 27. 4. 2012 14:08

holcina
♥♥♥♥♥♥-

To nevím, kde to kdo vzal, že každá matka cpe do školky děcko, aby jí nepřekáželo...

annie, to tady nikdo nepsal:-) a taky si myslím, že když je mamina doma je pro tříleáka lepší být s ní. Že potřebuje kolektiv je sice pravda, ale s to jde i tak ne? nepotřebuje ho denně na x hodin. Pak se nedivím, že je málo školek

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí