Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#26 24. 4. 2012 11:12

werena30
♥♥♥♥---

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

No, jen jestli za všema těma pamperskama a kecama o kupovaných příkrmech není čirá závist.
Kolikrát jsem si taky vyslechla, že to dítě pořád někam tahám místo toho, abych s ním byla doma . . . generace našich maminek (a asi nejen těch) si tu mateřskou ještě odseděla dost "natvrdo".

Není tady

#27 24. 4. 2012 11:24

majkafa
Host

eremuruss napsal(a):

No,dnesni matky radci cpou deti chemii,nez by jim dosli do prirody treba na maliny,ostruziny,jahody....
Myslim,ze pro deti je lepsi,kdyz si hrajou v prirode nez v zabavnym centru v supermarketu,aby oni mohli krafat u kafe a poharu jak je to vsechno drahy,ze si nemuzou dovolit dalsi dite...pritom jsou obleceny do znackovych hadru.....

Už vidím, jak maminka z Prahy půjde na maliny, ostružiny, jahody...smile
erem, přemýšlej nad tím, co píšeš. Možná ty maminky krafou méně, než ty... hm
Podsouvᚠněkomu, o kom nevíš NIC, tvé vidění světa.

#28 24. 4. 2012 11:25

majkafa
Host

werena30 napsal(a):

No, jen jestli za všema těma pamperskama a kecama o kupovaných příkrmech není čirá závist.
Kolikrát jsem si taky vyslechla, že to dítě pořád někam tahám místo toho, abych s ním byla doma . . . generace našich maminek (a asi nejen těch) si tu mateřskou ještě odseděla dost "natvrdo".

stolt Taky bych řekla. Obzvláště z řádků erem.

#29 24. 4. 2012 11:43

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Dita.L napsal(a):

holcina napsal(a):

erem, to co píšeš neplatí rozhodně obecně. Vidím spíš naopak, že maminky začínají přemýšlet, vrací se k vařené stravě, k praní plínek. To se mi moc líbí

..... a operovat zacneme opet nejakym nozikem, ranu vydesinfikujeme alkoholem a krvaceni zastavime zhavym zelezem. godlikegodlikegodlike

O tom, jestli se nekdo stara dobre o svoje dite prece nerozhoduje prani plen nebo zavarovani kompotu. Dost me zarazilo, ze Bio matky premysli.... tim chces rict, ze matky, ktere kupuji pampersky a detem nezavaruji jsou hloupe? va
Neber to jako rejpani, me jen tohle uvazovani prijde "divny"

Nikde jsem nenapsala, že biomatky přemýšlí a ostatní ne a že jsou hloupé. Tos v tom viděla ty. Napsala jsem, že se mi líbí, že některé maminky přemýšlí CO dají svému dítku jíst a do čeho ho balí. Z ekologixkého hlediska vidím líp praní plínek než likvidace umělých. Každá matka si může zabalit dítě do čeho chce, mě se líbí, že některé matky balí své dítě do plínek a ne do umělé hmoty. Stejně tak skleničky - jasně, na cesty, na rychlovku jo, ale pořád? To je dle mě matka, která o tom moc nepřemýšlí nebo přemýšlí jinak

Není tady

#30 24. 4. 2012 11:57

agewa
♥♥♥♥♥♥-

holcina napsal(a):

Dita.L napsal(a):

holcina napsal(a):

erem, to co píšeš neplatí rozhodně obecně. Vidím spíš naopak, že maminky začínají přemýšlet, vrací se k vařené stravě, k praní plínek. To se mi moc líbí

..... a operovat zacneme opet nejakym nozikem, ranu vydesinfikujeme alkoholem a krvaceni zastavime zhavym zelezem. godlikegodlikegodlike

O tom, jestli se nekdo stara dobre o svoje dite prece nerozhoduje prani plen nebo zavarovani kompotu. Dost me zarazilo, ze Bio matky premysli.... tim chces rict, ze matky, ktere kupuji pampersky a detem nezavaruji jsou hloupe? va

Nikde jsem nenapsala, že biomatky přemýšlí a ostatní ne a že jsou hloupé. Tos v tom viděla ty. Napsala jsem, že se mi líbí, že některé maminky přemýšlí CO dají svému dítku jíst a do čeho ho balí. Z ekologixkého hlediska vidím líp praní plínek než likvidace umělých. Každá matka si může zabalit dítě do čeho chce, mě se líbí, že některé matky balí své dítě do plínek a ne do umělé hmoty. Stejně tak skleničky - jasně, na cesty, na rychlovku jo, ale pořád? To je dle mě matka, která o tom moc nepřemýšlí nebo přemýšlí jinak

nejsem si tím tak jistá.když si uvědomíme, jak jsou dnešní prací prášky agresivní, že musím pleny prát na 90stupnu ( voda + elektřina), pak ještě žehlit ( opět elektřina.)Tak ti nevím. ono totiž vyrobit elektřinu a vodu taky zatěžuje životní prostředí.

Není tady

#31 24. 4. 2012 11:59

holcina
♥♥♥♥♥♥-

agewo, víš kolik tun odpadu "vyrobí" takové miminko umělými plenkami?

Není tady

#32 24. 4. 2012 12:02

holcina
♥♥♥♥♥♥-

nechci tu propagovat biomatky, i když já bych je tak nenazvala:-) a nemá to ani nic společného se snižující se porodností

Není tady

#33 24. 4. 2012 12:34

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Odpově´d na původní otázku: vůbec ne. Jakou špatnou fin.situaci mᚠvůbec na mysli?

Stačí si třeba dnes přečíst o tom,jaká jsme bazénová velmoc,vybavení domácností,platby šílené za nájmy a hypotéky,které by vůbec nemusely být tak vysoké,ale prostě chci zahrádku,tak ji budu platit téměř zlatem,neboli za byt měsíčně klidně zacvakám i 15 tisíc,aniž bych alespoň už byla ve svém (neber si to Majkafo prosím osobně,jen jsem situaci ve vaší rodině použila jako příklad)a to za cenu nutných dotací od příbuzných.

Tady v této zemi ještě lidi nepoznali,co to je mít se špatně a ruku na srdce,prozatím si všichni vždy dříve nebo později pořídíme stejně vše,co chceme (mimo vzdušných zámků a podobných kravin).
Naopak se mi to jeví tak,že naprostá většina obyvatel této republika se chová tak netržně,že ještě nezaregistrovali změnu společ.systému od r.1989.A vesele to přenášejí dál na své,dnes již dospělé děti a ty se chovají stejně přiblble.

Není tady

#34 24. 4. 2012 12:36

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

werena30 napsal(a):

Nevim v cem zavist,kdyz se me narodila dcera zacali papirove pleny,pouzivala jsem latkove,mozna z nedostatku financi,ale hlavne proto,ze me ten papir a celuloza pripadali dost neprijemne na telo miminka.Prikrmy a ruzne chemikalie pro deti,uz byli za me.Vyber spoustu jogurtu,kamaradka vzdy kupovala ty drazsi s dlouhou spotrebou.Ja ty poctive ceske od madety.Vetsinou jsem kupovala v lete neochucene a ochucovala jsem je cerstvym ovocem.Lipanka jsem nekupovala,ale vyrabela ho s tvarohu....s detma jsem chodila denne do prirody.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#35 24. 4. 2012 12:39

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

agewa napsal(a):

holcina napsal(a):

Dita.L napsal(a):

nejsem si tím tak jistá.když si uvědomíme, jak jsou dnešní prací prášky agresivní, že musím pleny prát na 90stupnu ( voda + elektřina), pak ještě žehlit ( opět elektřina.)Tak ti nevím. ono totiž vyrobit elektřinu a vodu taky zatěžuje životní prostředí.

Pleny jsem vyvarovala a zehlila jen do 6 tydnu ditete.Pak jsem je prala na 60 spolecne treba s rucniky a jinym bilym pradlem,abych naplnila pracku....

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#36 24. 4. 2012 12:40

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

Kubula napsal(a):

Erem, ale to je zbytečná generalizace, z mých známých určitě víc chodí do lesa než do hypáče..

Ale to zrejme nezijes ve vetsim meste.

Žiju v Praze - je to dost velký město? big_smile

Není tady

#37 24. 4. 2012 12:44

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

Už vidím, jak maminka z Prahy půjde na maliny, ostružiny, jahody...smile

My teda chodíme dost běžně, pravda na švestky, jabka a oříšky do Šárky, na houby do Stromovky.. a nejsme zdaleka sami. smile 

Jasně, na venkově je to určitě jednodušší, víc příležitostí a tak. Ale ona je pořád dost velká škála věcí mezi hypáčem a sběrem padavčat, který můžeš dělat. smile

Není tady

#38 24. 4. 2012 12:56

majkafa
Host

Jaku napsal(a):

Stačí si třeba dnes přečíst o tom,jaká jsme bazénová velmoc,vybavení domácností,platby šílené za nájmy a hypotéky,které by vůbec nemusely být tak vysoké,ale prostě chci zahrádku,tak ji budu platit téměř zlatem,neboli za byt měsíčně klidně zacvakám i 15 tisíc,aniž bych alespoň už byla ve svém (neber si to Majkafo prosím osobně,jen jsem situaci ve vaší rodině použila jako příklad)a to za cenu nutných dotací od příbuzných.

Tady v této zemi ještě lidi nepoznali,co to je mít se špatně a ruku na srdce,prozatím si všichni vždy dříve nebo později pořídíme stejně vše,co chceme (mimo vzdušných zámků a podobných kravin).
Naopak se mi to jeví tak,že naprostá většina obyvatel této republika se chová tak netržně,že ještě nezaregistrovali změnu společ.systému od r.1989.A vesele to přenášejí dál na své,dnes již dospělé děti a ty se chovají stejně přiblble.

Jaku, píšeš nesmysly, aniž bys o tom věděla něco bližšího, než jsem napsala. Vytváříš si hloupé domněnky, které mi vadí.
Obzvláště nesmysl o NUTNÝCH dotacích.
Ale že jsem vůbec čekala něco jiného, než překrucování.

Až budou mít děti tví synové, až se vůbec postaví na vlastní nohy, pak mluv a používej jako příklady svou vlastní rodinu. Zatím o tom nic nevíš.

Upravil(a) majkafa (24. 4. 2012 12:57)

#39 24. 4. 2012 12:59

majkafa
Host

Mažu kvůli nesmyslným domněnkám a překrucování.

#40 24. 4. 2012 13:03

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

eremuruss napsal(a):

agewa napsal(a):

holcina napsal(a):

Pleny jsem vyvarovala a zehlila jen do 6 tydnu ditete.Pak jsem je prala na 60 spolecne treba s rucniky a jinym bilym pradlem,abych naplnila pracku....

U prvního kluka 19 začínali pleny a já mu dopřávala luxus a na odpolední procházku dávala papírovku. Tenkrát byli s krtečkem. Neměla jsem automatku,takže hezky máchat,džímat,věšet.
U druhého a třetího dítěte jsem používala papírovky.
Mít ted dítě, šla bych do eko plínek, přepíraj se na 40 a jsou krásně jemný ne jako dřív ty klasický látkovky.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#41 24. 4. 2012 13:05

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

majkafa napsal(a):

werena30 napsal(a):

Nevim v cem zavist,kdyz se me narodila dcera zacali papirove pleny,pouzivala jsem latkove,mozna z nedostatku financi,ale hlavne proto,ze me ten papir a celuloza pripadali dost neprijemne na telo miminka.Prikrmy a ruzne chemikalie pro deti,uz byli za me.Vyber spoustu jogurtu,kamaradka vzdy kupovala ty drazsi s dlouhou spotrebou.Ja ty poctive ceske od madety.Vetsinou jsem kupovala v lete neochucene a ochucovala jsem je cerstvym ovocem.Lipanka jsem nekupovala,ale vyrabela ho s tvarohu....s detma jsem chodila denne do prirody.

Nikdy jsem do jogurtů nedávala ovoce ze zahrady. To se jedlo vždy zvlášt, nakrájený, nebo rovnou z keře, ze stromu. KUpovala jsem jogurty bílé dětem, měly je rády stolt
skleničky jsem dávala z důvodů,že je velký výběr,telecí maso, atd atd, a měli pestřejší stravu než ode mě. Občas jsem jim míchla zeleninu s bramborem a cedila přes cedník. Nikdy jsem nemixovala.

Upravil(a) dusička (24. 4. 2012 13:11)

Není tady

#42 24. 4. 2012 13:06

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Erem - Ty tu děláš, jak kdyby dnešní mladé maminy byly horší než my. dumbom
No tak občas děti vypustěj v hracím koutku,aby měly čas pokecat. Já bych to brala,když moje děti byly malé. Tolik maj ted možností. Plavání a jiné. To je dobře, že nejsou jen před barákem a že se dětem věnují. stolt

Upravil(a) dusička (24. 4. 2012 13:07)

Není tady

#43 24. 4. 2012 13:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Vím, že tu možnost každej nemá... ale když byly děti malý, lecjaký "zemědělský přebytky" jsem dostávala třeba od kolegyň v práci, co tu zahrádku měly a urodilo se jim. Nebo jsme jely ke kamarádce na chalupu a skvěle si zdrbly při sbírání čehokoli, co bylo ke sběru, od jablek po houby. A šlo to i s děckama, takže ty za výmluvu posloužit nemohly http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale k původnímu dotazu - ono je to asi jak kde (jako nakonec všechno). Fakt je, že pro hodně maminek (i pro některé tatínky) je "záhul" už první mateřská a zařeknou se, že nikdy víc... povinnost splněna http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png jiní dají přednost způsobu "jedno dítě může dostat víc a nemusí se dělit"... a někoho děti prostě obtěžujou.
Řekla bych, že kdo dítě chce, ten ho má - bez ohledu na finanční situaci (někdy i bez ohledu na zbytek rodiny http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png - ale to je něco jinýho). Jenže někomu se jen nechce měnit navyklej způsob života a jakkoliv se omezovat... no a dneska na nedostatek peněz slyší každej a bere to jako relevantní důvod bezdětnosti.
A co se týče účasti státu - jen v určitých případech. Ony totiž už dneska exostujou osvícený firmy, který mají vlastní miniškolky, povolujou práci z domova nebo úpravu pracovní doby podle potřeb rodiče... tam je spousta možností a stát by měl akorát upravit zákony, aby to šlo snáz.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#44 24. 4. 2012 13:31

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

Jaku napsal(a):

Jaku, píšeš nesmysly, aniž bys o tom věděla něco bližšího, než jsem napsala. Vytváříš si hloupé domněnky, které mi vadí.
Obzvláště nesmysl o NUTNÝCH dotacích.
Ale že jsem vůbec čekala něco jiného, než překrucování.

Až budou mít děti tví synové, až se vůbec postaví na vlastní nohy, pak mluv a používej jako příklady svou vlastní rodinu. Zatím o tom nic nevíš.

Psala jsem ti přece,že si to nemᚠbrát osobně,použila jsem jen jako příklad;je to vše jak to má tvoje rodina jen a jen vaší věcí,to vám nikdo nebere.Ale upřímně:mě se při tom,jak jsem četla tvůj příspěvek o výdajích na bydlení 15tis.(a to jen za náj.byt a hl.kvůli zahrádce a Praze) a pak ještě u další přispivatelky-tam to bylo 17táců -do vl.sice,prostě ježily všechny chlupy.

O tom,co bude až se moji synové začnou poohlížet po vl.bydlení-tak o tom jsme s nimi mluvili už mnohokrát,jak a co by bylo nejlepší nebo by být mělo a vědí už teď,že do splátek víc jak cca 10tisíc nepůjdou,chtějí si život taky užít,nejen přežívat ve strachu,cobude,když nebude,když bude paní na MD atp.A taky je všeobecně známo,kolik má ideálně připadnout v domácnosti na veškeré splátky,aby ještě zůstalo i na to ostatní.To není nic,co nemůžu vědět,to by naopak měli vědět všichni,co umí do 5 napočítat.

Není tady

#45 24. 4. 2012 13:41

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Pořád se mluví o nízké porodnosti.
Kdy byla vysoká porodnost? Vždyt se to střídá, když maj děti ročníky,kde byla vyšší porodnost, je vyšší porodnost, a obráceně.

Není tady

#46 24. 4. 2012 14:45

agewa
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Vím, že tu možnost každej nemá... ale když byly děti malý, lecjaký "zemědělský přebytky" jsem dostávala třeba od kolegyň v práci, co tu zahrádku měly a urodilo se jim. Nebo jsme jely ke kamarádce na chalupu a skvěle si zdrbly při sbírání čehokoli, co bylo ke sběru, od jablek po houby. A šlo to i s děckama, takže ty za výmluvu posloužit nemohly http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale k původnímu dotazu - ono je to asi jak kde (jako nakonec všechno). Fakt je, že pro hodně maminek (i pro některé tatínky) je "záhul" už první mateřská a zařeknou se, že nikdy víc... povinnost splněna http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png jiní dají přednost způsobu "jedno dítě může dostat víc a nemusí se dělit"... a někoho děti prostě obtěžujou.
Řekla bych, že kdo dítě chce, ten ho má - bez ohledu na finanční situaci (někdy i bez ohledu na zbytek rodiny http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png - ale to je něco jinýho). Jenže někomu se jen nechce měnit navyklej způsob života a jakkoliv se omezovat... no a dneska na nedostatek peněz slyší každej a bere to jako relevantní důvod bezdětnosti.
A co se týče účasti státu - jen v určitých případech. Ony totiž už dneska exostujou osvícený firmy, který mají vlastní miniškolky, povolujou práci z domova nebo úpravu pracovní doby podle potřeb rodiče... tam je spousta možností a stát by měl akorát upravit zákony, aby to šlo snáz.

helí a ty nějakou znáš. Já žádnou, i když je pravda, že tahle věc jde již mimo mě, tak možná se nedívám pozorně. Za to vím o hodně maminkách, které se bojí konce mateřské a že jim dítko do MŠ nevezmou.

Není tady

#47 24. 4. 2012 17:21

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

majkafa napsal(a):

Mažu to kvůli překrucování a nesmyslným domněnkám.

hmmmmmmm, změnila jsi názor ?

Není tady

#48 24. 4. 2012 17:26

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

na přání majkafy mažu dumbom

Upravil(a) aprill (25. 4. 2012 17:44)

Není tady

#49 25. 4. 2012 6:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ty nějakou znáš
Konkrétně ji má třeba ČVUT v Praze  (tohle jsem k tomu našla) - http://www.sedmstatecnych.cz/clanek/do- … ch-lvicat/ - a ruzyňský letiště. Mimo to je mají (měli?) v některých špitálech, liščí spořitelně... ale vzhledem k tomu, že to nijak nesleduju, tak jsou to pouhý informace, který ti nepotvrdím v tom, jestli zařízení ještě funguje.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#50 25. 4. 2012 11:11

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem

Řekla bych, že situace ve školkách už se pomalu zlepšuje. Už i moje dítě narozené v roce 2008 se dostalo všude, kam jsme dali přihlášky, i když bydlištěm v té době v jiné části města.
Doba péče o malinké děti je z hlediska délky celého života tak krátká, že ty důvody typu - dítě mě omezí, nic si neužiju, nikam se nepodívám, jsou srandovní.
Dneska ráno nám tu házel do schránky letáky pán, co ho znám z DDM z kroužku, má dvě malé děti, nevypadají nějak zanedbaně, úplně normálně, není potřeba mít hned od narození značkové hadry atd.

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí