Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#51 22. 4. 2012 20:53

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

PPavlaa napsal(a):

albex, mě by spíš zajímala jiná věc. když říkáš, že to začalo v jejich pubertě, není to spíš o tom, že se mu třeba už v té době některé věci nelíbily a tys v tom holky podporovala, kryla je, prostě jeho tak jako zazdila a dělaly jste si to po svým ?

V tom případě ale nefunguje komunikace mezi Albex a jejím manželem. Ty dcery za to nemohou.

Možných vysvětlení, proč se tak manžel Albex chová, tady padlo fakt hodně. Přesto ani v jednom z nich nevidím důvod, proč by měl svoje dcery nazývat tak, jak to dělá a tyranizovat je.

Není tady

#52 22. 4. 2012 21:05

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

sandro - to, že ty nevidíš důvod, ovšem neznamená, že to není naprosto běžná záležitost. Podle mě to taky není normální, ale někteří muži to tak prostě mají. A dost často, na můj vkus i prožitek. Nevědí, že dcerám berou to poslední sebevědomí, že dcerám komplikují budoucí vztahy, nevědí to... a je jim to jedno protože si většinou hojí pochroumané ego.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#53 22. 4. 2012 21:31

sandra
♥♥♥♥♥♥-

PavlaH napsal(a):

sandro - to, že ty nevidíš důvod, ovšem neznamená, že to není naprosto běžná záležitost. Podle mě to taky není normální, ale někteří muži to tak prostě mají. A dost často, na můj vkus i prožitek. Nevědí, že dcerám berou to poslední sebevědomí, že dcerám komplikují budoucí vztahy, nevědí to... a je jim to jedno protože si většinou hojí pochroumané ego.

Běžná záležitost? Tak to nevím, s takovým pojmenováním dětí jsem se fakt ještě osobně nesetkala.
Ale třeba mᚠjinou osobní zkušenost.
Btw. někde tady jsem četla, že otec je sebevědomím dcer. Proto si myslím, že v tomto případě by měl zasáhnout ten druhý rodič a to dost rázně. Právě proto, že jim svojí hnusnou neomaleností dělá všechno to, co jsi napsala nahoře...(komplikuje budoucí vztahy, snižuje sebevědomí, atd.).

Trochu mi příběh Albex připomíná téma tady na Bbn, jak malou dcerku šikanuje nevlastní otec ..... z těchto příběhů je mi vždycky fakt smutno. Je mi líto těch dětí. A jim je 6 nebo 21 let.

Není tady

#54 22. 4. 2012 22:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

sandra napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

albex, mě by spíš zajímala jiná věc. když říkáš, že to začalo v jejich pubertě, není to spíš o tom, že se mu třeba už v té době některé věci nelíbily a tys v tom holky podporovala, kryla je, prostě jeho tak jako zazdila a dělaly jste si to po svým ?

V tom případě ale nefunguje komunikace mezi Albex a jejím manželem. Ty dcery za to nemohou.

Možných vysvětlení, proč se tak manžel Albex chová, tady padlo fakt hodně. Přesto ani v jednom z nich nevidím důvod, proč by měl svoje dcery nazývat tak, jak to dělá a tyranizovat je.

sandro, to mᚠpravdu. ale já třeba viděla rodinu, kde to začalo tím, na co se ptám albex a časem se to celé vyhrotilo do šílených rozměrů mezi otcem a dcerou .. ale ty počátky to mělo někde jinde nemuselo to vůbec skončit, jak to skončilo. i když . v případě o kterém mluvím k sobě našli znovu po pár letech cestu.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#55 23. 4. 2012 9:40

albex
♥♥-----

Zdravím všetky babinetky. Padlo tu vežmi veža názorov, pohžadov na vec. Mňa niektoré tiež primely k tomu aby som sa hlbšie zamyslela. Niektoré veci, ktoré si pamätám na objasnenie : Nemyslím, že problém by bol v tom, že niekedy v minulosti keď bol problém som deti podporovala, jeho odstrkovala a robili sme si po svojom. Ani ja ich zasa nechovám ako v bavlnke. Aj mne sa niektoré veci nepáčia, keď si neupracú, keď dlho vyspávajú a pod. To zas oni dobre vedia, že budem robi "krik". Ale ja s nimi narobím poriadok, niekedy sa odujú, ale nakoniec všetko urobia. Dokonca v minulosti mňa manžel  pred nimi zahriakoval, že som pedant a všetko chcem ma tip, top. On vlastne sa postavil vždy na ich stranu. Teraz sa mu nepáči keď niečo neurobia, ale on im to povie rovno nadávkami. Ja si myslím, že celé to je v jeho sebavedomí. Myslím si že si týmto správaním rieši svoje komplexy. Vysokú školu nemá, v práci má tiež dos problémov, ktoré si vytvára svojou povahou. Vidím to na tom, že už druhom zamestnaní má problémy s nadriadenými, kolegami... On aj v súkromí, keď sa s niekym bližšie spriatelíme, tak k nám chodí alebo mi k nemu iba chvížu. Môj manžel totiž začne ma nemiestne poznámky, podpichovačné reči na kohokožvek. Či sú to známy, rodina, ....Každý k nám chodí radšej vtedy keď vedia, že on nie je doma. Ale na druhej strane chce by stredobodom pozornosti. Či už v obchode pred predavačkami, pred spolužiačkami detí, hoci kde, trúsi vtipné, ohurujúce poznámky. No kto ho nepozná......Na druhej strane musím poveda, že je aj citlivý, niektoré veci si uvedomí, ale neskoro. potom vidím, že mu je aj do plaču. Ale to všetko len dočasne. Prevláda u neho zloba, jed. Možno niekto nepochopí, ku nne takýto nie je. Ja ho vežmi dobre poznám, takže vie, že mňa už neohúri, ani sladkými rečami, ani nervami ani ničím. Len keby tie deti nechal na pokoji. Neviem ako to bolo v ich rodine s výchovou. Boli tri deti, všetky si nerozumia s mamou, sami medzi sebou. Najrozumnejší bol otec, asi aj najlepší ale ten už zomrel. Ani s tým si nerozumel do poslednej chvíle. Mama má podža mňa povahu ako on. Do každého rýpe, všetkých by riadila. Neviem, teraz som to napísala tak domotane, že niekto si z toho utvorí zasa iný obraz. A ešte, ako tu niekto písal, že sa javím ako urovnávačka problémov, tak áno. Pri ňom ich treba urovnáva vždy. Ale s tými čo u nás nebývajú to je jednoduchšie. Tý k nam keď je doma už radšej neprídu a majú pokoj. Ale decká žijú doma a tie pokoj nemajú, pretože si vždy niečo nájde.

Upravil(a) albex (23. 4. 2012 9:47)

Není tady

#56 23. 4. 2012 18:08

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

albex - s věkem se u tvého partnera zvýrazňují vzorce chování z dětství, moc hezky jsi to sama popsala. Tady by pomohla intervence někoho, kdo by mu to mohl pomoci pochopit. Kde se to vzalo, proč takový je, co to vyvolává u ostatních. Jenže to chce jedno jediné, on sám potřebuje spatřit, že mu jeho chování způsobuje problémy. Jinak bohužel nemá náprava šanci.

sandro - jsou to smutné příběhy, dost časté a souvisejí opravdu se vzorci, které se v rodině po generace dědí....

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí