Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 20. 4. 2012 19:52

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Majko, s jedním, který se vybodl na děti jsi měla vztah dost dlouho. Víš, oni se lidi mění. manžel albex začal takový být taky až později.
Albex. trochu se divím, že dcery nechtějí odejít samy. Jsou už dost velké

Není tady

#27 20. 4. 2012 19:57

albex
♥♥-----

Oni by asi išli. To asi ja robím chybu, že nechcem aby odišli. Budem dnes konči, prišiel domov a nechcem aby videl, čo píšem. ďakujem za všetky názory.

Není tady

#28 20. 4. 2012 20:01

majkafa
Host

holcina napsal(a):

Majko, s jedním, který se vybodl na děti jsi měla vztah dost dlouho. Víš, oni se lidi mění. manžel albex začal takový být taky až později.
Albex. trochu se divím, že dcery nechtějí odejít samy. Jsou už dost velké

Albex nepíše o problému s mužem, co se vybodl na své děti, tak sem prosím netahej můj život. Už jsem psala, že u nás doma se sprostě nemluvilo.  Albex chce poradit s jiným problémem. Jasné stanovení hranic, že takhle se u nich doma s dcerami mluvit nebude, a jasný důkaz, že si za tím trvám, aby mu to došlo. A pokud ne, má smůlu, s takovým hulvátem žít nebudu. Vždy tam už nejde ani o ta sprostá slova, ale o týrání.

Upravil(a) majkafa (20. 4. 2012 20:05)

#29 20. 4. 2012 20:02

majkafa
Host

albex napsal(a):

Oni by asi išli. To asi ja robím chybu, že nechcem aby odišli. Budem dnes konči, prišiel domov a nechcem aby videl, čo píšem. ďakujem za všetky názory.

Dělᚠjim medvědí službu. sad Proto, že ty nechceš, tak ony se nechají ponižovat svým otcem? sad

Upravil(a) majkafa (20. 4. 2012 20:03)

#30 20. 4. 2012 20:08

agewa
♥♥♥♥♥♥-

albex napsal(a):

no můj syn taky se osamostatnil, hned v 19 po matuře.

Není tady

#31 20. 4. 2012 20:15

holcina
♥♥♥♥♥♥-

ty s ním žít nebudeš, ale albex ano. Tak to prostě má jinak. Nevíš proč to tak je, proč začal být na dcery sprostý. Pochopila jsem, že na ni takový není

Není tady

#32 20. 4. 2012 20:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

albex napsal(a):

Ale? Prečo ich mám osamostatni, aby ich otec so mnou zostal, nehneval sa na mňa? To nie je normálne..

Nie - lebo je na to čas a preto, že to bude dobré PRE NICH prvorado a v dosledku toho aj pre vás pussa

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#33 20. 4. 2012 20:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

albex napsal(a):

Oni by asi išli. To asi ja robím chybu, že nechcem aby odišli..

tummenupp
Pus ich, moja......treba im letie. Ony sa vrátia, uvidíš.

Není tady

#34 21. 4. 2012 9:29

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

albex napsal(a):

Veď práve, že som radikálne zasiahla, teraz dva krát po sebe. A teraz ma to mrzí, že vzah nás dvoch je narušený. Viem, že by som sa tým nemala vôbec zapodieva a by ako matka hrdá na to, že som si ich zastala. A prečo by som odchádzala ja s demi z bytu? Kde a hlavne čo by som tým dosiahla. Nič. Celkom nič. Tak ako so mnou teraz nehovorí, by za nami aj tak neprišiel. Riešenie vidím jedine v tom, že deti osamostatním ako radí lupina. No vidím, že sú tu rôzne názory. Za všetky ďakujem. Niektoré vo mne vyvolávajú silu, vytrva a da mu pocíti jeho postoj k deom, iné ma nútia zamyslie sa nad tým vypustením detí z hniezda. Ale? Prečo ich mám osamostatni, aby ich otec so mnou zostal, nehneval sa na mňa? To nie je normálne. My sme predsa rodina a oni nič neurobili, aby museli domov opúša takýmto spôsobom.

Albex, vᚠvztah je narušený už dávno. Institut manželství vznikl také proto, aby bylo o děti dobře postaráno. A víme, že nejen v oblasti materiální, ale i citové. Tvůj muž není žádná extra výjimka - děti přestaly být dětmi (tedy "doplňkem", který utváří rodinu) a staly se z nich vetřelci zvenku. A před takovými je třeba rodinu bránit - zatím slovními útoky, časem se může stát, že holky ve vášnivější diskuzi jednu slíznou. Přikláním se k radě Lupišáka - holky rychle vypakovat a srovnat si život tak, abys ho dokázala žít i samostatně. Je to v zájmu všech z vaší rodiny.Nechci tě ranit, ale má-li manžel problémy se srdcem, taky se může stát, že to bude on, kdo první opustí v boji pole...
Jenom mi vrtá hlavou ta koupě garsonky - zaplatí-li ji otec (resp. věřím, že takovýto typ považuje peníze rodiny za "svoje" peníze), může se stát, že bude holkám věčně vyčítat, že jim pořídil bydlení, aby se tam mohly k..víš, co ... sad

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#35 21. 4. 2012 16:10

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Jess, nestraš ji va To se pořeší pak - a navíc, jak budou z rodiny venku a přestanou být její součástí, začne tatík respektovat jejich partnery - v jeho očích to budou ženy "venku" to mᚠpravdu - ale hájený! Aspoň u nás to tak bylo.

Není tady

#36 21. 4. 2012 19:50

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Albex - nech se holčičky postaví na své nohy. Pokud spolu máte takový dobrý vztah, jak píšeš, neviděla bych ani jeden argument proti. Co já bych dala za klid. V jejich věku, jsem přebírala máminu domácnost (z různých důvodů) a k tomu studovala. Jde to. I s omezeným příjmem, který jsem tehdy měla. Pokud pořídíte garsonku, stanovila bych "výživné" pro holky tak, aby znej mohly poplatit to , co potřebují. Vypadá to, že byste si to mohli dovolit.

Dcerky opravdu narušují vᚠpartnerský vztah a toto by hodně mohlo pomoci. Prostě už budou návštěva a vztahy ze všech stran se zklidní.

O co bych měla orpavdu obavu, aby chování tévho muže nezačalo po čase stejné znaky vykazovat i vůči tobě. On to opravdu může být počátek nějaké nervové choroby. Jsi si jistá, že před tebou nic netají? Jak to měli oni v rodině? Nebylo tam něco podobného? Byla bych moc ráda, kdyby se moje obavy ukázaly jako liché.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#37 21. 4. 2012 20:32

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Mým dětem by můj manžel, partner, kdokoliv, jen jednou řekl takové slovo, jako jsi tu napsala, a to by bylo naposledy, co by to udělal. U mě doma se nikdy takhle nemluvilo a mluvit nebude. I kdybych ho nadevše milovala.

Má dcerka se osamostatnila v 19-ti a syn v 22. My jsme ve věku tvých dcer už měly mnohé své děti. Nepodceňuj je. Na jejich místě bych z takového domova, kde mi můj vlastní otec nadává do k....., už dávno odešla. To ho necháš? Bez toho, abys udělala radikální zásah? Třeba se sbalila a odešla i s dětma, jestli mu to jinak nedojde?

jaký radikální zásah ? ono se o tom hezky mluví a hůř dělá. nehledě na to, že ona to albex může vidět úplně jinak, než její muž.
na mě albex dělá dojem takový uhlazovačky konfliktů na všechny strany. a možná se její muž zlobí na adresu dcer i oprávněně, ale albex jen uhlazuje a uhlazuje .. což ho neopravňuje k tomu být hulvát. ale - kdo ví, jak to u nich všechno je.

Upravil(a) PPavlaa (21. 4. 2012 20:33)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#38 21. 4. 2012 21:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

albex napsal(a):

Veď práve, že som radikálne zasiahla, teraz dva krát po sebe. A teraz ma to mrzí, že vzah nás dvoch je narušený. Viem, že by som sa tým nemala vôbec zapodieva a by ako matka hrdá na to, že som si ich zastala. A prečo by som odchádzala ja s demi z bytu? Kde a hlavne čo by som tým dosiahla. Nič. Celkom nič. Tak ako so mnou teraz nehovorí, by za nami aj tak neprišiel. Riešenie vidím jedine v tom, že deti osamostatním ako radí lupina. No vidím, že sú tu rôzne názory. Za všetky ďakujem. Niektoré vo mne vyvolávajú silu, vytrva a da mu pocíti jeho postoj k deom, iné ma nútia zamyslie sa nad tým vypustením detí z hniezda. Ale? Prečo ich mám osamostatni, aby ich otec so mnou zostal, nehneval sa na mňa? To nie je normálne. My sme predsa rodina a oni nič neurobili, aby museli domov opúša takýmto spôsobom.

Hm, a keby ste nemali muža a otca cholerika, to by ako dcéry zostarli  u vás? Ja som sa tiež odsahovala k vtedajšiemu priatežovi (ktorého som mimochodom poznala len krátko) po tom, čo mi otec dos nevyberavo dal nôž na krk, ale dnes som mu vďačná... Pri mojej flegmatickej a váhavej povahe by som sa možno neodhodlala nikdy - čo by, samozrejme bolo zle. Každý by si mal vyskúša ži sám (maximálne na intráku alebo zdieža s niekým podnájom, ani s partnerom), aby zistil, o čom čom je život, čo to znamená postara sa o seba sám.

Upravil(a) Selima (21. 4. 2012 21:32)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#39 21. 4. 2012 21:30

sandra
♥♥♥♥♥♥-

PavlaH napsal(a):

Albex - nech se holčičky postaví na své nohy. Pokud spolu máte takový dobrý vztah, jak píšeš, neviděla bych ani jeden argument proti. Co já bych dala za klid. V jejich věku, jsem přebírala máminu domácnost (z různých důvodů) a k tomu studovala. Jde to. I s omezeným příjmem, který jsem tehdy měla. Pokud pořídíte garsonku, stanovila bych "výživné" pro holky tak, aby znej mohly poplatit to , co potřebují. Vypadá to, že byste si to mohli dovolit.

Dcerky opravdu narušují vᚠpartnerský vztah a toto by hodně mohlo pomoci. Prostě už budou návštěva a vztahy ze všech stran se zklidní.

O co bych měla orpavdu obavu, aby chování tévho muže nezačalo po čase stejné znaky vykazovat i vůči tobě. On to opravdu může být počátek nějaké nervové choroby. Jsi si jistá, že před tebou nic netají? Jak to měli oni v rodině? Nebylo tam něco podobného? Byla bych moc ráda, kdyby se moje obavy ukázaly jako liché.

Pavlo, cim jim dcery narusuji vztah? Fakt nerozumim tomu, jak jsi to myslela. BI

Není tady

#40 21. 4. 2012 23:18

novavila
Zablokovaný

albex napsal(a):

Ten vztah ale narušuje jedině on, dcery týrá a ponižuje psychicky .
Je možné, že na ně žárlí, že jsou úspěšné a studují a má strach, že ho nebudou respektovat ,že budou lepší než on, tak pouští hrůzu.

Takovýho otce popisovala Světlana Nálepková,  Slováka .....říkala,  že on nerozuměl svojí intelektuální manželce a jak tím byl zmatený , řešil to silou , byl hrubý na děti , ničil rodinu .
A mluvila o tom, že když zemřel, čekala , že si vybaví něco hezkýho s ním, ale cítila pouze ulevu , nic víc....tak skončí tvůj manžel.

Ten člověk je narušený a potřebuje odbornou pomoc a není důvod, aby se děti kvůli bláznovi stěhovaly jinam.....já bych ho vyrazila , at se léčí ,ale bez nás , AT SI ŘEŠÍ SVOJE KOMPLEXY JINDE, NIKDO NEMÁ PRÁVO NIKOHO TÝRAT.

Upravil(a) novavila (21. 4. 2012 23:19)

Není tady

#41 22. 4. 2012 8:31

majkafa
Host

sandra napsal(a):

PavlaH napsal(a):

Pavlo, cim jim dcery narusuji vztah? Fakt nerozumim tomu, jak jsi to myslela. BI

Poprvé v životě slyším, že vlastní děti, navíc takové a takovým způsobem, jak popisuje albex, narušují rodičům vztah va
Pavlo, to ses spletla? Nebo jak jsi to vlastně myslela? va

#42 22. 4. 2012 9:12

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

sandra napsal(a):

PavlaH napsal(a):

Poprvé v životě slyším, že vlastní děti, navíc takové a takovým způsobem, jak popisuje albex, narušují rodičům vztah va
Pavlo, to ses spletla? Nebo jak jsi to vlastně myslela? va

No taky ziram co Pavla napsala.
To je jako,kdyz me rekla znama,co ji byl manzel neverny,ze za to muze jejich dcera,protoze byla problematicka. A pridelavala mu starosti....tak si nasel milenku....

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#43 22. 4. 2012 10:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Dcéry im narušujú vzah už svojou existenciou a tým, že ocka znervózňujú... wink asi. Na jednej tsrane to môže by pravda - z jeho pohžadu - na druhej smutné konštatovanie.
Ja si ale myslím, že sú oba vzahy - rodičovský a partnerský - dôležité a pokiaž nie sú detičky maličké (tam majú samozrejme prednos, lebo matku/rodičov neoddiskutovatežne potrebujú), tak treba hžada rovnováhu. Aj v záujme detí, aby mali príklad do života, aj v záujme vlastnom. Za rovnováhu však nepovažujem nadávanie deom, ich ponižovnaie a kritizovanie. Na druhej strane z vlastnej skúsenosti - keď majú jeden rodič a dospievajúce/dospelé diea spolu problém, nikto iný to za nich vyrieši nemôže. To musia len oni sami, prípadne za pomoci psychológa. Je naivné a trošku megalomanské myslie si, že JA vyriešim vzah iných dovch žudí (hlavne ak ma o to nai nežiadajú). Ja by som sa asi pokúsila dcéram pomôc osamostani sa a posilnila SVOJ vzah s nimi - a dúfala, že odsahovanie zlepší vzah medzi nimi a otcom. Nakoniec, niekedy to môže zázračne pomôc.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#44 22. 4. 2012 12:07

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

já nevím, já bych byla opatrná s vynášením soudů na adresu jejího muže. sama jsem viděla, jak to může dopadnout, když si máma s výchovou a všeho jede ve svý lajně bez ohledu na to, co si o tom myslí otec dětí a jak to pak i skončilo.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#45 22. 4. 2012 12:22

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Jak jsem to myslela? Tak jak to píšu. Ona a muž mají partnerský vztah a svoje věci i vpči dcerám by měli řešit společně. I když jsou děti společné. Nemám ráda, když se problémy mezi manžely řeší za pomoci dětí ....šla jsem za ní, vrátila se dom....

Ono to totiž vypadá děsně nenápadně, ale opravdu do vztahu dvou dospělých jejich vlastní děti nepatří. i když už jsou dospělé. Je to docela trauma muset se stavět na jednu stranu, muset poslechnout protože....

Totéž si myslím, že by se měli oba společně podívat na vztah otce s dcerami .  Něco tam není v pořádku, přinejmenším bych si dovolila tvrdit, že holky vyrostly a otec nedospěl. Žárlí na ně a aby si je zprotivil, tak je uráží. Nejsou mu dost dobré... tady bych se snažila partnera odstavit a znovu připomenout, že je čas nechat je jít  a my dva spolu znova začnem. Jenže to chce na to mít koule.

Je to ideál, není to norma. Norma je spousta odstínů šedi a pokud i "nenormální" vztah oběma vyhovuje - pak není žádný problém.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#46 22. 4. 2012 16:32

mokory
♥♥♥----

Jasně, že je to těžké-jako mezi dvěma mlýnskými kameny. O manžela necheš přijít- společné roky, společné zájmy a pěkný vztah je v životě dost a hodně důležitý. Divné mi je to, že on se nevidí v úspěších Vašich dětí..normální táta by přece měl radost z toho, že holky mu studují, mají přátele a přítele. Buď je děsnej malipulátor a diktátor, nebo fakt potřebuje léčbu. Chápu tebe, jak se potácíš mezi tím a snažíš se najít optimání řešení. No, vůbec si nejsem jistá, jestli bych si dovolila radit, ale..dcery mají přítele a v jejich věku asi tolik rodiče neřeší..žijou vrstevníky, partou, kamarády ze školy,... doma je to nebaví. Ale odejdou Ti. Za rok, dva, pět. S mužem budeš /dá-li zdraví/ ještě několi desítek let. A bylo Vám fajn. Zkusila bych mu vnutit nějakýho terapeuta(pokud to jde) a holky bych uklidila do garsonky(dobře pro všechny). Pozvala bych je 2-3x na večeri, při které by jejich táta dělal tátu a neprudli..to se snad dá domluvit. Vím, je to velký kompromis..ale kdo má ideální manželství, ve kterém klape všechno tak, jak má???

Majkafo, Ty tady dělᚠradikální řešení..že Ty bys nikdy.... asi se neumíš vžít do role, kdy spolu 2 lidé jsou spokojení 23 LET  a místo hledání řešení(i když hodně těžkého a složitého) bys hned spálila takhle dlouhý mosty?? Život je boj!!
Držím palce.

Není tady

#47 22. 4. 2012 16:49

majkafa
Host

Ano, dělám radikální řešení hned na začátku vztahu. Jakmile muž mluví takhle sprostě, končím. A pokud s tím začne ve vztahu, má dvě možnosti. Vrátit se k předchozímu stavu anebo končím. I sprostá slova ve vztahu o mnohém v jeho kvalitě napovídají. Nevidím žádný důvod ani nic pozitivního na tom, když muž nazývá naše děti ku****.
Btw Albex se tady zamýšlela nad tím, jestli ten vztah byl opravdu tak spokojený, anebo jestli to bylo jenom tím, že ona zavírala oči. Albex již řešení hledala. Ale na to musí být ve vztahu dva. A u jejího manžela žádná vstřícnost není, naopak, v podstatě se od ní "odstěhoval". Tak jaké pak ještě hledání řešení. Tohle, co Albex popisuje, není otázka posledních pár dní, ale trvá to už roky. Myslím, že pohár přetekl.

#48 22. 4. 2012 18:24

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Albex 1.příspěvek:
Z dcer - dětí se staly dcery-dospělé ženy. A otec k nim změnil vztah možná proto, že si uvědomil, že syna mít už nebude, nebo proto, že je v rodině jasnou menšinou a taky třeba proto, že to nedotáhl sám na VŠ? Pokud dcery ještě studují a doma se necítí dobře, snad by bylo řešením, aby bydlely prostě jinde. Třeba u kamarádky,která si šetří na svoje bydlení a uvítá v pronájmu paračky. Nebo u starých příbuzných, co potřebují pomoct v domě. Nebo si mohou pronajmout něco malého spolu s tím, že budou mít brigádu a použijí výživné od rodičů? Každopádně to musí být med mít doma takového tatínka. Albex bych radila na otcovy výpady proti děvčatům nereagovat a mlčet. Přilévá se tím oleje do ohně, možná právě na to otec čeká. Chce se hádat. S děvčaty bych si jako máma i jako člověk promluvila stylem - když táta začne, mlč a pomysli si, uděláme všechny tři něco pro to, aby holky bydlely jinde a bude jim tam fajn, budou mít klid a pohodu. Pokud Albex manžel nechce s Tebou spát v jednom pokoji ani od tebe vařit, buď ráda, zařiď se podle toho. Můžeš si vařit jen podle svojí chuti a dlouho si v posteli číst...Nech ho, to on se tak rozhodl a on by se měl přijít omluvit. Taky by ses mohla rozvést a on a chodí cemperovat lidi do supermarketu. Protože doma bude sám. Teda doma...předpokládám, že byt byste si nechaly vy...jste tři....i za cenu jeho vyplacení. Vztah může být pěkný sebevíc, ale tohle by muselo vadit každé ženě i mámě.

Není tady

#49 22. 4. 2012 18:31

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Teď to pročítám....o té garsonce....a není on takový proto, že je prostě unavený a chtěl by mít klid? On je tak chce vytlačit z domova, aby se nemusel koukat, jak se holky učí, jemu asi vadí ten ruch v domácnosti nebo co? A místo aby řekl, holky, jste dospělé, my vám s mamkou dáme na nějaké levné bydlení a vy se osamostatněte a budem se všichni 4 snažit, abyste za pár let bydlely každá sama....tak kolem sebe seká hlava nehlava? Až ho klepne a bude rozhodnuto....a vy tři ne výčitek nezabvíte, že jste to nechaly dojít až tak daleko? Ty holky nejsou až tak malé...znám pár VŠ, co si na to PŘI STUDIU VYDĚLALI....Vesměs kluků, asi jsou v tomhle podnikavější?

Není tady

#50 22. 4. 2012 20:08

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

albex, mě by spíš zajímala jiná věc. když říkáš, že to začalo v jejich pubertě, není to spíš o tom, že se mu třeba už v té době některé věci nelíbily a tys v tom holky podporovala, kryla je, prostě jeho tak jako zazdila a dělaly jste si to po svým ?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí