Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 4. 2012 11:41

albex
♥♥-----
Registrovaný: 6. 4. 2010
Příspěvky: 86

Otec verzus dcéry, a čo matka?

Dobrý deň, ani neviem ako to napísa. Potrebujem sa trochu vyrozpráva a poču nezainteresované názory.
Som vydatá 23 rokov, dve dcéry 21, 21 rokov. Asi do ich puberty všetko v poriadku, potom zo strany otca obrovská zmena. Predpokladám, že tá zmena má samozrejme prameň aj,  alebo hlavne v jeho povahe. Podža neho sú dcéry v jeho očiach tie najhoršie, aké asi môžu deti by. Lenivé, nevďačné, ku..vy, a pod. Takto sa pred nimi vyjadruje pravidelne. Ja nepopieram, ktoré decká samé od seba by každý deň upratovali, sedeli od rána do večera pri knihách a pod. Ale nie sú nevďačné, ani sa nekur...a. Jednoduch na svoj vek majú priatežov, podotýkam dlhodobo tých istých, nestriedajú ich. Keď im niečo poviem ja vždy všetko urobia, síce niekedy si pofrflú, ale nakoniec to urobia. Obidve študujú na vysokej škole, sú inteligentné. On ich však už dlhodobo označuje tak ako som napísala. Samozrejme, oni sú tiež osobnosti a uráža ich jeho chovanie. Potom ho nepozdravia, nerozprávajú sa s nim, sú najradšj keď nie je doma. Potom im ja dohovorím, tak ho začnú zdravi, on keď má dobrú náladu tak sa s nimi aj začne rozpráva, srandova, ale to trvá možno 3-4 dni a znova ten istý kolotoč. A ja ako matka si ich vždy zastanem, pretože viem, že je k nim nespravodlivý. Potom je rada na mne. Ja som tá najhoršia v jeho očiach, lebo sa ich len zastávam. Veď aj tak ma raz kopnú do riti, to sú jeho slová.  Ja mám však s nimi dobrý vzah. Nemôžem poveda, jeho mám tiež rada, chýba mi, ale nemôžem trpie to čo robí s demi. Chová sa ako keby to neboli jeho deti. Toto nikdy nepochopím. Naposledy v pondelok sa odohralo to isté. Príde za nimi začne do nich bezdôvodne rýpa, oni si to nedajú a oheň je na streche. Dcéra plakala, zbalila sa a odišla z domu, že sa tam necíti dobre, a že ona proste už nevydrží takýto život. Ja som plakala s ňou, prosila ju aby neodchádzala, jemu som vynadala, že sa môže hanbi za to aký je otec, keď je chorý nech sa ide lieči. To som asi nemala, lebo so mnou vraj skončil. Odsahoval sa zo spálne, nepraje si aby som mu prala, varila a proste nič...Dcéra sa medzitým už na základe mojich telefonátov a prosieb vrátila, doma je dusno a ticho. Čo mám teraz robi? Ako som písala, ja si s nim vychádzam inak dobre, teraz mi chýba a ja rozmýšžam, či mám ís za ním.  Bojím sa, že teraz je jeho ego dotknuté a pošle ma kade žahšie. Na druhej strane si hovorím, keď aj sa začne so mnou rozpráva, dokedy to bude trva? Do jeho najbližšieho rýpacieho dňa? A zasa sa bojím, že keď to takto bude pretrváva, odídu mi deti navždy a ja nebudem môc vída ani svoje vnúčatá v budúcnosti.  Ja som nekonfliktný typ, mám už aj svoje roky, chcem život prežíva v kžude. Viem ako je vzácne preži každú minútu života v radosti, pokoji a viem aj ako je to keď niekto nečakane zomrie a potom už nie je možnos povada človeku, že ho má rada, že ho niečo mrzí....Každý z nás je tu dnes a zajtra by nemusí. Tak čo mám robi?

Není tady

 

#2 20. 4. 2012 12:26

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Ony sú dvojičky, Albex?
Ja by som pomohla im sa odsahova - na internát asi nemajú nárok, hej? To už by tam boli, predpokladám. Tak nejaký privátik, spolubývanie. Aj tak už majú vek....a neboj sa, ak by  prerušili styky nielen s otcom, ale aj s tebou - je potreba v tomto veku  definitívne pretrhnú pupečnú šnúru smile
Potrebujú by celkom samy za seba a ak vydržíš zo tri-štyri roky ticho čaka za rohom, vrátia sa smile a vzahy budú dobré, uvidíš.
Takto to bolo aj s mojimi dcérami aj ich spolužiačkami, čo som mala možnos sledova.
Atmosféra doma sa zjavne nezlepší sam od seba a lepšie, aby odišli z vlastného rozhodnutia, ako utekali pod tlakom.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#3 20. 4. 2012 12:32

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

albex napsal(a):

Dobrý deň, ani neviem ako to napísa. Potrebujem sa trochu vyrozpráva a poču nezainteresované názory.
Som vydatá 23 rokov, dve dcéry 21, 21 rokov. Asi do ich puberty všetko v poriadku, potom zo strany otca obrovská zmena. Predpokladám, že tá zmena má samozrejme prameň aj,  alebo hlavne v jeho povahe. Podža neho sú dcéry v jeho očiach tie najhoršie, aké asi môžu deti by. Lenivé, nevďačné, ku..vy, a pod. Takto sa pred nimi vyjadruje pravidelne. Ja nepopieram, ktoré decká samé od seba by každý deň upratovali, sedeli od rána do večera pri knihách a pod. Ale nie sú nevďačné, ani sa nekur...a. Jednoduch na svoj vek majú priatežov, podotýkam dlhodobo tých istých, nestriedajú ich. Keď im niečo poviem ja vždy všetko urobia, síce niekedy si pofrflú, ale nakoniec to urobia. Obidve študujú na vysokej škole, sú inteligentné. On ich však už dlhodobo označuje tak ako som napísala. Samozrejme, oni sú tiež osobnosti a uráža ich jeho chovanie. Potom ho nepozdravia, nerozprávajú sa s nim, sú najradšj keď nie je doma. Potom im ja dohovorím, tak ho začnú zdravi, on keď má dobrú náladu tak sa s nimi aj začne rozpráva, srandova, ale to trvá možno 3-4 dni a znova ten istý kolotoč. A ja ako matka si ich vždy zastanem, pretože viem, že je k nim nespravodlivý. Potom je rada na mne. Ja som tá najhoršia v jeho očiach, lebo sa ich len zastávam. Veď aj tak ma raz kopnú do riti, to sú jeho slová.  Ja mám však s nimi dobrý vzah. Nemôžem poveda, jeho mám tiež rada, chýba mi, ale nemôžem trpie to čo robí s demi. Chová sa ako keby to neboli jeho deti. Toto nikdy nepochopím. Naposledy v pondelok sa odohralo to isté. Príde za nimi začne do nich bezdôvodne rýpa, oni si to nedajú a oheň je na streche. Dcéra plakala, zbalila sa a odišla z domu, že sa tam necíti dobre, a že ona proste už nevydrží takýto život. Ja som plakala s ňou, prosila ju aby neodchádzala, jemu som vynadala, že sa môže hanbi za to aký je otec, keď je chorý nech sa ide lieči. To som asi nemala, lebo so mnou vraj skončil. Odsahoval sa zo spálne, nepraje si aby som mu prala, varila a proste nič...Dcéra sa medzitým už na základe mojich telefonátov a prosieb vrátila, doma je dusno a ticho. Čo mám teraz robi? Ako som písala, ja si s nim vychádzam inak dobre, teraz mi chýba a ja rozmýšžam, či mám ís za ním. Bojím sa, že teraz je jeho ego dotknuté a pošle ma kade žahšie. Na druhej strane si hovorím, keď aj sa začne so mnou rozpráva, dokedy to bude trva? Do jeho najbližšieho rýpacieho dňa? A zasa sa bojím, že keď to takto bude pretrváva, odídu mi deti navždy a ja nebudem môc vída ani svoje vnúčatá v budúcnosti.  Ja som nekonfliktný typ, mám už aj svoje roky, chcem život prežíva v kžude. Viem ako je vzácne preži každú minútu života v radosti, pokoji a viem aj ako je to keď niekto nečakane zomrie a potom už nie je možnos povada človeku, že ho má rada, že ho niečo mrzí....Každý z nás je tu dnes a zajtra by nemusí. Tak čo mám robi?

a to sním opravdu vycházíš dobře?kromě toho, že ti chybí, tady nevidím jedno slovo o tom, jaký je , v čem ti chybí, v čem je dobrý.
a upřímně, pokud má takový to názor na SVÉ vlastní děti, kde k němu přišel? Není to jeho přání ( nemuset se o nikoho starat) ? poslat ho ....někam?

Není tady

 

#4 20. 4. 2012 12:38

majkafa
Host

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

alex, mě napadla jediná věc.
Nemá tvůj muž milenku?
Toto je možná jeho, by podivný, způsob, jak od vás odejít.
Aby nebyl na vině on, že odešel.

Muži se v situaci, kdy je tady milenka, chovají často totálně podivně a nevyzpytatelně. I k vlastním dětem.

Upravil(a) majkafa (20. 4. 2012 12:39)

 

#5 20. 4. 2012 13:06

albex
♥♥-----
Registrovaný: 6. 4. 2010
Příspěvky: 86

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Nie, nie sú dvojičky, ale sú po roku. On ich mal rád pokiaž  boli malé a na neho celkom odkázané. Toto trvá tak akosi od 14,15 rokov, odkedy sa s ním už nehrajú, nechodia s nim na rôzne aktivity-bicykel, plávanie. Odkedy majú svoje záujmy. Oni aj teraz by s nami občas niekde išli na výlet, ale aj tam si niečo nájde, začne ich podpichova, vyčíta im a radšej potom s nami nikde nejdú. On bol dobrý otec ako spomínam pokiaž boli malé. Teraz je už len dobrý manžel, ale úlohu otca celkom zbabral. Milenku nemá, to zas keby chcel odís kvôli takémuto dôvodu, to by on odišiel. Je to vežmi čudná povaha, svojská, dos tvrdohlavá, cholerická. A ešte na urobenie si obrazu-nie je ani dobrý syn, brat, .....Ako manželia máme veža spoločných záujmov, rozumieme si vo veža veciach, je ku mne milý. On mi pripadá, že sa uprie len na jednu osobu a s tou vychádza, ale ostatní ho moc nezaujímajú. Potrebuje ma asi len niekoho blízkeho. Preto si nevychádza ani so svojou mamou, ani jednou sestrou, nevychádzal si ani s otcom, ktorý už zomrel.

Upravil(a) albex (20. 4. 2012 13:16)

Není tady

 

#6 20. 4. 2012 13:44

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Tady je každá rada drahá,nemᚠto vůbec jednoduché.A holky taky ne.Osobně se tak trochu divím,že i na vš bydlí dcery ještě doma,že nejsou alespoň přes týden na koleji či privátě,když je to doma takové.
Píšeš,že mu stačí 1 blízká osoba a s ost.nevychází dobře - na tom tvém postřehu zřejmě bude dost pravdy a napadá mě tedy.pokud s ním i nadále chceš žít a klape vám to,zařídit se podle tohoa neničit si vzájemně jako rodina život: promluvit s mužem o tom,že ho mᚠráda a že v rámci klidu v rodině by bylo dobré,aby holky měly své hl.bydlo na privátu a domů jezdily jen na návštěvu či víkend;stejně to samy dřív či později udělají,ale pokud by to asi neudělaly nyní,tak ty zřejmě přijdeš nejen o nervy,ale i o manžela,se kterým jinak v pohodě vycházíš.A určitě nechceš být na staré roky sama,až budou mít dcery svoje vl.rodiny.

Jako matce se mi toto píše dost špatně,takhle vystrčit děti z hnízda,když jsou na vás ještě závislé,já si tohle radši ani představit nechci,ale mᚠjinou možnost? A starýho psa novým kouskům nenaučíš.

Upravil(a) Jaku (20. 4. 2012 13:45)

Není tady

 

#7 20. 4. 2012 14:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

To "vystrčení z hnízda" tu propaguju já, Jaku a netvrdím, že je to snadné, ale že je to nutné ano. Dokonce i případě, že nemají nějaký zjevný důvod.
Můžou jim přece pomáhat ze začátku finančně - taky jsme to tak dělali. Jen se jim to nesmí omlacovat o hlavu.

Albex, ak tvoj muž vychádza iba s jednou osobou, može jednoducho dcéry považova nie už za deti (čo fakticky ani nie sú) ale za dospelých, so ktorými už nemá schopnosti, alebo kapacitu vychádza dobre. V takom prípade hádam lepšie, že sa usiluje vyjs s tebou a nie s jednou z dcér, napríklad...taká koalícia by bola horšia, nemyslíš? Dcéry sa aj tak raz musia odsahova.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#8 20. 4. 2012 14:41

albex
♥♥-----
Registrovaný: 6. 4. 2010
Příspěvky: 86

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Deti bývajú s nami, pretože do školy chodia v mieste bydliska, takže nárok na inetrnát nemajú. Ešte som zabudla napísa, že chodia pravidelne brigádova, aj na nočné roboty, ažké, aby si niečo pre svoje potreby zarobili-tak na prilepšenie. Takže nie sú lenivé. Manžel chcel, že kúpime nejakú garsónku a pôjdu tam býva, že mi zaplatíme len nájomné a ostatné si budú plati aj živi sa samé. Ale ako ich môžem k tomu ja núti. Veď chodia do školy. Tie brigády nemajú zaručené natrvalo. Že ho neprerobím to viem určite. źudia s takouto povahou väčšinou rokmi iba svoje chovanie ešte zhoršujú, nie zlepšujú. A to, že raz zostanem asi sama, je pravda. Pretože oni budú ma svoje rodiny. Pokiaž sa prikloním na ich stranu, tak to tak dopadne, pretože on so mnou potom už nebude.

Není tady

 

#9 20. 4. 2012 15:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

A vy máte na garsonku? Jáj! no tak ju kúpte, nie? Myslím si, že tam pojdu aj rady - pýtala si sa ich na to? Ak nie, garsonku prenajmete smile  Moja staršia tiež bývala v garsonke po mame a chodila popri tom do školy. My sme jej platili nájom a ešte prilepšili, keď nemala brigádu, alebo mala skúškové a podobne.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#10 20. 4. 2012 15:34

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

píšeš, že spolu vycházíte dobře....přesto

lebo so mnou vraj skončil. Odsahoval sa zo spálne, nepraje si aby som mu prala, varila a proste nič.


tohle mi tak nepřipadá , zvláště pokud se hádáte častěji ( i když "jen" kvůli dcerám)

Není tady

 

#11 20. 4. 2012 16:44

sazana
♥------
Registrovaný: 20. 11. 2011
Příspěvky: 20

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Myslím si, že je to člověk, který kolem sebe snese jen lidi, které může ovládat. Pokud někdo z blízkých projeví názor odlišný od jeho názoru, je zle. Sestry, matka, děti od puberty už moc neposlouchají. Myslím že tvůj manžel byl vždycky takový, jen neměl tolik důvodů ke vztekání. Všechno šlo podle něj. Vždy teď jste v takovém krásném věku, kdy se děti postarají sami o sebe a vy dva s manželem se můžete věnovat sobě a svým koníčkům - je to prostě škoda. Kdyby se to stalo mě, byla bych zrovna tak v koncích. Lítat mezi manželem, kterého miluju a dcerami, které miluju, to bych dlouho nevydržela. Asi bych nakonec zůstala s manželem, kterého bych ovšem milovat přestala a dcery bych si od srdce neodtrhla ža žádnou cenu. Těžká situace.

Není tady

 

#12 20. 4. 2012 17:47

albex
♥♥-----
Registrovaný: 6. 4. 2010
Příspěvky: 86

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Viem, že je to strašne ažké a preto som sem napísala. Teraz je tu víkend, my sme spolu stále niečo podnikali a teraz budem asi sama. Nedávno som si hovorila, aký máme krásny medzi sebou vzah, na svoje roky 45,47 rokov. Lenže bolo to na úkor toho, že ja som bola väčšinou ako "mŕtvy chrobák". On kričal, ja som sa robila, že nevidím, nepočujem. Ale teraz naposledy to bolo dva krát po sebe a to už mi trhalo srdce. Zasiahla som. Asi som to aj prehnala. On je chorý na srdce, minulý týždeň som mu volala sanitku a potom mu vykrikujem, že keď je chorý nech sa ide lieči. Ale ja som myslela v tom záchvate hnevu a zúfalstva, že je chorý na nervy.  Bojím sa mu aj prihovori, lebo viem, že ma pošle kade žahšie a povie mi veci, ktoré ma budú vežmi bolie-že už nechce so mnou by.
Dcéry by do garsónky určite išli, ale ja ako matka si myslím, že je to vežmi skoro. Hlavne tá prvá je len prváčka. Čo ak otehotnie? Druhá dcéra, je po operácii, vraj nebude môc ma deti. On to vie tiež. Ja ako matka to vnímam úplne inak ako on. Ja naozaj neviem, čo mám robi. Dcéra mi dnes povedala, aby som sa mu ja neprihovárala, že som nič zlé neurobila. Tak čo mám robi? Vidím, že aj pre matky, ktoré ste tu je to ažké a chápete ma. Ďakujem za každý názor.

Upravil(a) albex (20. 4. 2012 17:48)

Není tady

 

#13 20. 4. 2012 17:55

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Lenivé, nevďačné, ku****???? va

Tak tohle je fakt hnus. Nechápu, co se ti líbí na člověku, který se takto vyjadřuje o svých dětech.

Není tady

 

#14 20. 4. 2012 18:01

albex
♥♥-----
Registrovaný: 6. 4. 2010
Příspěvky: 86

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Áno, chápem a to je práve tá druhá stránka, ktorá mi hovorí, neprihovára sa, neobnovova vzah, pretože dokedy? Sú to dve polohy, ktoré tu opisujem. Áno je to hanba, ako sa chová a vyjadruje k svojim deom. Pripadá mi to skôr, ako keby si ma už zobral s demi, ktoré nie sú jeho. Ale oni sú jeho, on ich vežmi chcel. Neviem, čo ho takto zmenilo.

Není tady

 

#15 20. 4. 2012 18:07

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

albex napsal(a):

Dcéry by do garsónky určite išli, ale ja ako matka si myslím, že je to vežmi skoro. Hlavne tá prvá je len prváčka. Čo ak otehotnie? Druhá dcéra, je po operácii, vraj nebude môc ma deti. On to vie tiež. Ja ako matka to vnímam úplne inak ako on. Ja naozaj neviem, čo mám robi. Dcéra mi dnes povedala, aby som sa mu ja neprihovárala, že som nič zlé neurobila. Tak čo mám robi? Vidím, že aj pre matky, ktoré ste tu je to ažké a chápete ma. Ďakujem za každý názor.

Ale nieje, naopak, je práve čas - a bude im lepšie, uvidíš. Veď nemusíte by ďaleko. A prečo by otehotnela - v dnešnej dobe, šak nieje malá va A keby aj, v jej veku si museli poradi iné. Píšeš, že majú stálych priaežov, čiže na starosti navyše nebudú samé.
Doveruj svojim deom, Albex smile
A jedno ti poviem: moj muž je tiež cholerik a vyrevúva kde-tade celoživotne a ja som pred ním deti vždy bránila - ale okolo dvaciatky mi aj jedna aj druhá povedali "mama, neple sa už to toho, toto je naša vec". A ja som to rešpektovala, hoci ti možem poveda, že mi niekedy veru krvácalo srdce.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#16 20. 4. 2012 18:12

albex
♥♥-----
Registrovaný: 6. 4. 2010
Příspěvky: 86

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Veď to krvácanie srdca, ale aj na jednej aj druhej strane. Som ako medzi dvomi mlynskými kameňmi. Chcela som ma dokonalú rodinu, ale si to nejde.

Není tady

 

#17 20. 4. 2012 18:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Dokonalú...a to je čo? Veď by bola "dokonalá" aj tak iba podža tvojich predstáv a ty istotne niesi dokonalá smile veď si človek.
Ide predsa o to, aby tvoje deti boli spokojné,nie? Nechaj to rás.....nerob z rodiny bonzaj pussa


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#18 20. 4. 2012 18:19

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

albex napsal(a):

Viem, že je to strašne ažké a preto som sem napísala. Teraz je tu víkend, my sme spolu stále niečo podnikali a teraz budem asi sama. Nedávno som si hovorila, aký máme krásny medzi sebou vzah, na svoje roky 45,47 rokov. Lenže bolo to na úkor toho, že ja som bola väčšinou ako "mŕtvy chrobák". On kričal, ja som sa robila, že nevidím, nepočujem. Ale teraz naposledy to bolo dva krát po sebe a to už mi trhalo srdce. Zasiahla som. Asi som to aj prehnala. On je chorý na srdce, minulý týždeň som mu volala sanitku a potom mu vykrikujem, že keď je chorý nech sa ide lieči. Ale ja som myslela v tom záchvate hnevu a zúfalstva, že je chorý na nervy. Bojím sa mu aj prihovori, lebo viem, že ma pošle kade žahšie a povie mi veci, ktoré ma budú vežmi bolie-že už nechce so mnou by. Dcéry by do garsónky určite išli, ale ja ako matka si myslím, že je to vežmi skoro. Hlavne tá prvá je len prváčka. Čo ak otehotnie? Druhá dcéra, je po operácii, vraj nebude môc ma deti. On to vie tiež. Ja ako matka to vnímam úplne inak ako on. Ja naozaj neviem, čo mám robi. Dcéra mi dnes povedala, aby som sa mu ja neprihovárala, že som nič zlé neurobila. Tak čo mám robi? Vidím, že aj pre matky, ktoré ste tu je to ažké a chápete ma. Ďakujem za každý názor.

z tohoto mám spíš pocit, že manžel je domácí tyran, využívající své choroby , aby vás mohl ovládat.
ty na mě působíš spíše jako žena, která se bojí , že by zůstala sama, možná i pocit viny, že manžel by mohl mít nějakou příhodu ( kvůli "tobě", žes ho rozčílila). Žena které se hroutí iluze o dokonalé rodině .

Není tady

 

#19 20. 4. 2012 18:27

albex
♥♥-----
Registrovaný: 6. 4. 2010
Příspěvky: 86

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Nie, nie, nie. On chorobu nevyužíva na to aby nás týral. On skôr svoju chorobu pred všetkými tají. Nemá rád, ak sa s nim o tom rozprávam aj ja. Vežmi zle to znáša. On sa cíti tou chorobou taký menejcenný-kripel-to hovorí on. A preto si aj myslím, že bude na mňa naštvaný, že som mu povedala, že keď je chorý nech sa ide lieči (myslela som chorý na nervy, on si to určite pripísal tejto chorobe so srdcom). Ja okolo neho preto ani nechodím ako v bavlnke.

Není tady

 

#20 20. 4. 2012 18:36

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

v každém příspěvku mluvíš o tom, že se s ním nechceš hádat, protože se bojíš , že tě pošle pryč, že se vyhýbᚠhádkám, aby tě nezranil nebo neposlal kade žahšie.že se odstěhoval z ložnice, nemluví ani s tebou.

Není tady

 

#21 20. 4. 2012 19:10

albex
♥♥-----
Registrovaný: 6. 4. 2010
Příspěvky: 86

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Nie, že sa s nim nechcem háda. Že ma mrzí, to čo som mu pri poslednej hádke vykričala, že ak je chorý (myslela som psychicky, nie na srdce) nech sa ide lieči. On sa od tej hádky urazil, odsahoval zo spálne a odvtedy so mnou nehovorí. Je tichá domácnos. Mňa to hrozne mrzí , chcela by som sa s nim o tom všetkom porozpráva, ale myslím, že sa jeho ego teraz natožko urazilo, že ma pošle do pekel. Na druhej strane neviem, či má zmysel to obnovova, lebo viem, že sa nezmení a o chvížu budeme na tom rovnako. Jedine, ak teda deti pošlem býva samé. Toto neviem, ako sa rozhodnú. Urovnáva vzah s ním, alebo ho necha a by len s demi. Ktoré keď sa osamostatnia aj tak zostanem sama, alebo sa s nim udobrím, ale zasa riskujem, že deti na mňa zanevrú.

Upravil(a) albex (20. 4. 2012 19:11)

Není tady

 

#22 20. 4. 2012 19:15

majkafa
Host

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Mým dětem by můj manžel, partner, kdokoliv, jen jednou řekl takové slovo, jako jsi tu napsala, a to by bylo naposledy, co by to udělal. U mě doma se nikdy takhle nemluvilo a mluvit nebude. I kdybych ho nadevše milovala.

Má dcerka se osamostatnila v 19-ti a syn v 22. My jsme ve věku tvých dcer už měly mnohé své děti. Nepodceňuj je. Na jejich místě bych z takového domova, kde mi můj vlastní otec nadává do k....., už dávno odešla. To ho necháš? Bez toho, abys udělala radikální zásah? Třeba se sbalila a odešla i s dětma, jestli mu to jinak nedojde?

Upravil(a) majkafa (20. 4. 2012 19:18)

 

#23 20. 4. 2012 19:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

A to už prečo? va Veď normálne deti sú vo všeobecnosti radšej, ak sa rodičia nehádajú.
Porozprávaj sa s nimi o tom bývaní; ja by som im to navrhla, či nechcú a počúvala by som, čo ony na to.
Ak deti nebudeš tuho drža za ruku, tak o nich neprídeš - ak hej, nakoniec sa ti vytrhnú (v lepšiom prípade) a bude to oveža ažšie roll


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#24 20. 4. 2012 19:35

albex
♥♥-----
Registrovaný: 6. 4. 2010
Příspěvky: 86

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Veď práve, že som radikálne zasiahla, teraz dva krát po sebe. A teraz ma to mrzí, že vzah nás dvoch je narušený. Viem, že by som sa tým nemala vôbec zapodieva a by ako matka hrdá na to, že som si ich zastala. A prečo by som odchádzala ja s demi z bytu? Kde a hlavne čo by som tým dosiahla. Nič. Celkom nič. Tak ako so mnou teraz nehovorí, by za nami aj tak neprišiel. Riešenie vidím jedine v tom, že deti osamostatním ako radí lupina. No vidím, že sú tu rôzne názory. Za všetky ďakujem. Niektoré vo mne vyvolávajú silu, vytrva a da mu pocíti jeho postoj k deom, iné ma nútia zamyslie sa nad tým vypustením detí z hniezda. Ale? Prečo ich mám osamostatni, aby ich otec so mnou zostal, nehneval sa na mňa? To nie je normálne. My sme predsa rodina a oni nič neurobili, aby museli domov opúša takýmto spôsobom.

Není tady

 

#25 20. 4. 2012 19:48

majkafa
Host

Re: Otec verzus dcéry, a čo matka?

Asi jsi nezasáhla dost radikálně, jestli taková slova vypustil z úst znovu. Nepsala jsem, abys je "osamostatnila" proto, aby se tvůj muž na tebe nezlobil. Ale aby nemusely snášet to, co dovolíš svému muži, aby jim dělal. A taky jsem neradila odejít proto, aby on za tebou přišel.
O muže, který takhle sprostě mluví, bych nestála. S takovými vůbec žádné vztahy nenavazuji, natož abych jim trpěla, aby takhle mluvili s našimi vlastními dětmi.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů