Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 19. 4. 2012 10:42

m.melinda
♥------

Prostřeno

Nevím, zda jsem ve správném vlákně, snad ano. Sledujete někdo pořad Prostřeno?  Já už  delší dobu a nevím, zda je to jen můj pocit, ale poslední dobou je to šílenost, hádky, intriky, netuším odkud berou účastníky pořadu, skoro se mi nechce věřit, že takto vypadá náš národ. Základ kuchařského pořadu není postaven na vaření, ale na šmejdění a hádkách. Vnímáte to taky tak a nebo to tak divně vidím sama?  Celkem dříve slušný pořad jde úplně do háje sad

Není tady

#2 19. 4. 2012 14:19

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-

Re: Prostřeno

Mám stejný pocit jako ty a to už od začátku, co to začali vysílat. Oni se tam jdou lidi hlavně chlubit barákama, luxusníma bytama, pak tam jsou "divní" lidi (něco jako tento týden Gizela). Šmejdění tam podle mě nemá co dělat, stejně tak pasáže, kdy si účastníci tipují, co bude dotyčný vařit, jak bude bydlet atd. - to mě absolutně nezajímá, jsou to plané řeči o ničem. Většina lidí se tam přetvařuje, třeba ty jejich zábavy na mě působí nepřirozeně. Já bych se tam nikdy nepřihlásila. Viděla jsem pár dílů a pak krátké úseky z některých dílů (mamka se na to občas dívá v kuchyni). Nechápu úspěšnost tohoto pořadu u diváků. Pro mě je to planý pořad o ničem.

Není tady

#3 19. 4. 2012 15:12

Kamchinka
♥♥♥----

Mám názor stejný. Zrovna tento týden se to ukazuje v plné kráse. Dříve (min. rok) člověka občas zaujal nějaký recept, který měl chut uvarit si doma, lidé tam na sebe nebyli tak hnusní. Ano, sem tam se objevil nějaký zvláštní "typ", ale nyní je to pravidelnost.
Nepřihlásila bych se ani za nic do televize, takze nevím jak bych byla nervozní, ale to jak se ztrapňují před celým národem, mě udivuje.
A recepty? také čím dál tím horší, dost často se tam vaří kejdy a blafy, nebo naprosto obyčejná jídla, která vařím běžně v týdnu k večeři.

Není tady

#4 19. 4. 2012 17:36

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Kamchinka napsal(a):

Mám názor stejný. Zrovna tento týden se to ukazuje v plné kráse. Dříve (min. rok) člověka občas zaujal nějaký recept, který měl chut uvarit si doma, lidé tam na sebe nebyli tak hnusní. Ano, sem tam se objevil nějaký zvláštní "typ", ale nyní je to pravidelnost.
Nepřihlásila bych se ani za nic do televize, takze nevím jak bych byla nervozní, ale to jak se ztrapňují před celým národem, mě udivuje.
A recepty? také čím dál tím horší, dost často se tam vaří kejdy a blafy, nebo naprosto obyčejná jídla, která vařím běžně v týdnu k večeři.

a proč by nemohli vařit obyč. jídla? mě by rozhodně více uhostili DOBROU koprovkou  s hovězím  než nadívaným holoubatem. myslím, že to je o tom, kdo líp uvaří ne o tom kdo uvaří nejluxusnější dlabanec wink

Není tady

#5 19. 4. 2012 19:55

Xsara
♥♥♥♥♥♥-

Nějak nevím, co jste od pořadu tohohle formátu jiného čekaly? va

Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

#6 19. 4. 2012 19:55

novavila
Zablokovaný

Já si myslím, že to jak se tam hádají a dělají konfikty je trochu i podporovaný režií , stejně jako v jiných realityšou, jako farmář a jiné . Musí se tam něco dít, aby to lidi přilákalo .

Mně to přijde zajímavý, jak se lidi projevují a jak se třesou na peníze , mám takový pořady radši než vymyšlený seriály , kde občas hrdinka zjistí , že její milenec je její bratr a podobně big_smile

Jediný , co mi na Prostřeno hrozně vadí je Vydra , kterej týrá svoje  koně a ještě na to dostal dotaci od státu , toho nemusím.

Není tady

#7 20. 4. 2012 8:29

Kamchinka
♥♥♥----

aprill napsal(a):

Kamchinka napsal(a):

a proč by nemohli vařit obyč. jídla? mě by rozhodně více uhostili DOBROU koprovkou  s hovězím  než nadívaným holoubatem. myslím, že to je o tom, kdo líp uvaří ne o tom kdo uvaří nejluxusnější dlabanec wink

pravda.

Není tady

#8 20. 4. 2012 12:38

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary

Tak asi budu divná vyjímka, ale já mám Prostřeno moc ráda a koukám pravidelně. Jednak ráda koukám na vaření - jsou tam recepty co mě zaujmou i ty co ne. A mě teda celkem baví i ta "akčnost" pořadu. Vadí mi jediné, když se najde osoba, co úplně všechny ohodnotí např. známkou 4 a tím si skoro jistě zajistí výhru, to mi trochu vadí, že to není spravedlivé a nevyhraje ten, co uvařil dobře. Ale to je samozřejmě jen můj subjektivní pohled, kdo byl nejlepší. A asi i tohle k tomuto typu pořadu patří.

Není tady

#9 20. 4. 2012 13:01

ajaE
♥♥♥♥♥--

Jen se divim ze nadavas,v TV je takoveho srotu daleko vice-NESLEDUJI!!!!

Není tady

#10 20. 4. 2012 22:50

Georg
♥♥♥----

Prostřeno je reality show. A reality show má nastaveny určité pevné body, kterých se musí scénář pořadu pevně držet. Těchto předem nalajnovaných věcí je u takovýchto pořadů daleko více než u jiných formátů.

Např. soutěžící mluví určitým stylem, odpovídají na otázky které však v pořadu divák neslyší.

Když takový pořad sledujeme delší dobu začne nám připadat neuvěřitelně šablonovitý.
Dokonce i komentáře Vydry a Bouškové začínají být otravné a na jedno brdo, stále stejný styl. Jen občasná obměna slovní zásoby.

Fakt že se pořad začíná více soustředit na konflikty, lidi-exoty apod. může na douhou stranu přitáhnout více jednoduších diváků. Může přitáhnout ty co jim stačí radovat se z neštěstí a hádanic druhých.
Zajímavý je fakt že tam je spousta soutěžících co skoro nic nejedí a nakdeco jsou alergičtí.

Prostě toto určitě není seriózní kulinářský pořad. Je to reality show ve které je kulinářství spíš jen takovým backgroundem (pozadím).

Není tady

#11 6. 5. 2012 13:27

Vetinari
♥♥-----
Místo: Poděbrady

Hádky mi zase tolik nevadí, aspoň se tam něco děje. Co mi ale vadí hodně: na začátku nekonečné omílání a představování pořadu a soutěžících dokola každý den. Stejně pak představení jednotlivých soutěžících a jejich bydlení je zbytečně dlouhé (jmenuje se tak a tak, dělá to a to a bydlí tam a tam by úplně stačilo). Hádání, co kdo bude vařit a jak bydlí je také zbytečné a šmejdění ... no comment. Hlášky Bouškové a Vydry jsem zpočátku těžko vydýchávala, když jsem pochopila, že to není parodie, ale je to myšleno vážně - teď už je ani moc nevnímám.
Je sice pravda, že kolikrát dobrá koprovka je lepší než hogofogo nadívané cosi, ale je to pořad o vaření, tak zapečené maso alá lečo, by tam nemělo co pohledávat. Většina lidí, tak mrskne na stůl "to jsme měli včera k večeři" a rodina to ráda baští. Spíš bych očekávala nějaké zajímavosti a netradiční postupy (stačí i detaily, např. koření nebo nějaké zajímavé ingredience).

Zajímal by mě váš názor na vegetariány v tomto pořadu. Pokud jim tam přijde vegetarián, měl by dostat jiný pokrm, než je ten soutěžní z masa anebo by měl dostat na talíř, to co ostatní?

Není tady

#12 6. 5. 2012 14:51

annie
♥♥♥♥♥♥-

Prostřeno jsem mívala hodně ráda...
Ale už by to chtělo závan čerstvého vzduchu...
Ty komentáře Bouškové a Vydry už mi lezou na nervy: " ruličky do ručky... šmejděníčko, šmejdění..." atd.
Samotné "šmejdění" by mi možná až tak nevadilo - mám na mysli - podívejte se, jak bydlím, provedu vás... Ale jak v některém díle prohlíželi hostitelce šuplíky a vytáhli jí robertky a pak se jí ještě zeptali, jestli je spokojená.... dumbom
Souhlasím s tím, že dost často se objevují pomlouvači.  Proč neříct do očí, že toto se netrefilo do mojí chuti? Asi je lepší a snad i zajímavější pro některé diváky to pomlouvání...
Pak mi trochu lezou na nervy lidi, co se do takového pořadu přihlásí a seznam jídel, která nejedí, je na celou stránku.
A ještě víc nechápu, že si někteří pozvou televizi do takového bor... dumbom
Takže poslední dobou spíš nesleduji - tou dobou mívám práci, takže si televizi pustím jako kulisu a když mi něco uteče, tak se nic nestane... smile

Není tady

#13 6. 5. 2012 14:53

Ziki
♥♥♥♥♥--

No,to menu musí být myslím napsané předem,ještě než se soutěžící poznají,a to menu už pak nejde měnit,takže by měli dostat to samé co ostatní.

Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

#14 6. 5. 2012 15:54

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Koukala jsem se parkrat. Nekde byla na ten porad reklama, slo o nejakou hadku.

Na nervy mi jdou dryacnicke komentare Vydry a jeho zeny. ( za "menicko" bych uz vrazdila lol)
Oba jako herce nemam vubec rada. V kazdem poradu permanentni a uplne obsahove blbe reci.

Jinak jde fakt o reality show, lehce pokleslou zabavu a reziseri urcite lidi navadeji nebo podporuji konflikty a rozepre.

Parkrat jsem videla a divila jsem se, ze jsou vyhraje nekdo, kdo podle me neumi varit. Udelal neco uplne nechutne a chybne. Beru to podle celkove skladby chodu. Divila jsem se taky, ze hostum zalezi na pracnosti, ne na chutnosti jidla. Divila jsem se, ze  lidi, kteri jsou jasne mene majetni (nic proti-upozorneni) se usklibaji nad kvalitnimi vecmi. Nejime veprovou panenku....apod.A pokud nekdo neco neji, hodnoti negativne hostitele. Dost divne.

Celkove vetsina lidi nevari nic specialniho, hlavne v x-pripadech je to vyvar s knedlicky a nebo liskove testo jako dezert....

Par lidi me naopak nadchlo a velmi prijemne prekvapilo, recepty prevezmu, ale jak rikam videla jsem jen malou cast. A velmi pozitivni byla ta cast z Australie, tam bylo videt jak se k sobe lidi chovaji mimo Cesko.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#15 7. 5. 2012 9:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Vetinari napsal(a):

Zajímal by mě váš názor na vegetariány v tomto pořadu. Pokud jim tam přijde vegetarián, měl by dostat jiný pokrm, než je ten soutěžní z masa anebo by měl dostat na talíř, to co ostatní?

Podle mého ne, měl by dostat to, co ostatní. Ten vegetarián se sám přihlásil do pořadu, kde ví na 99%, že všichni budou vařit maso. Šel do toho sám. Musel vědět, že to není restaurace, kde si může vybrat jídlo, ale že jde do pořadu, kde je každý den daný jídelníček - nemůže se měnit. Ostatní mu to maso nandat nemusí, ale vařit pro něj něco extra, to určitě ne.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí