Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 8. 4. 2012 7:05

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Syn (6 let) skřípe ve spánku zubama

Můj syn má už několik let neklidné spaní. Spali jsme spolu na posteli do jeho 4 let. Občas skřípal zubama, v posteli se točil a kopal mě. Byla jsem v té době těhotná, tak jsme ho přesunuli do pokoje k tatínkovi. Ten si taky stěžoval, že ho syn v noci kope a v posteli se točí. Nakonec ve čtyřech a půl letech dostal vlastní postel a spí sám v pokoji. Od té doby o něm nemám v noci přehled, ráno se budí v pozici ve které spal (hlava na plštáři) a když občas nakouknu do pokoje, žádné zvuky neslyším. Ale asi v určitou dobu spánku zvuky vydává, protože teď o dovolené to bylo každou noc (brzy to pé, co usnul). V hotelu jsme spali ve stejném pokoji, takže jsem si toho hned všimla (ve spánku slyším všechno, mám lehké spaní). Skřípal příšerně zubama, do toho občas zamlaskal a vydával skoro dávivé zvuky. Už loni během dovolené jsem si těhle dávivých zvuků všimla, ale to byl nachlazený, myslela jsem, že to souvisí s tím. Určitě si tím ničí hrozně zuby. Nevíte, čím to je způsobené a jak s tím bojovat? Manžel je sice zubař, ale o naše zuby se téměř nestará, bohužel, takže u něho radu hledat nemůžu. Moc děkuju!

Není tady

#2 8. 4. 2012 9:56

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Re: Syn (6 let) skřípe ve spánku zubama

Těžko říci, pravděpodobně stres a psychická příčina. Existují i speciální nástavce, které skřípání dokáží zabránit. Při dlouhodobé nadměrné zátěži by mohlo dojít k opotřebení čelistních kloubů, poškození dásní, takže tvůj pocit, že je potřeba řešit, je namístě. Co takhle dobrý dětský český zubař? V Praze  vím o jednom centru.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#3 8. 4. 2012 14:03

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Sakuro a smí se vztekat? Myslím běžně v životě.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#4 8. 4. 2012 14:31

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Smí nesmí, bohužel se vzteká dost. sad To má po mně. Já ale zubama v noci neskřípám a mám spaní kldiné. Manžel ale zubama ve spánku cvaká. Dost mi to vadí, naštěstí spíme už několik let odděleně (ale to bylo a je kvůli dětem, aby ho v noci nebudily pláčem).

Není tady

#5 8. 4. 2012 15:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

No, já jsem se ptala spíš, jak to jeho okolí bere - jestli vám to hodně vadí, nebo to berete spíš jako přirozený projev (temperamentu, reakce na situaci....)
Ptala jsem se tak proto, že jsem zažila tři chlapy (včetně manžela) skřípající zubama - všichni by byli rádi vzteklí, ale u nich doma se na vztekání pohlíželo krajně negativně - respektive, snažili se to tak či onak potlačit. Taky se to u nich projevovalo v mladším věku - pokud vím, ti dva s tím taky přestali zhruba v době, kdy jako dospělí byli schopní tu naštvanost a agreivitu ventilovat jinak.
Přijde mi poměrně logický, že to vychází z toho potlačení - koneckonců, vzpomeň si na rčení "bezmocně skřípat zubama" smile

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#6 9. 4. 2012 1:28

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Potlačit se to snažím, říkám mu, ať nekřičí, ale on si z toho nic nedělá. Křičí pořád, hlavně na sestřičku a na babičku. Občas vzteky dupe nohama, ale to si dovolí jen na babičku. Na tátu si nedovolí tměř nic. Nepřijde mi ale, že by byl v nějakém presu. Pátrala jsem na jiných serverech a skřípání zubů u spících dětí se řeší celkem často. Prý s tím nejde nic dělat, kromě pořízení nějaké plastové ochrany na zuby. Ale to nevím, jestli by si do pusy na noc vzal. sad Děkuji mopc za vaše názory!

Není tady

#7 9. 4. 2012 21:03

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

U prvních zubů bych plastovou ochranu na zuby neřešila. Já taky skřípu a mám chránítko na zuby z lékařského silikonu podobné jako se používá při bělení zubů. To by snad Tvůj manžel měl taky nechat umět vyrobit, ale dítěti bych to nedala, čelist jim roste.

Není tady

#8 12. 4. 2012 20:07

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Můj vnuk taky občas skřípe zubama.Dělal to i synátor .a nikdy jsem to neřešila.Nechala bych to .Vím ,je to nepřijemné.
Saku někdo chrápe,někdo mlaská a někdo holt skřípe zubama.

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#9 31. 8. 2012 16:45

cucoretka
♥------

Měla jsem možnost zúčastnit se chatu s odborníkem  s vedoucím Centra pro poruchy spánku a bdění Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN. Zeptala jsem se ho na tento problém,protože jím trpí můj syn.Tady je jeho odpověd

, tak to je duležitý dotaz, příčin je mnoho, většinu nejsme schopni v praxi odhalit. Je však duležité ostranit vadu skusu, která to provokuje - to se asi v případě Vašeho syna stalo. Pokud skřípání zuby pokračuje ve velké míře, je třeba pátrat po dalších souvislostech a když se nic nenajde, skřípání nemizí, je potřeba, aby stomatolog vytvořil ochranu zbu. Jednak se tím zame¨zí jejich předčasnému opotřebení a pak v mnoha případech dojde k ustupu pohbu čelisti - jakoby to spícího už nebavilo, když ten pohyb nevyvolá žádný zvuk a tlak na zuby.

Není tady

#10 31. 8. 2012 17:51

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Cucoretko, jak starý je tvůj syn? Mojemu je šest a má ještě všechny mléčné zuby. Jestli má vdu skusu, to nevím, ale manžel je zubař, tak to by si snad všiml. Nicméně my máme i další problémy - už přes rok má natelké krční mandle a občas zápach z úst. Dětskému doktorovi to přijde normální, ale já teda nevím. Asi brzo zajdeme k odborníkovi. Do tří let nebýval nemocný, ale pak mu dvakrát píchali ouška a už se to s námi vezlo, často je nachlazený a má teploty. Možná to skřípání zubu souvisí s tím bacilem, co má na mandlích (teda podle mě je má zvětšené kvůli nějakému chronickému bacilovi).

Není tady

#11 31. 8. 2012 18:17

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Tak rozhodně stěry, a na to skřípění zubů bych využila i homeopatika. Myslím, že je potřeba to řešit. K vadě skusu může dojít i později. Myslím si, že obojí má vnitřní příčinu...

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#12 13. 11. 2012 11:17

cucoretka
♥------

Sakura,synovi je 10.S mandlemi má úplně stejné problémy a zápach z úst také.Doktor to také neřešil,jen doporučil masírovat je.Masíroval je a hnis si z nich vymačkával jak doktor doporučil.Za týden dostal nějaký zánět a pak mu ,zase jiný lékař předepsal antibiotika.Pak byl chvilku klid.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí