Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 3. 4. 2012 7:56

majkafa
Host

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Heleno - vodila si domů kohokoliv z ulice. To může znamenat leccos. Osobně to právě já moc dobře vím. stolt A také, proč by mí rodiče měli vědět, že "si vodím domů kohokoliv z ulice"? Mám povinnost se jim zpovídat? Je to můj život. smile

 

#77 3. 4. 2012 8:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

proč by mí rodiče měli vědět, že "si vodím domů kohokoliv z ulice"?
Protože se skoro vždycky najde někdo, kdo jim podobnou zprávu s gustem sdělí tongue
Mám povinnost se jim zpovídat? Je to můj život.
Ne, nemáš... i když mi tvůj výrok zní jako by ho vykřikovala čerstvá osmnáctka, který máma s tátou něco vytkli wink... ale tak to slyším já.
Jen si myslím, že čím jsou rodiče starší, tím spíš bychom je měli "chránit" před špatnými zprávami.

Upravil(a) helena (3. 4. 2012 8:20)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#78 3. 4. 2012 8:41

majkafa
Host

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

heleno, já ty mé rodiče chráním a myslím, že se nenajde někdo... big_smile Pro jistotu jsem totiž od nich tak daleko, že nás dělí státní hranice. smile

 

#79 3. 4. 2012 8:42

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Majko - ty to celé vždycky otočíš tak, jak to chápeš ty. Já to psaní chápu jinak. Dobře, neumím to napsat tak, jak to myslím a k tomu tvoje chápání - z toho nikdy nevyjde to, co jsem chtěla říct. Helena to pochopila, jelikož je starší než my - aspoň myslím - a já nejsem, opravdu nejsem závislá na rodičích, ale mám k nim nějakou úctu a proto se taky (nejen kvůli sobě) snažím chovat tak, abych jim nepřivodila infarkt špatnými zprávami.
Proč bych děti zatratila, já bych je nezatratila ani kdyby si synové přivedly domů manžely smile , to už mám vypodřádané, ale rozhodně bych z toho neměla radost a bylo by mi to asi líto.
Myslíš, že mému manželovi není líto, že jeho první syn sedí v base na x let za krádeže, drogy atd.?
Syn k nemu nemá zodpovědnost, ale přesto je to tátovi líto.
Píšeš to tady tak, abych vypadala jo tele, nebo mᚠz toho radost, když s tebou někdo diskutuje a nesouhlasí s tím co píšeš, nebo proč to děláš, že každému oponuješ? Psala jsem, že se holt neumím pořádně vymáčknout, tak už dál psát nebudu. To téma je už někde jinde.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#80 3. 4. 2012 8:57

majkafa
Host

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Vlaďko, možná jsi přehlédla mimo jiné mou větu - To, co píšu, je v první řadě o mně.
Tvé psaní mi rezonuje, protože je v něm hodně o mně, co díky tobě vidím.
Nenapadlo mě, že by sis to vzala natolik osobně, že mᚠpocit, že píšu, abys vypadala jako tele.
Teď se zase asi naštveš, víš, ale to tam vidíš ty, že se cítíš jako tele. Za to já opravdu nemůžu.
Vlastně vidím hodně sebe před 7 lety. Má maminka říkávala - jestli se některá (z dcer) rozvedete, to bude naše smrt. Ke všem mým trápením s domem, nesplacenou hypotékou, dětmi na školách, bez peněz, po odchodu mého BM, ne proto, že odešel, ale JAK odešel, že se choval jako mizera, jsem se děsila hrůzou, jak já mamince probůh sdělím, že ode mě odešel a že budu mít cejch rozvedená. Protože ona to za cejch považuje a tolik let mi to vtloukala do hlavy, až se to i pro mě stalo cejchem. Jéžiši, jak já byla blbá. Jak mně se ulevilo, když jsem si uvědomila, že za svůj život zodpovídám jenom sama sobě a nikomu jinému. A že nenesu odpovědnost vůči mým rodičům za to, že se mi můj život jaksi zrovna nepovedl a že nemusím na  hřbetě nést to, že oni se trápí, že já jsem rozvedená. To je jejich, ne mé. Ale hodně mě i tohle naučilo. Kdyby taková životní situace potkala mé děti, budu jim oporou, ale k čemu se tím příliš trápit? Komu bych tím pomohla? Co bych tím, že se trápím, změnila? Nic. smile A co by řekli lidi, jak říká má maminka? No a co, probůh? A si říkají, co chtějí.  Dospělý člověk by měl dokázat rozlišit, co je jeho, a co ne.
Opravdu KAŽDÉMU oponuju? Podívej se, kolik je na babinetu příspěvků. Kdybych KAŽDÉMU oponovala, to bych opravdu nestíhala.
I tady mi rezonuje, že nemám ráda přehánění a snažím se nepřehánět.

Nebylo mým úmyslem se tě jakkoliv dotknout.

helenu jako bernou minci neberu, protože možná v tom, co píše o rodičích, je možná příčina toho, že je stále v nevyhovujícím manželství. Protože co by řekli rodiče, lidi, jejich děti, chudinky by se (podle heleny) musely postarat ony a blábláblá. Samé výmluvy. Samé maskování toho, že kdyby ONA chtěla, tak by už dávno odešla. Ale je v tom vztahu proto, že ONA CHCE. Vše ostatní jsou výmluvy.

Upravil(a) majkafa (3. 4. 2012 9:14)

 

#81 3. 4. 2012 9:13

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Nepřehlédla jsem větu, že je to hlavně o tobě, ale stejně z toho mám pocit, který se mi nelíbí smile
Dobrá, neoponuješ každému, to nejde. Skoro každému s kým se pustíš do diskuse? smile
Nenaštvu se, já se hned tak nenaštvávám, ale víš, že když ti někdo řekne co se ti nelíbí, radostná z toho nejsi, že? Nejsem dotčená. Prostě moje vyjadřovací psací schopnosti nejsou tam, kde by měly asi být.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#82 3. 4. 2012 9:19

majkafa
Host

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Že nejsem radostná při čtení některých příspěvku? Nejsem, ale jsem za ně vděčná. Protože právě tyto příspěvky mi nastavují zrcadlo, právě u těchhle přemýšlím, proč mě iritují, co je v tom mé a co si potřebuju vyřešit.

 

#83 3. 4. 2012 9:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Protože co by řekli rodiče, lidi, jejich děti, chudinky by se (podle heleny) musely postarat ony a blábláblá. Samé výmluvy.
Rodiče už neřeknou nic... a mláďata se snažíme chránit všichni - nebo teda skoro všichni, abych byla přesná http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png
Ale je v tom vztahu proto, že ONA CHCE. Vše ostatní jsou výmluvy.
Možná ti, i při tvém hnidopišství, uniklo, že jsem nikdy neřekla, že nechci... což kupodivu nesouvisí s tím, že nejsem spokojená.
co si potřebuju vyřešit
Jen by mě zajímalo, kde bereš tu jistotu, že to, co říkám (a co jsi použila dokonce hned dvakrát v jednom krátkém odstavci) jsou výmluvy?
Copak si potřebuješ vyřešit?

Upravil(a) helena (3. 4. 2012 9:28)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#84 3. 4. 2012 9:37

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Vlaďka napsal(a):

Majko - ty to celé vždycky otočíš tak, jak to chápeš ty. Já to psaní chápu jinak. Dobře, neumím to napsat tak, jak to myslím a k tomu tvoje chápání - z toho nikdy nevyjde to, co jsem chtěla říct. Helena to pochopila, jelikož je starší než my - aspoň myslím - a já nejsem, opravdu nejsem závislá na rodičích, ale mám k nim nějakou úctu a proto se taky (nejen kvůli sobě) snažím chovat tak, abych jim nepřivodila infarkt špatnými zprávami.
Proč bych děti zatratila, já bych je nezatratila ani kdyby si synové přivedly domů manžely smile , to už mám vypodřádané, ale rozhodně bych z toho neměla radost a bylo by mi to asi líto.
Myslíš, že mému manželovi není líto, že jeho první syn sedí v base na x let za krádeže, drogy atd.?
Syn k nemu nemá zodpovědnost, ale přesto je to tátovi líto.
Píšeš to tady tak, abych vypadala jo tele, nebo mᚠz toho radost, když s tebou někdo diskutuje a nesouhlasí s tím co píšeš, nebo proč to děláš, že každému oponuješ? Psala jsem, že se holt neumím pořádně vymáčknout, tak už dál psát nebudu. To téma je už někde jinde.

Já si  myslím že se umíš moc dobře vymáčknout , nevědomky na sebe všechno řekneš a pak se schovávᚠza to, že se údajně špatně vyjadřuješ.
Rodičům je přesně houby do toho, jestli jsem rozvedená, nebo jestli kradu .

Navíc vždycky platí , jaká matka taká Katka, děti většinou kopírují naše chování, takže když já budu problematická , budou i ony. Takže se rodiče nemůžou divit , že se dítě nevyvedlo , dyt je to jejich obraz .
To mě dycky fascinuje , když někdo říká, syn se mi nevyvedl. Jak nevyvedl, jakýho jsem vychoval,  takovýho mám .
Proč moje děti nekradou a nefetujou ? Že bych měla štěstí ? big_smile big_smile

Upravil(a) novavila (3. 4. 2012 9:47)

Není tady

 

#85 3. 4. 2012 9:42

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

No když se tu tak brousilo kolem těch pohádek, tak jsem vždycky za největší svinstva považovala:

- že matka vytrhla svému synovy poslední 3 vlasy
- že Honza brutálně zabil to bezmocné hladové tříhlavé zviřátko a pak ještě roztočil inflační spirálu po té, co zasypal obyčejné lidi penězi (čímž logicky ztratily svou hodnotu)
- a hlavně - že se Jackson totálně vykašlal na mou nejoblíbenější postavu - Toma Bombadila, zatímco pár odstavečkům o bitvě se věnoval téměř celý jeden díl.

... možná bych si vzpomněla na kupu dalších zvěrstev, ale musím se soustředit na jiné věci.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#86 3. 4. 2012 9:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Rodičům je přesně houby do toho, jestli jsem rozvedená, nebo jestli kradu
Taky přístup - a má jim být taky "přesně houby do toho", když se jim po rozvodu nasáčkuješ s děckama do jejich bytu, případně když budeš okrádat je?
Takže se rodiče nemůžou divit , že se dítě nevyvedlo , dyt je to jejich obraz
Ale běž... sama víš, že nemᚠpravdu.

Upravil(a) helena (3. 4. 2012 9:52)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#87 3. 4. 2012 9:55

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

helena napsal(a):

Rodičům je přesně houby do toho, jestli jsem rozvedená, nebo jestli kradu
Taky přístup - a má jim být taky "přesně houby do toho", když se jim po rozvodu nasáčkuješ s děckama do jejich bytu, případně když budeš okrádat je?
Takže se rodiče nemůžou divit , že se dítě nevyvedlo , dyt je to jejich obraz
Ale běž... sama víš, že nemᚠpravdu.

Mám pravdu , vždycky když tohle někdo řekne, sám  má máslo na hlavě a je problematickej  , vono se to dítě nevylíhlo z ničeho .

Není tady

 

#88 3. 4. 2012 10:04

majkafa
Host

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

helena napsal(a):

Rodičům je přesně houby do toho, jestli jsem rozvedená, nebo jestli kradu
Taky přístup - a má jim být taky "přesně houby do toho", když se jim po rozvodu nasáčkuješ s děckama do jejich bytu, případně když budeš okrádat je?
Takže se rodiče nemůžou divit , že se dítě nevyvedlo , dyt je to jejich obraz
Ale běž... sama víš, že nemᚠpravdu.

My přece nemluvíme o případu, kdy se "nasáčkuji s děckama do jejich bytu, případně okrádám je", a ty to dobře víš, heleno.
V případě tebou popsaném do toho samozřejmě rodičům něco je. A taky můžou zabránit tomu, abych se jim s děckama nasáčkovala do bytu, že? wink

 

#89 3. 4. 2012 10:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

My přece nemluvíme o případu, kdy se "nasáčkuji s děckama do jejich bytu, případně okrádám je"
Aha - takže vy rozlišujete, jestli potomek okrádá rodiče nebo takzvaně "cizí lidi"...
A taky můžou zabránit tomu, abych se jim s děckama nasáčkovala do bytu, že?
Samozřejmě. Nakonec jim taky může bejt fuk kde jejich rozvedený potomek s děckama skončí...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#90 3. 4. 2012 10:18

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Vlaďka napsal(a):

Majko - malá holčička - no dobrá, každý nemůže být dokonalý. Prostě neumím napsat to, co si myslím tak, aby to tobě připadalo dokonalé a mě vzhledem k tobě neprůstřelné.
Žiju tak, jak žiju.  Odpovídám sama sobě, ale neříkej mi, že by nebylo rodičům líto, kdybych třeba někoho okradla, tloukla doma děti, rozvedla se a vodila si domů kohokoliv z ulice nebo nevím jaké další příklady ještě uvést.Jistě, že by to bylo všechno na moji zodpovědnost, ale to mě rodiče neučili a nehodlám to dělat. Pozor, nikdy neříkej nikdy, já vím, ale vědomě takové věci určitě neplánuju smile
A co se týče té přírody - nemyslím, že je to bůh. Bůh (ten název) je pro mě prostě nepřijatelný, ale nehodlám se o tom s nikým přít. Něco musí existovat a držet řád věcí, ale nevím co a jak a kde a ani mě to nijak netrápí. Nejsem založená tímhle směrem a boží existence nebo neexistence není ústředním bodem mého žití a myšlení. Možná za to škončím v pekle, je-li nějaké, ale prostě tak to mám - zatím.

a ty v tvém věku , musíš žít, tak jak tě učili rodiče? Není to na tobě , určit si , jak se chovat, co je PRO MĚ přijatelné a co není?

Není tady

 

#91 3. 4. 2012 10:21

Františka Škutová
♥♥-----
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 35

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Politika

Není tady

 

#92 3. 4. 2012 10:26

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Vlaďka napsal(a):

Majko - malá holčička - no dobrá, každý nemůže být dokonalý. Prostě neumím napsat to, co si myslím tak, aby to tobě připadalo dokonalé a mě vzhledem k tobě neprůstřelné.
Žiju tak, jak žiju.  Odpovídám sama sobě, ale neříkej mi, že by nebylo rodičům líto, kdybych třeba někoho okradla, tloukla doma děti, rozvedla se a vodila si domů kohokoliv z ulice nebo nevím jaké další příklady ještě uvést.
Jistě, že by to bylo všechno na moji zodpovědnost, ale to mě rodiče neučili a nehodlám to dělat. Pozor, nikdy neříkej nikdy, já vím, ale vědomě takové věci určitě neplánuju smile
A co se týče té přírody - nemyslím, že je to bůh. Bůh (ten název) je pro mě prostě nepřijatelný, ale nehodlám se o tom s nikým přít. Něco musí existovat a držet řád věcí, ale nevím co a jak a kde a ani mě to nijak netrápí. Nejsem založená tímhle směrem a boží existence nebo neexistence není ústředním bodem mého žití a myšlení. Možná za to škončím v pekle, je-li nějaké, ale prostě tak to mám - zatím.

Mně skoro přijde, že lidi co nerozumí Bohu, nerozumí životu celkově .
Protože jinak nechápu, jak může někdo do 60 let řešit, jestli to co udělá,  by se líbilo rodičům,   jako když byl malé dítě .

Není tady

 

#93 3. 4. 2012 10:27

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Vlaďka napsal(a):

Majko - ty to celé vždycky otočíš tak, jak to chápeš ty. Já to psaní chápu jinak. Dobře, neumím to napsat tak, jak to myslím a k tomu tvoje chápání - z toho nikdy nevyjde to, co jsem chtěla říct. Helena to pochopila, jelikož je starší než my - aspoň myslím - a já nejsem, opravdu nejsem závislá na rodičích, ale mám k nim nějakou úctu a proto se taky (nejen kvůli sobě) snažím chovat tak, abych jim nepřivodila infarkt špatnými zprávami.
Proč bych děti zatratila, já bych je nezatratila ani kdyby si synové přivedly domů manžely smile , to už mám vypodřádané, ale rozhodně bych z toho neměla radost a bylo by mi to asi líto.Myslíš, že mému manželovi není líto, že jeho první syn sedí v base na x let za krádeže, drogy atd.?
Syn k nemu nemá zodpovědnost, ale přesto je to tátovi líto.
Píšeš to tady tak, abych vypadala jo tele, nebo mᚠz toho radost, když s tebou někdo diskutuje a nesouhlasí s tím co píšeš, nebo proč to děláš, že každému oponuješ? Psala jsem, že se holt neumím pořádně vymáčknout, tak už dál psát nebudu. To téma je už někde jinde.

proč bys neměla radost? protože tě to takhle rodiče neučili ? a co kdyby synové byli takto štastní?
kromě toho vy tady řešíte ty nejmarkantnější důvody, ale rodičům může být líto víc věcí....že jsem neudělala vysokou nebo jinou než chtěli oni, že mám jiného partnera než si představovali oni, že bydlím jinde a ne s nimi, že se , dle nich, nechovám zodpovědně k penězům/ lidem/ zvířatům.....tech možností jsou stovky
i vtakových případech se budeš chovat, tak jak oni myslí/ říkají?

Není tady

 

#94 3. 4. 2012 10:46

majkafa
Host

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

helena napsal(a):

[Aha - takže vy rozlišujete, jestli potomek okrádá rodiče nebo takzvaně "cizí lidi"...

A taky můžou zabránit tomu, abych se jim s děckama nasáčkovala do bytu, že?
Samozřejmě. Nakonec jim taky může bejt fuk kde jejich rozvedený potomek s děckama skončí...

Ale houby, nepřekrucuj, heleno.
Když okrádám rodiče, oprávněně to vadí jim a když cizí lidi, tak zase cizím. Ale rodičům dospělého člověka není nic do mého života, tudíž ani do okrádání cizích lidí. Za to si své následky ponesu já sám.
A když jsou mí rodiče nedospělí, tak halt se trápí tím, co nemohou změnit, jejich věc. Za to já odpovědnost nenesu.
A ano, rodičům může "bejt fuk, kde jejich rozvedený potomek s děckama skončí". Oni už za jeho život odpovědnost nenesou a ty moc dobře víš, že to tak je.
A jestli nevíš, tak jsi také ještě nedospěla k vlastní zodpovědnosti za své vlastní činy a rozlišování, co je tvé a co ti (řešit) nepřísluší.
A nepiš VY, když jsem to psala já sama za sebe. tongue
Nebo jsi mi vykala? Já jsem tu sama za sebe a snažím se hlídat, abych nepsala paušálně, ale pouze sama za sebe. wink

Upravil(a) majkafa (3. 4. 2012 10:50)

 

#95 3. 4. 2012 10:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

proč bys neměla radost? protože tě to takhle rodiče neučili ? a co kdyby synové byli takto štastní? 
Nevím, proč by se neradovala konkrétně Vlaďka - ale myslím, že ne kvůli tomu, co nás doma naučili. Spíš třeba proto, že v podobném případě mizí možnost být babička, mít vnoučata, určitý "pokračování rodu" nebo jak to nazvat. Jasně že (skoro) každá máma bude šastná, když budou šastný její děcka - ale to se přece nevylučuje s určitou lítostí, že je o něco ochuzenější.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#96 3. 4. 2012 10:51

majkafa
Host

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

helena napsal(a):

proč bys neměla radost? protože tě to takhle rodiče neučili ? a co kdyby synové byli takto štastní? 
Nevím, proč by se neradovala konkrétně Vlaďka - ale myslím, že ne kvůli tomu, co nás doma naučili. Spíš třeba proto, že v podobném případě mizí možnost být babička, mít vnoučata, určitý "pokračování rodu" nebo jak to nazvat. Jasně že (skoro) každá máma bude šastná, když budou šastný její děcka - ale to se přece nevylučuje s určitou lítostí, že je o něco ochuzenější.

No, to není zrovna "správný" důvod. Protože babičkou není spousta žen, kterých děti nejsou homosexuální. Z prostého důvodu, že nemůžou mít vlastní děti. A babičkou lze být i tak. Je spousta dětí, kteří zase nemají rodiče... stolt

 

#97 3. 4. 2012 10:55

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

helena napsal(a):

proč bys neměla radost? protože tě to takhle rodiče neučili ? a co kdyby synové byli takto štastní? 
Nevím, proč by se neradovala konkrétně Vlaďka - ale myslím, že ne kvůli tomu, co nás doma naučili. Spíš třeba proto, že v podobném případě mizí možnost být babička, mít vnoučata, určitý "pokračování rodu" nebo jak to nazvat. Jasně že (skoro) každá máma bude šastná, když budou šastný její děcka - ale to se přece nevylučuje s určitou lítostí, že je o něco ochuzenější.

no 1- i v takovém případě může být babičkou
2- i v hetero vztahu není záruku, že babičkou bude - i když je větší šance, že ano.
no a i kdyby babičkou nebyla ? nemusí být o nic ochuzená ( může dělat "babičku třeba cizím dětem) -
je to jen sobecký pohled na život mého potomka a moje představa , jak by to mělo být.

Není tady

 

#98 3. 4. 2012 10:56

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

Ale rodičům dospělého člověka není nic do mého života, tudíž ani do okrádání cizích lidí. Za to si své následky ponesu já sám.
Pleteš dohromady dvě různý věci - vlastní odpovědnost a pocity rodičů. Nebo mᚠdojem, že jen "rodiče nedospělí... se trápí tím, co nemohou změnit"? Že "dospělý rodič" má hroší kůži a je mu (mělo by mu být) jedno, že si dítě pos*alo život a on může jen bezmocně přihlížet?
A nepiš VY, když jsem to psala já sama za sebe.
Aha - "My přece nemluvíme o případu" - takže plural maiestaticus http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

je to jen sobecký pohled na život mého potomka a moje představa , jak by to mělo být
Sobecký pohled by to byl v okamžiku, kdy bych mu něco vyčítala nebo nedejbože bránila a podobně vyváděla. Ale přestože partnera přijmu a jsem spokojená, protože moje dítě je spokojené, pořád ještě můžu cítit lítost. A to i v případě, že si racionálně uvědomuju, že jsou i jiné možnosti a ani hetero páry pokaždé neporodí.

Upravil(a) helena (3. 4. 2012 11:06)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#99 3. 4. 2012 10:58

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

myslím, že ve 42 by měla už vědět jednu věc.
Žije tu sama za sebe a je zodpovědná jen sobě. A pokud je jejim rodičům něco líto - jde o JEJICH představy , jak by měla žít - a to opravdu není povinna dělat.
Měla by se chovat tak, aby byla ona spokojená , ona štastná a né , aby to nebylo líto rodičům.

Není tady

 

#100 3. 4. 2012 11:04

majkafa
Host

Re: Co je pro vás největší svinstvo?

helena napsal(a):

Pleteš dohromady dvě různý věci - vlastní odpovědnost a pocity rodičů. Nebo mᚠdojem, že jen "rodiče nedospělí... se trápí tím, co nemohou změnit"? Že "dospělý rodič" má hroší kůži a je mu (mělo by mu být) jedno, že si dítě pos*alo život a on může jen bezmocně přihlížet?

heleno, ty v tom vidíš hroší kůži a bezmocnost. Ono to ale může být i jinak, víš? smile
Vidím ve tvém psaní, jak za tebe mluví tvé podvědomí. Jak se tvé psaní odvíjí od toho, že jsi v nevyhovujícím svazku, i kdyby čert na koze jezdil. smile Jen abys nedejbůh nemusela nést svou vlastní zodpovědnost za svá vlastní - by pro jiné negativní - rozhodnutí. Dělᚠsvému muži medvědí službu. Jen to nechceš vidět. I tak to totiž může být, co myslíš? smile

Jo, a nevím, co je plural majesticus a je mi to celkem jedno. big_smile

Upravil(a) majkafa (3. 4. 2012 11:05)

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů