Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

#26 6. 4. 2012 20:02

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

aprill napsal(a):

Marcia111 napsal(a):

aprill napsal(a):


tak to jsi dobrá, jar kupuju tak 4x do roka a tablety asi 2x .

va 4 x do,roka? Ja JAR na nadobi kupuji kazdy mesic, podle potreby i casteji. To,vazne mate tak malou spotrebu?

4 litry mi fakt stačí ,jar používám ho jenom na nádobí.

Ja tedy kupuji v mensim baleni a pouzivam ho i na vytirani podlahy. Tak se mi mozna proto zda, ze ho spotrebuji mnohem vic.....

Není tady

 

#27 6. 4. 2012 20:02

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

Do 10000,- Kč se vejdu pro 5tičlennou rodinnu na měsíc za jídlo. Myslím tím jídlo ve školní jídelně, doma, snídaně, večeře, sobota neděle obědy.
Jar velký 1,5 mi vydrží přes dva měsíce - stačí totiž kapka na nádobí (myčku nemám).Jo a taky s ním vytírám, ale fakt stačí ta kapka stolt
Prášek 6kg mám na 1/4 roku - peru často, ale nedávám plnou odměrku.

Upravil(a) dusička (6. 4. 2012 20:03)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#28 6. 4. 2012 20:11

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

Marcia111 napsal(a):

aprill napsal(a):

Marcia111 napsal(a):


va 4 x do,roka? Ja JAR na nadobi kupuji kazdy mesic, podle potreby i casteji. To,vazne mate tak malou spotrebu?

4 litry mi fakt stačí ,jar používám ho jenom na nádobí.

Ja tedy kupuji v mensim baleni a pouzivam ho i na vytirani podlahy. Tak se mi mozna proto zda, ze ho spotrebuji mnohem vic.....

na vytírání si kupuju prostředky k tomu určené.

Není tady

 

#29 3. 5. 2012 17:25

REŇAS
Host

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

No,vidím,že jsem tu včera založila podobné téma,ale nevšimla jsem si tady toho a asi moc lidí se k tomu vyjadřovat nechce.
My, čtyřčlenná rodina,syn 15 a dcera 11,manžel a já asi tak 9 - 12 tis.,na jídlo,drogérií,jízdné(pro manžela,mně,pro syna zatím minimum,zatím než bude jezdit na SŠ) a na oblečení + další drobné výdaje,jako jednou za čas léky pro děti atd. a jinak všichni jíme doma,svačiny do školy a manžel do práce si povětšinou berou z domu, a přiznám se jíme dost,synátor ve vývinu toho zblajzne dost a je jak vytáhlá nitěnka,asi po mně, dcera se taky neošidí. Navíc manžel má fyzicky náročnější práci ve stíženém prac. prostředí,takže jídlo je pro něj důležité.
No a proč píšu finance od... do..protože záleží na tom jak,který měsíc má manžel mzdu a z toho musíme vyjít,no a teď je to momentálně spíš horší než lepší.

A ještě k otázce,no dotklo,čím dál víc musíme počítat a zvažovat,co a kdy koupit a co počká nebo bez čeho se obejdeme.. Je to t잚í,obzvl᚝ po tom,co zavřeli nᚠobchůdek,kde jsem sice byla jen na brigádě,ale finance byly navíc a z předešlé práce mi podpora,už skončila. Výlety s dětmi volíme podle financí atd.

Upravil(a) REŇAS (3. 5. 2012 17:43)

 

#30 4. 5. 2012 14:13

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

dusička napsal(a):

Do 10000,- Kč se vejdu pro 5tičlennou rodinnu na měsíc za jídlo. Myslím tím jídlo ve školní jídelně, doma, snídaně, večeře, sobota neděle obědy.
Jar velký 1,5 mi vydrží přes dva měsíce - stačí totiž kapka na nádobí (myčku nemám).Jo a taky s ním vytírám, ale fakt stačí ta kapka stolt
Prášek 6kg mám na 1/4 roku - peru často, ale nedávám plnou odměrku.

Tak to ziram va .Prasek 6 kilovy mam na mesic a pul,az 2 mesice.Me teda kapka jaru na nadobi nestaci,protoze pak je to nadobi mastne.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#31 4. 5. 2012 14:23

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

eremuruss napsal(a):

dusička napsal(a):

Do 10000,- Kč se vejdu pro 5tičlennou rodinnu na měsíc za jídlo. Myslím tím jídlo ve školní jídelně, doma, snídaně, večeře, sobota neděle obědy.
Jar velký 1,5 mi vydrží přes dva měsíce - stačí totiž kapka na nádobí (myčku nemám).Jo a taky s ním vytírám, ale fakt stačí ta kapka stolt
Prášek 6kg mám na 1/4 roku - peru často, ale nedávám plnou odměrku.

Tak to ziram va .Prasek 6 kilovy mam na mesic a pul,az 2 mesice.Me teda kapka jaru na nadobi nestaci,protoze pak je to nadobi mastne.

není, pokud ovšem nepoužívᚠimitace

Není tady

 

#32 4. 5. 2012 17:50

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

eremuruss napsal(a):

dusička napsal(a):

Do 10000,- Kč se vejdu pro 5tičlennou rodinnu na měsíc za jídlo. Myslím tím jídlo ve školní jídelně, doma, snídaně, večeře, sobota neděle obědy.
Jar velký 1,5 mi vydrží přes dva měsíce - stačí totiž kapka na nádobí (myčku nemám).Jo a taky s ním vytírám, ale fakt stačí ta kapka stolt
Prášek 6kg mám na 1/4 roku - peru často, ale nedávám plnou odměrku.

Tak to ziram va .Prasek 6 kilovy mam na mesic a pul,az 2 mesice.Me teda kapka jaru na nadobi nestaci,protoze pak je to nadobi mastne.

Také si nedokážu představit, že by stačila jen kapka Jaru. To by mi nestačilo ani náhodou, ale je fakt, že myji pouze pod tekoucí vodou, to se ten Jar z té houbičky rychleji opláchne.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#33 6. 5. 2012 16:47

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

Tohl  me docela zajima. Ja sem hodim moje propocty ze zahranici. Jen tak z hlavy a natrychlo.

My utratime na jidlo pro 3-4 lidi asi 12000 Kc za mesic. Prepocteno na ceskou menu. Nutno rici, ze jime skrome. Proste ze zasady.  Jime spis kurec, kruti maso a ryby. Takovou rostenku nebo biftek vynechavame. Ceny jsou horentni okolo 2000 za kilo. I oproti Nemecku.
K tomu je "palka" je ovsem povinne placeni skolich obedu, jeden totiz stoji na dite 15 CHF, coz je v prepoctu 300 korun na jidlo a den. To je skoro jako jidlo v restauraci. Muj syn meri skoro 2 metry a proto nalezite ji. Slusne receno. (moj pripravena panenka na panvi pro rodinu tuhle zmizela, myslel si, ze je to pro nej. lol, coz jednou udelal priteluv pes lollol) Vecer si da pizu jako hrom a ma stejne hlad. K tomu 2-3 jogurty bezne.

Drogerie je u nas absolutne levna. Praci prasek tekuty 2 l za 60 Kc na dva mesice, peru 1x za tyden 4-5 pracek, pracku vlastni nemame..., na nadobi velka lahev 1,5 l za 30 Kc. Mycka nic. Jine za cca max 200 Kc, ale na dlouhou dobu, treba na rok.

Moji vlastni kosmetiku nepocitam, leky mame minimum.
Ale zdravotni pojisteni a doprava je daleko vetsi suma nez jidlo. Na dite je nyni pojisteni 2000 Kc mesicne (zakladni bez napr. zubare).Na dospeleho 3x tolik, bez nemocenske, zubare, lazni....


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#34 6. 5. 2012 19:27

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

dusička napsal(a):

Do 10000,- Kč se vejdu pro 5tičlennou rodinnu na měsíc za jídlo. Myslím tím jídlo ve školní jídelně, doma, snídaně, večeře, sobota neděle obědy.
Jar velký 1,5 mi vydrží přes dva měsíce - stačí totiž kapka na nádobí (myčku nemám).Jo a taky s ním vytírám, ale fakt stačí ta kapka stolt
Prášek 6kg mám na 1/4 roku - peru často, ale nedávám plnou odměrku.

Tak to ziram va .Prasek 6 kilovy mam na mesic a pul,az 2 mesice.Me teda kapka jaru na nadobi nestaci,protoze pak je to nadobi mastne.

není, pokud ovšem nepoužívᚠimitace

Imitace nepouzivam,bud kupuju pur a nebo jar.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#35 11. 5. 2012 13:22

11pavla
♥------
Registrovaný: 4. 5. 2012
Příspěvky: 11

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

hm, zrovna jsem spočítala pro svou potřebua ze zvědavosti duben, rodina 2+2, třetí je mimo domov... - za jídlo bez jídelen dětí , a našich obědů v práci  - kolem 10 000,- ten duben. bez drogerie. grater
předesílám, že nesnídáme kaviár a šampaňské...

Upravil(a) 11pavla (11. 5. 2012 13:23)

Není tady

 

#36 11. 5. 2012 14:56

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

11pavla napsal(a):

hm, zrovna jsem spočítala pro svou potřebua ze zvědavosti duben, rodina 2+2, třetí je mimo domov... - za jídlo bez jídelen dětí , a našich obědů v práci  - kolem 10 000,- ten duben. bez drogerie. grater
předesílám, že nesnídáme kaviár a šampaňské...

Podle čeho si dospěla k takovému výsledku - si schovávᚠparagony za veškeré nákupy potravin?

Není tady

 

#37 6. 6. 2012 21:00

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

Pisete casto ze vytirate JARem, to by me nenapadlo..je to jako levnejsi nebo lepsi v necem, nebo proc.? ja vytiram savem nejradsi. kolik mesicne spapam to netusim, ale kupuji vzdy to nejlevnejsi tak na 80procent. nejak jsem si nevsimla ze by vyssi cena=vyssi kvalite, krome par veci ktere mam ozkousene..

Není tady

 

#38 8. 6. 2012 11:17

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

konstance napsal(a):

Pisete casto ze vytirate JARem, to by me nenapadlo..je to jako levnejsi nebo lepsi v necem, nebo proc.? ja vytiram savem nejradsi. kolik mesicne spapam to netusim, ale kupuji vzdy to nejlevnejsi tak na 80procent. nejak jsem si nevsimla ze by vyssi cena=vyssi kvalite, krome par veci ktere mam ozkousene..

Já mám jar jako univerzální prostředek,tak proto.Nijak to neřeším a savo mi smrdí-to s tím chlorem:butter:

Není tady

 

#39 8. 6. 2012 11:24

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

Já jsem zase použila jar na vytírání zrovna včera a dobrý. smile


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#40 10. 6. 2012 8:44

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?

No jasne, dobrej napad. Ja prave pouzivam savo jako universalni prostredek. Na vsechno krome nadobi.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » kolik měsíčně utratíte za jídlo, drogerii atd.?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů