Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1 23. 3. 2012 22:59

Lucisek
♥------

Stahovani predkozky

Maminky,chtela jsem se zeptat na jednu vec ohledne 3 leteho syna.Co se narodil,tak jsem se dr.ptala na stahovani predkozky.Kvuli stehovani jsme menili doktorku trikrat a kazda mi rikala neco jineho,ze je cas do dvou let,dalsi do tri..ale kdyz se mu to pokusili stahnout,tak mu to neslo a bolelo ho to,nechtel si tam pak nechat ani sahnout,nekdy plakal.Nynejsi dr. mi rikala,ze mame stahovat,ale proste nam to nejde.Posledni dobou si to ''tam'' prozkoumava sam.Hledala jsem rady od maminek na internetu,vetsina pise,ze to necha na prirode i moje mamka,ktera vychovala dva syny rikala,ze tuhle vec neresila a vse se uvolnilo postupne vekem.Jak byste v mem pripade postupovaly vy?Doktorka rika stahovat a ja ho nechci nasilim drzet a zkouset to,protoze je to porad stejne a pokrok zadny,pak akorat chodi a rika,ze ho pindik boli.Dekuji

Není tady

#2 24. 3. 2012 2:15

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Re: Stahovani predkozky

Můj syn si taky nenechá stahovat (bude mu šest v létě), že to bolí. Nicméně v rámci hygieny při sprchování trochu stahujeme, ale nejde to zcela. Manžel říkal, že on si to udělal sám až někdy v deseti letech, kdy mu to ukázal kamarád. Do té doby prý netušil, že to jde. big_smile Takže za mě - já bych to trochu zkoušela při koupání, ale rozhodně žádné násilí. Hygiena je ale třeba (pod předkožkou umýt). Slyšela jsem, že někteří šílení doktoři stahují násilím, podle mě to není dobré a kůže se tak může poškodit, nehledě na to, že to malého musí šíleně bolet. sad

Není tady

#3 24. 3. 2012 6:38

majkafa
Host

Před 25 lety byl trend přetahovat předkožku myslím od půl roku, vždy večer po koupání. Dělaly jsme to tak a kluci byli v pohodě, bylo málo operačních zákroků. Samozřejmě jemňoučce, žádné násilí. Jenom jak to šlo. Kluci byli na tento obřad po koupání zvyklí, nikdo je nemusel násilím držet, protože to nebolelo. Teď mi přijde, že se to zanedbává. V 6 letech je už dost pozdě, když to nefunguje. Myslím, že v ČR už ve třech letech posílají moudří lékaři na obřízku, když to nejde. Dceři doktorka taky neříkala nic, když se narodil vnouček, začala asi v roce a teď už je to dobrý.  Myslím, že zaděláváme synům na zbytečné problémy, když to necháváme v tomto případě "přírodě". Musím napsat s uvozovkami.

Upravil(a) majkafa (24. 3. 2012 6:55)

#4 24. 3. 2012 7:00

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Není tady

#5 24. 3. 2012 7:18

majkafa
Host

.

Upravil(a) majkafa (24. 3. 2012 7:25)

#6 24. 3. 2012 7:21

majkafa
Host

Cituji:
Při roční prohlídce se poraďte s dětským lékařem, jak postupovat dál. Většinou se ale volí minimálně do dvou let konzervativní postup a předkožka se NÁSILNÉ neuvolňuje. Mezi druhým a třetím rokem je už vhodná porada s odborníkem (urologem) nebo dětským lékařem.

#7 24. 3. 2012 8:27

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Mám dva kluky.
Dělala jsem to jako Majkafa, po každém koupání od malinkata jsem nenásilně stahovala (nešlo to). U staršího se sama uvolnila ve třech letech. U mladšího až v pěti letech, naše dr při tříleté prohlídce říkala, že to máme zkoušet, žádné násilí, že to příroda srovná sama. V pěti letech už mu to šlo.
Takže za mě zkoušet to, ale žádný násilí. Ona se uvolní.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#8 24. 3. 2012 8:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

synovi taky nešla stahovat. dostali jsme na to jakousi mastičku, ta měla tu kůžičku uvolňovat, nebo co. zabíralo to, postupně se opravdu uvolňovala a cca do roka bylo všechno ok.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#9 24. 3. 2012 17:39

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Nikdy jsem to nedelala. Pripadda mi to zvlastni to provadet.

Synovi byla navrhovana ve 13ti operacce. Ani lekar ho neprohlizel, dikybohu. Hrde odesel z ordinace a divne se na me dival, zda jsem normalni. Od te doby jsem to nechala na nem. Furt jsem slysela od zenskych ,ze se to musi....

Upravil(a) sahleb (24. 3. 2012 17:41)

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#10 25. 3. 2012 12:54

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Sahleb - co Ti na tom přijde zvláštní - mytí přirození? Vždyt to patří k tělu, k tělu Tvého dítěte?
Vždyt už stahovaly předkožku svým dětem i babičky.
Kdo navrhl Tvému synovi ve třinácti operaci? To už byl dost velký na to, aby si přetahoval sám.
Mí kluci si začali sami přetahovat cca v 5 letech, já na to jen dohlížela, a pak se radovali, že to krásně jde.
Ve 13ti něco řešit mi už přijde trapný a puberták se stydí.

Upravil(a) dusička (25. 3. 2012 12:55)

Není tady

#11 25. 3. 2012 17:21

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

řešit to ve 13 se mi zdá taky pozdě. se nedivím, že klukovi bylo trapně.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#12 26. 3. 2012 11:08

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Lucisek napsal(a):

Maminky,chtela jsem se zeptat na jednu vec ohledne 3 leteho syna.Co se narodil,tak jsem se dr.ptala na stahovani predkozky.Kvuli stehovani jsme menili doktorku trikrat a kazda mi rikala neco jineho,ze je cas do dvou let,dalsi do tri..ale kdyz se mu to pokusili stahnout,tak mu to neslo a bolelo ho to,nechtel si tam pak nechat ani sahnout,nekdy plakal.Nynejsi dr. mi rikala,ze mame stahovat,ale proste nam to nejde.Posledni dobou si to ''tam'' prozkoumava sam.Hledala jsem rady od maminek na internetu,vetsina pise,ze to necha na prirode i moje mamka,ktera vychovala dva syny rikala,ze tuhle vec neresila a vse se uvolnilo postupne vekem.Jak byste v mem pripade postupovaly vy?Doktorka rika stahovat a ja ho nechci nasilim drzet a zkouset to,protoze je to porad stejne a pokrok zadny,pak akorat chodi a rika,ze ho pindik boli.Dekuji

Staršímu synovi to taky nešlo přetahovat a tak jsem se rovnou obrátila na urologii (doporučuji míň se vyptávat a více konat)a tam mu to ihned ambulantně napravili.Na nic nečekej a nechej mu to na urologii taky spravit.čím dřív,tím líp.Vadilo by mu to taky později při pohl.styku - a takhle se zamezí případným trapným situacím už v dětském věku.

Není tady

#13 26. 3. 2012 20:08

majkafa
Host

Každá matka by si měla uvědomit, co k jejím povinnostem patří.
Pokud se předkožka u dítěte zanedbá, ať už k tomu má matka (rodič) jakékoliv důvody, může mu to přivodit problémy při sexu a zbytečně bolestivé řešení tohoto problému v pozdějším věku. To není jen o hygiene. Ale i o zdravém sexuálním vývoji dítěte.
Co napsala sahleb, mě šokuje.

#14 26. 3. 2012 21:06

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Já jsem si vzpomněla na zážitek, z kterého jsem byla dlouho špatná a šokovaná.
Když mi bylo sedmnáct, chodila jsem s klukem, on po mě pořád chtěl a já jsem prostě nechtěla,přišlo mi to brzo. Chtěla jsem se jen mazlit a tak. Znáte to.
Ä jednou při mazlení - (tenkrát jsem se i styděla šáhnout na penis) tak jsme se jen tak jakoby dráždili a z penisu najednou krev. HOlky, já myslela,že vykrvácí.
A on sice v bolesti, ale v klidu mi řekl, konečně se předkožka uvolnila a stáhla se. roll
Fakt nekecám,byla jsem z toho v šoku.

Není tady

#15 26. 3. 2012 21:07

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Já jsem tady trochu víc offtopic

Upravil(a) dusička (27. 3. 2012 8:16)

Není tady

#16 27. 3. 2012 0:08

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

Každá matka by si měla uvědomit, co k jejím povinnostem patří.
Pokud se předkožka u dítěte zanedbá, ať už k tomu má matka (rodič) jakékoliv důvody, může mu to přivodit problémy při sexu a zbytečně bolestivé řešení tohoto problému v pozdějším věku. To není jen o hygiene. Ale i o zdravém sexuálním vývoji dítěte.
Co napsala sahleb, mě šokuje.

řekla bych spíš že o zdravém rozumu rodičů,se sexem to v tomto věku dítěte nemá ještě ale fakt vůbec nic společnýho;)

Není tady

#17 27. 3. 2012 3:51

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Jaku, to máš pravdu. Manžel ve svých  deseti letech (v době, kdy si sám předkožku uvolnil) netušil, že by byl penis ještě na něco jiného, než na čurání. Když mu kamarád ukázal, že mu jde předkožka stáhnout, manžel byl prý u vytržení. Hned si to doma zkoušel. Je mi tak jasné, že tchýně to nechala od narození úplně ladem. Není divu  - před několika lety mě dostala její hláška, že v penisu je kost. I takové matky jsou (co nemají o pásnkém přirození bližší informace). Asi by bylo vhodné, aby dětští doktoři maminkám o tomto problému s předkožkou sami říkali hned po narození chlapečka. Mně třeba o tom doktor na prohlídkách nikdy nic neříkal. sad Kdybych se o tom sama nedočetla na netu, když se mi před lety narodil syn, asi bych byla stejně neinformovaná, jako moje tchýně.

Není tady

#18 27. 3. 2012 6:45

majkafa
Host

Jaku napsal(a):

řekla bych spíš že o zdravém rozumu rodičů,se sexem to v tomto věku dítěte nemá ještě ale fakt vůbec nic společnýho;)

Asi jsem to nesrozumitelně napsala.

#19 27. 3. 2012 8:06

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Sakura napsal(a):

Jaku, to máš pravdu. Manžel ve svých  deseti letech (v době, kdy si sám předkožku uvolnil) netušil, že by byl penis ještě na něco jiného, než na čurání. Když mu kamarád ukázal, že mu jde předkožka stáhnout, manžel byl prý u vytržení. Hned si to doma zkoušel. Je mi tak jasné, že tchýně to nechala od narození úplně ladem. Není divu  - před několika lety mě dostala její hláška, že v penisu je kost. I takové matky jsou (co nemají o pásnkém přirození bližší informace). Asi by bylo vhodné, aby dětští doktoři maminkám o tomto problému s předkožkou sami říkali hned po narození chlapečka. Mně třeba o tom doktor na prohlídkách nikdy nic neříkal. sad Kdybych se o tom sama nedočetla na netu, když se mi před lety narodil syn, asi bych byla stejně neinformovaná, jako moje tchýně.

big_smile šťastná to žena,to nemá chybu:supr:

Jinak já jsem tohle řešila u syna,když byl ve školkovém věku,protože jako už zkušená žena přes tyto "věci"moc dobře vím,že předkožka přetahovat jde u chlapů normálně a tady s tím byl problém?No tak jsem ho logicky a svým selským rozumem začla řešit-naštěstí,pro syna,bez jakýchkoli konzultací s kámoškami či rodiči,kteří obojí bydleli hodně daleko.S dětskou doktorkou jsem to tenkrát neřešila vůbec.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí