Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#51 24. 3. 2012 21:19

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Web

Re: Padni komu padni-Lobbista Janoušek pil, boural. Když chtěl ujet srazil

tady si spočti, kam jsou tvé daně...a uvědom si, kolik vlastně je takový průměrný důchod (jeho výše) průměrného důchodce.

http://budovanistatu.cz/bread

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

#52 24. 3. 2012 21:20

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

mio,
mé odpovědi na tvé otázky jsou už v příspěvku 12 i 16. To, že ty je tam nevidíš, to není můj problém.
Svět instantních odpovědí a řešení jsem už před lety opustila a nehodlám se do něj už vracet kvůli nikomu smile
Nehledej v tom nic osobního, protože nic takového tam nevkládám. Nech to prostě být a hledej někde, kde rozumíš, co je ti sdělováno.
Je to jednodušší, efektivnější  a mnohem čestnější než obviňovat druhé, že nechtějí, neumějí, nedokážou, nemohou......blá blá.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#53 24. 3. 2012 21:29

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Zklamaná napsal(a):

Ano - daně se platily, platí a budou platit - ovšem je třeba uvážit, k čemu tyto vybrané daně slouží. V současnosti to slouží akorát pro přebujelý aparát. daně mají primárně sloužit státu, aby mohl chránit práva jednotlivých občanů (jeho život, svobodu a majetek) - k ničemu jinému daně sloužit nesmí. Na takto užití daní každý jistě rád a bez reptání přispěje. Ale daně jsou zneužívány a daněmi čím dál vyššími a nemravnými stát manipuluje pod pohrůžkou násilí člověka. Tohle je mi milejší - než solidárně-vynucený systém, nebo válečné tažení. Mimochodem - pokud v historii panovník hodlal vést válečné tažení, vybírala SE DOČASNÁ VÁLEČNÁ DAŇ - KUPŘÍKLADU.

Uvažuješ naprosto nereálně. Kdy a kde jsi viděla jakýkoliv státní útvar, který by fungoval tak, jak jsi vyjmenovala?
Daně byly VŽDYCKY zneužívány......vždycky. A budou. Jediný co lze, je hlídat pravidla. Respektive, napřed je nějak rozumně napravit. Což byl například důvod, proč jistá skupina politiků kolem Rychetského, pokud si matně vzpomínám, prosazovala napřed tranformaci politickou=nastavit pravidla, a až potom ekonomickou. Ale to jen malé připomenutí.
Na válečná tažení, do kterých tobě, jako malému sedlákovi dejme tomu, bylo úplný prd, na ta se skutečně vybírala lecjaká dočasná daň - což jsem se domnívala, že jsme snad už překonali historickým vývojem.

Ještě k té penzi - já to nepočítám "čistě matematicky", ale právě solidárně......Jo, já jsem platila tedy svým rodičům, když na tom trvᚠ(ale jak jsem říkala, už i hlodavci mají pokročilejší solidární systém, ne jen čistě pokrevní) ale! znám několik lidí, kteří mají víc, než dvě děti.
Takže těm by měl stát patrně vracet...... cool Pokud by ovšem neměli naživu ještě svoje prarodiče.....nebo by bylo dobrý, aby si pod nějakou vyhláškou vzali patronát nad nějakou ménědětnou rodinou. Ale co když dotyčná ménědětná rodina bude dlouhověká - na rozdíl od rodiny původní?
Nebo co když se v rodině původní oproti zvyku najde dlouhověký člen?
Na to bude zapotřebí velký aparát úřednický...a mnoho formulářů, jednání na parlamentu a vládě.....Kůrňa.
To je život........cool

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#54 24. 3. 2012 21:44

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No ale abychom se vrátily k tématu vlákna - já jsem přesvědčena, že když si spousta lidí stěžuje, že Janouškovi to patrně projde, není to naprosto výraz nějaké jejich...lenosti, nebo jánevím jakých bohu nelibých vlastností.
Je to jen a pouze výraz nevíry v právo. Což je něco, s čím by skutečně zastupitelstvo mělo něco dělat.

Není tady

#55 24. 3. 2012 21:55

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Lupiš - ad celý odstavec penze: proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě, že? lol

No až se lidi naučí myslet matematicky, logicky, tak poté mohou popustit uzdu své solidárnosti.

ps. hlodavci platí daně? Hlodavci pod pohrůžkou represí od jiných hlodavců jsou nuceni část svých zásob na zimu přenést do jiné nory, protže tam ta hlodavčice byla více plodná?

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!

Není tady

#56 24. 3. 2012 21:59

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pandorraa napsal(a):

Jo, Míšo, voláte smile
Na politickém vlákně to jde každému celkem lehce, to "volání" stolt

Ok, budem zase slovíčkařit - ale aspoň se naučím přesně vyjadřovat - tedy, míněno bylo:
O čem tady všichni píšeme, vč. tebe ... a píšeme to za nějakým účelem, z toho přeneseně "voláme", le uznávám, že to byl a) nepřesný termín, b) nemohu podle sebe soudit jiné, takže zatímco já tu píšu za nějakým účelem, ty tu klíďo píďo můžeš psát jen tak ...

Pandorraa napsal(a):

Na tom, že si každý za to, co se mu děje, může sám, že každý má hledat zodpovědnost především sám u sebe, že se má starat sám o své blaho, nečekat, že někdo jiný udělá to, co je jeho práce a z přebytků, které tak vytvoří, má pomáhat těm druhým, ale zároveň se neplést do cizích osudů, na tom jsem já už před 6ti lety postavila filosofii své Pandořiny školy v přírodě a v tomto duchu také s lidmi,kteří za mnou přicházejí, mluvím a pracuji. Píšu o tom stále i zde. Takže pokud to není tak, že někde se to hodí a jinde zase ne, tak to mohu mít jen radost, že už o tom nemluvím jen já sama a došlo to i dalším lidem smile

Ano, je to záslužná práce (což oceňuji) a evidentně tě baví (což je příjemné). Mě to baví též, ale né až tak, tak o tom jen píšu, když mám zrovna chu.

Pandorraa napsal(a):

Od začátku tu píšu o tom, že jedině sebevědomé a samostatné JÁ může vytvořit stejně sebevědomé MY stolt

To je bezesporu pravda ... ovšem sebevědomé a samotatné JÁ dostává v sociálních státech pořádně na frak, a tím pádem i sebevědomé a samostatné MY. Asi bude ještě chvíli trvat, než ta JÁ přestanou brblat u piva, zvednou zadek a začnou se podílet na rozhodování.

Pandorraa napsal(a):

A naštěstí zákony vesmíru jsou neoblomné a stejně platné pro všechny: každá společnost, a tedy i tahle, bude jen tak sebevědomá, jak sebevědomý bude ten její nejméně sebevědomý a neubožejší člen stolt

Jj, to je ta profláknutá a stále platná poučka o řetězu. Problém je v tom, že v tom našem řetězu je obrácený poměr - několik málo ocelových článků a zbytek papíráky (které je nutné zocelit, ovšem nikoliv tím, že je budem vodit za ručičku), či šmejdy, které je nutné eliminovat.

Pandorraa napsal(a):

A s tímhle pravidlem skutečně nikdo z nás nic nenadělá, to funguje a není nic jednoduššího, než si z něj vlastní blbostí vykoledovat praktickou lekci stolt Ta nemine nikoho z nás, kdo si zadal.

Zadali jsme si všici, viz níže.

Pandorraa napsal(a):

Co mi pořád nejde do hlavy je prostý fakt, jak někdo může být tak tupý, že to ani po tisíciletích, staletích a desetiletích pořád nevidí. A vymejšlí pořád stejný krávoviny. Upíná se pořád ke steným pitomostem a -ismům, které už mnohokrát prokázaly, že nefungují.

No to je právě ten zpropadený "lidský faktor" ... a lidi jsou líné opice (vlastně lidoopi), takže pořád vymýšlí recepty na pohodlný život ... to je taky jediný důvod, proč jsme, narozdíl od otatních, slezli ze stromů.

Pandorraa napsal(a):

Protože mne nebaví se toho už zúčastňovat, stávám se jen pozorovatelem a v klidu si dělám svou práci. Zjistila jsem, že politiky k ní nepotřebuji.

No dyk, o tom celou dobu píšu, nepodílíš se na spolurozhodování o naší společnosti stejně jako já a vlastně většina z nás. Děláme, co nás baví i to, co považujeme za prospěšné, ale vyhýbáme se spolurozhodování za naši společnost ... Je to tedy naše chyba, že tam necháváme stále ty stejné pazgřivce ... a tak nějak předpokládáme, že to za nás vezme někdo jiný ... nevezme, proč by měl? Všichni totiž uvažujeme podobně ... a tak se nedivme, že za těchto okolností v politice zůstávají jen prospěcháři ...

Pandorraa napsal(a):

Vím, CO dělám, PROČ to dělám a jaký chci dosáhnout VÝSLEDEK: co nejméně těch nejslabších a nejubožejších. Mám prostě jiný recept na léčení společenských neduhů, pravda ne tak radikální a líbivý, ale za to fungující. Jde to hrozně pomalu, ale taková vinice taky nerodí bez práce a hned příští rok.

Už jsem ti napsala, že dělᚠzáslužnou práci? Jo ... a tak já to tu nechám, ono toho není nikdy dost.

Pandorraa napsal(a):

Člověka ležícího na zemi lze buď zadupat a nebo zvednout.

Ale nelze ho zvedat donekonečna, tím ho akorát udržuješ v pozici závisláka.

Pandorraa napsal(a):

Možná byste totiž neměli zapomínat i na to, co se píše v bibli: první budou poslední a poslední budou první...

Otázkou je, kdo jsou ti první a kdo ti poslední ... v podstatě je to o subjektivních pocitech každého jednoho z nás.

Pandorraa napsal(a):

Ze slepoty některých zdejších přispěvovatelů mne totiž až přechází zrak stolt

Někteří tu mají teda hodně zúžený obzor ... ale slepý tu snad nejni nikdo.

Pandorraa napsal(a):

V oblíbeném Mrazíkovi se říká: na nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj.

Já to z nám z Pyšné princezny ... nicméně jsem si nevšimla, že by se tu někdo povyšoval ... a pokud se tu někdo ponižuje, je to čistě jeho věc.

Pandorraa napsal(a):

Podle mne je to jedna z nejstěžejnějších moudrostí pro tuhle dobu.

Pro mě je stěžejní africké přísloví - "Štěstí není to mít to, co chci, ale chtít to, co mám" ... a máme toho vcelku dost ... až moc, řekla bych - viz téma o vodě ... z čehož plynou další dvě důležitá moudra - "Važ si toho, co máš" a "Kdo chce víc, nemá nic"

Pandorraa napsal(a):

Jinak si totiž neumím představit, jak vybudovat to, po čem to tu všichni tolik voláte.

Já nevolám, já pracuji.
Právě i tady a teď stolt

Viz bod číslo 1 smile ... všichni co tu píšem, tak "voláme" ... a že pracujeme, to je určitě hezké a přínosné ... ale že přenecháváme rozhodování o nás všech lidem nehodným tohoto úkolu, to je blbost. Naše blbost. Potom ale neplačme nad těma "nahoře", plačme nad naší blbostí a pohodlností.

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#57 24. 3. 2012 22:12

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Míša Kulička napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Protože mne nebaví se toho už zúčastňovat, stávám se jen pozorovatelem a v klidu si dělám svou práci. Zjistila jsem, že politiky k ní nepotřebuji.

No dyk, o tom celou dobu píšu, nepodílíš se na spolurozhodování o naší společnosti stejně jako já a vlastně většina z nás. Děláme, co nás baví i to, co považujeme za prospěšné, ale vyhýbáme se spolurozhodování za naši společnost ... Je to tedy naše chyba, že tam necháváme stále ty stejné pazgřivce ... a tak nějak předpokládáme, že to za nás vezme někdo jiný ... nevezme, proč by měl? Všichni totiž uvažujeme podobně ... a tak se nedivme, že za těchto okolností v politice zůstávají jen prospěcháři ...

Vyhýbáme?
Míšo, je fajn, že ti můj text pomohl utřídit si myšlenky, byvše tebou tak rozpitvánbig_smile, ale mluv prosím za sebe.
Já to tak ale vůbec nevnímám.
Vidím to jinak: jedna forma odchází a druhá souběžně vzniká.
Někdo zachraňuje to, co už se přežilo a umírá, stále dumá, jak tomu dát umělé dýchání, protože si nedovede představit, jak bez toho bude existovat, druhý si to nejen představit umí, ale také znovu tvoří.
Všechno máme v hlavě stoltwink
Stačí se jen pustit a "SKOČIT", znᚠto přece, že? wink

Není tady

#58 24. 3. 2012 22:27

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pandorraa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Vyhýbáme?
Míšo, je fajn, že ti můj text pomohl utřídit si myšlenky, byvše tebou tak rozpitvánbig_smile, ale mluv prosím za sebe.
Já to tak ale vůbec nevnímám.
Vidím to jinak: jedna forma odchází a druhá souběžně vzniká.
Někdo zachraňuje to, co už se přežilo a umírá, stále dumá, jak tomu dát umělé dýchání, protože si nedovede představit, jak bez toho bude existovat, druhý si to nejen představit umí, ale také znovu tvoří.
Všechno máme v hlavě stoltwink
Stačí se jen pustit a "SKOČIT", znᚠto přece, že? wink

No - utřídila myšlenky ... já je mám v tuto chvíli vcelku konzistentní, ale připadalo mi to takhle přehlednější a jasnější ... a líp se mi tak odpovídá na širokosáhlé texty. Dalo mi to na chvíli zapomenout na blbě usazenej záchod, který je nutno vysekat a zazdít znovu a pořádně, jinak z někoho udělám nezaměstnaného, skákací pračku u maminky, která odmítá novou, že to s touto nějak doklepe, a pomalou práci elektrikáře, kterýžto nᚠzaměstnanec nejni a navíc je to kamarád, takže skrze zachování dlouholetého přátelství nechci příliš cloumat svým majestátem.

Je hezké, že tvoříš novou společnost, v tom případě ti přeji, a se ti práce daří a budu hořet zvědavostí, co se z toho vyvrbí ... zatím se ten vývoj tváří čím dál tím víc totalitně ... no v nejhorším se půjdu jako poslední postavit do fronty na transféry ... asi na mě žádné nezbudou, ale ti nahoře mě zřejmě budou mít ještě radši, než teď. smile

"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton

Není tady

#59 24. 3. 2012 23:01

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Do fronty na transfery?
Nu, že tě něco takového může by jen z legrace napadnout...... přiznám se, že na takovouhle pitomost bych právě tebe netipovala smile

(A záchod? Tak to mᚠz toho, že zaměstnávᚠsvé dlouholeté kamarády stolt)

Není tady

#60 24. 3. 2012 23:30

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pandorraa napsal(a):

Do fronty na transfery?
Nu, že tě něco takového může by jen z legrace napadnout...... přiznám se, že na takovouhle pitomost bych právě tebe netipovala smile

(A záchod? Tak to mᚠz toho, že zaměstnávᚠsvé dlouholeté kamarády stolt)

Každý má právo na blbost, bez ohledu na výši IQ smile ... a teď mě napadlo, že jsem vlastně mimo IQ normu, takže můžu vymýšlet daleko horší blbinky a lidé je budou považovat za pouhou pošetilost ... smile

V rodinných firmách jsou většinou všici kamarádi ... ale zas né až takoví, abych jim záchod neomlátila o hlavy ... elektrikář  není zaměstnanec a přátelské vztahy s ním jsou na daleko vyšším levelu. Na takové kamarády se hystericky neječí (pokud zrovna nenesou ukazovat rozdíl mezi užovkou a zmijí na živých exemplářích či tak něco) ...

Není tady

#61 25. 3. 2012 9:03

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Tak dalsi zajimavy aspekt v pripadu Janousek, viz nize co mi pristalo v mailu... Zranena je Vietnamka zijici v Cechach...
To jsem zvedaf, kdyz by se do toho pusitli jeste Vietnamsti kmotrove, jak by to dopadlo, neco jako krevni msta a pod... Tam Janousek asi moc velke zazemi a moc nema... I kdyz - v konecnem duslekdu se jedna vzdy jen o penize. Kolik - a co za ne...

VÝZVA POLICII: OCHRAŇTE SRAŽENOU VIETNAMKU

Praha 24. března (PROTEXT) - Lobbistou Romanem Janouškem sražená žena
je  51letá Vietnamka, která podniká ve VOC Sapa v Praze 4 - Libuši. Její
manžel  i syn jsou z naprosto zbytečného zranění doslova šokováni a
opravdu velmi  nešastní. Mnozí Vietnamci mají strach, aby Roman Janoušek
nevyvíjel na jím  vážně zraněnou ženu určitý nátlak. Proto by bylo
správné, aby zraněnou  vietnamskou ženu orgány činné v trestním
řízení před tímto možným  nátlakovým jednáním důsledně preventivně
ochránili. O to je touto výzvou  zdvořile, ale naléhavě žádám.

Marcel Winter
    Předseda Česko-vietnamské společnosti
    Tel. a fax: 274 772 430, mobil: 602 363 009
    http://www.cvs-praha.cz

Klíčová slova: ČR-Vietnam-kriminalita-nehoda-menšiny-Česko-vietnamská
společnost
Kategorie: zak, pol, str, kom

Plné znění zprávy i s přílohami je k dispozici na
http://protext.cz/zprava.php?id=15222

"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

#62 25. 3. 2012 17:20

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamaná napsal(a):

ps. hlodavci platí daně? Hlodavci pod pohrůžkou represí od jiných hlodavců jsou nuceni část svých zásob na zimu přenést do jiné nory, protže tam ta hlodavčice byla více plodná?

Platí svým způsobem daně, ano.
Pišuchy například odevzdávají část nasyslené potravy do společného. Pod pohrůžkou....no, jak se to vezme, víceméně. Patrně právě pro ty víceplodné samičky. Pohrůžkou je v tomto případě smrt hladem - což se mi zdá o dost drastičtější, než požadavek jakéhokoliv sociálního státu cool
Netuším ovšem zda někdo experimentálně přiměl takovou pišuchu chovat se nesolidárně, aby viděl dopad v praxi - doufám, že ne.

Není tady

#63 25. 3. 2012 17:39

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Fakt tedy je, že se patrně v jakékoliv době a jakémkoliv systému našli lidi, kteří měli takto zásadní potíže s definicí, chápáním a pojetím solidarity.
Jak je možné, že jich neubývá, je patrně záležitost boží nezbadatelnosti - anebo se prostě nevyvíjíme, a to přese všechny naše technologie a jánevímco ostatního.
Možná skutečnou spirálou vzhůru procházejí delfíni.....
Popravdě už ten fakt, že někdo v dnešní době musí žádat a zkoumat "definici" solidarity (jako by nějaká definice vůbec byla platná) je dost zarážející: bez solidarity bychom nepřežili útoky mnohem lépe vybavených zvířat, nemocí a katasrof a vposled i vlastních sebedestruktivních sklonů.
Život ve společenství generuje solidaritu jakožto nutnost - a život ve společenství se jeví z hlediska evoluce jako příznivější varianta typu "čím dál větší zuby-drápy-svaly".
A křesanská solidarita stojí v základech kultury, z jejíž půdy jsme vyrostli všichni tady - včetně našich produktů, to jest, včetně kapitalismu.

Není tady

#64 25. 3. 2012 21:09

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Lupiš - možná si jen neroozumíme.
Solidarita je především o dobrovolnosti. To, co se například v naší zemi pod pojmem solidarita ukrývá, je vyžadování - vynucování.

Jde o pojem "solidarita." Také ten se dnes hanebně zneužívá. Solidarita dnes již neznamená dobrovolnou akci odpovědných lidí schopných racionálního hodnocení svého okolí. Solidarita není již jen autentickým projevem dočasné pomoci člověku, aby překonal bezpráví ze strany ostatních či jeho dočasná podpora v zápase s přírodním živlem, jako tomu bylo v průběhu záplav na Moravě v roce 1997. Tzv. "občanskou solidaritou" se dnes nazývá také násilné donucení člověka k obětování svého majetku. Chudí, právě proto že jsou chudí, na něj údajně mají morální nárok. Opravdu?

A o to tu jde. Solidarita je projev DOBROVOLNÉ a dočasné pomoci na základě vlastního svobodného uvážení.(to je prosím ta definice) Když se podívᚠna své psaní, nebo na psaní někoho jiného, není tam o svobodné vůli toho, kdo obdarovává ani zmínka, prostě to obalujete do klišé, že jsme jako lidi a MUSÍME SI POMÁHAT.

přečetla sis článek, co jsem sem dala? viz:
http://www.aynrand.cz/view.php?cisloclanku=2000021801

Já vůbec nezatracuji solidaritu, jako takovou, jen zatracuji způsob, jakým se solidarita vynucuje a to zejména pod pohrůžkou násilných represí.

Není tady

#65 25. 3. 2012 21:28

mia
♥♥♥♥♥♥-

Zklamčo, vynucená solidarita je v podstatě i povinné placení sociálního a zdravotního pojištění a odvod daní, kteréžto se dále přerozděluje pro všecky potřebné bez rozdílu, zda sami přispívají nebo ne....takže na tyto účely v podstatě odvádíme pomalu polovinu svých příjmů...a vidíš, některým je to pořád málo...

Není tady

#66 25. 3. 2012 21:36

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ano mio - o tom přesně mluvím, o tom vynucování pod pohrůžkou násilných represí. No zkus si neplatit sociální a zdravotní, nebo daně.... tohle je přesně ta solidarita po které volá obyčejný člověk - ale volá po větší solidaritě od těch, kdo jsou úspěšnější, kdo více pracují, kdo myslí, kdo inovují a z výsledků jejich práce si nárokují solidaritu. Sami ovšem bouří proti solidaritě, když se týká jich samých.

Není tady

#67 25. 3. 2012 21:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

Zklamčo, vynucená solidarita je v podstatě i povinné placení sociálního a zdravotního pojištění a odvod daní, kteréžto se dále přerozděluje pro všecky potřebné bez rozdílu, zda sami přispívají nebo ne....takže na tyto účely v podstatě odvádíme pomalu polovinu svých příjmů...a vidíš, některým je to pořád málo...

Povinné daně byly VŽDYCKY, kurňa.
Pořád nějak nevím, nad čím to tu vlastně tolik fňukáte a naříkáte?
Že odvádíme (pardon, odvádíte tongue ) polovinu příjmů je smutný fakt, který vyplývá jednak z nedostatku slušných pravidel na začátku (a kdopak to tak silně tenkrát byl proti....), protože zcela laickým odhadem polovina té poloviny skončí v soukromých kapsách - druhak zřejmě ze zákonitostí vývoje.
Si přečtěte ty Míšino odkazy na banánovou republiku, někde.
Popravdě, pokud naše/vaše daně končí v soukromých rukou (a to se vsaďte, že jo) tak k čemu slzy a skřípění zubů?
Soukromé firmy takto nabyté prostředky jistě použijí k rozvoji.

Není tady

#68 25. 3. 2012 23:05

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Lupiš - daně byly, jsou a budou - jde o to, že když se podívám do historie, je jasné, na co byly a taky byly jasně dané - a nesebraly ti víc, jak polovinu příjmů. Taková slušná daň byla desátek - desátek panovníkovi a desátek církvi. Měla jsi jasno - šlo to panovníkovi a církvi. Teď platíš a pomalu nevíš, co platíš, kolik a na co platíš. Jediné, co víš, že co platíš dnes, zítra může být jinak.
Ale o čem píšu, je právě to "solidární" přerozdělování - platíš (třeba) majlant na zdravotní a pak, když mᚠzrovna blbou diagnozu (třeba roztroušená skleroza), tak si léky a léčbu stejně musíš cálovat z vlastního, ale tvé peníze, co jsi do systému nasypala, jdou třeba na feáky a alkoholiky (a je docela dost dobře možné, že sypeš do systému tolik, že bys na tu léčbu RS mohla vzít s sebou ještě jednoho pacoše - solidárně....ale to nelze, to raději zbytečně léčit feáka, co jen vyleze, jde si píchnout svoji dávku)
Daně mají primárně sloužit k ochraně a obraně státu, jako celku a to samé pro jednotlivce, zahraniční politiku a justici - NIC VÍC.
To, co v dnešní době má v rukou stát a reguluje to, je již nad rámec jeho primární funkce. jakmile stát "strká nos" do ostatních odvětví a má snahu regulovat, přerozdělovat a diktovat - jedná se již o snahu něco a někoho řídit. Diktatura.

Není tady

#69 25. 3. 2012 23:12

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

To je zase filozofické téma, co je to solidarita. To už tu dlouho nebyla. Jak se člověk může domluvit s druhým, když neznáme ani základní pojmy, na kterých lidstvo stojí...

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#70 25. 3. 2012 23:13

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Ovšem dnes se obecně pojmy znova předefinovávají. Dnes je "in" solidarita chudých s bohatými, jako je tomu v USA případně Řecku atd.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#71 26. 3. 2012 8:07

mia
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

mia napsal(a):

Povinné daně byly VŽDYCKY, kurňa.
Pořád nějak nevím, nad čím to tu vlastně tolik fňukáte a naříkáte?
Že odvádíme (pardon, odvádíte tongue ) polovinu příjmů je smutný fakt, který vyplývá jednak z nedostatku slušných pravidel na začátku (a kdopak to tak silně tenkrát byl proti....), protože zcela laickým odhadem polovina té poloviny skončí v soukromých kapsách - druhak zřejmě ze zákonitostí vývoje.
Si přečtěte ty Míšino odkazy na banánovou republiku, někde.
Popravdě, pokud naše/vaše daně končí v soukromých rukou (a to se vsaďte, že jo) tak k čemu slzy a skřípění zubů?
Soukromé firmy takto nabyté prostředky jistě použijí k rozvoji.

kdo fňuká, kurňa tonguelol.......v tomhle s tebou souhlasím, polovina výdělku odvedeného státu by teoreticky měla být až až......od začátku neříkám nic jiného, než udělat pořádný průvan, pozavírat korupčníky, vyházet kopu zbytečných úředníku, výrazně zjednodušit státní aparát a finance začat spravovat tak, jak naše vlastní rodinné, tedy zvážit každou kačku, za co ji vydám a pomáhat jen těm, co si sami pomoct nemohou....

Ale ty stejně zas přikvačíš s tím, že korupce byla, je a bude, žejo? wink big_smile

Vrame se k Janouškovi.......podle toho, jak s ním policie jedná v rukavičkách a málem se mu klaní to vypadá, že se zatím nic nikam moc neposunuje, tak jen tiše doufám, že si na této kauze ve finále všichni zainteresovaní konečně vylámou zuby a ty ledy se hnou.....

Není tady

#72 26. 3. 2012 8:09

mia
♥♥♥♥♥♥-

KALIK napsal(a):

Ovšem dnes se obecně pojmy znova předefinovávají. Dnes je "in" solidarita chudých s bohatými, jako je tomu v USA případně Řecku atd.

to je sice pěkné, ale nevěřím tomu, že třeba na ten rozežraný řecký systém ty finance bohatých vystačí....

Není tady

#73 26. 3. 2012 8:36

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

KALIK napsal(a):

to je sice pěkné, ale nevěřím tomu, že třeba na ten rozežraný řecký systém ty finance bohatých vystačí....

Tak toto jsem moc nepochopil. O jakých financích bohatých to mluvíš?

Není tady

#74 26. 3. 2012 8:57

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

mia napsal(a):

Vrame se k Janouškovi.......podle toho, jak s ním policie jedná v rukavičkách a málem se mu klaní to vypadá, že se zatím nic nikam moc neposunuje, tak jen tiše doufám, že si na této kauze ve finále všichni zainteresovaní konečně vylámou zuby a ty ledy se hnou.....

Taky v to doufám smile ... dokonce jsem si vytvořila svou malou soukromou konspirační teórii, že za ten volant v tomto stavu nebyl vpuštěn náhodou (chudák ta paní), když teda odposlechy nezvedly ze židle moc lidí (a ti, co se ze židle zvedli a navrhli parlamentní vyšetřování, jsou zrovna z řad, které by se první snažily zamést všechno pod koberec).

Není tady

#75 26. 3. 2012 9:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥

tak jen tiše doufám
Bych s tím doufáním nebyla tak kách... ráno jsem na půl ucha zaslechla ve zprávách, že možná žádnej trest nebude, páč už se mluví o mimosoudním vyrovnání...a údajně to mělo být vyjádření právního zástupce strany poškozené...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí