Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 24. 3. 2012 17:20

mia
♥♥♥♥♥♥-

Re: Padni komu padni-Lobbista Janoušek pil, boural. Když chtěl ujet srazil

Pandoro, jen bych ještě dodala k těm chudým v slumech, k zubožené Africe.....copak nevymíraly vždycky v historii národy, které nebyly nějakým způsobem životaschopné? Nebyl člověk neandrtálský nahrazen vyvinutějším kromaňoncem? Nezanikla spousta národů, které byly dobyty těmi silnějšími  a průbojnějšími?
Jak se chceme třeba my bránit postupné islamizaci Evropy? Myslím, že každá snaha bude stejně zbytečná....
Jasně, že problémy třeba té Afriky máme taky možná zčásti na svědomí (i když nikdo nemůže vědět, jak by to tam dnes vypadalo, kdyby tam nevstoupila noha bělocha), ale k té životaschopnosti patří právě taky schopnost uhájit si své území vůči dobyvatelům.....

Všichni se dojímáme osudy ubohých hladových sirotků a neuvědomujeme si, že tohle je zákonitý proces, který vždycky probíhal a probíhat bude....jeden národ zanikne, aby vzniklo něco nového.....

Není tady

#27 24. 3. 2012 17:23

mia
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

lupina montana napsal(a):

mia napsal(a):

Nerozumím, proč na jedny se apeluje ohledně práce na sobě, soucitu a hlavně práce pro druhé a u jiných se tohle nepředpokládá, proč jeden má být otrok a druhý jen konzument....

Protože kdo má rozum (nebo zkušenost) do pouště nevolá......

Přesně tak stolt
A taky kdo je moudrý a dospělý, nepokřikuje jak malý rozcapený nevychovaný děcko tam, kde je potřeba právě onen dospělý přístup stolt

no pro mě je třeba zas legrační představa, jak tam to děcko nosí vodu v kyblíčku v  naivní představě, že něco změní....každý z nás to vidíme prostě jinak....

Není tady

#28 24. 3. 2012 17:31

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

mia napsal(a):

no pro mě je třeba zas legrační představa, jak tam to děcko nosí vodu v kyblíčku v  naivní představě, že něco změní....každý z nás to vidíme prostě jinak....

Mio, klidně se směj.
Pokud jsi teda konkretně pochopila čemu vlastně, tak ti to i přeju.
Pokud ne, tak neva, alespoň si prodloužíš život tummenupp

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#29 24. 3. 2012 18:11

mia
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

mia napsal(a):

Mio, klidně se směj.
Pokud jsi teda konkretně pochopila čemu vlastně, tak ti to i přeju.
Pokud ne, tak neva, alespoň si prodloužíš život tummenupp

S děckem jsi přišla ty.....a chytla ses akorát termínu případné legrace z nesmyslného počínání (ničemu se nesměju), přičemž jsi úplně pominula podstatu věci, tedy nesmyslnost zalévání pouště... wink

Není tady

#30 24. 3. 2012 18:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Zklamaná napsal(a):

takže koukám, že se tu pletou pojmy s dojmy.
Definice solidarity je co? Zná to některá?

Definice  solidarity: já pomůžu tobě, až bude potřeba, ty pomůžeš mně. Prvotně vázaná na vlastní a blízce příbuznou rodinu, ve vyšším vývojovém stádiu na smečku (tlupu), v nejvyšším dosaženém na národ, církev, případně sportovní klub cool
Výhledově na lidstvo a dále dejme tomu na sluneční soustavu, mateřskou galaxii.....kam až slouží fantazie.
Protože ovšem s rostoucím počtem členů společenstva, které považujeme za své, solidarita k vlastní krvi nestačí, rozšiřuje se ve smyslu "já teď pomůžu tobě-ty tamtomu-on zase tamté".
Solidarita na nejnižší úrovni se vyskytuje u všech ssavců, rodová (smečková) u šelem a lidoopů, kde funguje dokonce i funkce arbitra spravedlnosti z toho důvodu, aby nedošlo k převaze konkurence a rivality nad solidaritou.
Solidarita  u šelem a opic byla pozorována dokonce i mezismečkově/tlupově i když sporadicky, nicméně už tam je možno vystopovat vznik solidarity "národní" tongue

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#31 24. 3. 2012 18:30

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

Tohle se mi třeba líbí:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/regio … position-8

na takové konkrétní projekty by, myslím, ráda dala část svých daní většina podnikatelů....

Mně to spíš vyděsilo va
Co to proboha je - "vinou svých závazků se dostali až na dno"? Čekala jsem, že bude následovat cosi o dlužnících (to je "vinou závazků", ne?) ne že se bude mluvit o matkách, seniorech a vícečetných  rodinách usch
Teda, to je taky výraz - vícečetná rodina dumbom Hlavně, že jako národ vymíráme.

Není tady

#32 24. 3. 2012 18:31

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

mia napsal(a):

S děckem jsi přišla ty.....a chytla ses akorát termínu případné legrace z nesmyslného počínání (ničemu se nesměju), přičemž jsi úplně pominula podstatu věci, tedy nesmyslnost zalévání pouště... wink

Ano, zalévat pouš může být velmi dětinské, tak proč o tom vlastně mluvíš?
Jak tě to napadlo?
Navíc: jsi si opravdu tak jistá, že k jednomu z těch národů, určených podle tebe k vyhynutí, sama nepatříš?
Buď trochu bdělejší ke svým myšlenkám, pak možná nějaká vzájemná debata bude mít smys, takhle ho dost postrádám.

Není tady

#33 24. 3. 2012 18:34

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Hlavně, že jako národ vymíráme.

Zo snad ještě ne,
Ale soudě podle některých příspěvků, asi už dost blbneme....

Není tady

#34 24. 3. 2012 18:51

mia
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

mia napsal(a):

Ano, zalévat pouš může být velmi dětinské, tak proč o tom vlastně mluvíš?Jak tě to napadlo?
Navíc: jsi si opravdu tak jistá, že k jednomu z těch národů, určených podle tebe k vyhynutí, sama nepatříš?Buď trochu bdělejší ke svým myšlenkám, pak možná nějaká vzájemná debata bude mít smys, takhle ho dost postrádám.

vra se na začátek a osvěž si pamě, jak to s tou pouští je.....

A nemluvila jsem snad o islamizaci Evropy, kam jaksi spadáme i my? Takže samozřejmě se to týká stejně tak nás, jak té Afriky i dalších.....snad nechceš popřít, že zánik různých civilizací a vznik nových je v historii docela běžná věc.....nevím, co bys proti tomu tak asi chtěla dělat.....

Není tady

#35 24. 3. 2012 18:58

mia
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Tohle se mi třeba líbí:

na takové konkrétní projekty by, myslím, ráda dala část svých daní většina podnikatelů....

Mně to spíš vyděsilo va
Co to proboha je - "vinou svých závazků se dostali až na dno"? Čekala jsem, že bude následovat cosi o dlužnících (to je "vinou závazků", ne?) ne že se bude mluvit o matkách, seniorech a vícečetných  rodinách usch
Teda, to je taky výraz - vícečetná rodina dumbom Hlavně, že jako národ vymíráme.

Vidíš, na jedné straně chcete pomáhat "ležícím" bez ohledu na to, zda leží dobrovolně či nikoliv, na druhé straně tě to děsí.....a mně právě takováto pomoc měst a obci těmto svým občanům připadá nejsmyslupnější.....

Není tady

#36 24. 3. 2012 19:21

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Web

Pandorraa napsal(a):

mia napsal(a):

Tohle se mi třeba líbí:

No vidíš, a mně tohle opbučuje. Na takový projekt já bych zase ze svých daní nedala ani korunu.
Je to alibistický, dehonestující a k zániku odsouzený projekt. Něco jako Karlova pražská hladová zeď. A i ta byla pro ty lidi důstojnější, protože dostávali najíst za práci.

Prostě názory máme různé a mně vůbec nepřekvapuje, že se najdou lidé, kteří se snaží oheň hasit olejem a ještě za to očekávají pochvalu. Je to k smíchu. Člověk, který pracuje nebo celý život pracoval by měl být natolik zabezpečený, že nepotřebuje žádnou charitu.
Tenhle systém není jen o sociálně nepřizpůsobivých, on prostě jen generuje další a další chudáky.
Já nevím, jestli si vůbec uvědomuješ, jaký je tohle průšvih.
Asi ne...

No vidíš - kdybys byla výdělečně činná (jsi v důchodu) tak bys na to musela dát, ani bys nemrkla okem - páč to jde z rozpočtu státu, co stát přidělil do rozpočtu města. takže chca nechca - krmíme je všichni a jak to tak vypadá, nestačí jim to.

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

#37 24. 3. 2012 19:29

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Pan není v důchodu, kdes to vzala? A pokud je mi známo, odevzdala na daních docela slušnou částku.
A koho že to krmíš??? Možná mně, reta já totiž v důchodu jsem. A jen hezky krm, já prozměnu krmila tvoje rodiče tongue
Princip vzdálený solidarity.....

Není tady

#38 24. 3. 2012 19:32

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

mia napsal(a):

A nemluvila jsem snad o islamizaci Evropy, kam jaksi spadáme i my? Takže samozřejmě se to týká stejně tak nás, jak té Afriky i dalších.....snad nechceš popřít, že zánik různých civilizací a vznik nových je v historii docela běžná věc.....nevím, co bys proti tomu tak asi chtěla dělat.....

mio,
nechápeš, že tohle nemá smysl?
Já o voze, ty o koze.
Každá jsme jinde.
OK, za sebe: zkusila jsem to, vidím, že to nejde, tak dál neplýtvám slovy.
Doporučuji ti totéž, ale pochopitelně si můžeš dělat, co chceš.
Není vůbec potřeba cokoliv vysvětlovt, dokazovat, objasňovat. Kvůli mně nemusíš a já už to nedělám dost dlouhou dobu.
Nepřesvědčuji někoho,kdo je na jiné vlně. Nechávám mu jeho cestu. Stejně časem dojdeme všichni tamtéž stolt

Není tady

#39 24. 3. 2012 19:51

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Zklamaná napsal(a):

takže koukám, že se tu pletou pojmy s dojmy.
Definice solidarity je co? Zná to některá?

Definice  solidarity: já pomůžu tobě, až bude potřeba, ty pomůžeš mně. Prvotně vázaná na vlastní a blízce příbuznou rodinu, ve vyšším vývojovém stádiu na smečku (tlupu), v nejvyšším dosaženém na národ, církev, případně sportovní klub cool
Výhledově na lidstvo a dále dejme tomu na sluneční soustavu, mateřskou galaxii.....kam až slouží fantazie.
Protože ovšem s rostoucím počtem členů společenstva, které považujeme za své, solidarita k vlastní krvi nestačí, rozšiřuje se ve smyslu "já teď pomůžu tobě-ty tamtomu-on zase tamté".
Solidarita na nejnižší úrovni se vyskytuje u všech ssavců, rodová (smečková) u šelem a lidoopů, kde funguje dokonce i funkce arbitra spravedlnosti z toho důvodu, aby nedošlo k převaze konkurence a rivality nad solidaritou.
Solidarita  u šelem a opic byla pozorována dokonce i mezismečkově/tlupově i když sporadicky, nicméně už tam je možno vystopovat vznik solidarity "národní" tongue

Pojem solidarita je značně zneužíván. Solidarita je akt, kdy člověk (lidé) DOBROVOLNĚ a dle vlastního uvážení DOČASNĚ pomáhá/pomáhají jinému člověku/skupině, aby překonal/i buď nějaké bezpráví od jiných lidí, nebo živelnou pohromu.

NIC VÍC. Vztahovat to na vlastní krev, tlupu, národ, církev, sluneční soustavu, galaxii - nic z toho. Já se mohu dobrovolně rozhodnout, že nepomohu vlastní krvi, pokud to bude lenoch a povaleč, ale mohu se dobrovolně rozhodnout, že pomohu sousedovic Andulce, protože to je hodná a šikovná holka, jen má tu smůlu, že rodiče tolik nevydělávají a nemohou si dovolit ji držet na konzervatoři...třeba.

Tady se solidarita vynucuje násilím - zejména to jsou daně, potom mezigenerační solidarita a to, že někdo s vyšším příjmem by měl podle těch, co takových výsledků nedosahují - PLATIT a pro veřejné blaho se vzdát svého majetku (zatím mu je to doporučováno) - ALE UŽ JSME TU I V ZÁJMU SOLIDARITY a pro veřejné blaho všech  MĚLI I KRÁDEŽE MAJETKU - A TO NEJEN POD POHRَKOU NÁSILÍ, ALE I VRAŽD.

Jinak zcela souhlasím s miou - příspěvek 26...a pokud tedy nějaká ta změna zákonitě musí přijít, tak já ji vidím právě takto.

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!

Není tady

#40 24. 3. 2012 19:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

Vidíš, na jedné straně chcete pomáhat "ležícím" bez ohledu na to, zda leží dobrovolně či nikoliv, na druhé straně tě to děsí.....a mně právě takováto pomoc měst a obci těmto svým občanům připadá nejsmyslupnější.....

To jsi na omylu mě neděsí pomoc jako taková, zdálo semi, že jsem se vajádřila poměrně jasně hmm

Není tady

#41 24. 3. 2012 19:59

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pan není v důchodu, kdes to vzala? A pokud je mi známo, odevzdala na daních docela slušnou částku.
A koho že to krmíš??? Možná mně, reta já totiž v důchodu jsem. A jen hezky krm, já prozměnu krmila tvoje rodiče tongue

no brala jsem pouze v potaz to, že Pandora je v ID...fajn, nevěděla jsem, že teda tak slušně vydělává (já na to mám jiný názor - nebudu to rozebírat)

Lupiš _ věz, že tebe nekrmím tongue - co se týče mých rodičů - otec mi zemřel poměrně mlád (48)- takže de facto jeho do smrti placené daně jsou bonusem pro stát a jeho přerozdělování , a důchod, co bere má matka, tak ten jsem ji tam nastrkala v dřívější době já a mý sourozenci (i když oni ne v takové výši)...a ještě na pár let tam má našetřeno. A právě mou pokrevní solidaritou se má matka v důchodě mnohem lépe, než jiní diůchodci.

jojo - princip zneužité solidarity.

Není tady

#42 24. 3. 2012 20:00

mia
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

mia napsal(a):

mio,
nechápeš, že tohle nemá smysl?
Já o voze, ty o koze.
Každá jsme jinde.
OK, za sebe: zkusila jsem to, vidím, že to nejde, tak dál neplýtvám slovy.
Doporučuji ti totéž, ale pochopitelně si můžeš dělat, co chceš.
Není vůbec potřeba cokoliv vysvětlovt, dokazovat, objasňovat. Kvůli mně nemusíš a já už to nedělám dost dlouhou dobu.
Nepřesvědčuji někoho,kdo je na jiné vlně. Nechávám mu jeho cestu. Stejně časem dojdeme všichni tamtéž stolt

OK, s tím naprosto souhlasím......když ty pořád "něco zkoušíš", ale nejsi schopna konkrétně odpovědět na žádnou otázku, kterou ti člověk položí, co ti nepasuje popřeš a obrátíš proti oponentovi.....to je pak těžká debata

Není tady

#43 24. 3. 2012 20:09

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamaná napsal(a):

NIC VÍC. Vztahovat to na vlastní krev, tlupu, národ, církev, sluneční soustavu, galaxii - nic z toho.

Hele - chtělas definici? Chtěla. A nečetla dumbom jinak by sis všimla, že na vlastní krev (tlupu, národ, planetu) se to NEVZTAHUJE, nýbrž z centra vlastní krve to vychází, rozšiřujíc kruhy.

Zklamaná napsal(a):

Tady se solidarita vynucuje násilím - zejména to jsou daně, potom mezigenerační solidarita a to, že někdo s vyšším příjmem by měl podle těch, co takových výsledků nedosahují - PLATIT a pro veřejné blaho se vzdát svého majetku (zatím mu je to doporučováno)

Jakým násilím, Xénuš? Vždycky si přece můžeš vybrat - a zvolit. tongue
Mezigenerační solidaritu jsem už okomentovala - já jsem solidárně platila rodiče tvé, nyní žádám totéž od tebe.
Co je na tom k divení?
Neplatíš pro veřejné blaho...platíš pro případ, že padneš na hubu ty, tak aby ti někdo pomoh. Protože toho, kdo se na ostatní v nouzi vyprdne, ti ostatní na oplátku v nouzi nechají. A dobře dělají.
A Andulce můžeš pomoct i tak, ne? Když byly povodně, spousta lidí se po počátečních zmatcích zařídila velmi konkrétisticky - já též.

Není tady

#44 24. 3. 2012 20:10

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

mia napsal(a):

OK, s tím naprosto souhlasím......když ty pořád "něco zkoušíš", ale nejsi schopna konkrétně odpovědět na žádnou otázku, kterou ti člověk položí, co ti nepasuje popřeš a obrátíš proti oponentovi.....to je pak těžká debata

mio,
zkoušet mohu cokoliv, v tom ty mi asi dot těžko zabráníš, je to moje svobodná volba stolt
A že nejsem schopná odpovědět? Hm, seš si opravdu jistá? Co když je to ale úplně jinak? Co zkusit změnit úhel pohledu a zapřemýšlet nad tím, proč odpovídat někomu, kdo není schopný zabrat na první našlápnutí a potřebuje klást stále zbytečnější a zbytečnější otázky?
Proč, jak ty sama říkáš, zalévat pouš? Hm?wink

Není tady

#45 24. 3. 2012 20:11

mia
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

To jsi na omylu mě neděsí pomoc jako taková, zdálo semi, že jsem se vajádřila poměrně jasně hmm

jak si představuješ pomoc potřebným tak, aby to bylo pro ně důstojné?

Ono totiž ani ty, co se dostali do problémů vlastní vinou, nelze nechat mřít hlady na ulicích.....a město či obec by jaksi měli být ti, na něž je možné se obrátit.....a jakou formou jim pomoct, aby to nebylo nedůstojné...... (pokud tedy ustoupím od svého přesvědčení, že člověk by se měl postarat především sám od sebe a pomoc žádat jen v odůvodněných případech, k nimž nepatří lenost)

Není tady

#46 24. 3. 2012 20:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamaná napsal(a):

no brala jsem pouze v potaz to, že Pandora je v ID...fajn, nevěděla jsem, že teda tak slušně vydělává (já na to mám jiný názor - nebudu to rozebírat)

Lupiš _ věz, že tebe nekrmím tongue - co se týče mých rodičů - otec mi zemřel poměrně mlád (48)- takže de facto jeho do smrti placené daně jsou bonusem pro stát a jeho přerozdělování , a důchod, co bere má matka, tak ten jsem ji tam nastrkala v dřívější době já a mý sourozenci (i když oni ne v takové výši)...a ještě na pár let tam má našetřeno. A právě mou pokrevní solidaritou se má matka v důchodě mnohem lépe, než jiní diůchodci.

jojo - princip zneužité solidarity.

Poslyš, děvče, dáme si chvíli voraz, protože tohle musí zákonitě skončit špatně a to já nechci.
Ty už nejenže nečteš, ale co hůř - čteš něco jinýho, než tam je.

V případě tvých rodičů (ovšem takto konkrétní solidarita se přestává striktně uplatňovat minimálně už u hlodavců) - maminka nedostává penzi?
pokud ne, jak je to možné?
Pokud jsi tak hrdá, uvědomělá, bohatá a jinak výtečná, je možno, že ji zásobujete se sourozenci skutečně sami.....jen se mi tomu nechce tak úplně věřit.
Pokud jí jen přidáváte, nijak tím nevyvracíš fakt, že jsem na její penzi dlouho přispívala i já.
A pokud ty nepřispívᚠmně, tak neplatíš daně....což se mi zase nesrovnává s tvou pevnou vírou v kapitalistický systém.
Daně se totiž platí od tý doby, co vzniklo jakýkoliv lidský společenstvo - daně přežily každý systém.
Ovšem solidární daňový systém vymyslel až systém kapitalistický, což je známkou pokroku.

Ergo: daně se platily, platí a platit budou - co je ti milejší, aby se z nich platil solidární systém, nebo válečná tažení panovníka tvého?

Upravil(a) lupina montana (24. 3. 2012 20:22)

Není tady

#47 24. 3. 2012 20:27

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

Ono totiž ani ty, co se dostali do problémů vlastní vinou, nelze nechat mřít hlady na ulicích.....a město či obec by jaksi měli být ti, na něž je možné se obrátit.....

S tím souhlasím. Tady se ovšem nejednalo o lidi, kteří špatně hospodařili, kteří propadli nějaký závislosti, kteří měli špatnou výchovu, atd. atd.
Tady se jednalo očividně o lidi, kteří léta pracovali....a to mi na tom přišlo hrozný.

Není tady

#48 24. 3. 2012 20:33

mia
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

mia napsal(a):

mio,
zkoušet mohu cokoliv, v tom ty mi asi dot těžko zabráníš, je to moje svobodná volba stolt
A že nejsem schopná odpovědět? Hm, seš si opravdu jistá? Co když je to ale úplně jinak? Co zkusit změnit úhel pohledu a zapřemýšlet nad tím, proč odpovídat někomu, kdo není schopný zabrat na první našlápnutí a potřebuje klást stále zbytečnější a zbytečnější otázky?
Proč, jak ty sama říkáš, zalévat pouš? Hm?wink

vidíš, zase to obracíš, víš, že to bylo použito v jiné souvislosti....

No podle mě na otázky neodpovídᚠ(samozřejmě, že nemusíš)....akorát se dozvím, abych "zapřemýšlela" wink.....třeba zkus konkretizovat, jak můžeme zabránit chudobě v rozvojových zemích, když už ty slumy zmiňuješ....podle mě nijak, pokud mᚠjiný názor, což zřejmě máš, ráda bych ho slyšela a hlavně tedy JAK, zatím totiž všecky snahy z dlouhodobého hlediska ztroskotaly.....on je totiž ten základní princip životaschopnosti stejný od jednotlivce až po národy.....

Není tady

#49 24. 3. 2012 20:41

mia
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Ono totiž ani ty, co se dostali do problémů vlastní vinou, nelze nechat mřít hlady na ulicích.....a město či obec by jaksi měli být ti, na něž je možné se obrátit.....

S tím souhlasím. Tady se ovšem nejednalo o lidi, kteří špatně hospodařili, kteří propadli nějaký závislosti, kteří měli špatnou výchovu, atd. atd.
Tady se jednalo očividně o lidi, kteří léta pracovali....a to mi na tom přišlo hrozný.

tady je na vině rozežranost a nehospodárnost státu....kdyby se efektivně nakládalo s vybranými prostředky, neztěžovalo firmám a lidem podnikání různými blbými výmysly, možná by to vypadalo jinak.....ale v zemi, kde je podnikatel považován většinou národa za škodnou, to ani jinak vypadat nemůže.....ono je to jedno s druhým....

Není tady

#50 24. 3. 2012 21:07

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

ad daně - jistě, že bere má matka penzi (nikterak závratnou, byla pouze dělnice), no a vzhledem k tomu, že nikterak závratnou a spočtu-li, co sama jsem do systému nasypala, mohu říct, že ji de facto "krmím" ze svého (moje děti budou zas krmit mě ze svého, co de facto nasypou systému). Jistě, že ty peníze jsem neměla očůraný, aby dostávala přesně ty, co jsem tam nasypala - beru to matematicky. Že ji přispíváme nad rámec berem jako krevní solidaritu - a ano, jsem na to hrdá, nebo jsem tak uvědomělá - i bohatá i výtečná big_smile
mimochodem - tys neměla rodiče(či nemáš)? vem si to matematicky a možná dospěješ k názoru, že jsi de facto platila penzi svým rodičům (spolu se sourozenci) - ale je tedy i možné, že matematicky ji k tomu musel přispívat i někdo další (třeba já, Petr, Míša Kulička, Tercila, Blossom....)
Mám pevnou víru v kapitalistický systém a taky kapitalisticky myslím, přesto tobě na penzi nepřispívám (možná snad ještě ze zásob...)
Samozřejmě, že důchodovou daň přinesl kapitalismus (1886 u nás - rakousko-uherská monarchie) - ovšem socialismus to řádně domrvil big_smile

Ano - daně se platily, platí a budou platit - ovšem je třeba uvážit, k čemu tyto vybrané daně slouží. V současnosti to slouží akorát pro přebujelý aparát. daně mají primárně sloužit státu, aby mohl chránit práva jednotlivých občanů (jeho život, svobodu a majetek) - k ničemu jinému daně sloužit nesmí. Na takto užití daní každý jistě rád a bez reptání přispěje. Ale daně jsou zneužívány a daněmi čím dál vyššími a nemravnými stát manipuluje pod pohrůžkou násilí člověka. Tohle je mi milejší - než solidárně-vynucený systém, nebo válečné tažení. Mimochodem - pokud v historii panovník hodlal vést válečné tažení, vybírala SE DOČASNÁ VÁLEČNÁ DAŇ - KUPŘÍKLADU.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí