Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#151 21. 3. 2012 20:48

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Vidíš, u nás taková sleva opravdu není. Ono se to hezky kecá, když mᚠMHD v dosahu a dostaneš se kdy chceš kam chceš. Ale to už jsme tu řešili:-)

Není tady

 

#152 21. 3. 2012 20:49

majkafa
Host

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Jo, u nás je s elektronickou peněženkou bus taky mnohem levnější, než když si člověk po každé kupuje obyčejnou jízdenku. Dá se ušetřit, když se chce. U nás platí elektronická peněženka  v celém okrese. Nejenom v MHD ve městech.

Upravil(a) majkafa (21. 3. 2012 20:50)

 

#153 21. 3. 2012 20:50

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

holcina napsal(a):

novavila napsal(a):

Mendy napsal(a):


A ty si myslíš, že tě bude někdo pořád vozit? Jasně že když nebudu mít auto, ušetřim na povinném ručení, údržbě a tak... ale proš se pořád někoho aby tě vozil. To tě lidi svezou jednou dvakrát třikrát a dost. A tu cestu jim taky musíš zaplatit. Nejméně jako za autobus, v našem případě bysme autobusem jeli nejméně za 25,- tam a za 25,- zpátky jedna osoba, to je stokoruna denně. Navíc tu ani neni nikdo kdo dělá s náma na stejných směnách, takže máme smůlu.
A chodit na dvanáctky 18 km tam a 18km zpátky se nám vážně nechce. A na kole? Co v zimě?

Život na vesnici je na houby, navíc když si blbci udělaji dluhy...

Já myslím, že když jezdíš denně , tak mᚠnějakou slevu v buse né?
Když to spočteš , tak to jistě bude levnejší, než všechny výlohy okolo auta, benzin a poplatky, udržba .......

A tohle je co za blábol? lol

Jak blábol, já jezdím denně, kupuju si čtvrtletní a ušetřím skoro 450,- korun, což je 150,- korun měsíčně, to není málo


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#154 21. 3. 2012 20:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mně vyjde měsíční autobus na 600Kč. Ale jsem ráda, že můžu jezdit autem, protože jinak bych nemohla holku odvážet do školky, (autem mi vyjde měsíční dojíždění na cca 1500Kč). Je to o dost, ale jsem samostatná, nikoho nemusím prosit,aby mi holku odvedl. Navíc v práci i auto potřebuju pracovně.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#155 21. 3. 2012 20:53

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Teď se znovu dívám a měsíční a čtvrtletní platí pouze u MHD, jinak karta, jak píše Majka, elektronická peněženka a tam je sleva na mé lince těch 40 halířů, vůbec takovou slevu nechápu:-)))

Není tady

 

#156 21. 3. 2012 21:01

majkafa
Host

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mně stojí čvrtletní jízdné 1700,- a zákaznická karta asi 990 na 3 roky. To teď po přestěhování firmy. Předtím to byly 3 tisíce čtvrtletně. Auto je přesto mnohem dražší. Už jen povinné ručení. A co to všechno ostatní kolem.

 

#157 21. 3. 2012 21:03

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Auto je dražší, o to se tu nikdo nepře. Jen je někde potřeba víc než jinde

Není tady

 

#158 21. 3. 2012 21:03

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

aprill napsal(a):

Mendy napsal(a):

novavila napsal(a):


Já myslím, že když jezdíš denně , tak mᚠnějakou slevu v buse né?
Když to spočteš , tak to jistě bude levnejší, než všechny výlohy okolo auta, benzin a poplatky, udržba .......

Jezdím sice denně, dělám dlouhý krátký týden, střídavě denní noční směny - dvanáctky, víkendy, svátky a bohužel o víkendech tu nejezdí vůbec nic. Problém je dostat se vůbec na noční směnu. Do druhéhé zaměstnání to samé. Chodím si přivydělávat do pekáren, kde se končí ráno ve tři hodiny a zase jinak než autem se domu nedostanu. A o jiné práci tady namůže být ani řeč, protože ta práce tady prostě není. Aspoň ne poblíž.

a jak to teda děláte, když auto máte předpokládám jedno a do práce se dopravujete dva? nepředpokládám, že máte pokaždé stejné směny

Právě že děláme oba dva ve stejném podniku a díky za to, že nám umožńují dělat i spolu na směně, dokonce jsme spolu i na jedné dílně. A do pekárny chodíme taky oba dva. Možná je to k neuvěření, ale je to tak.

Není tady

 

#159 21. 3. 2012 21:04

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mendy a nemohl by jet manžel za prací? nebo oba?

Není tady

 

#160 21. 3. 2012 21:06

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mimochodem, máte kolem 30tis, jestli dobře počítám. Jste dva...jak vysoké máte splátky, že to nezvládáte splácet? Možná jsi to někde psala, nečetla jsem všechno

Není tady

 

#161 21. 3. 2012 21:09

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Manžel má teď rozjednanou práci jako řidič kamionu, ale není to jisté. Pokud by se to povedlo, měl by o 10 až 15 tisíc měsíčně vyšší plat a to už by bylo skvělý.
Tady má 13 tisíc, to je na chlapa strašně málo.

Není tady

 

#162 21. 3. 2012 21:11

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

holcina napsal(a):

Mimochodem, máte kolem 30tis, jestli dobře počítám. Jste dva...jak vysoké máte splátky, že to nezvládáte splácet? Možná jsi to někde psala, nečetla jsem všechno

Splátky máme 22tis. měsíčně + auto, bydlení a jídlo.

Není tady

 

#163 21. 3. 2012 21:13

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

No to jste si toho teda nabrali opravdu hodně, na takový příjmy:-( třeba to vyjde s kamionem

Není tady

 

#164 21. 3. 2012 21:18

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mendy napsal(a):

Manžel má teď rozjednanou práci jako řidič kamionu, ale není to jisté. Pokud by se to povedlo, měl by o 10 až 15 tisíc měsíčně vyšší plat a to už by bylo skvělý.
Tady má 13 tisíc,to je na chlapa strašně málo

va Za dvanáctihodinové směny? Za víkendy svátky a noční? Třináct tisíc? Probůch kde to děláte? To děláte pro charitu?
Mně přinést chlap domů 13 tisíc, tak nevim nevim. Jen hypotéku platíme skoro 9 tisíc.
To by se vážně nenašla líp placená práce? Ženský to maji težký, ale chlap by snad našel. Kde nebo jako co pracujete?

Není tady

 

#165 21. 3. 2012 21:53

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mendy, jak máte vyřešenou konsolidaci: Na jaký úrok, u jaké banky a je to jako spotřebitelský úvěr?
Zkoušeli jste konsolidovat do americké hypotéky?

A nebo: Nešlo by se s maminkou domluvit a dům prodat?
Přijde mi to velká obě nemít děti jen kvůli baráku. Ty dluhy nejsou zase tak obrovské, jsou mnohem horší případy a hlavně nepoučitelné. Ty se mi líbíš, že si sypeš popel na hlavu tzn. budeš na sobě pracovat.

Není tady

 

#166 21. 3. 2012 21:55

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Kotěvbotě napsal(a):

va Za dvanáctihodinové směny? Za víkendy svátky a noční? Třináct tisíc? Probůch kde to děláte? To děláte pro charitu?
Mně přinést chlap domů 13 tisíc, tak nevim nevim. Jen hypotéku platíme skoro 9 tisíc.
To by se vážně nenašla líp placená práce? Ženský to maji težký, ale chlap by snad našel. Kde nebo jako co pracujete?

Kotěvbotě, budeš se tomu divit, ale takové pracovní pozice opravdu existují ...grater a budeš se divit ještě víc, ale pro některé lidi je to jediná možnost, jak si vydělat peníze, protože jsou regiony, kde o lépe placenou práci prostě ne-a nezavadíš hmm

A když například nemᚠvzdělání a jsi středního věku, jsi vůbec ráda za to, že takovouhle mizernou práci vůbec seženeš kapitulation


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#167 21. 3. 2012 22:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Kotěvbotě - takovejch "pozic" je! roll
Většina pomáhajících profesí, například......a to i v Praze.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#168 21. 3. 2012 22:36

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

lupina montana napsal(a):

Kotěvbotě - takovejch "pozic" je! roll
Většina pomáhajících profesí, například......a to i v Praze.

stoltstoltstolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#169 22. 3. 2012 7:59

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Jak vycházíš s maminkou? Ví, v jaké jsi situaci?

Není tady

 

#170 22. 3. 2012 8:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

nevím přesně, jak to u Mendy vzniklo, ale v životě bych si nedovolila tady někoho poučovat a tvrdit, že kdo má dluhy je neinteligentní, nezodpovědný atd.
Inteligenci bych sem netahala... nanejvejš tu finanční http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png. Dokonce bych si ani netroufla tvrdit, že každý dlužník je nezodpovědný... ale tohle - "od té doby co nám zaměstnavatel snížil platy, místo abysme se uskromnili, brali jsme si další půjčky, kreditní karty, až jsme teď tam kde jsme" - bys tedy nazvala jak? Odpovědným jednáním dospělých svéprávných osob?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#171 22. 3. 2012 8:19

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Prodat dům je podle mě špatný nápad - navíc kam by šli a kam by šla maminka? Nájmy jsou tak drahé. Spíš bych se uskrovnila a nějaký pokoj v něm pronajala, pokud by to šlo.

A výdaje za bydlení máte jaké, když jste ve vlastním? Nebo myslíš elektriku a vodu apod.?

Není tady

 

#172 22. 3. 2012 8:19

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

majkafa napsal(a):

Mně stojí čvrtletní jízdné 1700,- a zákaznická karta asi 990 na 3 roky. To teď po přestěhování firmy. Předtím to byly 3 tisíce čtvrtletně. Auto je přesto mnohem dražší. Už jen povinné ručení. A co to všechno ostatní kolem.

no pro mě ne. jezdím do práce do Prahy, ale musím přesedat v našem okresním městě ( přímý spoj není), takže autobus mě vyjde asi o 20kč na jízdě víc než benzín. Tedy vyšel, ted mám nafáka a je úpo*nější.

Není tady

 

#173 22. 3. 2012 13:06

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Kiara napsal(a):

Situace je taková, že tady sice není žádný dozor nad lichvou, ale právě proto by měl být každý sám sobě dozorcem a hlídat si, aby si nabíral jenom takové půjčky, na které mu síly stačí.

Ja se  k tomui jeste vratim. Ne dozor nad lichvou ale trestni postih toho, kdo pujcuje zadluzenym lidem, nebo takovym, kterym hrozi akutni splatkova neschopnost.  To je jinde trestne. Protoze prave lidi, nejsou schopni ve stresove situaci vsechno propocitat, zpocitat a vykalkulovat. Tim jsou chraneni. Navic si myslim, ze podvody v Cesku jen kvetou. Lidem se reknea slibuje  neco uplne jineho nez co pak nastane. Ale zakon ? Zadny.
Urcite musi kazdy prevzit zodpovednost, ale naletet se da dennodenne - hlavne v Cesku- komukoliv.

Mendy proste zacala opravovat dum po otci, coz neni v podstate nic spatneho, a tim se okolnostmi zadluzili. Presto , ze maji castecnou vinu, ale ne uplnou, jim asi nikdo nepomuze.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#174 22. 3. 2012 13:11

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

dusička napsal(a):

Znám vysokoškolačku,která vozila děti v kočárku - a ten byl jak vytáhlej z kravína. Hnus.

nebyla jsem to ja? Teda spinavej moc nebyl, ale koupila jsem ho tehdy v bazaru, (to nejlevnejsi, co jsem mohla vubec mit) za 600 Kc, a to je uz 21 let. Ja totiz nemela penize.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#175 22. 3. 2012 13:12

majkafa
Host

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

sahleb, nechápu, proč by měl stát hlídat zákonem svéprávné lidi. Díkybohu už není socializmus.

A opět soudíš Českou republiku, ve které léta nežiješ. Proč na ni házíš špínu takovým způsobem, když tady nejsi? Ještě že píšeš - si myslím. Tak si prostě nemysli a neřeš, když tady nežiješ. Já nejsem Češka a tuto krajinu jsem si vybrala se všemi plusy a mínusy, které žití v ní přináší. A neházím špínu na mé rodné Slovensko způsobem, jakým to dělᚠty na Česko. Na Českou republiku mi nesahej, dokud tady nebudeš žít. smile

A až tady žít budeš a místo toho, abys napravovala a zametala před vlastním prahem, budeš zase házet špínu paušálně, tak ti řeknu - nemusíš tady být. Nikdo tě tu nedrží. Někdo má spoustu řečí a jiný zase tolik nemluví ale o to víc pracuje a mění k lepšímu, co se mu nelíbí.

Upravil(a) majkafa (22. 3. 2012 14:05)

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů