Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 21. 3. 2012 8:50

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Třeba ten pán, co si mi stěžoval , že se syn zadlužil , mi jednou odřek schůzku  , že má moc práce a je pracovně daleko od domova - v neděli . A z hlasu  bylo jasný, že je nalitej .

Pak přišel na schůzku a stěžoval si jaká je doba, že všichni lžou a jsou neupřímní a na konci dne se přiznal , že má vážný vztah a inzerát si dal, tý paní natruc , aby se jí v něčem pomstil .smilesmile

A pak se chlapec diví, že jeho syn je nespolehlivej a lže a zadlužuje se.

Není tady

 

#102 21. 3. 2012 9:37

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Ne já o genech nenapsala jediný slovo .
Píšu nejen o dluzích Dusičko ,ale o celkové lehkomyslnosti, neschopnosti normálně slušně žít .
Jak tu popisuješ svýho muže , tak ten patří temhle typům, nespolehlivej , slabej, bez vůle, bez snahy se zlepšiít . Taky tvůj otec byl takovej, takže je velký nebezpečí , že to budou dělat kluci, žijí mezi takovýma lidma .
Souvisí to i se vzděláním, se stylem života . Kdy ste naposledy byli s dětma na pořádným výletě , na hradě nebo v aquaparku ? Všichni ? Kolik knih přečtou kluci za týden ?
Třeba kdyby manžel studoval vysokou školul měl by kolem sebe lidi, kteří žijí jiným stylem a ty lidi by ho ovlivnovali , příklady táhnou .

Můj táta byl alkoholik - ale nemůžu říct,že by byl lehkomyslný. Odevzdával mamce celou výplatu, makal od nevidím do nevidím (ale na dovolený jsme jezdili stolt) . A měl snahu se zlepšit. Navíc je hodně upřímnej a nelže. Co řekne, to platí, co slíbí, to splní.
A řekla bych,že to nesouvisí se vzděláním. Ano, se stylem života ano. Ale nemyslím,že by vysokoškoláci byli něco víc než pracující lid. stolt
Znám vysokoškolačku,která vozila děti v kočárku - a ten byl jak vytáhlej z kravína. Hnus.
A mí kluci?
Každej je jinaj (a maj společný vzory)
Mladší - vím o něm, že je šetrný. šetří kapesný, neutrácí. wink
Kdy jsme byli na výletě s dětma?
Kluci o to už nestojí, ale počítá se i společný makání na zahradě ne, kdy je táta zapřáhne. wink Nebo společný grilování?
S holkou občas jezdíme.
A kolik přečtou knih? - Nečtou , a to jsem s nima chodila do knihovny,každý večer předčítala, vidí mě - mámu jako vzor - že čte. Biol. otec Davida byl čtenář a stejně nečtou. roll


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#103 21. 3. 2012 10:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Třeba kdyby manžel studoval vysokou školul měl by kolem sebe lidi, kteří žijí jiným stylem a ty lidi by ho ovlivnovali , příklady táhnou
Jo ale to není jen o vzoru doma, ale o společnosti, kde ten dotyčný člověk se pohybuje.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#104 21. 3. 2012 10:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Třeba kdyby manžel studoval vysokou školul měl by kolem sebe lidi, kteří žijí jiným stylem a ty lidi by ho ovlivnovali , příklady táhnou
No to snad nemůžeš ani myslet vážně, tohleto... http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif
Měla jsem tu čest s podnikem, kde zaměstnanci byli ve spektru od SOU po doktory věd... a slušný lidi i svině byli taky rovnoměrně rozložený bez ohledu na vzdělání, původ a příklady...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#105 21. 3. 2012 11:08

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Geny negeny, záleží na tom, jak je rodina finančně gramotná a jak k ní vede své děti. Například, vnučka od 12ti let měla svoje konto, kam jí rodiče posílali kapesné. No, kapesné, bylo to víc, protože si sama chtěla kupovat oblečení. Mohla si svobodně rozhodnout, co si koupí a za co penízky utratí. Když je utratila za blbosti, tak neměla na krásné botičky po kterých toužila a ostatní kamarádky je měly.  Věřte nebo ne, za dva měsíce přesně věděla, jak s nimi zacházet a móc dobře si rozmyslela, za co je utratí. Když chtěla dražší kousek, mohla si ho koupit, pokud si na něj ušetřila. Ne, že by se nepokusila vydyndat další korunky, to ale rodiče pojali jako půjčku, o kterou ji další kapesné zkrátili. Stalo se, že žádné kapesné některý měsíc nebylo. Dobře věděla, že tudy cesta nevede a udělat si dluh se nevyplatí.  Nejen to, rychle se naučila, že když chce  být samostatná, že musí mít finanční kázeň  a  zodpovědně hospodařit, jinak bude mít problém.
Na stejném principu jsme vychovali i naše děti, jen místo konta měly vlastní obálky.
Další vnoučata dorůstají a jsou na řadě. Už dávno vědí, že si peníze netiskneme doma, musíme je nejdřív vydělat a podle toho, co umíme a jak jsme šikovní, tolik jich za svou práci dostaneme zaplaceno.  Jen ty můžeme utratit, nebo ušetřit.
Pozor, není to o zběsilém škudlení. Vědí, že když korunky máme, můžeme si dovolit cestovat, výlety, různé akce, hezky se oblékat,  atd.  Nejdřív se ale musíme postarat o to, aby jsme vydělaly a teprve potom je utrácet, užívat si je.

Není tady

 

#106 21. 3. 2012 11:12

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

novavila napsal(a):

dusička napsal(a):

Novavilo - já bych s Tebou až tak nesouhlasila s tím vzorem.
Moje babička měla osm dětí. čtyři kluky a a čtyři holky.
Dva kluci jsou i ted v manželství (x let) dva se rozvedli, jeden žije někde nevíme kde,zadlužil se. druhý se uchlastal k smrti.
Prostě každý dítě je jiný i když maj stejný vzor.
A ještě
Můj manžel má dluhy a jeho rodina dluhy nemá. (jeho rodiče, ségra, babička, děda, strýc, nikdo).

Jasně a o tom mluvim, dědí se taková celková lehkomyslnost, nezodpovědnost , sama píšeš, několik opilců a zadlužených lidí .
Tohle se v naší rodině vůbec nevyskytuje .

hele a když ty jsi cestovala po světě a republice se zajíčky , hledala na netu další a další- co zdědili za vzor tvé děti.
MMCh. už několikrát se tě tu ptali, kde v té době byly tvoje dcery? jezdily s vámi nebo jsi je stihla někam odložit?

Není tady

 

#107 21. 3. 2012 11:23

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Helena.
Souhlas!

Není tady

 

#108 21. 3. 2012 11:37

majkafa
Host

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

helena napsal(a):

Třeba kdyby manžel studoval vysokou školul měl by kolem sebe lidi, kteří žijí jiným stylem a ty lidi by ho ovlivnovali , příklady táhnou
No to snad nemůžeš ani myslet vážně, tohleto... http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif
Měla jsem tu čest s podnikem, kde zaměstnanci byli ve spektru od SOU po doktory věd... a slušný lidi i svině byli taky rovnoměrně rozložený bez ohledu na vzdělání, původ a příklady...

novavila prostě jenom bezmezně a nekriticky vzhlíží k vysokoškolákům. Ale věřím, že musí moc dobře vědět, že mizerové i slušní lidé jsou všude. A spousta z nás se někdy jeví (nebo je) mizerou a jindy zase slušným člověkem. Nebo pro někoho mizerou a pro někoho v tu samou chvíli slušným člověkem.
Asi máš, novavilo, dle mého názoru, něco nevyřešeného z minulosti, když tak nekriticky vzhlížíš ke svému BM s tituly a ovlivněna pak i k jiným lidem s tituly. Kdyby byl tvůj otitulovaný BM tak obdivuhodný a bezchybný, třeba bys nebyla rozvedena, co myslíš? Nebo bys za něj ani nebyla nikdy vdaná...

Upravil(a) majkafa (21. 3. 2012 11:47)

 

#109 21. 3. 2012 12:02

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Bohužel vysokoškolský titul z nikoho "lepšího" člověka nedělá.

Není tady

 

#110 21. 3. 2012 13:12

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

dusička napsal(a):

Novavilo - z osmi dětí, kdy rodiče makali celý život ,byli zodpovědný atd atd, šest dětí žijí normální život, dva začali chlastat a jeden je bez domova. Neviděli to doma.
A pozor - vzor a geny po nějakém prapředkovi jsou odlišný věci.
Ty píšeš, že když doma mají vzor nezadlužovat se, že se nezadluží -  s tímhle já nesouhlasím. Tady nejde o vzor.

Spravne! Ja s tim nazorem taky nesouhalsim.

Tohle se vubec nemusi dedit. Ja znam par rodin, kde jsou potomci naprosto rozdilni. Dluhy, nezodpovednost na jedne strane a zodpovednost a sporadany zivot u druheho sourozence.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#111 21. 3. 2012 15:17

Zora
♥------
Registrovaný: 28. 1. 2012
Příspěvky: 20

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

ne vždy dluhy = nezodpovědnost! v práci je kolegyně, která dostala ve dvaceti od rodičů byt - takže v životě nemusela platit za nájem horentní sumy a vůbec řešit bydlení např. půjčkou a to už je pak jasné, že není důvod se nikde zadlužovat!!  nevím přesně, jak to u Mendy vzniklo, ale v životě bych si nedovolila tady někoho poučovat a tvrdit, že kdo má dluhy je neinteligentní, nezodpovědný atd. - kdo jsi bez chyby hoď kamenem. a jak už tady někdo napsal - nikdy neříkej nikdy. a kde by vůbec dnes byly lichvářské firmy a exekutoři, kdyby tedy podle vás dluhy dělal jen neinteligent?? nebo snad jsme národ tupců, když tady mají takové žně?? myslím si, že kdo neřeší bydlení a mají v rodině dva příjmy - není absolutně důvod se zadlužit - to jsou možná ty větve nezadlužené v rodinách - u ostatních si nejsem tak jistá a opravdu se může vše semlít tak, že není jiného zbytí, než si půjčku vzít - kdo v té situaci nebyl, a laskavě nesoudí. druhá strana je si natahat půjčky a úplně nedomyslet, jak to zvládnu dál, ale pak by tady opravdu měl být nějaký dozor nad lichvou - je to zneužívání lidské slabosti podlehnout pokušení. myslím si, že Mendy je a ještě nějakou dobu dostatečně bude potrestaná za to, že se nechala zlákat  - rozhodně to neznamená, že má menší cenu jako člověk!!!!!!!

Upravil(a) Zora (21. 3. 2012 15:18)

Není tady

 

#112 21. 3. 2012 16:00

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Zora:
No, neumím si představit, že by nademnou někdo měl dozor, jestli se chovám zodpovědně nebo ne. Ono to totiž ani nejde, už jenom proto, že moje rozhodnutí, které považuji za ideální, může být pro někoho jiného nepřijatelné.  Svobodné rozhodování je totiž výsadou svéprávného a dospělého člověka.

Není tady

 

#113 21. 3. 2012 16:06

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Zora napsal(a):

ne vždy dluhy = nezodpovědnost! v práci je kolegyně, která dostala ve dvaceti od rodičů byt - takže v životě nemusela platit za nájem horentní sumy a vůbec řešit bydlení např. půjčkou a to už je pak jasné, že není důvod se nikde zadlužovat!!  nevím přesně, jak to u Mendy vzniklo, ale v životě bych si nedovolila tady někoho poučovat a tvrdit, že kdo má dluhy je neinteligentní, nezodpovědný atd. - kdo jsi bez chyby hoď kamenem. a jak už tady někdo napsal - nikdy neříkej nikdy. a kde by vůbec dnes byly lichvářské firmy a exekutoři, kdyby tedy podle vás dluhy dělal jen neinteligent?? nebo snad jsme národ tupců, když tady mají takové žně?? myslím si, že kdo neřeší bydlení a mají v rodině dva příjmy - není absolutně důvod se zadlužit - to jsou možná ty větve nezadlužené v rodinách - u ostatních si nejsem tak jistá a opravdu se může vše semlít tak, že není jiného zbytí, než si půjčku vzít - kdo v té situaci nebyl, a laskavě nesoudí. druhá strana je si natahat půjčky a úplně nedomyslet, jak to zvládnu dál, ale pak by tady opravdu měl být nějaký dozor nad lichvou - je to zneužívání lidské slabosti podlehnout pokušení. myslím si, že Mendy je a ještě nějakou dobu dostatečně bude potrestaná za to, že se nechala zlákat  - rozhodně to neznamená, že má menší cenu jako člověk!!!!!!!

Zoro, nerozčiluj se smile Nikdo tady neposuzuje, jakou má nebo nemá Mendy cenu jako člověk, to za prvé a za druhé se na Mendinu situaci vztahuje spíše druhá, vytučněná část Tvého příspěvku - natahat si půjčky a úplně nedomyslet, jak to zvládnu dál stolt

Situace je taková, že tady sice není žádný dozor nad lichvou, ale právě proto by měl být každý sám sobě dozorcem a hlídat si, aby si nabíral jenom takové půjčky, na které mu síly stačí. A kalkulovat i s nepřízní osudu - nemoc, úraz, ztráta zaměstnání, pokles výdělku a podobně, aby při nenadálých událostech nebyl znenadání nepříjemně zaskočen stolt Mendy nic nebránilo v tom, aby si vzali tužku a papír, spočetli si, na co mají a na co nemají, udělali si plán prací na domě a až by zrekonstruovali a zaplatili jednu věc, teprve potom si půjčili na další stolt

Právě proto, že každý ví, jaká je tady dneska džungle by měl být člověk při půjčování peněz setsakra opatrný a nespoléhat se na to, že se s ním v případě platební neschopnosti bude dneska někdo mazat grater Naopak by si měl počínat tak, aby už při půjčování jakékoliv částky věděl, že nebude-li ji moci splatit řádně a včas, povede to zákonitě k exekucím na majetek, na plat a někdy i ke ztrátě střechy nad hlavou stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#114 21. 3. 2012 16:19

JuliePraha
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 8. 2011
Příspěvky: 530

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

majkafa napsal(a):

helena napsal(a):

Třeba kdyby manžel studoval vysokou školul měl by kolem sebe lidi, kteří žijí jiným stylem a ty lidi by ho ovlivnovali , příklady táhnou
No to snad nemůžeš ani myslet vážně, tohleto... http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif
Měla jsem tu čest s podnikem, kde zaměstnanci byli ve spektru od SOU po doktory věd... a slušný lidi i svině byli taky rovnoměrně rozložený bez ohledu na vzdělání, původ a příklady...

novavila prostě jenom bezmezně a nekriticky vzhlíží k vysokoškolákům. Ale věřím, že musí moc dobře vědět, že mizerové i slušní lidé jsou všude. A spousta z nás se někdy jeví (nebo je) mizerou a jindy zase slušným člověkem. Nebo pro někoho mizerou a pro někoho v tu samou chvíli slušným člověkem.
Asi máš, novavilo, dle mého názoru, něco nevyřešeného z minulosti, když tak nekriticky vzhlížíš ke svému BM s tituly a ovlivněna pak i k jiným lidem s tituly. Kdyby byl tvůj otitulovaný BM tak obdivuhodný a bezchybný, třeba bys nebyla rozvedena, co myslíš? Nebo bys za něj ani nebyla nikdy vdaná...

Souhlas ....

Není tady

 

#115 21. 3. 2012 16:20

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

U nás to vzniklo tak že jsem před několika lety zdědila po tatove smrti polovinu domu. Dům je starý potreboval nutné opravy, takže se dávaly nová oknanové topení pak fasáda. já ani můj muž nejsme z bohaté rodiny něco jsme nasetreno měli ale to by rozhodě nestačilo takže jsme si šli půjčit. Další půjčka přišla když jsme dělali nový plot. Pak už to šlo ráz na ráz. přišla první konsolidace z půjčky 600tis.bylo rázem 900tis.Pak že je konsolidace výhodná.Vloni nám doslouzilo naše starý auto na jiný jsme hotovost neměli takže zase půjčka.Auto-pro někoho zbytecnost,my bysme bez něj na vesnici byli v háji. Navc to není žádné drahé auto, jen felicie z bazaru.Taky jsem nikdy nebyla nikde na dovolené,jen jednou na Lipně u moře nikdy.
Vloni nám zamestnavatel snížil platy-jámám 10500,-čistého manžel 13500,- Dřív jsme dali dohrombady 30tis.z jednépráce teď to nedáme dohromady ani s privydelkem.Na začátku roku jsme si vzali každý kreditní kartu a tím jsme se dostali do úplný pr....Že jsme úplně pitomí už teď víme taky..
Letos mi bude 35 a nemám ani děti.A nemám je protože jsem si vědoma že bych je do tohodle svrabu nemohla privest.
Omlouvam se za chyby ,pisu z mobilu.

Upravil(a) Mendy (21. 3. 2012 16:31)

Není tady

 

#116 21. 3. 2012 18:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mendy, já neříkám, že můžeš úplně za všechno smile ale určitá pochybení tady přece jenom vidím. Vy jste si měli vzít finančního poradce už ze začátku, sednout si společně s ním, zhodnotit stav baráku proti vašim úsporám a výdělkovým schopnostem a potom udělat nějakou rozumnou finanční rozvahu.

Jistě, že topení je pro dům nezbytná věc, nad okny bych ještě přimhouřila obě dvě oči, ale fasáda a nový plot nejsou nezbytné a takovou investici bych si dobře rozmyslela, ne-li se na ni přímo vykašlala (vysvětlím níže, proč). Teď už je pozdě, ale měli jste to řešit napřed stavebkem, na které jste měli převést veškeré vaše úspory, začít tam ukládat a pak si vzít z toho stavebka úvěr na rekonstrukci, opět ale na nezbytné věci (topení, okna). Půjčka na víc než půl milionu byla ve vaší situaci opravdu hazard grater

Kdyby byl ten barák totiž celý váš, tak se to dá ještě nějak pochopit, ale polovina je stále ještě Tvojí maminky a kdyby se s ní nedejbože něco stalo, výhledově Tě ještě v budoucnu čeká vyplácení potencionálních dědiců (Tvých sourozenců), jak jsi tady už dříve naznačila. Což je důvod, proč bych si já osobně tak vysokou půjčku na zvelebení baráku nikdy nenabrala a zrekonstruovala bych uvnitř jedině takové věci nebo zařízení, které jsou pro provoz baráku životně nezbytné. Do plotu okolo baráku a fasády bych se za těchto okolností tedy určitě nepouštěla!!!

Vás s manželem nenapadlo, že i kdyby běželo všechno jako po másle, vrazili byste do baráku skoro milion a sotva byste ho za deset-dvacet let splatili, už byste museli uvažovat o další půjčce, protože byste museli vyplácet Tvoje sourozence mad ?!?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#117 21. 3. 2012 19:25

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

dusička napsal(a):

[b]Ne já o genech nenapsala jediný slovo .

Můj táta byl alkoholik - ale nemůžu říct,že by byl lehkomyslný. Odevzdával mamce celou výplatu, makal od nevidím do nevidím (ale na dovolený jsme jezdili stolt) . A měl snahu se zlepšit. Navíc je hodně upřímnej a nelže. Co řekne, to platí, co slíbí, to splní.
A řekla bych,že to nesouvisí se vzděláním. Ano, se stylem života ano. Ale nemyslím,že by vysokoškoláci byli něco víc než pracující lid. stolt
Znám vysokoškolačku,která vozila děti v kočárku - a ten byl jak vytáhlej z kravína. Hnus.
A mí kluci?
Každej je jinaj (a maj společný vzory)
Mladší - vím o něm, že je šetrný. šetří kapesný, neutrácí. wink
Kdy jsme byli na výletě s dětma?
Kluci o to už nestojí, ale počítá se i společný makání na zahradě ne, kdy je táta zapřáhne. wink Nebo společný grilování?
S holkou občas jezdíme.
A kolik přečtou knih? - Nečtou , a to jsem s nima chodila do knihovny,každý večer předčítala, vidí mě - mámu jako vzor - že čte. Biol. otec Davida byl čtenář a stejně nečtou. roll

Souvisí to i se vzděláním, když je člověk vzdělanější dostane se k víc informacím a má kolem sebe lidi, kterým to myslí .
Zrovna nedávno jsem o tom mluvila s kamarádem, kterej je profesor a on mi říkal, že je zajímavý, že většina jeho kolegů na škole jsou nekuřáci .
Důležitý je to co píše Mamba, pokud se rodina denně sejde a povídá si o životě a řeší  se i peníze , děti automaticky převeznou vztah k penězům od rodičů . Měla bys klukům zavést účty Dusičko,protože zrovna u vás je to riziko problémů velký .

A to co píšeš o tý vysokoškolačce je komický .Měla jsem jednu sousedku,. co měla doma naklizeno, naleštíno, kočárek jak z cukru , pochiopitelně na dluh. Všude kde pracovala , kradla a dnes bydlí v Chomutově , kam jí odstěhovali vymahači smile smile
Ale hlavně že měla naleštěno a pomlouvala nás, že máme bordel .

Upravil(a) novavila (21. 3. 2012 19:45)

Není tady

 

#118 21. 3. 2012 19:30

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

majkafa napsal(a):

helena napsal(a):

Třeba kdyby manžel studoval vysokou školul měl by kolem sebe lidi, kteří žijí jiným stylem a ty lidi by ho ovlivnovali , příklady táhnou
No to snad nemůžeš ani myslet vážně, tohleto... http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif
Měla jsem tu čest s podnikem, kde zaměstnanci byli ve spektru od SOU po doktory věd... a slušný lidi i svině byli taky rovnoměrně rozložený bez ohledu na vzdělání, původ a příklady...

novavila prostě jenom bezmezně a nekriticky vzhlíží k vysokoškolákům. Ale věřím, že musí moc dobře vědět, že mizerové i slušní lidé jsou všude. A spousta z nás se někdy jeví (nebo je) mizerou a jindy zase slušným člověkem. Nebo pro někoho mizerou a pro někoho v tu samou chvíli slušným člověkem.
Asi máš, novavilo, dle mého názoru, něco nevyřešeného z minulosti, když tak nekriticky vzhlížíš ke svému BM s tituly a ovlivněna pak i k jiným lidem s tituly. Kdyby byl tvůj otitulovaný BM tak obdivuhodný a bezchybný, třeba bys nebyla rozvedena, co myslíš? Nebo bys za něj ani nebyla nikdy vdaná...

Já neříkám že vysokoškolák rovná se lepší člověk .
Spíš si myslím, že tyhle problémy se tam tak často neobjevují.

Zrovna ty mí vysokoškoškoláci v rodině byli postižení ma*oři .ale dluby neměli, nekouřili , nepili, byli  nadaní a prospívali .

Agewo , já už jsem tu psala, že děti byly velký , když už jsem s klukama cestovala, někdy i jely s náma .
Taky jsem se bála, že je to nějak poznamená , ale tady zapracovaly geny, děti mají úplně jinou povahu než já , jsou do tátova rodu , takže dobrý .

Upravil(a) novavila (21. 3. 2012 19:34)

Není tady

 

#119 21. 3. 2012 19:43

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mendy napsal(a):

U nás to vzniklo tak že jsem před několika lety zdědila po tatove smrti polovinu domu. Dům je starý potreboval nutné opravy, takže se dávaly nová oknanové topení pak fasáda. já ani můj muž nejsme z bohaté rodiny něco jsme nasetreno měli ale to by rozhodě nestačilo takže jsme si šli půjčit. Další půjčka přišla když jsme dělali nový plot. Pak už to šlo ráz na ráz. přišla první konsolidace z půjčky 600tis.bylo rázem 900tis.Pak že je konsolidace výhodná.Vloni nám doslouzilo naše starý auto na jiný jsme hotovost neměli takže zase půjčka.Auto-pro někoho zbytecnost,my bysme bez něj na vesnici byli v háji. Navc to není žádné drahé auto, jen felicie z bazaru.Taky jsem nikdy nebyla nikde na dovolené,jen jednou na Lipně u moře nikdy.
Vloni nám zamestnavatel snížil platy-jámám 10500,-čistého manžel 13500,- Dřív jsme dali dohrombady 30tis.z jednépráce teď to nedáme dohromady ani s privydelkem.Na začátku roku jsme si vzali každý kreditní kartu a tím jsme se dostali do úplný pr....Že jsme úplně pitomí už teď víme taky..
Letos mi bude 35 a nemám ani děti.A nemám je protože jsem si vědoma že bych je do tohodle svrabu nemohla privest.
Omlouvam se za chyby ,pisu z mobilu.

Víš já když tě tam čtu , tak z toho cítím, že jestli se to povede nějak zarazit , tak si vezmete půjčku znovu .
Nechápu proč kupujete auto, když máte obrovský dluhy   a proč řešíš dovolenou ?

To je přesně vono, já chci ještě tohle a tamto a dovču a auto..........já chcííííííí.

Já ted taky nemůžu cestovat, protože na to nemám  .... a auto nemám celej život a co jako?  Tak jedu na za Prahu za 12 kč na Opencard a jsem celej den v klánovickým lese , kde je moc krásně .

Není tady

 

#120 21. 3. 2012 19:50

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

A jak bych se asi dostávala do práce když ne autem? Máme chodit každý den 40 km pěšky? Metro nám tu nejezdí, tramvaje taky ne, městská taky ne a autobus tu projede 4x denně, navíc jiným směrem big_smile

Dovolenou neřešim, jen jsem se zmínila protože nejsem z těch, co si ty půjčky nabrali na dovolenou. Tož asi tak na vysvětlenou.

Není tady

 

#121 21. 3. 2012 19:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mendy napsal(a):

A jak bych se asi dostávala do práce když ne autem? Máme chodit každý den 40 km pěšky? Metro nám tu nejezdí, tramvaje taky ne, městská taky ne a autobus tu projede 4x denně, navíc jiným směrem big_smile

Dovolenou neřešim, jen jsem se zmínila protože nejsem z těch, co si ty půjčky nabrali na dovolenou. Tož asi tak na vysvětlenou.

tak máte auto a nemáte co jíst kapitulation možná se to dalo řešit i jinak kapitulation

Není tady

 

#122 21. 3. 2012 19:55

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mendy napsal(a):

A jak bych se asi dostávala do práce když ne autem? Máme chodit každý den 40 km pěšky? Metro nám tu nejezdí, tramvaje taky ne, městská taky ne a autobus tu projede 4x denně, navíc jiným směrem big_smile

Dovolenou neřešim, jen jsem se zmínila protože nejsem z těch, co si ty půjčky nabrali na dovolenou. Tož asi tak na vysvětlenou.

a internet v mobilu jsou je taky zbytečnost vissla

Není tady

 

#123 21. 3. 2012 19:58

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

novavilo, bohužel na vesnici je nutnost mít auto sad Jsou zapadlé vesnice, kam jezdí autobus jen 3x-4x denně, jak by ses bez auta chtěla dostávat do práce a z práce?!? Do práce ještě jakžtakž možná, ale z práce bys musela šlapat několik hodin pěšky třeba potmě, o nákupech ani nemluvě sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#124 21. 3. 2012 19:58

majkafa
Host

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

aprill napsal(a):

a internet v mobilu jsou je taky zbytečnost vissla

No, oni ti dlužníci mívají obvykle jiný řebříček hodnot. Mně to taky přijde vyhazování peněz, když mám doma pc.
Kiara píše pravdivě. Nač se zadlužit kvůli domu, kde mi patří jen půlka. Já bych nejdříve kupovala druhou půlku, třeba i s věcným břemenem dožití maminky. A teprve pak bych do něj investovala peníze.

 

#125 21. 3. 2012 19:59

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

aprill napsal(a):

Mendy napsal(a):

A jak bych se asi dostávala do práce když ne autem? Máme chodit každý den 40 km pěšky? Metro nám tu nejezdí, tramvaje taky ne, městská taky ne a autobus tu projede 4x denně, navíc jiným směrem big_smile

Dovolenou neřešim, jen jsem se zmínila protože nejsem z těch, co si ty půjčky nabrali na dovolenou. Tož asi tak na vysvětlenou.

a internet v mobilu jsou je taky zbytečnost vissla

To je pravda. Proto si ho taky nemůžu dovolit...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů