Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 18. 3. 2012 14:38

majkafa
Host

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Vachu, obávám se, že tys změnil pohled na sebe a svět kolem bohužel zatím stále negativním způsobem. You must and need so so so much to do.
(Me too, it is undoubtedly).

Upravil(a) majkafa (18. 3. 2012 14:39)

#52 18. 3. 2012 14:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Vachu napsal(a):

Kiara napsal(a):

.... a na lidi nepatří žádný tuhý režim, každodenní dril a trvající přísnost, protože to už tady čtyřicet let bylo a lidi se nepoučili, naopak existují někteří jedinci, kteří se prostě vycepovat nedají. Nepotřebješ dril a nad sebou drába, stačí Ti tužka a papír nebo kalkulačka a zdravý selský rozum stolt

Správně. Bylo to tady - a na mnohé lidi TO PLATILO. - Soudruzi měli bystrozrak zaměřený i na to, jak kdo žije a i navzájem se lidi hlídali a řešili jeden druhého. - Co se nám tu stalo, je hrůzostrašný ODEZDI-KE-ZDI-smus...  Od nadměrného a až nepatřičného zájmu - k naprostému nezájmu.
A to je špatně.
A ta tužka s papírem lidi (kteří sekají jeden dluh za druhým) opravdu nezachrání..........  dumbom
Ti nad sebou potřebují aspoň určitou dobu fakt spíš toho drába, který jim dá výchovně po prstech vždy, když si zas (jako malé děti) usmyslí, že to, co právě vidí, musí mít...

Jsou lidi, kteří se z průšvihů dokáží vyhrabat sami. A jsou jiní, kteří nejsou dospělí a zralí ani ve 40.
Potřebují dovychovat k zodpovědnosti, k poznání sebe sama a k poznání chyb, které furt opakují.

Mimochodem - taky já se ze svého životního průšvihu hrabal mezi 35-40 lety. - A popravdě... měl jsem velké štěstí na nové přátele (jeden z nich už nežije - tímto ho zdravím na onen svět a posílám vřelé poděkování za tvrdá slova, která mi s takovou grácií házel do obličeje, za tu drsnou objektivní pravdu - díky Petře! cool ) a ti mi pomohli změnit můj pohled na sebe samého, na lidi a svět kolem... stolt

Mňo, možno by stačilo zavies už na druhom stupni ZŠ niečo ako "finančné minimum" ako povinný predmet - mne to pripadá prinajmenšom rovnako dôležité ako nauči decká vari alebo brúsi drevo či lešti kov pilníkom (teda čo nás učili na dielňach a "rodinnej výchove"). Pokušení je dnes veža a nie všetko, bohužiaž, naučí pôvodná rodina...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#53 18. 3. 2012 15:15

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Určitě, Seli, by to nebylo od věci. Předmět nazvaný třeba "Finanční gramotnost" se měl na naších školách zavést už dávno a myslím, že by byl pro spoustu dětí užitečnější, než pozemky, dílny nebo vaření, které jsme měli na základce my smile

To Vachu: nezlob se na mě, ale já si ty doby: "Soudruzi měli bystrozrak zaměřený i na to, jak kdo žije a i navzájem se lidi hlídali a řešili jeden druhého" velice dobře pamatuji. Na rozdíl od Tebe si nemyslím, že tehdejší "pořádek" by se měl nějakým způsobem vrátit a po komunistickém uspořádání se mi teda ani trochu nestejská usch

MMCH i tenkrát se mohlo přihodit, že jsi šel někomu ručit třeba na novomanželskou půjčku, novomanželé přestali splácet a musel jsi to začít platit jako ručitel Ty. Až jsi celou půjčku zaplatil, což se mohlo táhnout třeba pět let, mohl jsi teprve žalovat novomanžele-neplatiče, soud jsi sice mohl vyhrát, ale dlužníci Ti spláceli dluh třeba po dvou stovkách měsíčně. Takže po několik let jsi byl finančně zcela v pytli, ze mzdy Ti strhávali peníze na cizí dluh a Ty jsi živořil na hranici potřebnosti stolt Takže to nebylo vždycky tak růžové, jak tady tvrdíš a do dluhů jsi mohl zabřednout i za minulého režimu, ani jsi nevěděl, jak ...

Upravil(a) Kiara (18. 3. 2012 15:21)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#54 18. 3. 2012 16:45

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

Modroočka napsal(a):

Delahey napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Mendy, zasloužila bys nakopat do úsměvu. Jsi hloupá a nezodpovědná a místo aby ses nad sebou zamyslela, kopeš do někoho, kdo napíše svůj názor. Co chceš? Naše názory? Nejspíš ne, možná  bys ocenila, kdybychom se tady na tebe složili, ne? Jsi hloupá a zlá k tomu

Proč tak silná slova?

Silná? Ale kdepak.
Místo aby přijala názory, naopak začne útočit. A hloupá? Jen hlupák nadělá dluhy a když na ně nemá, nadělá ještě větší.

Odsuzuješ Mendy za útočnost a hloupost, ale sama se chovᚠzrovna tak, ne-li hůř. To, že někomu napíšeš, že je útočnej, hlopupej, blbej a zlej z tebe taky zrovna moc inteligentní nedělá roll
To jen tak mimochodem, jinak omluva za offtopic

Není tady

#55 18. 3. 2012 16:58

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Vachu napsal(a):

Kiara napsal(a):

.... a na lidi nepatří žádný tuhý režim, každodenní dril a trvající přísnost, protože to už tady čtyřicet let bylo a lidi se nepoučili, naopak existují někteří jedinci, kteří se prostě vycepovat nedají. Nepotřebješ dril a nad sebou drába, stačí Ti tužka a papír nebo kalkulačka a zdravý selský rozum stolt

Správně. Bylo to tady - a na mnohé lidi TO PLATILO. - Soudruzi měli bystrozrak zaměřený i na to, jak kdo žije a i navzájem se lidi hlídali a řešili jeden druhého. - Co se nám tu stalo, je hrůzostrašný ODEZDI-KE-ZDI-smus...  Od nadměrného a až nepatřičného zájmu - k naprostému nezájmu.
A to je špatně.
A ta tužka s papírem lidi (kteří sekají jeden dluh za druhým) opravdu nezachrání..........  dumbom
Ti nad sebou potřebují aspoň určitou dobu fakt spíš toho drába, který jim dá výchovně po prstech vždy, když si zas (jako malé děti) usmyslí, že to, co právě vidí, musí mít...

Jsou lidi, kteří se z průšvihů dokáží vyhrabat sami. A jsou jiní, kteří nejsou dospělí a zralí ani ve 40.
Potřebují dovychovat k zodpovědnosti, k poznání sebe sama a k poznání chyb, které furt opakují. Mimochodem - taky já se ze svého životního průšvihu hrabal mezi 35-40 lety. - A popravdě... měl jsem velké štěstí na nové přátele (jeden z nich už nežije - tímto ho zdravím na onen svět a posílám vřelé poděkování za tvrdá slova, která mi s takovou grácií házel do obličeje, za tu drsnou objektivní pravdu - díky Petře! cool ) a ti mi pomohli změnit můj pohled na sebe samého, na lidi a svět kolem... stolt

jenže to musí chtít, víš? násilím todo nich nenarveš. a mendy, dle mého, moc nechce. už měla tu možnost, problém s dluhy má už déle. a ani ted nevypadá, že se hrne do nějakého poznání, uznání chyb a hlavně jejich řešení

Není tady

#56 18. 3. 2012 17:21

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Kotěvbotě napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Delahey napsal(a):

Proč tak silná slova?

Silná? Ale kdepak.
Místo aby přijala názory, naopak začne útočit. A hloupá? Jen hlupák nadělá dluhy a když na ně nemá, nadělá ještě větší.

Odsuzuješ Mendy za útočnost a hloupost, ale sama se chovᚠzrovna tak, ne-li hůř. To, že někomu napíšeš, že je útočnej, hlopupej, blbej a zlej z tebe taky zrovna moc inteligentní nedělá roll

Ano, odsuzuju Mendy. Je nezodpovědná a nezodpovědnost je projevem hlouposti. To, že jen útočí na okolí, je projevem toho, že svou zlobu za svoje problémy vybíjí jinde.
A milé Kotě, já na ni neútočím, jen jsem projevila svůj názor, na ni.
Nenapsala jsem "blbej". A pokud si o někom myslím, že je hloupej a zlej, tak to není projev nízkého intelektu, ale můj názor, Kotě. Pleteš si pojem a průjem.
Ona totiž Mendy nechce slyšet, že se chovala nezodpovědně a že si za svoje trable může sama. Ona chce slyšet, že je chuděra a že jí někdo pomůže. Nepomůže. Musí si pomoct sama, musí chtít a musí se poučit. Což ovšem evidentně nechce. Kdyby totiž chtěla, tak v momentě, kdy měla velký, ale ještě jakž takž únosný dluhy, se zarazila a řešila to, a nezačala by dělat ty dluhy ještě větší a neúnosný a nebyla by pak tam, kde teď je. Znᚠto, Kotě, komu není rady, tomu není pomoci.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#57 18. 3. 2012 18:29

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Mendy napsal(a):

Jak jsem se tu před nějakým časem zmiňovala, s manželem máme velké dluhy.
Jelikož jsme oba tak pitomí a od té doby co nám zaměstnavatel snížil platy, místo abysme se uskromnili, brali jsme si další půjčky, kreditní karty, až jsme teď tam kde jsme.
Jelikož už nám platy nestačí na pokrytí všech závazků, rozhodli jsme se dnes jít do obou bank ( česká spořitelna a gemoneybank) a snažili se s nimi situaci nějak projednat, pověděli jsme jim jak na tom jsme. Čekali jsme nějaké řešení, třeba všechny dluhy skonsolidovat, snížit nebo odložit splátky, ale ničeho takového jsme se nedočkali. A to prosim všude nabádají, že pokud se dostanete do problémů, je potřeba je řešit. Oni je ale řešit nechtějí, nejsou ochotni pomoci. Zadají cosi do počítače, ten jim něco vyhodnotí a tím to pro ně končí. Žádná snaha nic.
Konsolidace nám neprošla, protože máme nízké platy. Snížit splátky nelze, protože ty platy zas až tak malé nejsou.
Takže jsme naprosto bezradní a vůbec nevíme co dál. Jediná a pro nás nejhorší varianta je osobní bankrot, jehož postup podle slov pracovnice občanské poradny není vůbec jednoduchý, je zdlouhavý a náročný na psychiku.
My jsme takoví idioti! Proč nejde vrátit čas...

a co vaše snaha?
najít si další práci, prodat , co se dá a není naprosto nutné, USKROMNIT SE .....

Není tady

#58 18. 3. 2012 18:32

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Kotěvbotě napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Delahey napsal(a):

Proč tak silná slova?

Silná? Ale kdepak.

offtopic opravdu ten, kdo má hluboko do kapsy, bere si jednu půjču za druhou není krátkozraký až hloupý?

Není tady

#59 18. 3. 2012 19:53

Mendy
♥♥♥♥♥--

To by jeden nevěřil kam ažto zajde, jak se tu do sebe dokážeteněkteré navážet zbytečně. A ještě si myslíte jak jste dobrý,že jste to té druhé pěkně nandaly.
Hotový slet čarodějnic roll

Není tady

#60 18. 3. 2012 20:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Mendy napsal(a):

To by jeden nevěřil kam ažto zajde, jak se tu do sebe dokážeteněkteré navážet zbytečně. A ještě si myslíte jak jste dobrý,že jste to té druhé pěkně nandaly.
Hotový slet čarodějnic roll

A Ty jedna z nich co lollollollol

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#61 18. 3. 2012 20:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

No a já jsem ta potrefená husa vissla stolt

Není tady

#62 18. 3. 2012 20:41

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Kotěvbotě napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Silná? Ale kdepak.

offtopic opravdu ten, kdo má hluboko do kapsy, bere si jednu půjču za druhou není krátkozraký až hloupý?

i kdyby to tak bylo..nepřísluší tu nikomu dotyčného soudit. Mendy i bez vás ví, že je v háji...babinet je poradna, ne ring vlný, kde si do každého, kdo je ve srabu a přijde si sem pro radu, pár jedinců ještě
otře boty

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#63 18. 3. 2012 20:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

lami, je mi to moc líto, ale v situaci Mendy už jí toho není moc co poradit, jedině urychlený osobní bankrot hmm MMCH co Ty bys poradila přispivatelce, která si sem chodí více nežli půl roku stěžovat, jak si vzali půjčky, které horko-těžko zvládají a nakonec z ní vypadne, že si ještě ke všemu nabrali další půjčky plus kreditní karty a jakou útěchu v její situaci bys jí byla schopna poskytnout grater ?!?

Složit se tady na ni nemůžeme, poskytnout účinnou radu jí v její situaci nelze ... strašně nerada to říkám, ale v takových případech je bohužel dobrá rada velmi drahá. A mimochodem, lami, Mendy tady začala kopat okolo sebe jako první tím, že začala prohlašovat něco o "mozečku". Nediv se, že se některé přispivatelky na ni za tohle zdravě našňupnou a zareagují velmi ostře ... wink

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#64 18. 3. 2012 23:13

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

lami, je mi to moc líto, ale v situaci Mendy už jí toho není moc co poradit, jedině urychlený osobní bankrot hmm MMCH co Ty bys poradila přispivatelce, která si sem chodí více nežli půl roku stěžovat, jak si vzali půjčky, které horko-těžko zvládají a nakonec z ní vypadne, že si ještě ke všemu nabrali další půjčky plus kreditní karty a jakou útěchu v její situaci bys jí byla schopna poskytnout grater ?!?

Složit se tady na ni nemůžeme, poskytnout účinnou radu jí v její situaci nelze ... strašně nerada to říkám, ale v takových případech je bohužel dobrá rada velmi drahá. A mimochodem, lami, Mendy tady začala kopat okolo sebe jako první tím, že začala prohlašovat něco o "mozečku". Nediv se, že se některé přispivatelky na ni za tohle zdravě našňupnou a zareagují velmi ostře ... wink

já nečetla celé vlákno,takže ani nevím,kdo začal..nicméně, poradila bych jí obrátit se na poradnu dlužníků,třeba
http://www.financnitisen.cz/, nebo na nezávislého finančního poradce, který by jí pomohl vyřídit konsolidaci půjček,je-li to ještě v její situaci možné.
měla by si pořídit sešit, kam si bude zapisovat veškeré výdaje..bude vidět, kde se dá ještě ušetřit.A to se dá vždycky.
..a v poslední řadě je tu pořad krotitelé dluhů.

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#65 19. 3. 2012 2:10

Mendy
♥♥♥♥♥--

Nevim jestli jsem chtěla nějakou radu, bylo mi blbě a tak jsem se z toho chtěla vypsat. Jsem si dobře vědoma toho že jsem udělala obrovskou chybu. Nemám žádnou kamarádku a tak jsem  se potřebovala někomu svěřit.Vím  že cesta dostat se z těch h.o.v.e.n bude hodně trnitá ale naprosto přesně vím že to chci nějakým zpusobem řešit. přece už jen to že jsem si našla druhou práci je úspěch.

Tak bych chtěla tuto debatu ukončit protože stejně nikam nevede, jen se tu zbytečně hadame a na to fakt nemám .
chtěla bych se omluvit uživatele Majce, přehnala jsem, tak snad mi odpustis kapitulation

Doufám  že mi budete aspoň malinko držet pěsti abych se z toho dostala.

Není tady

#66 19. 3. 2012 6:29

majkafa
Host

Mendy, v pohodě. Člověku někdy ujedou nervy. Zvl᚝ ve tvé situaci.
Zaveďte s manželem maximálně úpo*ný režim a ono to půjde. Držím palce, a to zvládnete.

#67 19. 3. 2012 6:57

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Mendy - musíš tomu věřit, že to půjde. Taky držím pěsti.

Není tady

#68 19. 3. 2012 16:39

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Zora napsal(a):

........nedívám se tedy na všechna témata, ale nerozumím tomu, jaký má smysl člověku, který má problém psát výčitky ve smyslu "co jsi čekala" a "proč jsi to udělala" "nemᚠmozeček"...nechápu - že by nějaká zloba?? úmysl tomu, co má problém to ještě dát pořádně sežrat? - ten to ale asi ví nejlíp sám, že něco zvoral, no nic - prostě tomu nerozumím

TAky si myslim, tohle moralni napominani mi pripada jako kdyby,si clovek zlomil nohu, popripade mel rakovinu a lekari se na nej sesypou s tim, ze jako co delal, proc kouril, proc nezil zdrave, jaky blbosti to delal, ze si zlomil nohu nebo je tetraplegik.....atd.

Mendy zajito vi, jaky je to pruser. Chce poradit, jak z toho ven. Ne byt karana.

ja jsem nasla toto

http://www.penize.cz/osobni-bankrot/410 … ou-poradnu

Nic vic poradit nemohu. Dluhy jsem v zivote nemela. Vidim taky problem v tom, ze je tu uzakonena lichva a kredity a pujcky se pujcuji uz zadluzenym lidem. Coz je na zapad od ceskych hranic zakazano a je trestne. i ZDE by to chtelo financni gramotnost, nejen u tech co si pujciji, ale i u zakonodarcu.

Upravil(a) sahleb (19. 3. 2012 16:50)

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#69 19. 3. 2012 17:03

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

sahleb, asi proto:

Mendy napsal(a):

Hele - když budu chtít radu, napíšu si o ní na pavlač, nebo na právní. Tady jsem na psychologický, tak jsem se jednoduše potřebovala někam vypsat. Jenže to někdo s tvým mozečkem těžko pochopí...

ona Mendy je sice ve sra.bu vlastním zaviněním, radu nechce  a do pusy si taky nevidí takže asi tak.

Strach je malá smrt...

Není tady

#70 20. 3. 2012 4:29

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

sahleb napsal(a):

Zora napsal(a):

........nedívám se tedy na všechna témata, ale nerozumím tomu, jaký má smysl člověku, který má problém psát výčitky ve smyslu "co jsi čekala" a "proč jsi to udělala" "nemᚠmozeček"...nechápu - že by nějaká zloba?? úmysl tomu, co má problém to ještě dát pořádně sežrat? - ten to ale asi ví nejlíp sám, že něco zvoral, no nic - prostě tomu nerozumím

TAky si myslim, tohle moralni napominani mi pripada jako kdyby,si clovek zlomil nohu, popripade mel rakovinu a lekari se na nej sesypou s tim, ze jako co delal, proc kouril, proc nezil zdrave, jaky blbosti to delal, ze si zlomil nohu nebo je tetraplegik.....atd.

Mendy zajito vi, jaky je to pruser. Chce poradit, jak z toho ven. Ne byt karana.

ja jsem nasla toto

http://www.penize.cz/osobni-bankrot/410 … ou-poradnu

Nic vic poradit nemohu. Dluhy jsem v zivote nemela. Vidim taky problem v tom, ze je tu uzakonena lichva a kredity a pujcky se pujcuji uz zadluzenym lidem. Coz je na zapad od ceskych hranic zakazano a je trestne. i ZDE by to chtelo financni gramotnost, nejen u tech co si pujciji, ale i u zakonodarcu.

Souhlas. Hlavně kreditní karty. To je lichva jako hrom.

Není tady

#71 20. 3. 2012 5:08

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

Modroočka napsal(a):

Kotěvbotě napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Silná? Ale kdepak.

Ano, odsuzuju Mendy. Je nezodpovědná a nezodpovědnost je projevem hlouposti. To, že jen útočí na okolí, je projevem toho, že svou zlobu za svoje problémy vybíjí jinde.
Nenapsala jsem "blbej". A pokud si o někom myslím, že je hloupej a zlej, tak to není projev nízkého intelektu, ale můj názor, Kotě. Pleteš si pojem a průjem.
Ona totiž Mendy nechce slyšet, že se chovala nezodpovědně a že si za svoje trable může sama. Ona chce slyšet, že je chuděra a že jí někdo pomůže. Nepomůže. Musí si pomoct sama, musí chtít a musí se poučit. Což ovšem evidentně nechce. Kdyby totiž chtěla, tak v momentě, kdy měla velký, ale ještě jakž takž únosný dluhy, se zarazila a řešila to, a nezačala by dělat ty dluhy ještě větší a neúnosný a nebyla by pak tam, kde teď je. Znᚠto, Kotě, komu není rady, tomu není pomoci.

Modroočko, můj bratr kdysi zavinil autonehodu, při které zemřel dvanáctiletý kluk. Udělal chybu kterou ponese na bedrech celý život. Kdyby dal přednost, kdyby se pořádně rozhlédl, kdyby ten den zůstal doma...kdyby, kdyby.
Myslím, že tihle lidé nepotřebují aby do nich kopal někdo, kdo navíc nemá ani tušení, čím si prošli nebo procházejí. A člověk nikdy neví co sám zpacká. Proto já nikoho nesoudím. Ani na to nemám právo.

Není tady

#72 20. 3. 2012 5:26

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥

Kotě co to je kreditní karta. To neznám. smile

Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

#73 20. 3. 2012 12:07

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

Ani to, Petře, nikdy nezjišuj big_smile

Není tady

#74 20. 3. 2012 13:17

novavila
Zablokovaný

Kotěvbotě napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Kotěvbotě napsal(a):

i.

Modroočko, můj bratr kdysi zavinil autonehodu, při které zemřel dvanáctiletý kluk. Udělal chybu kterou ponese na bedrech celý život. Kdyby dal přednost, kdyby se pořádně rozhlédl, kdyby ten den zůstal doma...kdyby, kdyby.
Myslím, že tihle lidé nepotřebují aby do nich kopal někdo, kdo navíc nemá ani tušení, čím si prošli nebo procházejí. A člověk nikdy neví co sám zpacká. Proto já nikoho nesoudím. Ani na to nemám právo.

To ale nemůžeš srovnávat , to byl spíš osud , varování , seběhlo se to v jedný vtěřině .
Ale dlouhobě si nabírat půjčky a dál si znova půjčovat a pak ještě chtít, aby tě  lidi litovali, to je směšný .
Takhle zadlužit bychom se uměli všichni , ale myslíme hlavou .

Není tady

#75 20. 3. 2012 13:38

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Kotěvbotě napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Kotěvbotě napsal(a):

Srovnávᚠnesrovnatelné. I já můžu způsobit nehodu nepozorností, ale určitě ji nezpůsobím vědomě, záměrně. Mendy si brala další a další úvěry, by věděla, že není schopná platit ani ty, co už má.
A to nesvědčí o její přílišné inteligenci a zodpovědnosti. A to si klidně dovolím odsoudit, že si někdo nabírá půjčky, když už ví, že je nezaplatí.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí