Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 17. 3. 2012 17:26

lea64
♥♥♥♥♥♥-

Re: Dluhy - bezvýchodná situace

Mendy, ty jsi fakt výborná. Navážíš se do Majky zcela zbytečně. Ty se plácᚠv průšvihu, ne Majka.
Nadělat si dluhy další a další je vrchol nezodpovědnosti.

Není tady

#27 17. 3. 2012 17:29

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno

Slučování úvěrů je jen pro klienty, kteří nejsou v prodlení se splácením více jak 30 dnů...
Takoví klienti mohou být pro banku ještě zajímaví.
Pokud jsou klienti v prodlení již více jak 90 dnů, pak už mají v mezibankovním registru tzv. černý puntík a ten jim už nikdo jen tak nevymaže ... tzn. ani jim už žádný úvěr NEPOSKYTNE !!!
Tož asi tak... (ale to už asi Mendy ví taky)

Není tady

#28 17. 3. 2012 17:47

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Mendy napsal(a):

majkafa napsal(a):

lol Mendy, koukám, že se ráda chytneš cizích chyb, než abys něco dělala s tvými. Nezapomeń, že když ukážeš na mě, tak několik prstů tvé ruky ukáže na tebe. smile
Budu psát, co budu chtít a uznám za vhodné. A ne to, co mi dovolíš ty. wink
Troufám si říct, že ty o mně toho taky moc nevíš. Ani o důvodech nemocné psychiky.  Svatou ve mně možná vidíš ty, když o tom píšeš. Já svatá nejsem. Jsem člověk. big_smile

Mi je ale úplně jedno co si myslíš. Jak vidíš, každý máme to svý, každý chybujeme. Ty bys nedokázala nadělat dluhy, já bych zase nedokázala porodit děti a pak přemýšlet o sebevraždě.
Akorát od někoho takového jako jsi ty jsou veškeré moralistické řeči hodně mimo.
Piš si i nadále co chceš...wink

Mendy, zasloužila bys nakopat do úsměvu. Jsi hloupá a nezodpovědná a místo aby ses nad sebou zamyslela, kopeš do někoho, kdo napíše svůj názor. Co chceš? Naše názory? Nejspíš ne, možná  bys ocenila, kdybychom se tady na tebe složili, ne? Jsi hloupá a zlá k tomu

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#29 17. 3. 2012 17:50

Vachu
♥♥♥♥♥--

Mendy napsal(a):

Jak jsem se tu před nějakým časem zmiňovala, s manželem máme velké dluhy.
....... Jediná a pro nás nejhorší varianta je osobní bankrot, jehož postup podle slov pracovnice občanské poradny není vůbec jednoduchý, je zdlouhavý a náročný na psychiku.
My jsme takoví idioti! Proč nejde vrátit čas...

To nebyl ani dotaz, to byl snad jen povzdech... Ale proš se tu, lidi, teda vlastně hádáte? dumbom

Není tady

#30 17. 3. 2012 18:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Lebo medveď... A takto v poslednom čase dopadne skoro každé vlákno, nielen chat... kapitulation grater

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#31 17. 3. 2012 19:21

Vachu
♥♥♥♥♥--

Medvěd nebo motýl? ... cool  A si je ve společnosti blbá nálada... Ale má cenu tomu takhle podléhat a nakrkávat jeden druhého?
Proč na Babinet lidi chodili? ... Aby si povykládali, svěřili se, našli nějaké to světýlko, který by dalo aspoň malou naději... Nebo ne?
Jestli se to tu zvrhne ve vzájemné osočování, tak sem lidi chodit přestanou...    sad

Není tady

#32 17. 3. 2012 20:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Súhlasím... absolutely.

Brita

Není tady

#33 17. 3. 2012 22:32

Zora
♥------

Vachu napsal(a):

Medvěd nebo motýl? ... cool  A si je ve společnosti blbá nálada... Ale má cenu tomu takhle podléhat a nakrkávat jeden druhého?
Proč na Babinet lidi chodili? ... Aby si povykládali, svěřili se, našli nějaké to světýlko, který by dalo aspoň malou naději... Nebo ne?
Jestli se to tu zvrhne ve vzájemné osočování, tak sem lidi chodit přestanou...    sad

souhlasím - nejsem tady moc dlouho - kdysi jsem chodila ještě na starý Babinet (v roce 2005) a upřímně mě to docela překvapilo, jaký je to rozdíl - nedívám se tedy na všechna témata, ale nerozumím tomu, jaký má smysl člověku, který má problém psát výčitky ve smyslu "co jsi čekala" a "proč jsi to udělala" "nemᚠmozeček"...nechápu - že by nějaká zloba?? úmysl tomu, co má problém to ještě dát pořádně sežrat? - ten to ale asi ví nejlíp sám, že něco zvoral, no nic - prostě tomu nerozumím
pro Mendy: sama jsem v dost šílené finanční situaci - ne kvůli půjčkám, ale v podstatě se to se mnou táhne od rozvodu - nedávno jsem uvažovala o osobním bankrotu, ale pro mě možná "výhoda", že dluhy nemám tak vysoké a vlastně když jsem to pořádně promyslela - nebyla bych na tom absolutně líp, takže mě teď čekají asi tři roky ještě téměř na nule a pak snad bude líp. o bankrotu jsem se snažila zjistit vše, co se dalo a je to asi takhle: pokud máte dluhy, o kterých jseš si jistá, že prostě nezvládáte platit - moc dlouho se nerozmýšlej, protože za pár měsíců, když se budeš snažit to udržet a nepovede se to, můžete už mít na krku exekutory a nebo vše navýšeno o sankce za neplacení včas a u některých společností je to třeba i částka v řádu desetitisíců - jak jsem už psala, netuším, kolik a kde dlužíte, ale jestli se to táhne delší dobu a nelepší se to - řeš to opravdu rychle!

Upravil(a) Zora (17. 3. 2012 22:34)

Není tady

#34 17. 3. 2012 22:55

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

majkafa napsal(a):

Nemáte v hlavách stopku? va

Ne, nemají. Prostě někdo ji nemá, Majko.
moje sestřenka s manželem a pěti dětmi se dostala do podobně prekérní situace. Oba jsou to inteligentní, jinak praktičtí, vysokoškolsky vzdělaní lidé, tak mě mohlo klepnout, jak si mohli takto zavařit. Bavily jsme se o tom tehdy velmi dlouho a intenzivně, protože já jsem z větve rodiny, která naopak nemá ŽÁDNÉ dluhy - a pokud nějaké kdy dělala, tak takové legrační, jakože "pračku na splátky" a tak.
Takže jsem nechápala.....a tehdy mi to vysvětlila právě takto - že oni prostě nemají tuhle stopku.
Jako třeba kočka nemá tlakový body v žaludku, takže neví, kdy má dost, no.
Oni se tedy vyhrabali ze situace vlastními silami, ale zažili horké chvilky - výsledkem je, že jakžatkž alespoň slyšej výstražnou sirénu v mlhách cool když už ne stopku.....

Mendy, tobě přeju z celého srdce, a se z toho vybabráte co nejhladčeji - radu ti dát, nemůžu, neb jsem z rodiny - viz výše smile

VAchu, vždy taky už přestávají hmm nevšim sis? grater

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#35 17. 3. 2012 23:40

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Mendy napsal(a):

majkafa napsal(a):

Seli, práve preto, že viem, že někto musí spadnú halt až na úplné dno, myslím, že pro Mendy žiadna rada nie je. Oni musia spadnú. Do exekúcie na dom, alebo neviem kam, inak im to zrejme nedojde.
Mendy i minule uznávala, že je to blbos a pokračovala v braní požičiek, na splácanie ktorých nemá, ďalej. Vedie nestačí.

Víš ty co? Už toho radši nech. Že ses chtěla zabít a nechat tady sobecky děti samotné z tebe ještě svatou nedělá. Naopak. Buď ráda, že se ti to v hlavě srovnalo a nesuď druhý když o nich víš tak max. že mají velké dluhy.

Holt jak vidíš, kraviny děláme všichni.

proč jsi vzteklá na majkafu ? ona má částečně pravdu roll a ty na ni hend se sebevraždou, to tě musela fakt vytočit roll

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#36 17. 3. 2012 23:44

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Mendy napsal(a):

majkafa napsal(a):

lol Mendy, koukám, že se ráda chytneš cizích chyb, než abys něco dělala s tvými. Nezapomeń, že když ukážeš na mě, tak několik prstů tvé ruky ukáže na tebe. smile
Troufám si říct, že ty o mně toho taky moc nevíš. Ani o důvodech nemocné psychiky.  Svatou ve mně možná vidíš ty, když o tom píšeš. Já svatá nejsem. Jsem člověk. big_smile

Mi je ale úplně jedno co si myslíš. Jak vidíš, každý máme to svý, každý chybujeme. Ty bys nedokázala nadělat dluhy, já bych zase nedokázala porodit děti a pak přemýšlet o sebevraždě.
Akorát od někoho takového jako jsi ty jsou veškeré moralistické řeči hodně mimo.

jak se to říká ? never say never ?

jo mendy, nikdy nevíš, co ti život ještě připraví ..

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#37 17. 3. 2012 23:46

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Modroočka napsal(a):

Mendy napsal(a):

majkafa napsal(a):

Mendy, zasloužila bys nakopat do úsměvu. Jsi hloupá a nezodpovědná a místo aby ses nad sebou zamyslela, kopeš do někoho, kdo napíše svůj názor. Co chceš? Naše názory? Nejspíš ne, možná  bys ocenila, kdybychom se tady na tebe složili, ne? Jsi hloupá a zlá k tomu

souhlasím wink

Není tady

#38 18. 3. 2012 0:35

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Mendy napsal(a):

majkafa napsal(a):

A proč jste tak pitomí? Už jsi tady psala a jela jsi dál stejně. Tyhle lidi nepochopím. Dokud nedostanou pořádně přes h...bu, nedají si říct.

Žijeme jednou. Naostro. Žádné zkoušení ani vracení. Ty to ještě stále nevíš?

Co tady chceš vlastně slyšet? Nebo cos chtěla slyšet v bankách? Měli vás snad ještě pochválit? va

Ježiši...roll

Co myslíš že chci asi tak slyšet? Asi že sáhneš do strožoku, vytáhneš pěkných pár set tisíc a pěkně mi je věnuješ tummenupp

Hele - když budu chtít radu, napíšu si o ní na pavlač, nebo na právní. Tady jsem na psychologický, tak jsem se jednoduše potřebovala někam vypsat. Jenže to někdo s tvým mozečkem těžko pochopí...

Mendy, Ty se nepotřebuješ chodit někam vypisovat a stěžovat si, Ty sebou koukej hodit, abys sehnala co nejvíc kvalitních informací ohledně osobního bankrotu a zařídila ses podle nich.

Jestli Ti to nedošlo, tak jsi nepřímo navezla do svých průšvihů i vlastní matku, která na Tebe v dobré víře napsala polovinu svého domu a zůstala bydlet ve druhé polovině, načež se Damoklův meč všech možných exekucí vznáší i nad ní grater Nejenomže jí můžou vtrhnout kvůli vám exekutoři i do její půlky baráku a pobrat jí její věci, ono když to špatně dopadne, tak Ti může být exekučně obstavena Tvoje polovina domu a za hodně špatné konstelace můžete přijít o střechu nad hlavou všichni, co jste tam grater

Já bych si na Tvém místě nechodila nikam stěžovat, já bych spíš hledala všechny možné i nemožné informace, jak z tohohle ze všeho ven, protože by mě hanba fackovala, že jsem do těchto kalů zatáhla i vlastní mámu. Ty nemᚠco psát na psychologickou, jací jste s manželem idioti (Tvoje vlastní slova!!!), Ty se mᚠradši prezentovat na právním a hledat co nejrychlejší pomoc tam, ohledně rychlého osobního bankrotu dumbom

A na majkafu se tady neosopuj - napsala Ti tady svůj názor sice bez servítků, zato pravdivě. A za sebe Ti můžu napsat jediné: Není hanba upadnout, hanba je zůstat ležet a nesnažit se vstát, čili hanba není dostat se do dluhů, ale hanba je jenom si neúčinně stěžovat a nesnažit se věcně jednat stolt !!!

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#39 18. 3. 2012 7:23

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

Mendy, musíte okamžitě navštívit nějakou poradnu, kde vám k tomu povědí víc. Řeknou vám jaké máte šance a budou se s vámi snažit vyhledat nejlepší řešení pro vás. Obvykle vám poradí jak sepsat žádost o snížení či odložení splátek, to, že jste se byli ptát v bance nic neznamená, pracovnice u přepážek většinou nic moc neporadí, všechno je lepší řešit písemně přímo na hlavní centrálu.

Ve tvém případě bych si i domluvila schůzku u psychologa, vidím, že je ti zle, jenže tohle defacto jinak nedopadá. Když si někdo bere půjčku na půjčku, většinou už se z toho nedostane a spadne až na úplné dno. Museli jste vědět že to není dobrý a že to nemůže dobře dopadnout.

U nás si teď osobním bankrotem prošla moje sousedka, přišla o byt, protože ho měla zastavený, ale jinak jí všechno zůstalo, dokonce i auto a garáž.

Hlavně už musíte jednat. A vám to dobře dopadne smile

Není tady

#40 18. 3. 2012 7:32

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Mendy a co hezkého jste si za ty půjčené prachy koupili? Máte svoje bydlení?
Jediné řešení je splácet, prodat co  se prodat dá, pronajmout jeden pokoj v bytě někomu jinému (studentovi, dělníkovi z ubytovny). Možností je více: Najít si jinou lépe placenou práci a pracovat více.
Pracuju jako fin. poradkyně a takovým případům jako jste už se vyhýbám, jsou všichni stejní: Dluží nejdříve tolik, kolik splácet zvládají a když říkám, že mají šetřit, proč si kupovali novou televizi, když ta stará byla dobrá... tak jsem pro ně za blbku já.
Pak přijdou, když nezvládají a blbé jsou ty banky, zase umí svalovat vinu na ostatní: Banky, osud atd, uznají jen malý podíl svojí viny. Mám kamarádku s manželem, oni mají samé dluhy. My si teď žijeme dobře a bez dluhů a přitom jejich příjmy za tu dobu co pracují určitě byly vyšší než naše - jenom oni neumí hospodařit, to je jediný rozdíl. I teď, kdy mají samé dluhy a exekutora na krku, by si podnájemníka do bytu nevzali. Dokud půjčí maminka, tak si ještě půjčují.
Pak mám případy, které se tomu Vašemu časem přiblíží: Menší dluh a rezerva 0. Jakmile něco ušetří, dostanou prémie, honem to utratí za nepotřebné věci (Něco do bytu, dovolenou...) místo aby si šetřili na horší doby (nemoc, ztráta práce.)
Držím Vám palce, a najdete krotilete dluhů ochotného se Vaším případem upřímně zabývat. Nebude to jednoduché, protože s Vámi bude akorát hodně práce, kterou poradce bude dělat pro Vás zdarma. Já jsem dříve měla touhu lidem pomáhat, ale už fakt ne, je to nevděčné, mám špatné zkušenosti, že lidi jako Vy se nepolepší - pro mě ztracený čas.

Není tady

#41 18. 3. 2012 10:16

Vachu
♥♥♥♥♥--

Myslím, že se STOPkou ve světě financí je to hodně podobné jako se STOPkou ve světě stravování, anebo ve světě používání veřejných komunikací, silnic a dálnic chodci a řidiči...

Když se člověk dívá na seriál: Jste to, co jíte, tak nás už mockrát napadlo - jak je možné, že se další a další lidé takhle veřejně exhibují - vždy když má člověk podobný problém (a oni nám v TV ukazují, jak na to), tak přece jdu - kriticky shlédnu vlastní ledničku a nic mi nebrání, abych z ní sám vyházel ty nezdravé pochutiny a šel si nakoupit zdravé jídlo - v TV přece každý vidí, co to je (zelenina všeho druhu, libové maso, neslazené vody, hlavně žádné dresingy, musli-tyčinky a podobné dreky).
A stejně seriál pokračuje dál a dál a další lidé obnažují před celým národem svoji hloupost a taky svoji neschopnost napodobit správné příklady... Z čehož plyne, že volnost, demokracie, samostatnost, zodpovědnost za vlastní život pro mnohé a mnohé lidi naprosto není (vhodná).

Na lidi patří tuhý režim, každodenní dryl a trvající přísnost... neutral ... Důsledky toho, že přísnost kolem nás (a na nás) chybí, jsou vidět každý den ve zprávách. - Lidi jako kdyby zmagořili a jsou jak urvaní ze řetězu. Zadlužují se, přejídají se sviňstvem a zadělávají si na vážné choroby, riskují na silnicích.
Pravda, ne za všechno mohou jen lidi sami. - Brutalita na silnicích je zejména plodem toho, že za celý rok na silnicích skoro nepotkáte policajta !!! ... (tedy příčiny jsou zde více objektivní a jsou dané: kontroly by mohly být, ale nejsou, není postih za lumpárny - u agresivních a nedisciplinovaných řidičů zmizel jakýkoli strach, proto ztratili veškeré zábrany a nedodržují pravidla). sad

Všechno se vším souvisí. Tedy ne všechno. Ale hodně věcí ano...

Upravil(a) Vachu (18. 3. 2012 10:57)

Není tady

#42 18. 3. 2012 11:14

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet

Vachu napsal(a):

Na lidi patří tuhý režim, každodenní dryl a trvající přísnost.

Tak přesně tenhle styl výchovy zapříčinil, že jsem kandidátka na pořad Jste to, co jíte. Ono to není tak jednoduché, jak to vypadá.
A můžu si denodenně nadávat, kam až jsem to dopracovala a vyházet ty nezdravé potraviny a dokonce pár měsíců (dietního) drilu vydržet. Ale nějak to nepomáhalo.

Omluva za offtopic

I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

#43 18. 3. 2012 11:29

majkafa
Host

Vachu napsal(a):

Na lidi patří tuhý režim, každodenní dryl a trvající přísnost... neutral ... Důsledky toho, že přísnost kolem nás (a na nás) chybí, jsou vidět každý den ve zprávách. - Lidi jako kdyby zmagořili a jsou jak urvaní ze řetězu. Zadlužují se, přejídají se sviňstvem a zadělávají si na vážné choroby, riskují na silnicích.

Ne, Vachu. Nemᚠpravdu. Člověk by měl být v první řadě k sobě laskavý. Brát se takový, jaký je a mít se takový rád.
Pak si nemusí léčit nelásku k sobě závislostmi, co mu škodí. Třeba i závislostí na jídle nebo na nakupování toho, co vidí, aby si zacelil rány, i když na to nemá. Protože jinak k sobě laskavý být neumí, jen takovým divným způsobem, co mu v konečném důsledku zase jenom ublíží.

#44 18. 3. 2012 11:33

Delahey
♥♥♥♥---

Modroočka napsal(a):

Mendy napsal(a):

majkafa napsal(a):

Proč tak silná slova?

SKUTEČNOST PŘEDSTIHNE KAŽDOU FANTAZII, PONĚVADŽ FANTAZIE PŘECE JEN MUSÍ POČÍTAT S JAKOUSI PRAVDĚPODOBNOSTÍ.

Mark Twain

Není tady

#45 18. 3. 2012 11:40

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Vachu napsal(a):

Pravda, ne za všechno mohou jen lidi sami. - Brutalita na silnicích je zejména plodem toho, že za celý rok na silnicích skoro nepotkáte policajta !!! ... (tedy příčiny jsou zde více objektivní a jsou dané: kontroly by mohly být, ale nejsou, není postih za lumpárny - u agresivních a nedisciplinovaných řidičů zmizel jakýkoli strach, proto ztratili veškeré zábrany a nedodržují pravidla). sad

Vachu, dril, ne dryl smile a na lidi nepatří žádný tuhý režim, každodenní dril a trvající přísnost, protože to už tady čtyřicet let bylo a lidi se nepoučili, naopak existují někteří jedinci, kteří se prostě vycepovat nedají. Nepotřebješ dril a nad sebou drába, stačí Ti tužka a papír nebo kalkulačka a zdravý selský rozum stolt

Upravil(a) Kiara (18. 3. 2012 11:41)

Není tady

#46 18. 3. 2012 11:52

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Není možnost nějaký brigády?
Nebo třeba přestat kouřit?
Finanční poradce?
Spojit všechny půjčky kartičky do jedné půjčky a tu jednu splácet? Na to jste se ptali v bance? Na tohle Vám neodpověděli?

Do banky vůbec nemá smysl chodit, tam ti nepomůžou ani náhodou . Jediná možnost skloubit vše do jedné půjčky nebo osobní bankrot , nic jiného neexistuje .

Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

#47 18. 3. 2012 11:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Myslím, že Mendy sa začala zadlžova kvôli rekonštrukcii bývania - to by som nepovažala a priori za rozcapenos a zbytočný luxus... Ako sa dlhy navýšili a zhoršili - to už je asi iný príbeh... A keď tak čítam finančnú poradkyňu, tak mám zmiešnaé pocity... Ona zrejme radí - za peniaze, nie z dobroty srdca, samozrejme - žuďom, ktorí sú pri peniazoch a vedia v zásade, čo s nimi... Načo by tí vôbec nejakého finančného poradcu potrebovali? big_smile Aby mali komu plati? Njn, ale to je offtopic . Neexiostuje nejaký poradca alebo poradňa (nezaujatí), ktorí by Mendinu situáciu zhodnotili a poradili jej?

Brita

Není tady

#48 18. 3. 2012 12:38

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Delahey napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Proč tak silná slova?

Silná? Ale kdepak.
Místo aby přijala názory, naopak začne útočit. A hloupá? Jen hlupák nadělá dluhy a když na ně nemá, nadělá ještě větší.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#49 18. 3. 2012 12:43

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Selimo, na tyhle případy pamatuje speciální zařízení, kterému se říká občanská poradna. Tam jsou odborníci, kteří jsou vyškoleni výlučně pro klienty, kteří se z jakýchkoliv důvodů ocitli v kleštích dluhové pasti, jsou bez peněz a poradenství je pro ně poskytováno zcela zdarma stolt

Mendy už psala, že v občanské poradně byli a tam jim poradili cestu osobního bankrotu. Mám pocit, že jejich situace už nemá žádné jiné řešení: v tenhle moment jim banky neporadí už nic, protože jejich prvotním zájmem je získat půjčené peníze velmi rychle zpět a veškeré rady, poskytované bankami už budou v tuhle chvíli hledět na prospěch banky, nikoliv klienta grater

Finanční poradenství už v tuhle chvíli také postrádá jakýkoliv smysl, protože finanční poradenství se zabývá spíše tím, jak peníze vhodně investovat, uložit či rozmnožit, čili předpokládá existenci nějakých rezerv či pravidelných úložek, se kterými je možno operovat. Čili finančního poradce zajímají klienti, kteří jsou v plusu, nikoliv klienti, kteří jsou v mínusu, těm už bohužel finanční poradce nemá, co poradit grater

Není tady

#50 18. 3. 2012 14:16

Vachu
♥♥♥♥♥--

Kiara napsal(a):

.... a na lidi nepatří žádný tuhý režim, každodenní dril a trvající přísnost, protože to už tady čtyřicet let bylo a lidi se nepoučili, naopak existují někteří jedinci, kteří se prostě vycepovat nedají. Nepotřebješ dril a nad sebou drába, stačí Ti tužka a papír nebo kalkulačka a zdravý selský rozum stolt

Správně. Bylo to tady - a na mnohé lidi TO PLATILO. - Soudruzi měli bystrozrak zaměřený i na to, jak kdo žije a i navzájem se lidi hlídali a řešili jeden druhého. - Co se nám tu stalo, je hrůzostrašný ODEZDI-KE-ZDI-smus...  Od nadměrného a až nepatřičného zájmu - k naprostému nezájmu.
A to je špatně.
A ta tužka s papírem lidi (kteří sekají jeden dluh za druhým) opravdu nezachrání..........  dumbom
Ti nad sebou potřebují aspoň určitou dobu fakt spíš toho drába, který jim dá výchovně po prstech vždy, když si zas (jako malé děti) usmyslí, že to, co právě vidí, musí mít...

Jsou lidi, kteří se z průšvihů dokáží vyhrabat sami. A jsou jiní, kteří nejsou dospělí a zralí ani ve 40.
Potřebují dovychovat k zodpovědnosti, k poznání sebe sama a k poznání chyb, které furt opakují.

Mimochodem - taky já se ze svého životního průšvihu hrabal mezi 35-40 lety. - A popravdě... měl jsem velké štěstí na nové přátele (jeden z nich už nežije - tímto ho zdravím na onen svět a posílám vřelé poděkování za tvrdá slova, která mi s takovou grácií házel do obličeje, za tu drsnou objektivní pravdu - díky Petře! cool ) a ti mi pomohli změnit můj pohled na sebe samého, na lidi a svět kolem... stolt

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí